Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kosarz5 napisał:

Orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość synchronizacji zakładek, zapisanych stron w przeglądarce MIUI z np. z Chrome? No i czy istnieje możliwość ukrycia ostatnich wyszukiwań, gdy coś chcę wyszukać za pomocą tej przeglądarki?

Nie, z chromem nie można synchronizować. Ukrycia ostatnich wyszukiwań też chyba nie ma, ale można wyczyścić dane, np historię i powinny zniknąć. Masz to w ustawieniach przeglądarki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pomóżcie ustalić problem. Przez noc mój Redmi 3 stwierdził, że nie będzie reagował na port micro usb. Gdy podłączam go do ładowarki nie reaguje, gdy podłączam go do komputera, też nie ma żadnej reakcji. Kiedy podłączam go do ładowania na wyłączonym telefonie, cały czas się restartuje. Telefon nie wchodził w tryb fastboot, ani recovery, nie chciał się też włączyć, ale jakimś cudem zaskoczył, udało mi się wgrać xiaomi.eu (miałem RR), wejść w fastboot i trochę go podładować, ale i tak po jakimś czasie ładowanie w trybie fastboot się wyłącza. W dalszym ciągu telefon nie reaguje na ładowanie ani komputer. Gdy chce go włączyć to albo nie reaguje w ogóle przez jakiś czas, albo uruchamia się, ale przycisk power muszę trzymać bardzo długo, nawet gdy go wyłączę normalnie przyciskiem zasilania. Myślałem, że to problem z portem micro usb, ale jak ma problem żeby się włączyć to może płyta główna, albo coś Resurrection Remix namieszał, sam już nie wiem. Jeśli ktoś wie w czym może leżeć problem byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od kilku dni u mojej mamy w redmi 3 systemowa aplikacja Internet po kilku sekundach się wyłącza, bez żadnego powiadomienia i wraca do ekranu głównego. Nie dzieję się tak cały czas, raz działa normalnie, raz się wyłącza. Wyczyściłem dane aplikacji, ale to wciąż nie pomogło. Ktoś wie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego systemu korzystacie?

Chciałbym przesiąść się na Androida 7, ale każdy pobrany system w moim odczuciu jest mało wydajny, w co bym nie zagrał to mam małe klatki. Kwestia jakiejś konfiguracji? Na Miui z 5.1 nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, savi napisał:

Na Miui z 5.1 nie mam problemów.

Na razie dla Redmi 3 Miui jest tylko z Androidem 5.1. Jak nie masz problemów to po co na siłę szukać jakichś customów na Androidzie 7? Wydajności to nie zwiększy, może minimalnie płynność działania interfejsu będzie lepsza, ale w Miui też trudno się do tego przyczepić. Osobiście używam najnowszych romów dev i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc brakuje mi możliwości korzystania z "bajerów" kolejnych aktualizacji aplikacji bankowych, które powoli do pełnego wykorzystania potencjału wymagają Andka 6 :D Na xiaomi.eu cały czas proszą i proszą o aktualizacje i pewnie nici :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Windwalker said:

Cześć, od kilku dni u mojej mamy w redmi 3 systemowa aplikacja Internet po kilku sekundach się wyłącza, bez żadnego powiadomienia i wraca do ekranu głównego. Nie dzieję się tak cały czas, raz działa normalnie, raz się wyłącza. Wyczyściłem dane aplikacji, ale to wciąż nie pomogło. Ktoś wie co może być przyczyną?

zaobserwowałem podobny problem na moim redmi 3 od kilku dni. Posiadam MIUI 7.1.3.7 (syf). Ktoś może zna powód takiej kolei rzeczy? Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
54 minuty temu, Kosarz5 napisał:

Czy tylko mi wyskakuje błąd,gdy chcę za pomocą aplikacji motywy wgrać motyw spoza apki?

Niestety wszystkim. W Miui 8 zablokowali możliwość wgrywania motywów z innych źródeł. Żeby mieć taką możliwość, trzeba się zarejestrować jako designer na en.miui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
5 minut temu, Tehmal napisał:

Działa wam HD Voice? OD czasu używania smartphone nigdy nie widziałem loga "HD" podczas rozmowy.

W Tym  Mobilu i w Pomarańczowym, to nie wiem. W Play VoLTE nie zadziała, bo działa tylko na telefonach z ich dystrybucji z dogranymi ustawieniami. HD-Voice czasami działa (to da się usłyszeć) ikona to pojawia się tylko na niektórych romach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sp4ubw napisał:

Misiaczki, a ściślej jeden to raczej sieć Plus - tam sprawdź :)

 

9 minut temu, FromWP napisał:

W Tym  Mobilu i w Pomarańczowym, to nie wiem. W Play VoLTE nie zadziała, bo działa tylko na telefonach z ich dystrybucji z dogranymi ustawieniami. HD-Voice czasami działa (to da się usłyszeć) ikona to pojawia się tylko na niektórych romach.

Właśnie mam w Plusie, nie widziałem nigdy HD ikonki, chodż mam go już rok. Miałem rom chińskim i global, teraz wsadziłem ostatnio w muipolska, przeszłem na global dev, chciałem wrócić na china dev, ale bez j. polskiego nigdzie nie ide :>

Dlatego pytałem czyRedmi 3 Pro obsługuje HD Voice...

Starter z T-Mobile nie złapał ani HDV ani VoLTE.

Starteru od czerwonych nie mam.

Edytowane przez Tehmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam redmi 3,  wersja miui 8.3 7.4.27, chciałem wgrać najnowszą aktualizację 7.6.8_v8-5.1, ale mam problem ponieważ przez Aktualizacje wybieram, że chcę zainstalować aktualizację z pliku .zip to telefon się ponownie.

Próbowałem wejść w recovery tzn. podczas uruchamiania telefonu trzymałem vol+ i power, wchodziło mi do jakiegoś menu i tam mam do wyboru recovery, download, fastboot i różne inne chińskie znaczki. Po wybraniu recovery telefon się uruchamia ponownie i... nic. Coś poszukałem na necie i znalazłem, że może trzeba wgrać jeszcze raz TWRP, więc chciałem wejść w tryb FastBoot również z poziomu tego menu (vol+ i power) ale jak wybieram fastboot to ekran mignie i nic się nie dzieje. Próbowałem również metodą vol- i power i udało mi się wejść w fastboot ale po kilku sekundach telefon samoczynnie wychodzi z fastboot'a i uruchamia się ponownie. Ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Posiadam obecnie ROM 7.2.16 i zablokowany bootloader.

#1 Czy warto aktualizować do nowszej wersji? Jeśli tak to do której?  Czy jest coś lepszego w nowszych romach? 7.6.8 czy inny?

#2 Jeśli zdecyduje się na wgranie jakiegoś to wiem że trzeba bootloader odblokować. Czy jest jakaś inna metoda przy tym romie? Czy trzeba wgrać chiński dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebastiankkk napisał:

Cześć 

Posiadam obecnie ROM 7.2.16 i zablokowany bootloader.

#1 Czy warto aktualizować do nowszej wersji? Jeśli tak to do której?  Czy jest coś lepszego w nowszych romach? 7.6.8 czy inny?

#2 Jeśli zdecyduje się na wgranie jakiegoś to wiem że trzeba bootloader odblokować. Czy jest jakaś inna metoda przy tym romie? Czy trzeba wgrać chiński dev?

1. Uważam że warto, a jakie różnice to już nie pamiętam, to prawie pół roku czasu.

2. Nie trzeba odblokowywać i można normalnie wgrać przez aktualizacje z pliku (jak samo nie znajduje). O ile ten twój rom to oficjalny global dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żona posiada redmi3 Prime z romem Global Dev i gdy dziś chciała dodać kartę, dostała info, że urządzenie może mieć roota lub niestandardowe oprogramowanie. I w takim układzie nie może korzystać z tej formy płatności - Android Pay. O co może chodzić? Bootloadera nie odblokowała. Czy aplikacja może wykrywać że tom jest w wersji Dev?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gore2kill4 napisał:

I w takim układzie nie może korzystać z tej formy płatności - Android Pay

Nie może, ale to niezależne od wersji romu. Android pay działa tylko z telefonami z NFC, a tu tego brak. Jakby miała telefon z NFC, to rzeczywiście potrzebny by był rom global stable, albo inny który przechodzi test Safety net, czyli np najnowsza wersja eu. Global dev tego testu nie przechodzi, ale w tym przypadku nie ma to znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 21:37, FromWP napisał:

1. Uważam że warto, a jakie różnice to już nie pamiętam, to prawie pół roku czasu.

2. Nie trzeba odblokowywać i można normalnie wgrać przez aktualizacje z pliku (jak samo nie znajduje). O ile ten twój rom to oficjalny global dev.

Czyli na ten ROM co mam teraz mogę od razu wrzucić plik z miui np 7.6.8? Dodam że obecnie mam wersję 7.2.16 Czy coś przed tym trzeba jeszcze wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...