Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Czy MIUI ma możliwość szybkiego wybierania numerów przez przytrzymanie konkretnej cyfry w domyślnej aplikacji do dzwonienia?

Czyli będąc tam gdzie wpisuję czyjś numer telefonu, to przytrzymuję np. cyfrę 1 i dzwonię do osoby przypisanej wcześniej do numeru 1, a przytrzymuję 2, to dzwonię do osoby przypisanej wcześniej do numeru 2, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, Williusz napisał:

Czy w redmi 3 pro z softem xiaomi.eu MIUI 8 można odblokować pasmo lte 800 (B 20)?

Nie można, albo masz wersję z b20, albo brak. To nie jest blokowane, jak nie ma, to po prostu nie ma, niezależnie od romu. Redmi 3 chyba nigdy tego pasma nie miało, dopiero 3s.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jestem nowy w tym temacie zamieniłem sie na redmi nota 3 z redmi3s bo lubie duze wyswietlacze chodzi fajnie nie tnie sie ale mam kłopot z apkami wersja antka 6.0.1 mmb29m miui global 8.2stabilna 8.2.4.0MHOMIDL szesciordzeniówka 1.8 3gb ram 32gb wbudowanej wielkiej róznicy nie ma ale kłopot z aapkami np. dawn of titan nie mam jej w sklepie a w wielu innych moch uzadzeniach jest nawet z starszym antkiem jak to naprawic???? prosze prosto jak do blondynki:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cukru napisał:

@spidboy1 Ten temat dotyczy Redmi 3, a nie Redmi Note 3, więc na przyszłość kieruj się do odpowiedniego działu. Możesz skorzystać z repozytoriów aplikacji typu apkmirror.

no ok przekierował mnie do sklepu a tam napis twoje urzedzenie nie jest zgodne z tą wersją to napewno wina romu ...klapa ale dzieki za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidboy1 Jak mogło cię przekierować do sklepu jak ta strona służy właśnie do tego, aby pobierać apki spoza sklepu? Jeśli tę grę masz na myśli to pobierz plik apk i ręcznie zainstaluj w menadżerze plików 

http://www.apkmirror.com/apk/naturalmotiongames-ltd/dawn-of-titans/dawn-of-titans-1-12-2-release/dawn-titans-1-12-2-android-apk-download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, cukru napisał:

@spidboy1 Jak mogło cię przekierować do sklepu jak ta strona służy właśnie do tego, aby pobierać apki spoza sklepu? Jeśli tę grę masz na myśli to pobierz plik apk i ręcznie zainstaluj w menadżerze plików 

http://www.apkmirror.com/apk/naturalmotiongames-ltd/dawn-of-titans/dawn-of-titans-1-12-2-release/dawn-titans-1-12-2-android-apk-download/

apke instaluje ale pobiera ona jeszcze dane i tu juz jest problem no ale z tym tez sobie poradziłem na soniacza starego sciągnalem i zgrałem na mojego redmi note 3 działa ale nie moge połączyc z google i nie mam swojego postępu gry bo nie obsługuje mojego uządzenia ......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, 

Rzadko przebywam na forum i postanowiłem nie zakładać nowego tematu a mam sprawę, gdyby trafił się ktoś obcykany w tematach tego całego systemowego szaleństwa byłoby świetnie:) 
mianowicie, przechodząc do sedna, mam poczciwego Redmi 3 zwykłą wersję 2/16 jestem z niego bardzo zadowolony po ponad roku użytkowania ani mi się śni wymieniać go na nowszy model dopóki sam nie padnie, po prostu telefon działa dobrze wg. moich potrzeb codziennego użytkownika :)
Zakupiłem telefon od kolesia z olx i ma on wgraną wersję MIUI 7.1.3 xiaomi.eu stable- z tego co czytałem system ten jest dobry, jak sam się przekonałem działa płynnie bateria działa ok chociaż widać że po roku jej żywotność spadła, wszystko ładnie pięknie, ale wiem że jest już MIUI 8 który ożywia troszkę telefon i moje pytanie rodzi się takie. 
Czy warto wymienić ten soft i nakładkę na nowszą i w jaki sposób to zrobić, jestem laikiem, czytałem już o bootloaderach, twrp itp ale jeśli jest taka możliwość wolałbym skorzystać z osoby która poprowadziłaby mnie przez cały proces zabawy w to wszystko, bądź na forum tutaj bądź w prywatnych wiadomościach. 

Chętnie posłucham waszych rad odnośnie tego wszystkiego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slepy233 Siedziałem na 7.1.3 przez ponad pół roku aż w końcu przesiadłem sie na 7.6.8 xiaomi.eu. Jezeli chodzi o szybkość działania to widać sporą różnice, aplikacje się szybciej odpalają, jest lepsze zarządzanie pamięcią RAM i jest sporo nowych przydatnych funkcji. Jeżeli chodzi o baterie to klasycznie 3 dni przy normalnym użytkowaniu. Też długo zwlekałem z przesiadką, ale aktualnie po jestem zadowolony. Trzeba sie jedynie przyzwyczaić do interfejsu, który według mnie jest wygodniejszy. Całą operacje zmiany softu wykonałem za pomocą poradnika z kompendium wiedzy, jeżeli będziesz go wykonywać dokładnie krok po kroku to nie powinno być żadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko pytanie mam wersję 7.1.3 stable i czy ta wersja była dostępna z zablokowanym czy odblokowanym bl i co z całą resztą, czy nie mogę zwyczajnie z pliku zainstalować innej nakładki bądź nawet myślałem nad wrzuceniem wersji globalnej w której miałbym aktualizacje ota na bieżąco? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, slepy233 napisał:

nawet myślałem nad wrzuceniem wersji globalnej w której miałbym aktualizacje ota na bieżąco?

Masz starą wersję na zablokowany bl. Nic przez aktualizacje nie wgrasz. Możesz wgrać globala, najlepiej wersję dev MiFlashem wg. poradnika w trybie edl (download). Będziesz miał OTA. Możesz też potem odblokować bl i wgrać rom eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FromWP napisał:

Masz starą wersję na zablokowany bl. Nic przez aktualizacje nie wgrasz. Możesz wgrać globala, najlepiej wersję dev MiFlashem wg. poradnika w trybie edl (download). Będziesz miał OTA. Możesz też potem odblokować bl i wgrać rom eu.


Czy na tej wersji Globbal dev będę mógł normalnie pracować, tzn. wszystko co jest najnowsze jest bez zmian i czy wszystko tam działa płynnie? Bo to jest dla mnie najwazniejsze żeby mieć aktualnego softa bez wgrywania go raz na jakiś czas. Wtedy będe miał już MIUI w wersji 8 ?

 

Dziękuję kolego powyżej za odpowiedź :) Jesteście ogólnie ludzie bardzo uprzejmi i każdy dodaje cenne uwagi jak czytam forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FromWP napisał:

Wszystko działa płynnie i jest Miui 8, a za miesiąc, dwa sam się zaktualizuje do Miui9.

Taka aktualizacja Globala do MIUI9 to mniej więcej ile MB?

Pytam, bo na Aero2 będzie to szło wolno i obawiam się, czy po godzinie operacja nie zostanie przerwana w celu wprowadzenia captcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FromWP napisał:

Tak wystarczy.

A zapytam na koniec czy robiąc taką przeinstalkę softa, stracę wszystko co mam w telefonie i na karcie pamięci? kartkę sim i pamięci wyjąć przed całym zabiegiem czy zostawić bo niczemu to nie szkodzi- mówimy tylko o kroku nr.1 instrukcji:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slepy233 napisał:

kartkę sim i pamięci wyjąć przed całym zabiegiem czy zostawić bo niczemu to nie szkodzi

Nie trzeba wyjmować karty sim, ani sd. Tracisz wszystko z telefonu (programy, kontakty, smsy, historia połączeń), zdjęcia, filmy na sd zostają. Najlepiej zrobić lokalną kopię zapasową Miui na sd i potem z tej kopii odtworzyć dane. Żeby mieć 200% pewności sd możesz wyjąć.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem dzisiaj MIUI 7.9.7 i w trakcie konfiguracji wybrałem motyw limitless, a za jakiś czas mi zmieniło mi na domyślny. I jak chce dać znowu limitless to jest błąd "motywy ze źródeł trzecich nie są obsługiwane. Wie ktoś czemu tak jest? Podoba mi się ten motyw i zależy mi na nim bo się namęczyłem żeby to MIUI9 zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Waterloo napisał:

Xiaomi Designer

mam konto  Xiaomi Designer i chcąc wczytać motyw Mi Note 2 Dark pojawia się informacja ze motyw pochodzi ze źródeł 3 a wcześniej nie było takiego problemu tzn. jakoś w kwietniu lub maju, a w sierpniu już był problem z takimi motywami zewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na MIUI 8 działa komuś hd-voice? Jedyny rom na którym działa u mnie to MIUI v7.1.3.0.LHPCNCK. Ostatnie dev i stable, zarówno global jak i xiaomi.eu - hd voice brak (fakt, że nie sprawdzałem wszystkich po kolei). Jeżeli u Was działa, to poproszę o info na jakim romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...