Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
mam dość proste 2 pytania:
1. Włączone dwa moduły; wifi i dane mobilne. Wifi w zasięgu. Czy ten drugi zużywa baterię?
2. Włączone dwa moduły; wifi i dane mobilne. Czy podczas braku zasięgu wifi moduł ten zużywa baterię?
Dzięki!

Redmi 3 MIUI 7.1.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Redmi 3 Pro. Wsadziłem do niego SIM i MicroSD 64Gb. Wszystko działa pięknie, kartę sformatowałem, ale jak zmusić smarftona, żeby zapisywał zdjęcia robione aparatem na karcie pamięci a nie w pamięci telefonu? Specjalnie po to kupiłem taką pojemność :) MIUI 7.9 Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Redmi 3 Pro. Wsadziłem do niego SIM i MicroSD 64Gb. Wszystko działa pięknie, kartę sformatowałem, ale jak zmusić smarftona, żeby zapisywał zdjęcia robione aparatem na karcie pamięci a nie w pamięci telefonu? Specjalnie po to kupiłem taką pojemność  MIUI 7.9 Global.

Ustawienia, aplikacje systemowe, aparat i tam zaznacz "zapisz na kartę SD"

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja dziewczyna kupiła telefon xiaomi redmi 3 tylko, że jak wyczytałem jest tam ten syfiasty rom. Moje pytanie brzmi:

Czy da się zainstalować tego roma, co mogę aktualizacje przeprowadzać noramlnie przez telefon? Bo updatera z tego co pamiętam to nie ma. Zainstalowałbym ten od xiaomi ale jakoś nie podoba mi się co tygodniowe czyszczenie telefonu, aby wgrać aktualizację.

Jeśli ktoś ma jakiś link lub podpowiedz, bardzo proszę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy aktualizacjach ręcznych nie trzeba czyścić delvic, cache itd? W sensie że wyczyści calą pamięc z telefonu. Jeśli tak, to rozumiem, że ten rom do pobrania jest tutaj: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=102081 i robię dokładnie tak samo, jak opisane wgrywanie gobala w tym temacie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, i jeszcze ostatnie pytanie, skad mam wiedzieć, że jest nowa aktualizacja do systemu? Jest to wyświetlane gdzieś na telefonie czy muszę śledzić jakąś stronę?

@edit https://miuipolska.pl/download/ tylko, że tutaj pisze, że BL: odblokowany, czy to jest wymagane? jeśli nie to skąd ściągnać na zablokowany bl, roma xiaomi?

Edytowane przez bonczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Redmi2 said:

Gdzie ich szuka.... Wez jak juz podpowiadasz to zrob to dokladnie....

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jesli bedziesz mial global lub china to bedziesz miał ota. Czyli aplikacja aktualizacje(updater)- kilkasz sprawdz aktualizacje i update Ci ściągnie co piątek.

Jesli xiaomi.eu to wchodzisz w dział download na miuipolska.pl wybierasz ktoryś swerwer. Pobierasz rom pod swoj model na telefon lub pc. Wrzucasz na glowna pamiec telefonu.

I albo updater- 3 kropki i zainstaluj z paczki zip i wybierasz rom wrzucony na tel.

A drugi sposob wchodzisz w twrp-install i wybierasz rom.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, teraz już rozumiem cały ten poradnik z wgrywaniem. Po prostu muszę po kolei, wgrać global i dopiero potem jak będę chciał xiaomi.eu to odblokować bl, itd. tak jak napisane w poradniku lub zostać przy globalu. Dziekuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cukru napisał:

@luk_kom Każdy tak ma. A głębiej wchodząc w temat: jest coś takiego dla baterii jak pojemność minimalna i standardowa, bo przecież nie da się osiągnąć dokładnie takiej samej pojemności w każdej baterii. Dla Redmi 3 wartość minimalna wynosi 4000mAh, 

Nie znam się na tym, ale dzięki za wyjaśnienie. Szczerze, tak myślałem, ż wszystko jest ok, ale wolałem się upewnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Gdzie ich szuka.... Wez jak juz podpowiadasz to zrob to dokladnie....

 

A co w tym było niedokładności? Czy tutaj siedzą dziesięciolatkowie? Przecież napisałem, że aktualizacje a potem szukaj aktualizacji . A druga sprawa jest taka, że gdyby poczytać wcześniejsze tematy to już to było omawiane.

aktualizacja.png

 

A odpowiedź była do pytania zanim Bonczas dodał treść w edit.

Edytowane przez gabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gabik napisał:

Ja używam jak widać na screenie wyżej  Miui 8 6.8.25 . Telefon działa mi sprawnie, nie mam żadnych zawieszek i bateria tez trzyma dość ładnie. Dlatego mogę Ci polecić ten soft.

Jest pełne PL idealnie przetłumaczone ?
Ile Ci trzyma tel?
Działa czytnik linii pap bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jest pełne PL. Przynajmniej ja nie pamiętam abym się gdzieś dopatrzył choćby angielskiego, nie wspominając o mandaryńskim. Co do baterii to jest tak, że ja w tygodniu doładowuje codziennie ale to dlatego, że dużo korzystam z telefonu, internet po lte , radio, youtube itd. No ale wieczorem mam przeważnie ok. 40% baterii. Ale nie sugerowałbym się tym co tutaj niektórzy robią jakieś rekordy na baterii. Uważam, że telefon powinien wytrzymać dzień intensywnej pracy. W końcu jeśli nie jesteś gdzieś na pustyni bez gniazdka to zawsze na noc możesz podładować i na pewno baterii Ci wystarczy do późnego wieczora następnego dnia. Czytnik linii papilarnych działa prawidłowo.

Edytowane przez gabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gabik napisał:

Tak , jest pełne PL. Przynajmniej ja nie pamiętam abym się gdzieś dopatrzył choćby angielskiego, nie wspominając o mandaryńskim. Co do baterii to jest tak, że ja w tygodniu doładowuje codziennie ale to dlatego, że dużo korzystam z telefonu, internet po lte , radio, youtube itd. No ale wieczorem mam przeważnie ok. 40% baterii. Ale nie sugerowałbym się tym co tutaj niektórzy robią jakieś rekordy na baterii. Uważam, że telefon powinien wytrzymać dzień intensywnej pracy. W końcu jeśli nie jesteś gdzieś na pustyni bez gniazdka to zawsze na noc możesz podładować i na pewno baterii Ci wystarczy do późnego wieczora następnego dnia. Czytnik linii papilarnych działa prawidłowo.

A i żadnych zacięć w tel ? To soft w wersji stabilnej ?
A jeśli chodzi o Androida to jaka jest najnowsza wersja na ten tel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gabik napisał:

Ja używam jak widać na screenie wyżej  Miui 8 6.8.25 . Telefon działa mi sprawnie, nie mam żadnych zawieszek i bateria tez trzyma dość ładnie. Dlatego mogę Ci polecić ten soft.

A jest jakiś dobry opis jak mi przyjdzie tel z Chin jak po kolei zrobić aby sobie upgrade do MIUI 8.6.8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, graxor napisał:

A jest jakiś dobry opis jak mi przyjdzie tel z Chin jak po kolei zrobić aby sobie upgrade do MIUI 8.6.8 ?

https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

I nic więcej :)

Edytowane przez Elejzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz stronę en.miui.com, wybierasz download, swój model, przycisk "flashing quide", trzecia opcja "fastboot update" i tam są Romy z końcówką .tgz do wgrania na zablokowany BL.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

A jak i tak ciężko trafić to proszę

http://en.miui.com/a-234.html

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

A tu jest adres strony do zapamiętania z romami fastboot (czyli na zablokowany bl w trybie download też, tylko czasami się spóźniają z uzupełnianiem najnowszych) http://en.miui.com/a-234.html

ok tylko który lepiej pobrać?:
Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download
czy
Redmi 3/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...