Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na swój Redmi 3 Pro już 46 dzień od złożenia zamówienia. W ostatnim wpisie na 17Track  od samego początku widnieje to samo, czyli:

"2016-07-26 15:50 The item has arrived in the transit airport"

Mailowałem do NL Post ale nie ma żadnej odpowiedzi. Oczywiście jestem w kontakcie  ze sklepem iBuygou  w którym kupowałem telefon. Od początku zeszłego tygodnia niby zajmują się tą sprawą. Ale ile czasu można sprawdzać gdzie jest paczka? Tydzień? Teraz serwis odpisał mi coś takiego:

"please note that check period is 3-6 months for the NL Post, here is the feedback from the shipping company"

Obrazek.png

Co w tym wypadku znaczy to 3-6 miesięcy, bo do końca nie rozumiem? Na pewno nie czas dostarczenia paczki, bo kupując telefon był napisany okres w którym przesyłka powinna być dostarczona, ale nie był aż tak długi jak to przedstawia teraz serwis. Czy może ktoś wie/pamięta ile wynosił maksymalny shipping dla Air Mail, czyli NL Post w iBuygou bo nie mogę teraz znaleźć? Zastanawiam się czy nie zgłosić sprawę do PayPal.

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema przeglądając sklepy natknąłem się na Official International Version] która nie tylko daje nowe pasmo ale i android 6.0 wydaje mi się że warto dopłacić parę groszy, telefon będę zamawiał z geekbuying najprawdopodobniej własnie ten International version i rodzi się pytanie czy brać w zestawie z " Tempered Glass + Soft Case" czy nie dopłacać tych 30zł i kupić osobno szkło + etui?  
A jak wam się wydaje warto dopłacać do nowego pasma i androida 6.0 i do tego wziąć  z zestawu szkło + etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam obecnie rom 6.9.1, wcześniej miałem 6.8.11 i na żadnym z nich nie działa mi opcja zrzut ekranu po przesunięciu trzema palcami.W ustawieniach mam ją zaznaczone wraz z dźwiękiem.Wyczytałem że po zaznaczeniu tej opcji zrzutu nie mam możliwości edycji pulpitów jeśli uszczypniemy trzema palcami a u mnie to działa a zrzut nie.Komuś pomogło czyszczenie wipe, czyściłem i dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomkuczyn napisał:

Witam.Mam obecnie rom 6.9.1, wcześniej miałem 6.8.11 i na żadnym z nich nie działa mi opcja zrzut ekranu po przesunięciu trzema palcami.W ustawieniach mam ją zaznaczone wraz z dźwiękiem.Wyczytałem że po zaznaczeniu tej opcji zrzutu nie mam możliwości edycji pulpitów jeśli uszczypniemy trzema palcami a u mnie to działa a zrzut nie.Komuś pomogło czyszczenie wipe, czyściłem i dalej nic.

cześć

u mnie na 6.9.1 zrzut ekranu działa 3 paluchami działa, edycja pulpitu również

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otóż prawie zawsze po wyłączeniu wifi i włączeniu danych mobilnych nie włączają się one. Jest to bardzo irytujące i moim przypadku pomaga wejście w preferowany tryb sieci i zmiana z 3G na 2G i z powrotem, wtedy automatycznie się włączają. Ktoś wie czy da to się jakoś naprawić? Jest to wina softu? Obecnie korzystam z globala 6.8.25 beta, wcześniej miałem zainstalowane 7.1.3 na zablokowany BL i problem również występował.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poradziłem sobie :) Kolejne pytanie, ktoś wie jak ustawić żeby telefon zawsze wygaszał się przy twarzy? Tak jest ustawiona ta opcja w telefonie.

U mnie z tym problemu nie ma (Redmi 3 Pro) ale na drugim telefonie Redmi 3 bardzo często twarzą zawieszam rozmowę...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, minęło już trochę czasu od pojawienia się Globala. Chciałbym zapytać największych entuzjastów jakie mają wrażenia z zabawy tą wersją? Jeśli ważna jest dla mnie stabilność systemu, w miarę dobry czas na baterii czyli >4h, jak najdokładniejszy GPS z którym niestety mam problemy i najlepsze zarządzanie pamięcią.

Obecnie xiaomi.eu 6.9.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z globala jestem bardzo zadowolony mam od początku i nie narzekam. Jeśli chodzi o SoT to między 6 a 8h, w zależności od czasu spędzonego na danych, GPS śmiga idealnie, łapie Fixa, nie gubi sygnału i Google maps nie pokazuje mnie gdzieś 500m od miejsca w którym faktycznie jestem.

Ale najlepsze na globalu są natychmiastowe powiadomienia i aplikacje mam tylko dodane do autostartu, nie są zakłódkowane

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos slaby ten sot masz jak na redmi 3 :-D

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja jestem zadowolony z osiąganego SoT. Spróbuj taki wycisnąć na moim poprzednim fonie służbowym xperia E (który po miesiącu powędrował do szuflady bo o mało nim szyby w aucie nie wywaliłem).

A tak po za tym 90% czasu od ładowania do ładowania korzystam tylko z danych, gps non stop włączony i nawigacja googla ok 1-2h dziennie, synchro non stop, w auto starcie TapaTalk, kalendarz googla (praca), WhatsApp, SwiftKey (szybciej się uruchamia), messenger, firmowy program do zarządzania zabezpieczeniami abym mógł się logować do poczty firmowej i dedykowany do tego klient poczty. Auto jasność na 50%, bluetooth 8-9h połączony z zestawem w aucie, wszystkie oszczędzania baterii i czyszczenie pamięci wyłączone, nie lubię jak programy się zbyt długo uruchamiają.

Także uważam że to jest bardzo dobry wynik

===

Tap tap TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy jest opcja żeby przy powiadomieniach z messengera na pasku powiadomień pokazywały się całe wiadomości? Mi jak ktoś napisze kilka wiadomości, to pojawia się tylko część pierwszej i koniec. 

Druga sprawa, to na stronie internetowej którą przeglądam dosyć często wyskakują mi co chwilę reklamy. Przeglądarkę mam chrome i muszę adblocka jakiegoś dodać czy coś w ten deseń? Na Lumii 920 nie miałem żadnych reklam, nawet nie wiedziałem, że w ogóle tam są.

I jeszcze czy da się wyłączyć podpowiedzi przy wpisywaniu tekstu w sms, albo właśnie w messengerze?

Edytowane przez czarnyblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cukru napisał:

Wygrałem sobie dzisiaj najnowszego Global Dev i zauważyłem takie coś w ustawieniach. Też macie coś takiego, może ktoś wie o co tu chodzi?

Mam identyczny ekran, ale sprawdziłem na ostatnim romie xiaomi.eu (bo mam na drugim telefonie Redmi2) i jest w sumie identycznie tylko tam gdzie w globalu jest @118...... w romie eu jest "Prześlij raport debugowania". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dawno mnie tu nie było. Najpierw męczyłem się z xiaomi.eu beta 8 potem ze stable, ale wyniki na baterii były tragiczne... Od wczoraj siedzę na miui 7 global, (redmi 3s) i muszę przyznać że to najlepszy soft na ten telefon! Więcej wolnego ramu, dłuższa praca na baterii i wbudowane usługi Google..

Polecam każdemu. Miui 8 jest przereklamowane :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peterku napisał:

Cześć. Dawno mnie tu nie było. Najpierw męczyłem się z xiaomi.eu beta 8 potem ze stable, ale wyniki na baterii były tragiczne... Od wczoraj siedzę na miui 7 global, (redmi 3s) i muszę przyznać że to najlepszy soft na ten telefon! Więcej wolnego ramu, dłuższa praca na baterii i wbudowane usługi Google..

Polecam każdemu. Miui 8 jest przereklamowane :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Korzystałem ze słynnego romu 7.1.3 na zablokowany BL i od niedawna siedzę na miui 8 global 6.8.25 i mogę obiektywnie stwierdzić, że bateria trzyma tak samo dobrze, a nawet powiedziałbym, że odrobinę lepiej, dlatego też na razie nie będę zmieniał softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...