Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie liczę na aktualizację do wyższej wersji androida :)

Z jednej strony szkoda, z drugiej to i tak bez znaczenia.

Już minął ponad rok odkąd mam Redmi 3 i bez wątpienia był to mój jeden z najlepszych zakupów. Szkoda tylko, że niesamowicie wcina baterię w połączeniu z Mi Bandem, przez co nie wyróżnia się na tle innych telefonów (bez Mi Banda)... Coś za coś - z opaski na pewno nie zrezygnuję, bo za bardzo się przyzwyczaiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2017 o 08:30, AdBloczek napisał:

Ja nie liczę na aktualizację do wyższej wersji androida :)

Z jednej strony szkoda, z drugiej to i tak bez znaczenia.

Ja bym nie powiedział, że bez znaczenia. Android 6 wprowadził Fingerprint API. Po aktualizacji przynajmniej do 6tki moglibyśmy używać na Miui aplikacji dodających gesty do czytnika (np. otwieranie aplikacji, rozwijanie panelu powiadomień), a tak czytnik jest przez program niewykrywalny. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, od którego ciężko się odzwyczaić, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, paveu napisał:

Ja bym nie powiedział, że bez znaczenia. Android 6 wprowadził Fingerprint API. Po aktualizacji przynajmniej do 6tki moglibyśmy używać na Miui aplikacji dodających gesty do czytnika (np. otwieranie aplikacji, rozwijanie panelu powiadomień), a tak czytnik jest przez program niewykrywalny. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, od którego ciężko się odzwyczaić, no ale...

To, że w androidzie 6 coś jest, nie znaczy, że w MIUI to będzie... Idealny przykład to api2, wprowadozny od Androida 5 w górę, a żaden Xiaomi tego nie posiada i nawet na Andku 7 o tym można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paveu

Zgadza się, ale moje Redmi 3 nie ma czytnika, więc mnie ten problem nie dotyczy. Mi Band mi w pełni zastępuje czytnik ;p

Orientujecie się może, czy w innych smartfonach Xiaomi też występuje aż tak duży drenaż podczas korzystania z bluetooth? Na romach wyższych niż historyczny 7.1.3 bateria spada... 3 razy szybciej niż bez opaski. Jest to jedyny powód dla którego czasami zastanawiam się nad zmianą telefonu, ale z drugiej strony wydajność jest tutaj wystarczająca, a dopłacać kilka stówek dla tej jednej rzeczy trochę szkoda :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, galakty napisał:

To, że w androidzie 6 coś jest, nie znaczy, że w MIUI to będzie...

Uściślę. Android 6 do API23, które aplikacja wymaga do uruchomienia (nie zainstaluje się na niższym API) i dzięki któremu czytnik jest wykrywany jako element systemu. Chińczycy nie mają jak tego usunąć, musieliby stworzyć swojego Androida (nie nakładkę jaką jest MIUI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o telefony, tymbardziej xiaomi. Dlatego mam pytanie.

Jeżeli mam SuperSU na telefonie oraz włączony superuser to czy mam ten telefon zrootowany?

 

2 rzecz nie działa mi snapchat- nie moge sie zalogowac, czytałem, ze dużo osób ma problem z tą aplikacją, można prosic o jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy jak będę wgrywał przy pomocy  Miflasha, oficjalny global dev, to karta sim musi być w telefonie i potem podczas konfiguracji? 

Wgrywałem już w ten sposób córce i żonie ale zawsze z kartą, jutro znajomy ma dać telefon bo ma w nim MIUI by ManHint(vietnamczyk) i  powodów oczywistych będzie bez karty sim. Wydaje mi się że chyba nie powinno to być przeszkodą (wgranie i pierwsza konfiguracja telefonu bez sima)

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gore2kill4 napisał:

(wgranie i pierwsza konfiguracja telefonu bez sima)

Z wgraniem to nie będzie na pewno żadnego problemu. Co do konfiguracji też nie powinno być jak znajomy logował się do konta Mi adresem mailowym i znasz hasło. Ale chyba czasami potrafi chcieć zweryfikować logowanie wysłaniem sms-a, (może dopiero po włożeniu sima). Prawie na pewno capcha się pojawi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wgrywaniu ROMU China/Global od Xiaomi przez Miflash karta SIM jest niepotrzebna. Co do pierwszej konfiguracji, to karta SIM może być jedynie potrzebna do zalożenia konta Xiaomi, które nie jest niezbędne do korzystania z telefonu ale np aplikacja motywy może nie działać. Oczywiście, nie ma problemu aby znajomy założył konto później bądź się zalogował na tym telefonie.

Dnia 2.02.2017 o 20:18, wolf45 napisał:

Przez numer telefonu, a to ma jakieś znaczenie?

Ja się logowałem przez adres E-mail i odblokowanie przebiegło bez problemu.

Edytowane przez Kosarz5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TIJO3210 napisał:

A czy miał ktoś ten problem z zalogowaniem się na snapchata?

Wejdź w SuperSU --> Ustawienia --> Unroot

Bez roota powinieneś móc się zalogować :P Jak już się zalogujesz to możesz zrobić root z powrotem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś na forum panowała opinia (być może dalej tak jest) nawet mi kilka osób doradziło ( THX@FromWP ), jeśli chcę na zablokowany bl wgrać system to lepiej wgrać global developer zamiast global stable. Wgrałem je żonie , córce i dziś jeszcze znajomemu. Czy podtrzymujecie tą opinię? Wszystkie osoby są zadowolone z tej wersji oprogramowania, jak również z co tygodniowych aktualizacji. Nie chcą rootowac tel , nie chcą też odblokowywać bl. Szczerze to już nawet by mi się nie chciało bawić we wgrywanie global stable. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam pytanie dotyczące instalacji softu w MiCenter - promocja w lutym. Chciałbym z tej promocji skorzystać ale jeszcze nie mam odblokowanego telefonu. 2 tygodnie temu wysłałem prośbę o odblokowanie ale jeszcze nic mi nie przyszło. I jeśli nie uzyskam w lutym zgody na odblokowanie to czy też mogę skorzystać z promocyjnej instalacji softu? 

Mój telefon to Redmi 3pro

Android 5.1.1 LMY47V

MIUI 7.4 by ManIT 6.5.12 (rozwojowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
A ja mam pytanie dotyczące instalacji softu w MiCenter - promocja w lutym. Chciałbym z tej promocji skorzystać ale jeszcze nie mam odblokowanego telefonu. 2 tygodnie temu wysłałem prośbę o odblokowanie ale jeszcze nic mi nie przyszło. I jeśli nie uzyskam w lutym zgody na odblokowanie to czy też mogę skorzystać z promocyjnej instalacji softu? 
Mój telefon to Redmi 3pro
Android 5.1.1 LMY47V
MIUI 7.4 by ManIT 6.5.12 (rozwojowa)

Wejdź na en.miui.com i w prawym górnym rogu masz opcję UNLOCK. Wybierz ją zaloguj się na konto xiaomi i jak cię przekieruje do pobrania MiUnlock to zgodę masz już przyznaną

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Wejdź na en.miui.com i w prawym górnym rogu masz opcję UNLOCK. Wybierz ją zaloguj się na konto xiaomi i jak cię przekieruje do pobrania MiUnlock to zgodę masz już przyznaną

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Tak właśnie się stało. Czyli mogę już wypełniać formularz i wysyłać telefon. Nie odblokowywałem sam bo boję się żeby czegoś nie zepsuć, zostawię to fachowcom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...