Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do osób mających oryginalny global dev w Redmi 3, jeśli zmienicie domyślną aplikację SMS na inną i wejdziecie w kontakty i ikonką obok numeru telefonu wejdziecie w smsy tą włącza się apka systemowa, czy domyślna?

Ja mam wersję xiaomi.eu i niestety włącza się systemowa, ale jak przychodzi sms to normalnie odbiera Textra.  Jeśli by to działało na oficjalnym romie, to możliwe, że się przeniosę na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Elejzo napisał:

Potrzebuję go by działała aplikacja WakeUpDetector

A po po co Ci to. Masz jakieś problemy z drenażem baterii? Jak nie masz dużego doświadczenia z rootem, to jednak odradzam, szczególnie na tym romie, bo i tak najprawdopodobniej ci ten root zniknie po pierwszej aktualizacji OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 Prośba o kilka informacji, bo jestem zielony.

Parametry tel. Redmi 3 s.

Android 6.0.1., MIUI 7.3 Stable 7.3.10.0 (MALCNDE). Co to za wersja? W jaki sposób mogę wgrać polską nakładkę?

Po otrzymaniu zgody na odblokowanie, dość standardowy błąd, czyli zatrzymuje na 50%. Ale z informacją, że odblokowanie nie jest potrzebne. Potwierdza to minimal adb fastboot, bo raportuje, że tel. jest odblokowany. Sam już nie wiem.

Po naciśnięciu w telefonie w "about phone" na MIUI version pojawia się komunikat: No need ,you are already a developer. Co to oznacza w kontekście instalacji polskiej nakładki miui ? I jeszcze jedno pytanie, dlaczego nie widzi plików po podłączeniu do laptopa? (tel. widzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, amularix napisał:

Prośba do osób mających oryginalny global dev w Redmi 3, jeśli zmienicie domyślną aplikację SMS na inną i wejdziecie w kontakty i ikonką obok numeru telefonu wejdziecie w smsy tą włącza się apka systemowa, czy domyślna?

Ja mam wersję xiaomi.eu i niestety włącza się systemowa, ale jak przychodzi sms to normalnie odbiera Textra.  Jeśli by to działało na oficjalnym romie, to możliwe, że się przeniosę na niego.

Gdy wybieram SMS z kontaktów z True Phone to uruchamia się textra natomiast gdy wybieram SMS z systemowej aplikacji do kontaktów to uruchamia się systemowa aplikacja do SMS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Trochę dziwne, wyłączyłem opcję odbicia lustrzanego, lecz dalej robiło z odbiciem lustrzanym. Uruchomiłem ponownie telefon i dalej to samo. Jakieś pomysły?

@edit

Problem rozwiązany ale trochę zgłupiałem. Gdy odbicie jest wyłączone, robi z odbiciem. Ale gdy odbicie jest włączone robi bez odbicia. Może jakiś błąd w tłumaczeniu?

Edytowane przez Elejzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kermorvan napisał:

Gdy wybieram SMS z kontaktów z True Phone to uruchamia się textra natomiast gdy wybieram SMS z systemowej aplikacji do kontaktów to uruchamia się systemowa aplikacja do SMS.

Dzięki, czyli niestety systemowy dialer i kontakty powiązane są z systemową apką sms, na szczęście można zmienić dialer:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jarekm95 napisał:

tak. Czytając FAQ w kompedium lub korzystając z forumowej wyszukiwarki.

Witam. Ktoś będzie coś wiedział na mój problem.Otóż redmi 3  przy podłączeniu do PC nie wykazuje żadnej reakcji. Telefon jest chyba uwalony chociaż niewiem w jaki sposób gdyż żadnego oprogramowania nie wgrywałem. Może wiecie co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, >maliniak< napisał:

Witam. Ktoś będzie coś wiedział na mój problem.Otóż redmi 3  przy podłączeniu do PC nie wykazuje żadnej reakcji. Telefon jest chyba uwalony chociaż niewiem w jaki sposób gdyż żadnego oprogramowania nie wgrywałem. Może wiecie co może być przyczyną?

Tzn że normalnie działa tylko połączenie do PC nie działa? Czy całkowicie nie działa i nie reaguje na podłączenie do ładowarki i długie trzymanie power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie odmówili bo nie mogą go naprawić. Dodam że troszkę go poodzierałem scyzorykiem.Dzisiaj mi go wysłali spowrotem. Słyszałem że jeszcze tu można do serisu pozagwarancja oddać do micenter.pl ale nie chce w ciemno a podejrzewam że chyba płyta.

Edytowane przez >maliniak<
Jeśli tak to kupa kasy pewnie, bo jak inaczej to ocenić co nie działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wyłączyć w klawiaturze sprawdzanie pisowni, dodawanie sugestii etc. ? Szukam tej opcji od wczoraj i za cholerę nie mogę znaleźć... Jedyne jakie opcje znalazłem to te w zalaczniku. Proszę o pomoc. MIUI Global V8 Beta

Screenshot_2016-08-12-04-07-15-103_com.android.settings.png

IMG_20160812_040709.jpg

Screenshot_2016-08-12-04-06-40-699_com.android.settings.png

Edytowane przez Elejzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen Chodzi mi o wyłączenie tego cholernego czerwonego podkreślenia, gdy piszę przeszkadza mi to straszliwie. Mam jeszcze takie ustawienia(załącznik). Wszystko w Niej powyłączałem ale i tak dalej jest te wkurzające czerwone podkreślenie...

Oczywiście odinstalowanie klawiatury Google rozwiązało by sprawę, ale na Globalu jest to domyślna aplikacja której nie da się usunąć...

Screenshot_2016-08-12-13-38-30-649_com.google.android.inputmethod.latin.png

Screenshot_2016-08-12-13-38-44-310_com.google.android.inputmethod.latin.png

Edytowane przez Elejzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cincin27 napisał:

 

Jak w serwisie sklepu nie mogą go naprawić to powinni Ci dać nowy.. Telefon pewnie padł sam z siebie, miałem dokładnie taki sam problem.

Hmmm...tylko obudowa jest uszkodzona i wyszczerbiona na boku w 2 miejscach. Jak to załatwiłeś.

Edytowane przez >maliniak<
Pewnie pomyśleli że grzebałem coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się szarpał. oni mają zgodnie z prawem Ci udowodnić że usterka jest Twoją winą. A zdjęcie obudowy telefonu nie ma wpływu na działanie płyty głównej. tak jak pisze @cincin27 - jak nie umieją naprawić to mają zasponsorować nowy telefon.

W jednym i drugim przypadku czas gwarancji będzie biegł od nowa z chwilą wydania telefonu (wymiana płyty głównej to tzw naprawa istotna)

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vergiliusz teraz nie ma niezgodności towaru z umową. Przy zakupie konsumenckim teraz obowiązuje rękojmia. Ale dokładnie na to się należy powoływać. ABSOLUTNIE NIE NA GWARANCJĘ.

 

Kiedyś "ugotowałem" telefon (zostawiłem w upale na tapicerce przy przedniej szybie). Telefon zakupiony w sklepie. Po 3 miesiącach szarpanie odzyskałem kasę za telefon prawie dwuletni. Gdy pan mi oddał kasę w tej samej chwili kupiłem taki sam model. Ale już kosztował połowe tego co dwa lata wcześniej :D

tylko dlatego odzyskałem kasę bo nie potrafili udowodnić że ja telefon popsułem... a tak btw po roku obowiązek udowodnienia leży już po stronie użytkownika. Lecz ich zaszczekałem pismami :)

Edytowane przez bergmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmenMasz rację, dzięki za przypomnienie. Zmieniło się bodajże od któregoś grudnia. A chodzi o to iż sprzedawca do którego zgłosi się sprzedawca może za pierwszym razem naprawić lub wymienić towar, kolejnym razem już tylko wymienić towar lub zwrócić część jego wartości. No i nie może odmówić klientowi roszczeń bo coś tam jak w przypadku gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...