Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Mój błąd, przeczytałem w wątku dotyczącym RN3PRO o aktualizacji do MIUI 8.0.5.0 - nie zauważyłem że to nie ten model. To jeszcze tylko jedno pytanie dla upewnienia się. Aktualizacje OTA dotyczą tylko MIUI, czy android też się zaaktualizuje jak przyjdzie czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global dev wgrany i póki co restartu brak, chociaż już na xiaomi.eu od kilku godzin się nie restartował. W sumie restart zrobił jakieś 5-6 razy po upadku gdy był zablokowany, a gdy go używałem to działał normalnie, chyba że akurat tak trafiłem. Rozumiem, że po flashu przywróciło się stockowe recovery, oraz aktualizacje OTA powinny odbyć się bez problemu?

Edit:

Jednak dalej się restartuje, czyli serwis...

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem ustawienia fabryczne telefonu po czym przywróciłem dane z kopii zapasowej i po tym nie mam nic w kalendarzu nie widzi moich przypomnień. Jak to ustawić ?

Robie tak: ustawienia ->inne->google->moj email-> i przy kalendarzu mam przechwycenieobrazuekranu-20122016-17031

po usunieciu konta z google z telefonu i dodaniu ponownie synchronizacja wyglada tak:

przechwycenieobrazuekranu-20122016-17023

w dalszym ciągu brak powiadomień w kalendarzu.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję usunąć reklamy z różnych aplikacji. Chciałem zainstalować Ad Away, ale nie mogę znaleźć konkretnej wersji pod android 6.

Myślałem też, że może ktoś wie co można by usunąć, czy zmodyfikować w plikach, chyba prostszy sposób... Mam xiaomi.eu i zrobionego roota.

 

AdAway 3.1.2 zainstalowałem i testuję, a jak ktoś wie jak w plikach poprzestawiać to będę wdzięczny.

Edytowane przez [email protected]
Dopisanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem babola w sofcie wersji 7.1.3.0 na zablokowanym BL.

Gdy mamy ustawione przypomnienie w kalendarzu, to po jego zadzialaniu na zablokowanym telefonie mozna wejsc w wyswietlane przypomnienie a nastepnie srodkowym przyciskiem HOME przejsc do menu glownego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem babola w sofcie wersji 7.1.3.0 na zablokowanym BL.
Gdy mamy ustawione przypomnienie w kalendarzu, to po jego zadzialaniu na zablokowanym telefonie mozna wejsc w wyswietlane przypomnienie a nastepnie srodkowym przyciskiem HOME przejsc do menu glownego telefonu.

To już prawie roczny soft :D

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Redmi 3 (zwykły) z zainstalowanym MIUI 7.1.3.0 stable na zablokowany BL. Wiem, że archaiczny, ale nie zmieniałem go głównie dlatego, że czytałem, że coraz to nowsze coraz bardziej drenują baterię.

Jednak zmian jest już tyle, że postanowiłem zmienić.

1. Czy bateria w najnowszych MIUI trzyma porównywalnie długo jak na 7.1.3.0 stable, który słynął z długiej pracy na baterii?

2. Którą wersję MIUI polecacie? Najnowszą 6.12.29 (to jest testowa, tak?) czy może stabilną 8.1.1.0 z 13 grudnia z tej strony https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126103

3. Czy wersje testowe będę mógł aktualizować co tydzień bez utraty danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maly_Szu napisał:

1. Czy bateria w najnowszych MIUI trzyma porównywalnie długo jak na 7.1.3.0 stable, który słynął z długiej pracy na baterii?

2. Którą wersję MIUI polecacie? Najnowszą 6.12.29

1. Moim zdaniem (i kilku innych testujących) tak.

2. Najnowszą, w razie problemów po tygodniu wraz z następną może być tylko lepiej (oprócz wyjątków potwierdzających tą regułę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zrobić muszę odblokować BL, tak?

Bo wyczytałem również, że wersje dev można wgrywać na zablokowany BL (czego wcześniej nie wiedziałem).

Po co w takim razie odblokowywać?

A żeby go odblokować muszę wgrać jakąś inną wersję czy dam radę to zrobić z mojej 7.1.3.0?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maly_Szu napisał:

Bo wyczytałem również, że wersje dev można wgrywać na zablokowany BL (czego wcześniej nie wiedziałem).

Po co w takim razie odblokowywać?

A żeby go odblokować muszę wgrać jakąś inną wersję czy dam radę to zrobić z mojej 7.1.3.0?

Można ale tylko oficjalny chiński global dev

Po to żeby wgrać rom xiaomi.eu

Tak musisz wgrać chociażby global dev, na 7.1.3 nie da rady bo to nieoficjalna wersja romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najnowszy rom 7.1.5, szczególnie osobom posiadającym MiBanda.

22 godziny pracy, w tym tylko 1h SOT i 71% zostało. To nie jest super wynik dla osób które nie mają opaski, ale MiBand w Redmi 3 zawsze wyjątkowo drenował baterię. Na ostatnim romie telefon rozładowywał mi się w 10-15h z zerowym czasem włączenia ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Na załączonych zarzutach syfmiui czy się mylę? Z góry dziękuję za odpowiedź.><a  href=https://miuipolska.pl/forum/uploads/monthly_2017_01/Screenshot_2017-01-10-08-43-22_com.android.settings.thumb.png.d9487a18ba01f6f32bcb41ee266f20e1.png' alt='Screenshot_2017-01-10-08-43-22_com.android.settings.thumb.png.d9487a18ba01f6f32bcb41ee266f20e1.png'>
Screenshot_2017-01-10-08-43-36_com.android.updater.png

Niestety syf MIUI, i do tego bardzo stary

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon sam zaktualizował się do 7.1.5 global (jakim cudem sam to zrobił? Do tej pory ja musiałem to robić ręcznie) i nie działa mi obracanie ekranu podczas pisania smsów. Czy mogę przejść na ostatnie wydanie xiaom.eu bez robienia formata? 

Tak w ogóle też tak macie, że kiedy chcecie skorzystać z internetu przez transfer danych, to każdego niemalże dnia, aby telefon się połączył musicie wchodzić w Dane mobilne, a tam zmieniac preferowany typ sieci, aby zaskoczyłl internet przez dane mobilne? Ja tak mam od samego początku, niezależnie od wersji miui. Bez zmany typu sieci telefon w ogóle nie łączy z internetem. Nie dotyczy to wifi, bo te działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eloelo1 napisał:

Tak w ogóle też tak macie, że kiedy chcecie skorzystać z internetu przez transfer danych, to każdego niemalże dnia, aby telefon się połączył musicie wchodzić w Dane mobilne, a tam zmieniac preferowany typ sieci, aby zaskoczyłl internet przez dane mobilne? Ja tak mam od samego początku, niezależnie od wersji miui. Bez zmany typu sieci telefon w ogóle nie łączy z internetem. Nie dotyczy to wifi, bo te działa ok.

Mam coś podobnego na Mi5 :D Tj. Przy 4G muszę włączyć i wyłączyć dane mobilne, bo wcześniej nie załapuje gdy zmienie typ sieci na 4G. I chyba od początku mam tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eloelo1 napisał:

Tak w ogóle też tak macie, że kiedy chcecie skorzystać z internetu przez transfer danych, to każdego niemalże dnia, aby telefon się połączył musicie wchodzić w Dane mobilne, a tam zmieniac preferowany typ sieci, aby zaskoczyłl internet przez dane mobilne? Ja tak mam od samego początku, niezależnie od wersji miui. Bez zmany typu sieci telefon w ogóle nie łączy z internetem. Nie dotyczy to wifi, bo te działa ok.

Mialem tak przez ok 1 miesiac na 7.1.3.0. Pozniej sie uspokilo.

Za to od ok. 2 miesiecy przy wlaczonej TD mam drenaz baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eloelo1 napisał:

Telefon sam zaktualizował się do 7.1.5 global (jakim cudem sam to zrobił? Do tej pory ja musiałem to robić ręcznie) i nie działa mi obracanie ekranu podczas pisania smsów. Czy mogę przejść na ostatnie wydanie xiaom.eu bez robienia formata? 

W stockowym programie do smsów nie ma takiej opcji jak obracanie z ekranem-taki urok MIUI. Musisz ściągnąć zewnętrzną aplikację do smsów i wtedy będzie ci działało w tamtej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stockowym programie do smsów nie ma takiej opcji jak obracanie z ekranem-taki urok MIUI. Musisz ściągnąć zewnętrzną aplikację do smsów i wtedy będzie ci działało w tamtej aplikacji.

Na global nie obraca aplikacji SMS, ale na xiaomi.eu już tak. Taka mała niespodzianka od@Acid 🤣

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:


Na global nie obraca aplikacji SMS, ale na xiaomi.eu już tak. Taka mała niespodzianka od@Acid

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk
 

No wlasnie o to chodzi, ze wczesniej mi sie obracal ekran przy smsach, a na globalu nie. Tak jak napisales. Tylko czy jest opcja wgrac ostatni xiaomi.eu na tego globala? Wkurzylo mnie to, ze telefon sam sie zaktualizowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, eloelo1 napisał:

Tylko czy jest opcja wgrac ostatni xiaomi.eu na tego globala? Wkurzylo mnie to, ze telefon sam sie zaktualizowal.

Jest, wgrać twrp i potem rom eu. Jak miałeś rom eu to bl masz odblokowany. Tylko trzeba będzie zrobić wipe i po tym jakoś odzyskać dane. W sumie nie  powinno się coś takiego zdarzyć jak samoczynna instalacja globala na rom eu. To praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Jest, wgrać twrp i potem rom eu. Jak miałeś rom eu to bl masz odblokowany. Tylko trzeba będzie zrobić wipe i po tym jakoś odzyskać dane. W sumie nie  powinno się coś takiego zdarzyć jak samoczynna instalacja globala na rom eu. To praktycznie niemożliwe.

O jakich danych konkretnie piszesz? Dla mnie najbardziej komfortowo byłoby, aby wszystkie zainstalowane aplikacje sie zachowaly, podobnie zdjecia i kontakty (chociaz tutaj przydatna bedzie chmura) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...