Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dinozaury !

 

Mam do Was pytanie. Jak wygląda kwestia najnowszych ROMów na Redmi 3 

w porównaniu do prehistorycznej wersji, instalowanej wieki temu na zablokowany bootloader, o nazwie  7.1.3.0 - Wydanej wyjątkowo, raz w życiu przez szefa. 

Trzymam ten soft na sprzęcie babci, i oczywiście działa perfect - i tylko zastanawiam się czy po roku aktualizacji - softy są lepsze.... czy jak to u Xiaomi.. gorsze :D

Bateria na tym sofcie trzyma bdb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Który telefon polecacie Redmi 3 czy Redmi 3s oba 2GB RAM. Zależy mi na wydajności i bezawaryjnej obsłudze. Z tego, co się orientuję to różnią się chyba tylko procesorem.

Tu masz porównanie, poczytaj i wybierz
http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8150&idPhone2=7862&
Ja bym na twoim miejscu dołożył do nowszego redmi 4 Prime

====
Wysłane z Redmi 3 (ido) by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem posiadaczem Redmi 3 Pro , zakupiony(w maju 2016) w polskim sklepie w którym wgrywano MIUI Polska .

Wersja soft widać na screenie.

Interesuje mnie zainstalowanie na nim takiego softu:

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224384214

Co po kolei bym musiał wgrać / zainstalować ?

Jeśli chodzi o bootloader, powinien być chyba odblokowany, skoro w sklepie w którym kupowałem telefon zostało wgrane MIUI Polska, to powinien być odblokowany, ale nie jestem pewien.

 

Z góry dzięki za pomoc 

 

16118056_1350320381698481_1477686050_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, sobpiotr napisał:

Jeśli chodzi o bootloader, powinien być chyba odblokowany, skoro w sklepie w którym kupowałem telefon zostało wgrane MIUI Polska, to powinien być odblokowany, ale nie jestem pewien

Nie, masz zablokowany bl. Masz rom przerobiony z romu recovery  MiuiPolska  na wersję fastboot przez Wietnamczyka, którą sprzedawca mógł wgrać na zablokowany bl MiFlashem. Nic na to nie wgrasz, ani nie odblokujesz na tym bl. Odsyłam do lokalnego poradnika co masz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest 6.5.12 eu  przerobiony na fasboot zeby go wgrać w trybie download (edl) jak jest zablokowany bl.

A to przepraszam, pomyliłem się.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Nie to jest 6.5.12 eu  przerobiony na fasboot zeby go wgrać w trybie download (edl) jak jest zablokowany bl.

A to przepraszam, pomyliłem się.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 2 i redmi pro to juz polka wyzej(pierwszy) i ze 3 wyzej ten drugi :-P
Chyba redmi 4 ktory do mnie idzie, takze pojdzie na sprzedaz..
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dziwne rzeczy wogole piszesz bo miałem redmi 3 i problemów z rozmowami nie miałem. Który redmi 4 kupiłeś?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie macie problem z miejscem zamieszkania/siecią w tym miejscu. Mam R3 świetny zasięg, nic nie gubił nigdy. Może to wina 4G? Ojciec pojechał kiedyś na wakacje w góry i cały czas Redmi 2 gubił zasięg, kazałem mu zmienić na sztywno na 3G i problem rozwiązany. Kup za 5zł starter innej sieci i przetestuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ale w sumie tak samo mialem ja na redmi 2. Wiec mysle ze to wychodzi redmi.

Bzdurne teorie głosisz, akurat czułość modemu, jest bardzo dobra w Redmi 3, w 2 może minimalnie gorsza ale i tak lepsza niż w wielu innych telefonach. Jeżeli to nie problem sieci (a pisałeś wcześniej że teść zmienił sieć na Orange i tu trzeba reklamować problem) to znaczy że z tym egzemplarzem coś nie tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 może spróbuj z global rom na R3.
Ja ogólnie na moim R3 jestem bardzo zadowolony z zasięgu sieci w miejscach gdzie nie miałem wogóle zasięgu na poprzednich tel. na tym mam jedną lub dwie kreski.
A żeby to potwierdzić to weekend 6-8 stycznia byłem w Zakopanem. Na Zakopiance mój R3 z kartą plus pokazuje 3G i trzy kreski zasięgu a córki J5 w Plus, żony Huawei y5II w Plus i J5 t-Mobile brak zasięgu. miałem włączone nawigację googla z danymi mobilnymi i ani razu nie pokazała jesteś w trybie offline

====
Wysłane z Redmi 3 (ido) by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj planuję przejść z MIUI Global na EU, jednak chciałbym najpierw spytać czy to normalne że będąc w fabrycznym TWRP z krzaczkami, normalne jest to że na Windows 10 64 bit Home nie mogę przeglądać plików znajdujących się na telefonie zarówno w pamięci wewnętrznej jak i na karcie SD? Pytam, gdyż wolę uniknąć nagłego problemu że po podmianie TWRP nie będę mógł umieścić ROMu EU na telefonie w celu jego instalacji. No i czy jeżeli MI PC Suite po formacie ma problem z połączeniem z moim Redmi 3, to zająć się najpierw rozwiązaniem tego problemu, czy może zbagatelizować i przystępować do zmiany ROM? Jeszcze wspomnę o tym, że będąc w TWRP ostatnio nie mogłem wejść do Fastboot(mignął ekran i powrót do menu TWRP). Raz tak miałem, a wchodząc przez VOL- i power dostałem się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kosarz5 napisał:

 Pytam, gdyż wolę uniknąć nagłego problemu że po podmianie TWRP nie będę mógł umieścić ROMu EU na telefonie w celu jego instalacji.

To co nazywasz chińskim twrp, to nie jest twrp tylko menu serwisowe i ono nie zniknie. MiPcSuite nie jest ci do niczego potrzebne i nie działa z twoim telefonem (wersja chińska działa). W twrp jak już je zainstalujesz telefon powinien być widoczny. Plik romu możesz wgrać przed instalacją twrp i od razu po instalacji twrp instalować rom eu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer "widzi" telefon tylko w Mi PC Suite, ale nie mam dostępu do karty SD. 
Edit:
Znalazłem powód, brakuje mi na kompie sterowników MTP. System nie może ich pobrać.
Ma ktoś może te sterowniki?

Pobierz ze strony Microsoftu i zainstaluj Media Feature Pack. Jak nie będzie chciało zainstalować to wyszukaj narzędzie do naprawy Windows Update. Miałem tak samo jak Ty na Windows 10N i to pomogło.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...