Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Baca86 napisał:

Tylko ze nie chodzi mi o połączenie oczekujace, tylko powiadomienie o smsie albo messenger. Czasami rozmawiam ok 1h i ktos sie dobija to nie patrze na ekran zeby zobaczyc czy cos sie dzialo. A tak bym podczas rozmowy odpisal albo szybciej zakonczyl i odpisal/zadzwonil. Akurat mi ta opcja bylaby bardzo potrzebna. 

Wiem o jakie powiadomienia chodzi:)

A co do Twojego problemu to...nie brałem pod uwagę, że można godzinę rozmawiać przez telefon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z aktualizacją miui cotygodniowe. Zawsze pobierał mi pełny rom  i się aktualizowal. Teraz od miesiąca pobiera aktualizacje wyłącza się i normalnie wlacza. I cały czas chce znów pobrać ta samą aktualizacje. Myślałem że to wina jakieś wersji aktualizacji. Lecz następne które wychodzili tak samo nie chcą się wgrać. Próbowałem wrócić do ustawień fabrycznych z opcji kopi zapasowej. Lecz telefon po wciśnięciu tego wyłączał się i włączał się normalnie. Nic się nie zresetowalo. Przechodze w tryb recovery telefon się wyłącza i wlacza i nic wiecej. Jakby nie reagował  i na to polecenie. Jedyny ratunek to hard reset lecz z tego co widziałem jest to dla mnie skaplikowane. Pobralem też osobno paczkę aktualizjacji lecz zakazdym razem telefon mówi mi że jest nie właściwą.  A może po prostu coś ostatnio pomieszalem w opcjach i wyłączyłem jakieś uprawnienie to aktualizacji.? Ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ?
Wersja android 5.1.1
Wersja miui Miui global 8 7.3.9 Beta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie działa ,domyślam się że pobirasz przez kompa,ściągasz plik.zip jest md5sum sprawdzasz online ,taka strona jest,wrzucasz ten plik na telefon i teraz albo odpalasz aktualizacje lub odpalasz twrp i install, jeżeli twrp się nie odpala walnij mu od nowa fastboot flash recovery recovery.img musi zadziałać wgra od nowa i na końcu fastboot boot recovery.img(zależy jak tam nazwałeś plik) i jesteś w domu

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skay77 napisał:

Jeżeli to nie działa ,domyślam się że pobirasz przez kompa,ściągasz plik.zip jest md5sum sprawdzasz online ,taka strona jest,wrzucasz ten plik na telefon i teraz albo odpalasz aktualizacje lub odpalasz twrp i install, jeżeli twrp się nie odpala walnij mu od nowa fastboot flash recovery recovery.img musi zadziałać wgra od nowa i na końcu fastboot boot recovery.img(zależy jak tam nazwałeś plik) i jesteś w domu

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Pobieram z poziomu telefonu. Jaka może być przyczyna że nie chce się samemu zaktualizować? I nie chcą się ustawić "ustawienia fabryczne " wogole ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, CraVisR napisał:

Pobieram z poziomu telefonu. Jaka może być przyczyna że nie chce się samemu zaktualizować? I nie chcą się ustawić "ustawienia fabryczne " wogole ?  

To pobierz ręcznie przez komputer, wgraj do telefonu i uruchom instalację z pliku w aktualizacjach. Coś tam ci się pokopało, co to nie wiadomo. Tu masz linka do najnowszej wersji, pobierasz rom recovery dla Redmi 3 :http://en.miui.com/thread-567664-1-1.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FromWP napisał:

To pobierz ręcznie przez komputer, wgraj do telefonu i uruchom instalację z pliku w aktualizacjach. Coś tam ci się pokopało, co to nie wiadomo. Tu masz linka do najnowszej wersji, pobierasz rom recovery dla Redmi 3 :http://en.miui.com/thread-567664-1-1.html

Ok. Spróbuję i zdam relacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc. Pobrałem z tej strony co kazałes. Plik się wczytaj wyskoczyło czy chcesz zaktualizować tym plików. Kliknięć tak i telefon zrobić się czarny i w srodku kółko witowski z 15 sek i telefon się włączył normalnie nic się nie zaktualizowalo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, CraVisR napisał:

No więc. Pobrałem z tej strony co kazałes. Plik się wczytaj wyskoczyło czy chcesz zaktualizować tym plików. Kliknięć tak i telefon zrobić się czarny i w srodku kółko witowski z 15 sek i telefon się włączył normalnie nic się nie zaktualizowalo....

Jak tak, to niestety chyba jedyna opcja to wgranie romu fastboot MiFlashem w trybie edl. Na pewno masz oficjalnego globala? Tu poradnik jak to zrobić, a link do najnowszego romu fastboot już masz https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CraVisR napisał:

Posiadam 

To wygląda na oficjalny, ale dlaczego ci się zawiesiły aktualizacje nie wiadomo. Jeszcze mówisz że nie można do ustawień fabrycznych sprowadzić. Tak jak pisałem, flash romu fastboot w edl wszystkie błędy naprawi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

To wygląda na oficjalny, ale dlaczego ci się zawiesiły aktualizacje nie wiadomo. Jeszcze mówisz że nie można do ustawień fabrycznych sprowadzić. Tak jak pisałem, flash romu fastboot w edl wszystkie błędy naprawi.

Mam nadzieję że mi się uda bo na razie chwilę rzucasz terminami nieznany mi. 

Dzięki za pomoc. 

Jeszcze spytam się ciebie czy mogę się posiłkować tym filmikiem żeby od nowa wgrać miui ?https://youtu.be/Wl_ibyhxrhs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, CraVisR napisał:

Jeszcze spytam się ciebie czy mogę się posiłkować tym filmikiem żeby od nowa wgrać miui ?https://youtu.be/Wl_ibyhxrhs

Prawie, tylko tam Majster wgrywa twrp i rom eu/pl. Jest tam ewidentny błąd bo zaleca zrobić wipe system w twrp, co niektórym szkodzi.

Żeby wgrać twrp i rom eu/pl, to najpierw musisz odblokować bootloader. Ty masz globala (chyba prawdziwego) dlatego napisałem jak naprawić to co masz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Prawie, tylko tam Majster wgrywa twrp i rom eu/pl. Jest tam ewidentny błąd bo zaleca zrobić wipe system w twrp, co niektórym szkodzi.

Żeby wgrać twrp i rom eu/pl, to najpierw musisz odblokować bootloader. Ty masz globala (chyba prawdziwego) dlatego napisałem jak naprawić to co masz.

No rozumiem. Może zrozumiem wasza instrukcje na forum. Ale będzie ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żonie nie chce się zainstalować ta aktualizacja. Pobiera potem robi się restart, niby coś tam się instaluje, ale po uruchomieniu ponownie wisi jej monit o aktualizacji. Czy ktoś z was miał podobny problem? Do tej pory co tydzień ładnie się aktualizował, zrobiła przerwę na 3 tyg , dwie poprzednie się wygrały a ta robi taki manewr. Pozdrawiam750e779b7977a70508f21b163badba56.jpg998ca5abe1e695e8eb027d302d24508d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, gore2kill4 napisał:

Do tej pory co tydzień ładnie się aktualizował, zrobiła przerwę na 3 tyg , dwie poprzednie się wygrały a ta robi taki manewr.

Czasami tak się zdarza że się zawiesi i nie chce. Może jakiś błąd w pliku pobranego romu. Jeżeli tak to możesz spróbować recznie pobrać rom, wgrać do telefonu i uruchomić aktualizację z pliku. Albo poczekasz do następnego wydania (to już jutro) i może przejdzie. Jak nie to trzeba wgrać cały rom fastboot MiFlashem z opcją flashall i potem odtworzyć dane z kopii lokalnej. Link do ostatnich romów: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=576469&highlight=rom%2B7.4.13

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak się zdarza że się zawiesi i nie chce. Może jakiś błąd w pliku pobranego romu. Jeżeli tak to możesz spróbować recznie pobrać rom, wgrać do telefonu i uruchomić aktualizację z pliku. Albo poczekasz do następnego wydania (to już jutro) i może przejdzie. Jak nie to trzeba wgrać cały rom fastboot MiFlashem z opcją flashall i potem odtworzyć dane z kopii lokalnej. Link do ostatnich romów: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=576469&highlight=rom%2B7.4.13

Niestety nowa aktualizacja nie przechodzi również, ręcznie ściągnięty plik z romem i odpalony nie trybi. Pozostaje MiFlash i tu pytanie, gdzie zapisuje się kopia lokalna? Włożyłem kartę micro sd ale podczas robienia kopi nie ma możliwości wyboru miejsca docelowego. Czy jeśli zrobię Miflashem z opcją flash all , to nie stracę kopi lokalnej?  

 

Wolał bym mieć tą kopię na micro sd, ewentualnie móc ją zgrać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gore2kill4 napisał:

Pozostaje MiFlash i tu pytanie, gdzie zapisuje się kopia lokalna? Włożyłem kartę micro sd ale podczas robienia kopi nie ma możliwości wyboru miejsca docelowego.

Gdzie ma być robiona kopia ustawiasz w: Ustawienia, Pamięć, na samym dole Ustawienia nośnika danych, Kopia zapasowa. Tam wybierasz SD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria od ostatnich kilku aktualizacji trzyma mi koło 4h SoT na global dev. Czy na miuipolska wygląda tak samo? Bo teraz zastanawiam się czy przechodzić na global stable, czy xiaomi eu dev lub stable. Co doradzacie?

Hej, moja dziewczyna ma podobny czas pracy na baterii i u niej to wina wlaczonego Bluetooth z miband (sam włączony Bluetooth w sumie żre też). Wcześniej z Bluetooth miała dobre wyniki na baterii aż się nagle popsuło. Ty masz włączony Bluetooth?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, schreder napisał:


Hej, moja dziewczyna ma podobny czas pracy na baterii i u niej to wina wlaczonego Bluetooth z miband (sam włączony Bluetooth w sumie żre też). Wcześniej z Bluetooth miała dobre wyniki na baterii aż się nagle popsuło. Ty masz włączony Bluetooth?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, sytuacja się poprawiła na najnowszym globalu i teraz SoT wynosi około 7h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio od dłuższego czasu pierwszy raz zrobiłem aktualizację (rom global dev). I mam pytanie do odnośnie działania map google. Czy da się jakoś ustawić, żeby te mapy mi się same nie uruchamiały w tle? Bo od ostatniej aktualizacji wyskakują mi komunikaty typu "mały ruch w twojej okolicy", po zrobieniu zdjęcia "dodaj zdjęcie do albumu" itp.? Wcześniej tego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam praktycznie od początku kupna Redmi 3 Pro czyli prawie rok czasu na każdej wersji xiaomi.eu.
Zawsze aktualizuje aplikacje po WiFi podczas ładowania.
Gdy ekran jest włączony to wszystko idzie jak trzeba, a gdy tylko go wyłączę to aplikacje stoją w miejscu na instalowaniu.
Próbowałem nie ograniczać Sklepowi działania w tle w ustawieniach baterii, ale to nic nie daje. Czyściłem dane usług google, sklepu, frameworków i nic to nie pomaga.
Miał ktoś taki problem? Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość synchronizacji zakładek, zapisanych stron w przeglądarce MIUI z np. z Chrome? No i czy istnieje możliwość ukrycia ostatnich wyszukiwań, gdy coś chcę wyszukać za pomocą tej przeglądarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...