Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

@moreliaNajlepiej zapytać o to sprzedawcę. Każdy sprzedawca może wystawiać gwarancję na różnych warunkach. Jeden Ci pozwoli na odblokowanie bootloadera, instalowanie innych ROMów i uzna gwarancję, a drugi nie. Co do roota, to rzadko kiedy sprzedawca uznaje gwarancję.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FromWP napisał:

Oprócz tej ostatniej z reguły są lepsze od stable i dużo nowsze. 

No właśnie zastanawiam się czy nie zainstalować sobie globala stable, bo ktoś mi kiedyś powiedział, że na stable wszystko jest lepiej zoptymalizowane i dzięki temu bateria trzyma dłużej niż na dev, a to nie ukrywam jest dla mnie najważniejsze. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój 1 post na forum więc witam wszystkich

Zakupiłem żonie ten telefon Xiaomi Redmi 3 Pro – 3/32GB LTE . (poprzedni sitsung utopiła^^)

– system operacyjny: Android 5.1 + MIUI V7.2

– wielojęzyczne menu w tym w język polski

Na pewno będzie miał język polski, zastanawiam się tylko co z kontem xiaomi . Bo z tego co wiem to by odblokować bootloader i wgrać PL to trzeba założyć konto xiaomi. Więc jak dostanę telefon z kontem (skro wgrali pl tomusieli założyć konto) to mogę to konto skasować i założyć nowe na maila żony?  Jak  mam postąpić ? Pozdrawiam

Edytowane przez gore2kill4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP
No nic przyjdzie telefon to będę myślał i ew. podam jakieś dokładniejsze info co do softu. Myślę że co by tam nie siedziało to wszystko jest raczej do zrobienia. Chyba nie ma takiej opcji żeby było wygrane coś aż takiego, by nie dało się ruszyć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gore2kill4 napisał:

@FromWP
No nic przyjdzie telefon to będę myślał i ew. podam jakieś dokładniejsze info co do softu. Myślę że co by tam nie siedziało to wszystko jest raczej do zrobienia. Chyba nie ma takiej opcji żeby było wygrane coś aż takiego, by nie dało się ruszyć.

 

Dokładnie tak jest, można wszystko zmienić. Jak będzie jakiś modzony rom to od razu najlepiej użyć Miflasha, wgrać oficjalny global dev, odblokować bl oficjalnym sposobem i ewentualnie wgrać rom xiaomi.eu/pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FromWP napisał:

Dokładnie tak jest, można wszystko zmienić. Jak będzie jakiś modzony rom to od razu najlepiej użyć Miflasha, wgrać oficjalny global dev, odblokować bl oficjalnym sposobem i ewentualnie wgrać rom xiaomi.eu/pl.

Znajomy kupił w tym samym sklepie co ja tylko, że on 2 mc wcześniej i teraz podesłał mi screena. Jeżeli żona dostanie w poniedziałek telefon z tym, jak już zdążyłem wyczytać na forum, modzonym vietnamskim romem, który wgrywają na zablokowany bootloader.  To jaki na daną chwilę jest najlepszy ROM na ten model?  Dajmy na to do wgrania na zablokowany BL z językiem polskim. Nie chodzi mi o opisywanie metod itp tylko na nakierowanie na odp soft. Pozdrawiam

7.jpg

Podczas instalacji miflasha pobranego z poradnika mam taki komunikat na koniec, poproszę o info jak to przeskoczyć

 

zakn.jpg

Edytowane przez gore2kill4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gore2kill4 napisał:

To jaki na daną chwilę jest najlepszy ROM na ten model?  Dajmy na to do wgrania na zablokowany BL z językiem polskim.

Nijak, kliknąć end.

Co do romu na zablokowany bl to global dev 6.9.22 linki do pobrania tu:http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=363928&highlight=global%2Bbeta%2Brom%2B6.9.22 Oczywiście wersja fastboot dla Redmi 3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gore2kill4 napisał:

@FromWP

 

Tak z czystej ciekawości. Skoro jest taki ROM global dev na zablokowany bootloader , to czemu masa sprzedawców wbija w telefon tego vietnamczyka? Gdzie jest sens i logika.

Idiotów nie sieją, sami się rodzą, a cała masa sprzedawców niekoniecznie zna urządzenia które sprzedaje i żyje w nieświadomości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przed chwilą dopiero zauważyłem, że mając ustawioną automatyczna jasność,  na pasku powiadomień mogę przyciemniac  i rozjaśniac ekran na pasku jasności. O co chodzi? To tak ma być? I co ja właściwie ustawiam wtedy na tym pasku? Jakaś jasność odniesienia do działania automatycznej jasność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromWP napisał:

Nijak, kliknąć end.

Co do romu na zablokowany bl to global dev 6.9.22 linki do pobrania tu:http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=363928&highlight=global%2Bbeta%2Brom%2B6.9.22 Oczywiście wersja fastboot dla Redmi 3.

Czy jak wgram global dev (żona nie chce odbl BL i roota) to będzie przechodził aktualki OTA? 
Powinienem pobrać ten? 

Redmi 3
Fastboot 1121M  
http://bigota.d.miui.com/6.9.22/ido_xhdpi_global_images_6.9.22_20160805.0000.29_5.1_global_5e5f4a61ed.tgz
Recovery 962M
http://bigota.d.miui.com/6.9.22/miui_HM3Global_6.9.22_e598f8a31a_5.1.zip

Jeszcze pytanie świeżaka , MIUI 8 to jaki to android? 

"Global: Plusy: +mniej zabawy z instalacją, +aktualizacje OTA"

Czy to prawda, że global jest kiepsko przetłumaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gore2kill4 napisał:

Czy jak wgram global dev (żona nie chce odbl BL i roota) to będzie przechodził aktualki OTA? 

Tak na globalu jest OTA (na wersjach dev co tydzień w piątki, nie ma przymusu, można aktualizować ręcznie).

Link do romu to ten, nazwa kodowa Redmi3 to ido, a czy fastboot, czy recovery, to zależy z jakim romem masz tel. jak oficjalny global, to wgra się normalnie przez aktualizacje lub  z pliku romu recovery.

Miui 8 to może być Android 4.4.4, lub 5.1 lub 6.0. W Redmi 3 na razie jest 5.1 zarówno w Miui 7 jak i 8. W Redmi 3s jest 6.0 ale w Miui wersja androida nie ma większego znaczenia. Mam w Redmi 2 Miui8 na 4.4.4, funkcje są takie same jak na 5.1 a w praktyce z romem na 4.4.4 działa płynniej.

"Global: Plusy: +mniej zabawy z instalacją, +aktualizacje OTA" tak, jeszcze brak roota przez co przynajmniej teoretycznie większe bezpieczeństwo i przedstawia się jako oficjalny rom, a nie custom rom. Niestety dużo preinstalowanych aplikacji googla których nie można wywalić (można nie używać).

Nie tyle kiepsko przetłumaczony co miejscami inaczej niż romy Miuipolska, nie ma z tym większego problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na globalu jest OTA (na wersjach dev co tydzień w piątki, nie ma przymusu, można aktualizować ręcznie).

Link do romu to ten, nazwa kodowa Redmi3 to ido, a czy fastboot, czy recovery, to zależy z jakim romem masz tel. jak oficjalny global, to wgra się normalnie przez aktualizacje lub  z pliku romu recovery.

7fe051e34aa9701a8dcb3a2e2a6ee655.jpg

Witam

Czyli gdyby się okazało, że mam ten co na screenie, to nie będę mógł wgrać miflashem wersji global dev? Czy coś źle zrozumiałem? Na 99% mogę mieć ten Manhunt vietcong, ponieważ widzę po znajomych co mają. Kolega kupił 3 sztuki i w każdej ten ma. No chyba, że teraz dają coś innego w co wątpię.

Okaże się jutro bo żona dostała info, że dziś wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gore2kill4 napisał:

7fe051e34aa9701a8dcb3a2e2a6ee655.jpg

Witam

Czyli gdyby się okazało, że mam ten co na screenie, to nie będę mógł wgrać miflashem wersji global dev? Czy coś źle zrozumiałem?

Miflashem możesz wgrać na każdy, z opcją flashall nie będzie żadnego śladu po starym romie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że redmi 3s ma lepszy żyroskop? Tzn gdzieś czytałem że ma sprzętowy i czy to duża różnica. Telefonu jeszcze nie dostałem i noszę się z zamiarem nie odebrania paczki z powodu źle wystawionej faktury . A dwa sprzedawca mnie zlewa, nie ma kontaktu telefonicznego, na pytania nie odp



Ok dostałem odp mailowo, że mogę grzebać w sofcie dowoli, nie ma to wpływu na gwarancję.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na ekranie blokady wyświetla się alarm/budzik, w innych telefonach miałem tak, że ekran blokady informował o kolejnym budziku, dzięki czemu pamiętałem, o wyłączeniu, gdy rano nie musiałem wstawać, a tak to kilka razy niepotrzebnie się budziłem po piątej, bo zapomniałem wyłączyć. Ewentualnie co polecacie zamiast stocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie. Czasami szybko spada mi bateria i myślę, że to przez Sygnał Sieci, ponieważ jak włączyłem Tryb Samolotowy to przez noc zeszło 1-2% baterii, a z włączoną siecią o wiele więcej, czego to może być przyczyna? Wersja Miui Xiaomi.eu 8.0 (stabilna)  8.0.1.0(LAICNDG) 

Jeszcze mogę dodać gdy zresetuje telefon, bateria normalnie działa, a kilka dni później znowu zaczyna żreć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego przy pobieraniu np filmu w przeglądarce Google Chrome po wygaszeniu telefonu, pobieranie anuluje się ? Zawsze gdy pobierałem większy plik nie miałem z tym problemu. W dowolnej chwili pobierania mogłem wejrzeć na pasek powiadomień i zobaczyć ile jeszcze zostało, a teraz po chwili wygaszenia nie ma takiej informacji i nic nie pobiera się. Net mam cały czas maile nawet w nocy dochodzą bez problemu, może to wina Google Chrome ?

Edytowane przez [email protected]
Zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...