Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Używam od wczoraj, nie zauważyłem większych problemów. Nie ma np. problemu ze spadkiem baterii do 98% po odłączeniu kabla. Aparat dalej robi prześwietlone zdjęcia przy używaniu 16:9 9.7 Mpx, na LOS jest tak samo. W RR masz o wiele większą możliwość personalizacji, do tego substratum działa poprawnie. No i bateria jest bardzo poprawna, na profilu zbalansowanym z automatyczną optymalizacją mam jeszcze 70% baterii przy 2.5h SOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem właśnie wrócić do MIUI z Lineage, bo nie podoba mi się ten rom.

Jakoś przyzwyczaiłem się do miui, ale też te aktualizacje to wolna amerykanka, strach aktualizować, bo co wersja to gorsze.

Jakoś nie mam pomysłu na co przejść. Myślałem o SWING ROM - z en.miui.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dawniej a apce poczty były koło maila z lewej stony literki np AB itd po kliknięciu na nie otwierał sie lista wszystkich maili od tj że osoby. Po odblokowaniu i wgraniu miui polska już tej funkcji nie ma a nie widzę w opcjach tzn jest opcja "grupowanie" ale ona nic nie zmienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

W końcu dla Redmi 3 Pro normalny czas baterii! Mam jeszcze 10%, grałem, nawigacja, spotify, youtube, znaczna większość czasu na WIFI przy SOT ponad 7h :o Nie było jeszcze romu na którym trzymałby dłużej jak 4-5h więc polecam ostatni dev 7.2.16 miui 8.3 :) W końcu redmi 3 oraz wersja pro idą łeb w łeb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/18/2017 o 12:04, rm_125 napisał:

Panowie, dawniej a apce poczty były koło maila z lewej stony literki np AB itd po kliknięciu na nie otwierał sie lista wszystkich maili od tj że osoby. Po odblokowaniu i wgraniu miui polska już tej funkcji nie ma a nie widzę w opcjach tzn jest opcja "grupowanie" ale ona nic nie zmienia 

Po kliknięciu na swojego maila pojawia się lista

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie korzystałem do tej pory z aplikacji MIUI typu Wideo, Muzyka, Poczta to je usuwałem przy pomocy Titanum Backup. Dzisiaj wgrywałem sobie na nowo system (Global Dev) więc te aplikacje mi się zainstalowały. Przywróciłem z kopii zapasowej swoje aplikacje, jak również ustawienia systemowe - w tym launcher systemowy z ustawieniami pulpitu. I zastanawia mnie jedna rzecz. Jak dodać ikonę na pulpit wymienionych wcześniej apliacji? Bo widzę, że one są zainstalowane, ale za Chiny nie wiem jak je włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Redmi 3 posiada jakieś zmodyfikowane recovery, aby dało się wgrać drugi ROM za pomocą DualBoot? Szukałem i nic nie znalazłem pod ten model. Wiem, 16 GB pamięci wewnętrznej to mało, lecz ja chciałbym zobaczyć jak to działa i przetestować kilka romów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was problem z powiadomieniami SMS?

Korzystam z najnowszej wersji 7.2.24. Nie mam wcale powiadomienia, że doszedł mi nowy sms. Jak już wejdę do aplikacji, to jest nowa wiadomość (czerwony kolor). W ustawieniach powiadomień SMS ma wszystko ustawione. 

W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 18:04, grzegorz.lki napisał:

Spróbuj aplikacją Activity Launcher.
Gdzieś na en.miui.com jest opis jak to działa

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk.
 

Na Redmi 3 to nie działa, można spróbować użyć greenify on już nie wymaga roota.

Jest też tu opisane przez @FromWP

 

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vergiliusz napisał:

Na Redmi 3 to nie działa, można spróbować użyć greenify on już nie wymaga roota.

To działa (dodanie dowolnego skrótu, ikony zainstalowanego programu, czy ukrytej funkcji ustawień). Do tego tak naprawdę ten Activity Launcher został zrobiony (jest podobny Quick Shortcut Maker). W Redmi 3 na romach global nie działa ta ukryta funcja ustawień, którą można wyłączyć nie używane preinstalowane programy np Googla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

To działa (dodanie dowolnego skrótu, ikony zainstalowanego programu, czy ukrytej funkcji ustawień). Do tego tak naprawdę ten Activity Launcher został zrobiony (jest podobny Quick Shortcut Maker). W Redmi 3 na romach global nie działa ta ukryta funcja ustawień, którą można wyłączyć nie używane preinstalowane programy np Googla/

@grzegorz.lkiPrzepraszam bo założyłem nie czytając uważnie o co chodzi autorowi że mowa jest o blokowaniu aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 18:43, BnQ napisał:

Miał ktoś z was problem z powiadomieniami SMS?

Korzystam z najnowszej wersji 7.2.24. Nie mam wcale powiadomienia, że doszedł mi nowy sms. Jak już wejdę do aplikacji, to jest nowa wiadomość (czerwony kolor). W ustawieniach powiadomień SMS ma wszystko ustawione. 

W czym może być problem?

Pomogło odznaczenia opcji 'Pokaż podgląd na ekranie blokady' oraz 'Dźwięk dostarczenia'. Tak jakby negacja działała na odwrót..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się w sobotę nagrywaniem rozmowy telefonicznej. Jakość raczej kiepska, mimo że w Dyktafonie ustawiłem na najwyższą.

Ale przejdę do rzeczy. Nie mogę takiej rozmowy skopiować na kompa przez Total Commandera po FTP. Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że TC widzi takie nagranie jako plik o nazwie "Po??czenie ..." zamiast "Połączenie...".

Czy komuś się udało, żeby skopiować taką rozmowę na kompa i jednocześnie móc ją odtwarzać w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rzeczywiście można wysłać na maila. Dzięki za podpowiedź.

Ale przez FTP (Total Commanderem) nie jestem w stanie ściągnąć pliku na kompa. Oto przykładowa nazwa jaką widzi TC w katalogu /MIUI/sound_recorder/call_rec/:

Po??czenie@AAA(0048 600 999 888)_20170307000228.mp3

Czy komuś uda się ściągnąć taki plik przez FTP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adzik93 to jest dział dla redmi 3/pro (ido) Land to redmi 3s/x

A i małe pytanie, też macie tak w aplikacji mi pilot? a6bebf09330c80a26fdbf0b405ebe742.jpg

Mam tak samo od 2 aktualizacji na pewno

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? O kolory?

Przyjrzyj się jak tło wygląda, te boczne czarne pasy, jakby grafika tła była niedopasowana

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...