Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Griszah napisał:

Zgadza się, EQ jest do korekty sygnału z dziurki na słuchawki, czyli powinien aktywować się w momencie ich podłączenia.

A aktywuje się dopiero po włożeniu w dziurkę i włączeniu Misound. Dawniej mógł działać niezależnie i używałem MiSound na Pistonach, albo EQ na słuchawkach nie Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szaman15 napisał:

Minęło już kilka dni od wypuszczenia Globala. Jak wam się sprawuje? Czy dobrze widziałem, że po wgraniu blokuje się bootloader? Jest możliwość wrzucenia roota? No i jak z pracą na baterii? 

Mi się sprawuje dobrze, jakiś drobne bugi są, ale na razie nie wracam na eu, potestuje trochę dłużej. Bateria podobnie do romów eu. Usługi googla i powiadomienia chyba mimo wszystko lepiej. Wgranie blokuje bl, ale ponowne odblokowanie to 5 minut. Miałem problem z działaniem twrp, ale już znalazłem rozwiązanie co zrobić żeby system startował z wgranym twrp, czyli z zainstalowaniem roota już nie powinno być problemu. Tylko po nadaniu pełnych uprawnień twrp do modyfikacji systemu nie będzie aktualizacji przez ota i trzeba instalować ręcznie fastbootem (da się bez utraty danych).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarekm95 napisał:

@FromWP a coś więcej jaki to sposób? Zamierzam zostać na xiaomi.eu, ale chętnie poczytam :)

Mi chyba najbardzie by brakowało w globalu wyszukiwarki - bo chyba nie ma?

Wyszukiwarki nie ma. Co do twrp to prosty myk (o czym nie wiedziałem)/ Zaraz po instalacji i kliknięciu opcji "allow system modifications" trzeba w zaawansowanych odznaczyć dm-verify, bez tego po reboocie do systemu będzie wisiał na logo Mi. Cytat z poradnika jak zrootować Redmi3s:

"- If you choose "Mount system partition read-only", you will get OTA updates for the Official ROM normally
- If you swipe to allow system modifications, just one more step need to be done after that is go to: Advance setting > Disable dm-verity to let your phone boot normally. Otherwise, it will stuck at Mi logo "

A tu cały poradnik dla 3s dotyczący nie tylko roota, dla 3pro też podobne można znależć: http://en.miui.com/thread-298586-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szaman15 napisał:

@FromWP do ponownego odblokowania potrzebny jest ten sam kod co za pierwszym razem?

Żaden kod do jakiegokolwiek odblokowania nie jest potrzebny.  SMS em dostajesz tylko info że masz zgodę na odblokowanie (po złożeniu i pozytywnym rozpatrzeniu twojego podania)

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Wyszukiwarki nie ma. Co do twrp to prosty myk (o czym nie wiedziałem)/ Zaraz po instalacji i kliknięciu opcji "allow system modifications" trzeba w zaawansowanych odznaczyć dm-verify, bez tego po reboocie do systemu będzie wisiał na logo Mi. Cytat z poradnika jak zrootować Redmi3s:..

 

Udało Ci się zrobić roota czy nie próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ciacho23 napisał:

Ja też nie mam powodu żeby kłamać, bo właśnie siedzę w twrp:) I jak rozumiem jak teraz wezmę reebot telefonu to mi się zatrzyma na napisie MI?

 

IMG_20160804_184812.jpg

Prawdopodobnie niestety tak. Nie trenowałem tego tylko przeczytałem to co było w tym poradniku. Przy zaznaczeniu opcji na samym początku systemowej partycji jako read only nie powinno być problemu, ale roota nie zainstalujesz. Tu inny link do poradnika i to samo napisane z tym Disable dm-verity , ale nie wiem gdzie tego szukać : http://xiaomitips.com/guide/how-to-flash-twrp-and-root-redmi-3s/

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału nerwy tracę bo nie mogę ustawić, żeby były powiadomienia o każdej nowej wiadomości w Messengerze,  Dokładnie to powiadomienia mam, ale klikając na górze telefonu w powiadomienie o nowej wiadomości nie otwiera się okno rozmowy, wszystko znika, tzn pulpit widać i lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w końcu w posiadaniu redmi 3 , chciałbym was zapytać czy wgrywać miui polska czy coś innego . Po pierwszym uruchomieniu mam taką wersję systemu :

Redmi 3

5.1.1 LMY47V

MIUI 7.4 by ManhlT 6.5.12 (rozwojowa)

Zanim zakupiłem to wypełniłem wniosek o odblokowanie BL i otrzymałem sms chyba pozytywny bo mam link do Download Mi Unlock Tool 

Więc jeśli lepiej wgrać coś lepszego to odblokuje a jeśli jest okej to będę używał to co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem xioami.eu i teraz spróbuję przez kilka tygodni na Globalu. Jak na razie oprócz tego, że nie znam sposobu na roota, to jestem mega zadowolony z tego, że powiadomienia z gmaila i innych aplikacji działają natychmiastowo, bez najmniejszego zająknięcia (na xiaomi.eu trzeba było kombinować, a i tak czasami nie przychodziły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam trzyma bateria na 6.7.28 (xiaomi.eu)? U mnie jest jakaś tragedia. Nie wiem o co chodzi, ale dzisiaj przez noc bateria spadła o 18% :shock:. Aktualnie mam 39% więc powinienem mieć jakieś 5-6 godzin włączonego ekranu bo średnio spadało mi 10% na godzinę, a mam czas włączenia ekranu 1 godzina i 48 minut... Nie instalowałem żadnych nowych aplikacji, telefon nie wykazuje żadnych nadzwyczajnych aktywności. Komuś jeszcze dzieją się takie cuda?

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na razie zostaję na tym globalu. Właśnie mi się samo zainstalowało 6.8.4 i nawet tapeta ekranu blokady się nie zmieniła, a w eu po każdej instalacji nowego była ta domyślna z motywu. Dodatkowo rzeczywiście wszystkie powiadomienia przynajmniej z googlowych aplikacji i facebooka przychodzą bez opóźnień (jedynie Whatsapp jest chimeryczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,  co jest z tymi apkami typu whatsup,  line,  viber...  Ogolnie to na kazdym romie,  oraz telefonie od jakiegos czasu szwankuja. 

Chce aby albo byly wlacone w tle i ciagle sie odswiezaly,  albo chociaz co minutke... Ocztwoscie tyczy sie to takze polaczen. Poki co,  zanim noe wlacze aplikacji recznie nikt do mnie nie zadzwoni. Podobnie z tekstowymi wiadomosciami.  Cekam na cos bardzo dlugo,  a tu wlaczam aplikacje i nagle dostaje zalegle woadomosci od kilku osob. Da sie cos z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Od msc uzywam china dev i od miecha nie mam root, mimo ze bez problemu moge ale tak naprawde do niczego on nie jest potrzebny.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Razem z Greenify można mogłem wydłużyć czas pracy na baterii, który jest... Dosyć słaby jak używam MiBanda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Meon napisał:

Koledzy,  co jest z tymi apkami typu whatsup,  line,  viber...  Ogolnie to na kazdym romie,  oraz telefonie od jakiegos czasu szwankuja. 

Chce aby albo byly wlacone w tle i ciagle sie odswiezaly,  albo chociaz co minutke... Ocztwoscie tyczy sie to takze polaczen. Poki co,  zanim noe wlacze aplikacji recznie nikt do mnie nie zadzwoni. Podobnie z tekstowymi wiadomosciami.  Cekam na cos bardzo dlugo,  a tu wlaczam aplikacje i nagle dostaje zalegle woadomosci od kilku osob. Da sie cos z tym zrobić?

No ty akurat masz chyba oszczędzanie baterii włączone i uwalanie wszystkich procesów po zablokowaniu ekranu. Trzeba pogrzebać w ustawieniach oszczędzania baterii, ustawić nie blokuj itd. Połączenia i smsy to akurat powinny działać normalnie. Tu masz poradnik co poustawiać żeby działało na przykładzie Whatsappa:  http://en.miui.com/thread-268224-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...