Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko będzie , ktoś ma eu i chwali ktoś Global i też nie narzeka:-) Sam nie wiem,  ogólnie muszę się zaznajomić z redmi wcześniej miałem obcykane sony flashtool itd a tu jeszcze nie ogarniam wgrać raczej ok ale którą wersję ściągać i skąd . Może jako poradzę dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 6.8.4 w informacja o telefonie w pozycji "poziom poprawek zebezpieczeń Android" jest data 2016-07-01, a była zdaje się 2016-08-01.

Z innej beczki, jak ustawić aby ustawiony punt dostępowy działał w trybie ciągłym, tj. nie wyłączał się wraz z przejściem tel. w tryb uśpienia ?

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Globala i teraz mam 2 pytania:

1. Co jakiś czas (stosunkowo często) gdy odblokowuję telefon pojawia się informacja "Nie zakrywając górnej części telefonu naciśnij jednocześnie wróć i głośniej" o co chodzi?

2. Zdarza się gdy odblokowuję telefon czytnikiem linii to zostaje odblokowany a następnie od razu zablokowany. Dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Chyba pobiera 1GB do aktualizacji,czyli po prostu najnowszy rom pod recovery. Dokładnie 957MB

Tak pobiera całą paczkę, ale jak się upgradował z 6.7.28 do 29 to pobrał tylko patcha kilkadziesiąt Mb. Chyba na stronie z pobieraniem można pobrać ręcznie małą paczkę. 

3 minuty temu, Kropek napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem Globala i teraz mam 2 pytania:

1. Co jakiś czas (stosunkowo często) gdy odblokowuję telefon pojawia się informacja "Nie zakrywając górnej części telefonu naciśnij jednocześnie wróć i głośniej" o co chodzi?

2. Zdarza się gdy odblokowuję telefon czytnikiem linii to zostaje odblokowany a następnie od razu zablokowany. Dlaczego tak się dzieje?

Masz włączoną funkcję przypadkowego użycia która uniemożliwia odblokowanie gdy jest zasłonięty czujnik zbliżeniowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kropek napisał:

Przy okazji wiecie jak usunąć powiadomienie, które wiecznie wisi "Dymki czatu są aktywne"?

No to jest z massengera. Włączyć pływające okna i wywalić to gówno co lata po ekranie.

 

24 minuty temu, Griszah napisał:

Z innej beczki, jak ustawić aby ustawiony punt dostępowy działał w trybie ciągłym, tj. nie wyłączał się wraz z przejściem tel. w tryb uśpienia ?

U mnie jak mam podłączonego jakiegoś klienta to  się nie wyłącza. Na xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Griszah napisał:

Z innej beczki, jak ustawić aby ustawiony punt dostępowy działał w trybie ciągłym, tj. nie wyłączał się wraz z przejściem tel. w tryb uśpienia ?

Chyba znowu oszczędzanie baterii trzeba zmienić inteligentne na nie blokuj procesów po wygaszeniu ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dawidmdj napisał:

szukam nowego telefonu xiaomi po redmi note 2 z którego nie byłem do końca zadowolony (ok. 3 godz SOT!). jak w redmi 3 wygląda czas pracy? zależy od dnia jak to na miui, polecacie ogólnie :) ?

 

Ja polecam, w ciągu jednego dnia można 10h SOT wyciągnąć jak się to rozłoży, na kilka dni to może być mniej. Dodatkowo to tel. na Snapdragonie i to też robi różnicę, a czytając to forum, to chyba jeden z mniej problemowych Xiaomi. Dobry zasięg, dobry GPS, Wi-Fi najlepsza bateria. jakieś drobne bugi Miui nic poza tym.

No i w tym momencie chyba najlepiej Redmi 3 pro 3/32, (bo 3 i 3pro ma globala, co sporo upraszcza).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dawidmdj napisał:

już trochę przerobiłem smartfonów z chin i bardziej zwracam się do j5 ponieważ jest gwarancja jednak na miejscu i ubezpieczenie wyświetlacza za 5 zł/miesiąc

Tak i brak czujnika oświetlenia, co chwilę będziesz regulował jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajsunga nigdy więcej bym nie kupił, bo miałem ich dużo i z każdym miałem problemy, a z telefonami od Xiaomi nie. Uprzedzam, że nie jestem Chińczykiem i nie pracuję w tej firmie 😀 A wracając do Redmi 3, to muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony z tego telefonu. Zwłaszcza z baterii, bo jeszcze nigdy nie miałem smartfona z tak z.......e trzymającą baterią. Normalnie szok i to bardzo pozytywny.

Wysłane z Redmi 3 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niedługo będę miał swojego Redmi 3 Pro i mam do was pytanie. Składać prośbę o odblokowanie bootloadera, czy zainstalować jakiś rom na zablokowany? Nie znam się za bardzo na systemie Xiaomi i nie wiem co będzie lepsze dla mnie :/ 

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć roota na oficjalnym romie global! Udało mi się zainstalować roota na ostatnim globalu 6.8.4 potem zainstalować Link2SD za pomocą którego zamieniłem Whatsappa na aplikację systemową i mam nadzieję, że raz na zawsze (albo do momentu instalacji aktualizacji romu bo to się dopiero okaże) pozbyłem się problemu opóźnionych  przypadkowo dochodzących powiadomień. Przy tym wszystkim w systemie pozostało Mi recovery nie podmienione przez twrp (obrazek telefonu z kabelkiem). Czyli nadal powinna być możliwa aktualizacja przez OTA tylko możliwe że ten root po takiej aktualizacji zniknie. Sprawdzę to za tydzień.Screenshot_2016-08-05-20-05-17-227_com.joeykrim.rootcheck.pngScreenshot_2016-08-05-20-07-02-029_com.miui.home.png

Wedle tego poradnika (a jedną małą zmianą)  http://en.miui.com/thread-297781-1-1.html

Edit.

A zapomniałem dopisać "Brawo Ja"

Edytowane przez FromWP
Zły link do poradnika
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cincin27 napisał:

@FromWP

Jak instalowałeś tego roota? Może coś takiego pójdzie: http://en.miui.com/thread-297781-1-1.html ?

Tak z tego linka pójdzie. "Myk" chyba polega na tym że twrp nie jest instalowane na stałe, tylko chwilowo dla instalacji supersu i nie podmienia Mi recovery. Dzięki czemu system bootoje się normalnie. Jedyne co trzeba dodać w tym przytoczonym poradniku to uruchomienie w opcjach programistycznych oprócz debugowania usb, trybu Fastboot. Trzeba klikać kilka razy bo zmiana tego ustawienia jest uparta, ale po tym wszystko działa!

Screenshot_2016-08-06-09-49-55-755_com.android.settings.png

Edytowane przez FromWP
Była błędna odpowiedź, dodany screen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarekm95 napisał:

A no fakt, głupi ja :P Skojarzyłem że global blokuje bootloader, a nie skojarzyłem że zaraz po tym można go odblokować.

Można, ale chodzi o co innego, można wgrać twrp chwilowo do pamięci tylko do instalacji czegoś tam, a po reboocie ono znika!

3 minuty temu, cincin27 napisał:

@FromWP

Chyba nadal zły, bo przecież komentarz pod Twoim wstawiłem ten temat i pisałeś, że to nie pójdzie :P

O jedno piwo za daleko zaraz skoryguję.

Miałeś rację, tak to ten poradnik jedyny właściwy i interesuje nas punkt 3 w skrypcie czyli root only!

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...