Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę odblokować bootloader w swoim redmi 3, wiem, że konieczne jest upgrade systemu z wersji stable to dev

przez fastboot nie da się go wgrać, konieczny jest EDL mode, słyszałem, że można do niego się dostać przez ADB lub najprościej - vol up + power ( jest jakaś różnica między tymi opcjami? nie ukrywam, że druga jest mi ciut bardziej na rękę)

upgrade chcę wykonać przez MiFlash, korzystając z tejże strony : http://en.miui.com/a-234.html - romu Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download - będzie to wszystko współgrać? chyba nie ma sensu męczyć się z wersją china dev?

Czy powinienem o czymś jeszcze pamiętać wykonując upgrade?

Wybaczcie za z reguły dziecinne pytania, jednakże jestem na poziomie laika jeżeli chodzi o "grzebanie" w sofcie telefonu, a zależy mi, by uniknąć ewentualnego bricka telefonu.

 

dziękuję z góry.

 

/chęć odblokowania bootloadera wyrażam faktem, że w aktualnej wersji nie działają mi aktualizacje(miui 7.1.3.0 stable), jeżeli byłby jakiś fix na tę dolegliwość - wtedy mógłbym sobie zaoszczędzić ewentualnych nerwów dylematem zawartym w poście.

 

Pozdrawiam

 

eh, próbowałem zainstalować global dev ale w miflashu wywala mi błąd " Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.(0x80029c4a: wait port ready to use 9 " - na forum dużo o tym nie widzę, jakieś porady?

 

Edytowane przez Coranan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji mam problem z logowaniem do gier za pomocą konta google. Przy próbie logowania pokazuje się szary ekran z nazwą gry i nic więcej. Ktoś zauważył podobny problem u siebie i może go rozwiązał? Czyściłem już wszelkie możliwe dane i pamięć podręczną różnych aplikacji, w tym od google i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, korbielow napisał:

czy da się coś zrobic aby nie rozłączał się hot spot podczas rozmowy telefonicznej ? bardzo mnie to irytuje.

Chyba niemożliwe ze względu na to jak to działa. Będzie możliwe jak operatorzy zaczną używać funkcji "Voice over lte". Teraz telefon musi przejść do 2G albo 3G żeby można było porozmawiać. Fakt, że powinien sam wrócić po rozmowie do LTE i Hotspota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy istnieje jakiś sposób na to żeby włączyć podgląd ekranu dwuklikiem albo przyciskami funkcyjnymi pod ekranem ? Często mam telefon w uchwycie w samochodzie i kurde za każdym razem trzeba sięgać i szukać przycisku jak chce się sprawdzić godzinę albo czy nie przyszły jakieś powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wpadłem na pomysł, żeby tam szukać :-) przy okazji już wiem jak ograniczyć dostęp do Internetu wybranym aplikacjom (a ja głupi szukałem tego w uprawnieniach i ustawieniach karty sim) muszę przyznać, że niektóre ustawienia są w miui strasznie dziwnie pochowane, zamiast wszystko zebrać w uprawnieniach aplikacji, to osobno Internet, osobno ustawienia Led i powiadomień, osobno pracy baterii (czy na ubijać w tle czy trzymać), nieźle trzeba się naszukać.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cincin27 napisał:

Bo nie zrobili w formacie MiFlasha

Nadal nie rozumiem...Pisząc nie zrobili masz na myśli to, że:

- Xiaomi oficjalnie nie wydaje romów global stable w formacie tgz?

- Xiaomi wydaje romy global tgz stable, ale z opóźnieniem w porównaniu do zip?

- oficjalne romy global stable zip są zmieniane na format tgz tylko przez osoby indywidualne, wiec trzeba ich szukać na nieoficjalnych stronach?

Edytowane przez cointreau
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem na próbę miui8 od xiaomi.eu (przy okazji instalacji było wipe cache i art) i mam pytanie... Czy działa wam galeria? U mnie pokazuje pusto, ale po wejściu do zdjęć przez aparat jest ok. Irytujące jest to, że trzeba wtedy przerzucać jedno po drugim... Albumy są, ale brak tam zdjęć z aparatu.

Swoją drogą telefon już się wysypał dwa razy... Widać że to beta. Na stable miui 7 było ok.

a68207abc07536361fb104de0da30463.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakichś 2 tygodni czytam forum i wciąż nie mogę się zdecydować na zakup redmi 3 lub pro. Bateria super, dual sim super, kąbinacje z romem i softem mniej fajne, a kwestia która jest dla mnie ważna opisywana pobocznie. Używacie te telefony już sporo czasu, myślę, że przetestowane pod każdym względem, interesuje mnie aparat. Stabilizacji nie ma to już wiem, zdjęcia podobno robi ok, ale czy na tygodniowy pobyt w USA (być może jedyny raz) i aby nie targać ze sobą aparatu tylko mając pod ręką telefon redmi 3 lub redmi 3 pro to dobry wybór? Szybko robi zdjęcia? jak z łapaniem ostrości? Nie chciałbym wrócić z takiej wypawy i żeby okazało się że pamiątki w formie zdjęć do skasowania. Na filmikach w internecie aparat wygląda dobrzE, choć na forum zbyt przychylnych opini nie znalazłem. Jak to jest w rzeczywistości? Rozpatrując pod takim kątem warto rozważać zakup redmi 3 czy iść jednak w kierunku droższego np. Szajsunha A5? Czekam na info i pomoc, z góry dziękuję.

Edytowane przez Tomasz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peterku napisał:

Zainstalowalem na próbę miui8 od xiaomi.eu (przy okazji instalacji było wipe cache i art) i mam pytanie... Czy działa wam galeria? U mnie pokazuje pusto, ale po wejściu do zdjęć przez aparat jest ok. Irytujące jest to, że trzeba wtedy przerzucać jedno po drugim... Albumy są, ale brak tam zdjęć z aparatu.

Swoją drogą telefon już się wysypał dwa razy... Widać że to beta. Na stable miui 7 było ok.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

działa wszystko idealnie u mnie. Galeria też. Nic się nie sypie. Co to wipe art?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cukru napisał:
21 godzin temu, joljol napisał:

Witam 

Czy istnieje jakiś sposób na to żeby włączyć podgląd ekranu dwuklikiem albo przyciskami funkcyjnymi pod ekranem ? Często mam telefon w uchwycie w samochodzie i kurde za każdym razem trzeba sięgać i szukać przycisku jak chce się sprawdzić godzinę albo czy nie przyszły jakieś powiadomienia.

@joljol http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/kernel-mykernel-t3423854

Zaciekawiło mnie to. Tak więc aby te przyciski włączyć, trzeba zmienić oryginalny kernel? Będzie działał na nim global 8, na zablokowanym bootloaderze? Innej opcji nie ma? Tzn prostszej? 

Kernel się aktualizuje z kolejnym wydaniem MIUI? Jeśli musiałbym sam aktualizować, to wolę mieć ori, jednak jeśli z jakiś tam przyczyn prócz tego wybudzania przyciskami z dołu ekranu warto, to bym się skusił.

Troszkę brakuje funkcji wybudzenia przodem ekranu - jak kolega powiedział, najbardziej przeszkadza podczas jazdy samochodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meon Ten kernel ma fukcję double tap to wake. Czyli jak w wielu modelach (nawet Xiaomi) pukasz dwa razy w ekran i on się wybudza. Nie ma tu nic do czynienia z przyciskami pod ekranem. Żeby zmienić kernel i tak musisz odblokować bootloader i wgrać TWRP. Inna opcja? Może poszukać jakiejś aplikacji, która wybudzi ekran po machnięciu ręką przed czujnikiem zbliżeniowym (nie wiem czy takie są, nigdy nie szukałem). Ogólnie myślę, że nie warto bawić się z tym kernelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Meon napisał:

Troszkę brakuje funkcji wybudzenia przodem ekranu - jak kolega powiedział, najbardziej przeszkadza podczas jazdy samochodem.

Podczas jazdy samochodem najbardziej przeszkadza używanie smartfona. :P

Zegarek w samochodach raczej występuje. Do powiadomień jest dioda. A jak boicie się przegapienia tej jednej w tygodniu wiadomości to polecam wyłączać blokadę ekranu podczas jazdy samochodem.

Na pocieszenie dodam, że takie dtw zwiększa zużycie baterii, więc jakby co to trzymajcie się tego argumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba. Szczególnie jak się dużo jeździ. Wszystko można, tylko z głową ;)

Co to diody, da się ją jakoś ustawić? Jak dla mnie(w porównaniu do nxusa 4) to baaardzo słabo się pali, do tego wolno mruga i ma z 2sek przerwę pomiędzy mrugnięciem. Chciałbym żeby mrugała szybciej, mocniej, i aby nie było odstępu pomiędzy mrugnięciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to diody, da się ją jakoś ustawić? Jak dla mnie(w porównaniu do nxusa 4) to baaardzo słabo się pali, do tego wolno mruga i ma z 2sek przerwę pomiędzy mrugnięciem. Chciałbym żeby mrugała szybciej, mocniej, i aby nie było odstępu pomiędzy mrugnięciami...

Tylko zewnętrzna apka

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...