Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem, uzywam messengera fejsbukowego. Dymki czatu mi wyskakują ale czasami po jakimś czasie rozmowy gdy klikam wstecz i chciałbym aby to kółeczko z avatarem (zdjęciem) zostało na wierzchu gdzieś znika. I jak robie ponownie otworz dymek czatu przy danym kontakcie pojawia sie ale po kliknieciu wstecz znika. Da sie zrobic tak zeby znikalo dopiero wtedy gdy przeniose koleczko do krzyzyka ? 

 

Tu jest jakaś odpowiedz całkiem na dole ale nie wiem czy w nakładce miui sa takie opcje: http://zapytaj.trybawaryjny.pl/question/messenger-problem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Redmi 3S z wersją MIUI 7.3 | Stable, 7.3.6.0(MALCNDE). Jest to rozumiem chińska wersja stabilna? W takim razie chciałem wgrać sobie wersję Global Stable(podobno nie trzeba odblokowywać bootloadera?), jednak strona http://en.miui.com/ , na której można podobno pobrać te ROMy nie działa. Czy poratowałby mnie ktoś może linkiem do najnowszej wersji Global Stable dla tego telefonu? Ewentualnie może ktoś ma takowy na dysku i mógłby jakoś udostępnić? Może jestem nieco niecierpliwy, ale długo czekałem na ten telefon ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lukiyee napisał:

Dziś stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi 3 PRO i mam wgrane MIUI 7.4 by ManhIT 6.5.12 (rozwojowa). Czy to od biedy ujdzie czy zainteresować się poważniej instalacią Globala?

Tylko od biedy, ten rom był dobry jak nie było wyboru, teraz to ma raczej wartość historyczną. Zainteresować się poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lukiyee napisał:

Dziś stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi 3 PRO i mam wgrane MIUI 7.4 by ManhIT 6.5.12 (rozwojowa). Czy to od biedy ujdzie czy zainteresować się poważniej instalacią Globala?

Gdzie kupowałeś swój telefon ? mam kompletny mętlik u kogo kupić :) Planuje kupić ten sam model. Masz 2/16 czy 3/32 ??

Edytowane przez dyszlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam maly problem mieszkam na wsi gdzie jedyny dobry zasięg ma PLUS 2G. Posiadam kartę z Virgin mobile który ma zasięg 3 sieci plus tmobile i play. Codziennie dojezdzam do pracy za granicę. Gdy ustawiam ręcznie wybór sieci PLUS 2g to codziennie muszę po przekroczeniu granicy włączyć operatora. Chciałbym, żeby to się wykonywało automatycznie, a jednocześnie chce miec cały czas PLUS 2G w PL. Czy jest na to jakaś rada ?

 

Nie mogę znaleźć opcji preferuj siec 2G.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam maly problem mieszkam na wsi gdzie jedyny dobry zasięg ma PLUS 2G. Posiadam kartę z Virgin mobile który ma zasięg 3 sieci plus tmobile i play. Codziennie dojezdzam do pracy za granicę. Gdy ustawiam ręcznie wybór sieci PLUS 2g to codziennie muszę po przekroczeniu granicy włączyć operatora. Chciałbym, żeby to się wykonywało automatycznie, a jednocześnie chce miec cały czas PLUS 2G w PL. Czy jest na to jakaś rada ?

 

Nie mogę znaleźć opcji preferuj siec 2G.

Ustawienia --> Sieci komórkowe i SIM --> SIM1 (lub 2 w zależności której karty ma to dotyczyć)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bioly87 napisał:

Ok

To co najlepiej wgrać bo obecnie mam taki jak w załączniku z chińskimi apkami bez google play. Ewentualnie mogę odblokować BL jeżeli jest jakiś lepszy ROM

Screenshot_2016-08-22-19-05-59_com.android.settings.png

Wgraj global dev, ja nie ma na nim kłopotów z siecią. Stąd: http://en.miui.com/a-234.html oczywiście Miflashem według poradnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze masz xiaomi.eu? Moze masz global albo jakies syfiaste.

Z globalem jest przypadlosc ze gubi preferowane 4G(lte) ale nie u wszystkich.

Ale zeby zgubilo wszystko to jeszcze nie widzialem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jestem 100% pewien, że to xiaomi.eu

W końcu sam pobierałem i aktualizowałem przez TWRP :)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xmacx3 napisał:

U mnie jest na xiaomi.eu 6.8.18

11f15487fe2420b2532724b0dd4c5e5c.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

photo_2016_08_24_15_04_07.jpg

moja wersja softa.

czyli w tej wersji nie ma preferuj siec 2g ?

chyba preferencje sieci mozna robic tylko dla sim1 natomiast nie mozna dla sim2.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robic mozna dla sim 1 i sim 2 ale zalezne ktore masz ustawione na internet.

Jesli sim1 to tu bedziesz mial wybor 4/3/2G a sim 2 wtedy 2G ma na stale przypisane.

Jak internet masz ustawiony na karte sim2 to analogicznie dla sim2 bedziesz mial 4/3/2 a sim 1 max 2G(bez konfigravcji)

Tak dziala dual sim stand by.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ale redmi3 ma dual SIM active...

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujesz.... Ceny dual sim activ sa w granicach 500$ i jest ich tak malo ze pewnie na palcach u reki policzysz.

Nie pisz bzdur.

Budzetowiec ma a flagowce nie :-) ?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sorry. Musiałem źle coś zapamiętać...

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Michalox napisał:

Czy zawsze trzeba ręcznie wrzucać aktualizacje na telefon i instalować z pliku zip?

Nie zawsze, np. w sierpniowych wersjach xiaomie.eu, poprzez aktualizacje pobieram plik i instaluję rom, chociaż w lipcu było to niemożliwe.

Tak więc nie ma reguły, czasami się udaje, czasami nie...

Mimo wszystko po co robić z tego sztuczny problem? Czy te czynności zajmują Ci aż cały dzień? Jak nie wyszukuje i nie pobiera pliku zip, to ściągasz przez komputer, wrzucasz na telefon i instalujesz przez aktualizację lub Recovery.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cointreau napisał:

Nie zawsze, np. w sierpniowych wersjach xiaomie.eu, poprzez aktualizacje pobieram plik i instaluję rom, chociaż w lipcu było to niemożliwe.

Tak więc nie ma reguły, czasami się udaje, czasami nie...

Mimo wszystko po co robić z tego sztuczny problem? Czy te czynności zajmują Ci aż cały dzień? Jak nie wyszukuje i nie pobiera pliku zip, to ściągasz przez komputer, wrzucasz na telefon i instalujesz przez aktualizację lub Recovery.

Oczywiście, że to nie problem :)

Po prostu chciałem się upewnić czy to nie jest jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś skorzystać z ANT+ w Redmi 3? Ciekaw jestem, bo w aplikacjach znalazłem "ANT HAL Service", a nigdzie nikt nie pisze o tym

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...