Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat nie stwierdzę, że inne telefony nie mają takich problemów, bo zdarzało mi się to na innych telefonach, fakt, że bardzo rzadko, ale jednak. Mi wysyłać, wysyła normalnie, czasem z lekkim opóźnieniem, ale większych problemów z tym nie mam. Już kolejny dzień walczę o to, żeby zaczął te smsy normalnie odbierać. Soft już zaktualizowany do najnowszego i dalej muszę często restartować telefon, żeby sms doszedł. Czy to zależy od regionu wątpię, bo odkąd mam ten telefon nigdy wcześniej mi się to nie przydarzyło, ani na zasięgu 3G, ani na LTE z którego głownie korzystam bo mam full zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odblokowywaniem bootloadera co 30 dni to jest ściema. Jakoś tydzień temu odblokowywałem ponownie, bo MIUI7 dev rom od Xiaomi go zablokował i dzisiaj to samo zrobiłem bez problemu na Globalu (wyczytałem na necie, że po odblokowaniu bootloadera będzie dostęp do roota - niestety wciąż nie ma).

Co 30 dni dotyczy różnych urządzeń. Jedno urządzenie można odblokowywac nawet i co chwilę.

Musisz zainstalować SuperSU przez twrp by mieć roota.

Sent from Redmi Note 2 Prime

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KovaL napisał:

Mam pewien problem, bo tylko x-plore widzi karte SD i wszystkie dane na niej, a telefon nie

Mam to samo. Aplikacje nie mają dostępu do karty SD. Na MIUI działała, ale tylko dlatego, że użyłem programu SDFix (a ten potrzebuje roota, którego jak rozumiem na globalu nie ma). Edit. Chyba jednak to nie ten sam problem, bo u mnie apka systemowa Explorer widzi kartę SD (jako jedyna).

Mam też problem z WhatsApp. Nie dostaję w ogóle powiadomień. Aplikacja dodana do autostartu, zaznaczone "bez ograniczeń" jeśli chodzi o dane w tle w ustawieniach baterii. Ma ktoś podobnie?

Poza tym wiele aplikacji po przejściu z MIUI8 na global i przywróceniu ich z kopii zapasowej nie działa i dostaję informację aby zainstalować aplikację ponownie. Przywróciłbym sobie apki z TitanumBackup, bo też mam tam kopie, no ale... nie ma roota.

 

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie polecacie ten telefon? Szukam znajomej coś do 1000 zł. Telefon do codziennego użytku. Jak jest z systemem? Jest już jakaś wersja wolna od błędów? Jak z baterią, ile mniej więcej wytrzymuje? Chcę jej wybrałeś z czym nie będzie u mnie co chwilę bo coś tam jej nie działa... Po swoim mi4 wiem, że jedna wersja systemu lepsza jedna gorsza, ale mam swojego stable na którym jestem od kilku miesięcy i wszystko jest git. A jak jest w redmi 3? Którą wersję wybrać? Zwykłą czy pro?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ciacho23 napisał:

Mam też problem z WhatsApp. Nie dostaję w ogóle powiadomień. Aplikacja dodana do autostartu, zaznaczone "bez ograniczeń" jeśli chodzi o dane w tle w ustawieniach baterii. Ma ktoś podobnie?

 

Niestety brak powiadomień z Watsappa na globalu muszę potwierdzić. Pojawiają się dopiero po otworzeniu aplikacji, albo restarcie telefonu. Wszystkie możliwe zezwolenia ustawione, brak blokowanie przez oszczędzanie baterii i d. Na romie eu to jakoś działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam takiej opcji, którą wydaje mi się, że widziałem, ale może to jednak było w innym telefonie... chodzi o odbieranie połączenia lub kończenie po przez użycie przycisku-ów. Jest taka opcja ? Mam rom 7.1.3.0.

Ustawienia -> urządzenie -> ułatwienia dostępu -> przyciski kończy rozmowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cointreau napisał:

Jak skasować historię połączeń w telefonie na MIUI 8 ?
Wiem, ze można wejść w opcje "wymaż dane aplikacji kontakty", ale wtedy czyścimy wszystko, tzn. historię połączeń oraz kontakty, natomiast jak skasować tylko połączenia?

Można chyba usunąć osobno każde z połączeń dłużej trzymając palce w dialerze na numerze z któego było połączenie i wybierając z listy jaka się pojawi " usuń" a czy całą listę to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cointreau napisał:

Osobno faktycznie można, ale to trochę zabawy...

Można wyczyścić całą listę, wystarczy na dowolnym kontakcie długo przytrzymać palec i z menu jakie się pojawi wybrać ( u mnie w wersji global to się dziwnie nazywa) " wyczyść wsadowo" :-P

Wtedy wybierasz numery które chcesz usunąć albo zaznaczasz wszystkie.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vergiliusz napisał:

Można wyczyścić całą listę, wystarczy na dowolnym kontakcie długo przytrzymać palec i z menu jakie się pojawi wybrać ( u mnie w wersji global to się dziwnie nazywa) " usuń wsadowo" :-P

Wtedy wybierasz numery które chcesz usunąć albo zaznaczasz wszystkie.

Fakt nazywa się to tak że strach kliknąć, ale działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez macie w 6.7.28 problemy z Karta SD (czasem system przestaje ją "Widzieć") 

Do tego od aktualizacji mam problem ze słuchaniem muzyki, tak jakby nie do końca dobrze działało coś w wejściu na mini jack

No i spory drenaż baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie bo od dzisiaj używam miui8 i nie wiem czy ten typ tak ma czy ja nie wiem jak to zmienić....

Otoż w poprzednim romie miui7 6.5.5 jeżeli dzwonił jakiś kontakt, który miał przypisane zdjęcie lub ja do niego dzwoniłem to to zdjęcie pojawiało się duże prawie na cały ekran a na nim były różne potrzebne ikonki itp. a teraz przy dzwonieniu jest zdjęcie ale małe na górze okrągłe a nie na całym ekranie - czy tak musi być czy można jakoś zmienić ustawienia żeby zdjęcie dzwoniącego było większe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kajfasz napisał:

A ja mam takie pytanie bo od dzisiaj używam miui8 i nie wiem czy ten typ tak ma czy ja nie wiem jak to zmienić....

Jak przypiszesz do kontaktu lokalne duże zdjęcie to powinno być duże. Jak masz małe miniaturki np. z synchronizowane kontakty z konta googla to będą małe.Chyba nigdzie nie można tego ustawić ani w Miui 7 czy8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, FromWP napisał:

Jak przypiszesz do kontaktu lokalne duże zdjęcie to powinno być duże. Jak masz małe miniaturki np. z synchronizowane kontakty z konta googla to będą małe.Chyba nigdzie nie można tego ustawić ani w Miui 7 czy8

W Miui 7 było chyba tak, że musiało być duże zdjęcie ale mogło być na koncie google jeżeli dobrze pamiętam i chyba wtedy były duże zdjęcia podczas dzwonienia - czy nie ?

Wiem, że to już raz przerabiałem w 7-ce ale chyba jak w kontaktach ggogle pozmieniałem zdjęcia na większe to i przy dzwonieniu było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kajfasz napisał:

 

W Miui 7 było chyba tak, że musiało być duże zdjęcie ale mogło być na koncie google jeżeli dobrze pamiętam i chyba wtedy były duże zdjęcia podczas dzwonienia - czy nie ?

Wiem, że to już raz przerabiałem w 7-ce ale chyba jak w kontaktach ggogle pozmieniałem zdjęcia na większe to i przy dzwonieniu było ok.

Tu jest chyba podobnie, nie wiem od czego to zależy ale niektóre z googla są duże a inne małe. Będziesz wiedział które są duże a które małe z poziomu kontaktów, tam to od razu widać jak wejdziesz w dany kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kajfasz napisał:

No tak - w samych kontaktach też teraz mam małe zdjęcia ale nie wiem czemu bo przed przejściem na Miui8 były duże a są z konta google... hmmm...

Już dobrze ale w sumie to nie wiem jak to się stało. Wszedłem na kontakty z konta google na komputerze ale to raczej nie to. Później wchodząć na kontakty ze zdjęciami w telefonie po drugim wejściu na daną osobę to zdjęcie automatycznie z miniaturki robiło się duże. Nie rozumiem ale już dobrze i to najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vergiliusz napisał:

Można wyczyścić całą listę, wystarczy na dowolnym kontakcie długo przytrzymać palec i z menu jakie się pojawi wybrać ( u mnie w wersji global to się dziwnie nazywa) " wyczyść wsadowo" :-P

Dzięki za podpowiedź...W xiaomi.eu MIUI 6.7.28 jest tak, że faktycznie przytrzymujemy palec na dowolnym kontakcie, następnie wybieramy "edycja", zaznaczamy dowolną ilość kontaktów i dopiero wtedy usuwamy. Krążyłem wcześniej po tym menu, ale myślałem, że "edycja" dotyczy tylko tego kontaktu, który przytrzymuje, więc nie wchodziłem w tą funkcję...W sumie mogłoby to być bardziej przejrzyście zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Griszah napisał:

Czy działa Wam Equalizer na Global Rom?

U mnie przy próbie wejścia wychodzi do menu wyżej.

U mnie prawie, bo tylko przy włączonym MiSound. Jak wyłączę jest niedostępny (wyszarzały). 

Poza tym żadnych zmian w dźwięku na słuchawkach nie zauważyłem. Działają za to przyciski pilota słuchawek, które szwankowały w poprzedniej wersji eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

tylko przy włączonym MiSound. Jak wyłączę jest niedostępny (wyszarzały).

Zgadza się, EQ jest do korekty sygnału z dziurki na słuchawki, czyli powinien aktywować się w momencie ich podłączenia.

Ja wczoraj miałem taką akcje, że po podłączeniu słuchawek z dziurki na słuchawki miałem sygnał mono. Ponowne uruchomienie tel. sprawiło że dźwięk stereo wrócił.

Jednak od samego początku jak przeszedłem na Global Rom nie działa mi EQ.

PS. oczywiście nie działa przy podłączonych słuchawkach, zarówno tych z jackiem 4 pinowym (z mikrofonem), jak i tych z z jackiem 3 pinowym

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

U mnie prawie, bo tylko przy włączonym MiSound. Jak wyłączę jest niedostępny (wyszarzały). 

Poza tym żadnych zmian w dźwięku na słuchawkach nie zauważyłem. Działają za to przyciski pilota słuchawek, które szwankowały w poprzedniej wersji eu. 

A to nie tak powinno wyglądać? Bo też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...