Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to nie na temat ale jak juz tu jesteście to czy możecie sprawdzić czy możecie się zalogować do MI CLOUD bo ja od wczoraj nie mogę. Co prawda logowanie przechodzę ale potem jest tylko kręcące się kółko na niebieskim tle i tak wisi i wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, jarekm95 napisał:

Może @FromWP coś podpowie bo na globalu siedzi.

No siedzę, ale motywami się nie bawię, sprawdziłem kilka które mogłem ściągnąć, ale zawsze wracam do podstawowego w którym co najwyżej zmieniam tapetę ekranu blokady i tą główną z motywu na ciemniejszą. Ten podstawowy jest całkiem spoko, po co zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie podoba się kolor belki w Globalu. Ten seledyn, sprawia że informacje tam wyświetlane są słabo widoczne. Niestety nie da się tego zmienic. Zmiana motywu nie zmienia koloru belki. W xiaomi.eu jest znacznie czytelniej to zrobione.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miui 8 można wysłać smsa z dialera? Chciałbym napisać SMS na numer telefonu który nie odebrałem, a nie widzę takiej opcji ani w dialerze ani w kontaktach, muszę wchodzić na aplikacja SMS i tam szukać kontaktu.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, widziałem tą ikonę, ale nie domyśliłem, się, że to sms.

W takim razie drugi problem, zmieniłem aplikację SMS systemową na Textra, ustawiłem jako domyślną, ale z dialera i kontaktów otwiera mi systemową, a nie domyślną aplikację, z czego nie jestem zadowolony, można to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Miui 8 nic to nie daje, wyczyściłem pamięć podręczną i dane aplikacji, w domyślnych sprawdziłem i textra jest odpowiedzialna za sms, ale również po restarcie urządzenia nic to nie daje, chyba trzeba będzie zmienić dialer.

Można zamrozić systemową apkę SMS? w sensie nic się nie zepsuje?

ok zamroziłem apkę i teraz po naciśnięciu nic się nie dzieje

Edytowane przez amularix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie idzie do mnie xiaomi redmi 3 pro . Prosze  powiedzcie mi  jakie oprogramowanie wgrać. Jestem aktualnie za granicą w pracy i nie mam czasu czytać całego tego tematu. Mam aktualnie redmi 2 pro i tam pobierałem aktualizację i wgrywałęm bez problemu a w tym modelu co zrobić na początku? Chcę mieć jezyk polski i żeby dobrze się użytkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka poradników na tym forum traktujących o tym...

Choćby ten w dziale, w którym piszesz: http:// KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Albo na samej górze strony głównej forum masz tutoriale i tam: https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Meon napisał:

Moze to moje subiektywne odczucie,  ale czy wg was tez global miui 8 dziala szybciej niz xiaomi.eu? Chodzi o otwieranie aplikacji,  odblokowywanie,  rozjasnianie wyświetlacza po odebraniu polaczenia.  Takie mam wrazenie :)

Nie wiem czy lepiej, ale rzeczywiście działa płynnie i bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KovaL napisał:

Instalując global muszę robić wipe mając xiaomi.eu?

Jak instalujesz globala to nie przez twrp, tylko najlepiej Miflashem z opcją flash all. Możesz sobie zrobić lokalną kopię miui i z niej prawie wszystko odtworzysz. Możesz też to robić z telefonem podpiętym w trybie fastboot, jak masz odblokowany BL, lub download jak masz zablokowany. Tylko trzeba pobrać rom fastboot nie recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbowałem wgrać dev przez download , trwało to z 2 godz i zakończyło się komunikatem pomyślnym. Niestety przy uruchomieniu jest tylko logo MI i co jakiś czas zawibruje i finito.. Czy mógłby ktoś napisać po kolei co mam zrobić ? Stosując się do poradnika to jakoś to nie poszło ...

Może złe romy ściągam , sam już nie wiem jak może ktoś też linki podać byłbym wdzięczny 

Edytowane przez SYTROTIQX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalujesz globala to nie przez twrp, tylko najlepiej Miflashem z opcją flash all. Możesz sobie zrobić lokalną kopię miui i z niej prawie wszystko odtworzysz. Możesz też to robić z telefonem podpiętym w trybie fastboot, jak masz odblokowany BL, lub download jak masz zablokowany. Tylko trzeba pobrać rom fastboot nie recovery.

To globala pod recovery nie zainstalujemy przez TWRP?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SYTROTIQX napisał:

Dobra spróbowałem wgrać dev przez download , trwało to z 2 godz i zakończyło się komunikatem pomyślnym. Niestety przy uruchomieniu jest tylko logo MI i co jakiś czas zawibruje i finito.. Czy mógłby ktoś napisać po kolei co mam zrobić ? Stosując się do poradnika to jakoś to nie poszło ...

Może złe romy ściągam , sam już nie wiem jak może ktoś też linki podać byłbym wdzięczny 

A ile czasu czekałeś na uruchomienie? daj mu nawet 30 min. Jeśli zrobiłeś zgodnie z poradnikiem, nie sypnęło błędami to MUSI być dobrze. Jeśli nie poczekałeś tylko wyłączyłeś tel to potwórz operację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...