Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bergmen napisał:

@amularix

ustaw sobie w jakie dni ma dzwonić telefon.

 

@[email protected]

Widocznie po zgaszeniu ekranu wyłącza Ci się internet albo chrome jest usypiane. Kwestia ustawień - musisz skonfigurowć sobie telefon.

Tylko wyczerpują mi się pomysły aby to zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] temat uprawnień aplikacji itp był wielokrotnie poruszany na forum. Proponuję użyć funkcji "szukaj" :) Tym bardziej skoro sam coś motałeś i o tym nie wspomniałeś. Nikt nie będzie zgadywać co przestawiałeś a czego nie a co nie przyniosło rezultatu.

Wymagasz od innych podpowiedzi a samemu nie chce Ci się napisać co robiłeś. Traktuj poważnie użytkowników forum. Skoro wymagasz od nich pomocy. Albo użyj "szukajki"

Szczyty lenistwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergmen napisał:

@[email protected] temat uprawnień aplikacji itp był wielokrotnie poruszany na forum. Proponuję użyć funkcji "szukaj" :) Tym bardziej skoro sam coś motałeś i o tym nie wspomniałeś. Nikt nie będzie zgadywać co przestawiałeś a czego nie a co nie przyniosło rezultatu.

Wymagasz od innych podpowiedzi a samemu nie chce Ci się napisać co robiłeś. Traktuj poważnie użytkowników forum. Skoro wymagasz od nich pomocy. Albo użyj "szukajki"

Szczyty lenistwa....

Nic nie robiłem. wcześniej było ok. Pewnie to przez jakąś aktualizację systemu lub Chroma.

Dzięki za radę i pewnie sobie jakoś poradzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia posiadam redmi 3 2/16 gb. Jestem zielony w tematach root'ów itp. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli na swoim urządzeniu mam miui stable 8.0.2.0.0 to czy mogę pobrać wersję dev, wrzucić na kartę i zainstalować jak zwykłą aktualizacje androida? Czy da mi to coś do żywotności baterii? Ponieważ telefon leżąc potrafi czasem zejść o 8% w godzine, czasem 5% przez noc a czasem trzyma dobrze. Jednak najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać na ekranie to coś lekko ponad 7 godzin, widziałem na forum wyniki ok 10 godzin jak to osiągnąć? Dodam że cały czas mam włączoną transmisje i wifi. Czy zwykłe motywy mogą mieć wpływ na baterię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj po wyłączeniu telefonu i włączeniu, ciągle na pasku powiadomień mam taki dziwny tekst, niby to pobieranie, ale nic sobie nie przypominam.

"Kobieta - chiński (Chiny) i pod  spodem "oczekiwanie na sieć wifi" mimo, że sieć wifi podłączam, ale nadal to jest, a w pobranych nie mam nic i niby nic nie pobiera się. Wstrzymać też nie ma co. O co chodzi i co to jest ? Ostatnio instalowałem tylko auto mapę jakby co...

Screenshot_2016-10-13-20-26-31-706_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, [email protected] napisał:

"Kobieta - chiński (Chiny) i pod  spodem "oczekiwanie na sieć wifi" mimo, że sieć wifi podłączam, ale nadal to jest, a w pobranych nie mam nic i niby nic nie pobiera się. Wstrzymać też nie ma co. O co chodzi i co to jest ? Ostatnio instalowałem tylko auto mapę jakby co...

Wygląda na to że instalujesz sobie chińskie wskazówki głosowe Automapy. Może nie ma uprawnień do pobierania dlatego czeka na pozwolenie. Musisz w ustawieniach Automapy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolf45 napisał:

Witam od tygodnia posiadam redmi 3 2/16 gb. Jestem zielony w tematach root'ów itp. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli na swoim urządzeniu mam miui stable 8.0.2.0.0 to czy mogę pobrać wersję dev, wrzucić na kartę i zainstalować jak zwykłą aktualizacje androida? Czy da mi to coś do żywotności baterii? Ponieważ telefon leżąc potrafi czasem zejść o 8% w godzine, czasem 5% przez noc a czasem trzyma dobrze. Jednak najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać na ekranie to coś lekko ponad 7 godzin, widziałem na forum wyniki ok 10 godzin jak to osiągnąć? Dodam że cały czas mam włączoną transmisje i wifi. Czy zwykłe motywy mogą mieć wpływ na baterię? 

Masz syf zainstalowany. Musisz wgrać dev przez MiFlasha, jako aktualizacja nie pójdzie. 10 godzin pewnie osiągniesz pisząc tylko smsy i dzwoniąc w sieci 2G. Przy normalnym użytkowaniu 7-8 godzin to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FromWP napisał:

Wygląda na to że instalujesz sobie chińskie wskazówki głosowe Automapy. Może nie ma uprawnień do pobierania dlatego czeka na pozwolenie. Musisz w ustawieniach Automapy sprawdzić.

Odinstalowałem auto mapę, folder auto mapy usunąłem, resetuję telefon i nadal to samo :(

Macie jeszcze jakieś pomysły ? Czy będę musiał rom od nowa wgrać bo z tym nie da się wytrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergmen napisał:

@[email protected]ustawienia-->dodatkowe ustawienia-->kopia i kasowanie danych-->uprawnienia fabryczne

Tą drogą to u mnie jest na samym dole ustawienia fabryczne, a nie uprawnienia, jak napisałeś i tam można zresetować fona, a wi fi mam i też to nic nie daje. Jeszcze pokombinuje najwyżej reset i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zainstalowałem roota tymczasowo, tylko po to, aby odczytać pewne informacje z Network Signal Guru. Teraz chciałbym go odinstalować i tak się zastanawiam, czy odinstalowanie aplikacji w sposób tradycyjny ( z ustawień telefonu) na trwale usuwa roota, czy też trzeba wgrać np. kolejną aktualizację xiaomi.eu i dopiero wtedy nie ma śladu roota na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cointreau napisał:

Kilka dni temu zainstalowałem roota tymczasowo, tylko po to, aby odczytać pewne informacje z Network Signal Guru. Teraz chciałbym go odinstalować i tak się zastanawiam, czy odinstalowanie aplikacji w sposób tradycyjny ( z ustawień telefonu) na trwale usuwa roota, czy też trzeba wgrać np. kolejną aktualizację xiaomi.eu i dopiero wtedy nie ma śladu roota na telefonie?

Się nie zastanawiaj tylko wgraj dzisiejszą i zniknie root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zasadę, kiedy znika root w kontekście np. oddawania telefonu do serwisu...Mówisz, że jak zaktualizuje dzisiejszą wersję xiaomie.eu, to będzie ok. No, dobra, ale jak to będzie wyglądało w przypadku, gdy ktoś ma global-dev? Wtedy aktualizacja ota nie wymaże roota, więc trzeba od nowa wgrać global miflashem, czy też można wgrać zip (pełny plik) poprzez aktualizację?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kilka pytań na początek. Zdecydowałem że spróbuję wymienić 2x Samsunga na Xiaomi dual sim - na początek zaczne od Redmi 3s. 

1. Czy Xiaomi Global international:

np. taki http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-2GB-16GB-Smartphone---Gold-370961.html

rózni się czymś od tego z tej krajowej dystrybucji z X-kom oprócz ceny i warunków gwarancji ?

2. Jaki rom siedzi w takim telefonie z krajowej dystrybucji ten sam co w wersji global, jakiś specjalny przygotowany na zlecenie abc data czy może jeszce jakiś inny ? Czy można bedzie wgrać ten rom do teleonu w wersji global bez odblokowania bootloadera ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w r3 ustawić pięć ikonek w rzędzie poziomym na pulpicie? Jeśli tak to jak to zrobić?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka



Sposoby różne. Ja do zmiany siatki używam Xposed + xMIUI za 3 dolce czy coś koło tego.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi napisać co zrobić, by polski słownik działał jak należy? W SwiftKey'u ustawiłem polski i normalnie wpisuje mi polskie słowa, ale mam system po angielsku (czego zmieniać nie chcę) i system wykrywa to jako obce słowa. Czy jest jakaś możliwość, by mieć polski słownik systemowy, mając cały system po angielsku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Xiaomi daje aktualizacje androida? Na moim redmi 3 mam 5.1 a z racji że na niektórych sprzetach dostępny jest 7.1 to chciałbym przejść chociaż na 6.0. Jest oficjalna aktualizacja? Czy te słynne długie wsparcie ogranicza się tylko do Miui?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wolf45 napisał:

Czy te słynne długie wsparcie ogranicza się tylko do Miui?

Słynne długie wsparcie jest dla telefonów i systemu w tych telefonach czyli Miui. Tu jest trochę inaczej niż u innych i funkcje nie zależą od numeru wersji Androida tylko wersji Miui. Jak istnieje taka potrzeba to aktualizują wersję Androida, ale dla Redmi3 na razie jest tylko 5.1. Mogę cię zapewnić że w Redmi 3s którego też posiadam a jest na 6.0 nie znalazłem żadnej dodatkowej funkcjonalności (tylko system więcej ramu zajmuje). W Miui 8 masz już niektóre funkcje z Androida 7, nawet w urządzeniach takich jak Redmi2 na androidzie 4.4.4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...