Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, frytki napisał:

Panowie wgrywał ktoś ten oficjalny Global na Redmi 3 Pro? Jakieś pierwsze wrażenia?

Pytanie do obecnych właścicieli - który soft obecnie jest najlepszym (MIUI) jeśli chodzi o bezawaryjność? Mam zgodę na odblokowanie jak coś, przygotowałem się już przed zakupem...

Warto się w ogóle teraz bawić w to odblokowywanie skoro wyszedł Global?

No warto, będziesz miał wybór a to przecież nic nie kosztuje. Jest jeden duży plus, że można odblokować na tym globalu. Już to dzisiaj robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnie pytanie... Ile zajęło czasu Xiaomi od zapowiedzi o Global romie do wprowadzenia tego w życie? Na przykłądzie Redmi 3...

46 minut temu, FromWP napisał:

No warto, będziesz miał wybór a to przecież nic nie kosztuje. Jest jeden duży plus, że można odblokować na tym globalu. Już to dzisiaj robiłem.

Co mi daje to odblokowanie poza możliwością wgrywania romów od xiaomi.eu?

No i czytam jakiś inny wątek na forum i @FromWP piszesz coś takiego:

Cytat

Ja bym wybrał Redmi 3 s, bo nowszy  ma androida 6 i procesor z lepszym zarządzaniem energią o podobnej wydajności. 

Sam już nie wiem... Może jednak wersja 3S. Dzisiaj dowiedziałem się, że też ma irdę więc problem z dziurą w etui od wersji Pro rozwiązany... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cincin27 napisał:

Tydzień. W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Xiaomi Redmi 3 będzie wspierane Global romem, ale rom jest opóźniony a wczoraj, przy kolejnej aktualizacji Globala, dostaliśmy już rom.

A jeżeli liczyć od premiery tego telefonu to minęło pół roku zanim pojawił się Global rom.

Czy to oznacza, że za jakieś pół roku możemy się spodziewać Globala do 3S?

Powiedz mi @cincin27 gdybyś teraz brał telefon - ładowałbyś się w 3S czy zwykłe Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cincin27 napisał:

Jeżeli nie chcesz kombinować w odblokowanie bootloadera i instalację TWRP to wybierz Redmi 3 Pro. 

Ale xiaomi.eu działa na nim [Redmi 3s] raczej w porządku? Zgodę na odblokowanie już mam, przygotowałem się do tego wcześniej. Miałem też kilka adroidów w swojej historii i nigdy nie miałem żadnego problemu z odblokowaniem, flashowaniem itp. Po prostu zaczynam się robić "stary" i wiem, że coraz mniej mi się będzie chciało tak tymi romami żonglować i co chwilę testować, ustawiać od nowa, itp.

Chciałbym telefon, który posłuży mi przynajmniej z rok i raczej nie będę musiał przy nim za dużo robić. Gdyby jakaś samochodówka na nim zadziałała to też będzie dobrze. Real Racing? Asphalt? Nie będzie z tym problemu na Redmi 3 Pro?

Czy Global oznacza, że wraz z premierą MIUI8 Redmi 3 Pro dostanie go od razu, znacznie szybciej niż Redmi 3S?

Sorry chłopaki, że was tak męczę, ale mam kasę przygotowaną od tygodnia i tak się ciągle głowię co mam kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cincin27 napisał:

Na Redmi 3 i Redmi 3 Pro są te same softy, więc global już jest dostepny (na razie wersji beta developer MIUI8). Jeżeli chodzi Ci o gry to troszkę lepszy będzie 3S ze względu na lepsze GPU. 

Jak wgrywasz aktualizację OTA w Globalu czy przez TWRP w Xiaomi.eu to nie musisz robić factory reset, więc wszystkie dane zostaną. 

Edit. Chociaż ja u siebie testowałem tego najnowszego NFSa i nie miałem zastrzeżeń do działania gry.

Czyli ten Global to nie jest jakaś wersja stable?

Czyli soft z xiaomi.eu normalnie sobie aktualizuję przez TWRP?

Dzięki za info o NFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem Redmi 3s 32gb (MIUI 7.5 Stable 7.5.1.0 MALCNDE). Powoli zapoznaję się ze wszystkimi poradnikami chcąc ostatecznie zainstalować MIUI 2016 w języku PL i jednego nie rozumiem :) czy wchodząc w telefonie w fastboot mode powinno zaraz po tym robociku pojawić się coś więcej, uruchomić telefon w jakikolwiek sposób? U mnie wygląda to tak, że przez chwilę jest robocik po czym pojawia się czarny ekran i cisza, zupełnie nic. Telefon mogę normalnie włączać i wyłączać.

Edytowane przez nevdal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tylko u mnie stan ten wisi przez kilka może kilkanaście sekund i robi się z powrotem czarny ekran (tak jakby telefon był po prostu wyłączony). Czy to własnie tak powinno działać?

Edytowane przez nevdal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nevdal napisał:

Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem Redmi 3s 32gb (MIUI 7.5 Stable 7.5.1.0 MALCNDE). Powoli zapoznaję się ze wszystkimi poradnikami chcąc ostatecznie zainstalować MIUI 2016 w języku PL i jednego nie rozumiem :) czy wchodząc w telefonie w fastboot mode powinno zaraz po tym robociku pojawić się coś więcej, uruchomić telefon w jakikolwiek sposób? U mnie wygląda to tak, że przez chwilę jest robocik po czym pojawia się czarny ekran i cisza, zupełnie nic. Telefon mogę normalnie włączać i wyłączać.

Nic się nie pojawia więcej tylko robocik który czeka aż ty coś mu wgrasz. Tylko nie wiem jak w Redmi 3s jest, ale w Redmi 3 robocik sam nie znika, świeci cały czas. Ciemny ekran jest w trybie download, ale wątpię żeby sam przechodził do tego trybu z fastboota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2016 o 21:04, kredzion napisał:

No ja miałem na początku problem z GPS, ale jak się później okazało wystarczyło tylko pogrzebać chwilkę w ustawieniach :)

 

Dnia 12.07.2016 o 07:04, Redmi2 napisał:

Nic nie trzeba ustawiać.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

W moim przypadku gps mi nie działał, ale naprawiłem to wchodząc w: Bateria i wydajność<oszczędzanie baterii<zaawansowane<wybierz aplikacje<i w tym momencie dla aplikacji mapy google i Yanosik zezwoliłem na lokalizację w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem na aukcji link podoba mi się kolor czarny, a w polecanych sklepach jest tylko srebrny/złoty/szary. Ten czarny będzie normalnie działał w Polsce? O sprzedawcy są pozytywne opinie na forum, zgoda na odblokowanie bootloadera dziś przyszła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ahr napisał:

Ale ten telefon ma czarny tylko przód, tył jest szary. Nie znajdziesz całego czarnego, bo nikt takiego nie wyprodukował po prostu.

Dzięki, w aukcji zdjęcie zbiorcze i właśnie nie widziałem tam czarnego tyłu, a w opisie na dole jest

Cytat

Telefon w kolorze- CZARNYM, ZŁOTYM lub BIAŁO-SREBRNYM

więc przyjąłem, że cały czarny, powinno być czarno-szary i by nie było wątpliwości:)

 

A wracając do pytania, ta wersja normalnie działa  w Polsce (nie licząc braku obsługi LTE 800, którego chyba żadne xiaomi nie ma)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  w normalnym uzytkowaniu(jedynie apki i internet,  bez gier)  bedzie roznica pomiedzy redmi 3 a 3s? Wersja z 2gb ram.  Kupilem wlasnie 3 i chyba zaluje,  ze nie 3s...

Tak jest,  jak sie czyta z niepewnych zrodel. Ze niby bez S lepszy... 

Co wy myslicie? Cenowo na allegro to samo. 

Bedzie roznica w wydajnosci? Na czytniku linii noe zalezy mi. 

Mysle aby go komus opylic na rzecz 3s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem ze swoim Redmi 3. Raz przychodzą smsy normalnie, a po jakimś czasie przestają dochodzić. Dopiero jak zrestartuje telefon to wszystkie przychodzą. Nie miałem nigdy takiego problemu na żadnym sofcie. Obecnie mam 6.7.14 (xiaomi.eu) i od początku działał dobrze, aż do teraz. Miał może ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem ze swoim Redmi 3. Raz przychodzą smsy normalnie, a po jakimś czasie przestają dochodzić. Dopiero jak zrestartuje telefon to wszystkie przychodzą. Nie miałem nigdy takiego problemu na żadnym sofcie. Obecnie mam 6.7.14 (xiaomi.eu) i od początku działał dobrze, aż do teraz. Miał może ktoś taki problem?

Mam tak samo, czasem nie chcą się nawet wysłać, a zasięg mam pełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...