Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

cincin27

A w jakim trybie wgrywałeś w MiFlashu, fastboot czy download? Ja wgrywałem w fastboot i wszystko niby było ok tylko jak telefon przeszedł z fastboot do bootowania to Miflash pokazał pauzę i info "device bysy", ale już w tym momencie pasek był cały zielony i telefon po mniej więcej 15-tu minutach się uruchomił. Flashowanie trwało około 190 sek, a potem już bootowanie. Zaraz po uruchomieniu i skonfigurowaniu znalazł aktualizację 6,7,29 i właśnie ją instaluję, czyli ota działa i to wyjątkowo szybko.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cincin27 napisał:

@FromWP

Instalowałem w trybie download przez MiFlasha. Flashowanie trwało około 220-250 sekund. Potem około 15 minut wisiał na logo Mi. 

Jaką aktualizację Ci znalazło? :o

6.7.29 a pobrałem rom 6.7.28, już zainstalowana. Właśnie konfiguruje wszystko. LTE oczywiście działa i to już przy pierwszym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. To mój pierwszy post i postaram się nie przynudzać.

Od tygodnia przeglądam fora, oglądam recenzje i szukam sklepu w którym kupię telefon. Obecny powoli zaczyna doprowadzać mnie do szału i wybór padł na Redmi 3.

Po zbadaniu rynku okazało się, że jest już wersja Redmi 3 Pro, a nawet Redmi 3S - wzorek na pleckach podstawowej wersji też mi się nie podoba. Skoro nowszy to pewnie i lepszy i wybór padł na Redmi Pro/3S. Zależy mi na tym, żeby kupić go w Polsce, u w miarę bezproblemowego sprzedawcy.

Czy to jest dobry wybór? allegro Akurat nie mają w swojej ofercie Redmi 3S, Pro od biedy też może być.

Teraz widzę, że pojawia się jakaś wersja global, która zapewne będzie lepsza od tej xiaomi.eu, głównie ze względu na OTA.

Czy jest szansa, że Pro też dostanie taką wersję? A może Redmi 3S także? Czy Redmi 3 Pro dostanie aktualizację do wyższego androida, czy tak to już jest, że telefony zostają z takim systemem, z jakim wyszły oficjalnie...?

Może polecicie jakieś sprawdzone sklepy z Allegro? Te ze strony 95 w większości albo nie mają tego co chcę, albo są na urlopie...

Zapomniałem dodać, że szukam wersji koniecznie 3/32 (będę używał 2 sim) w wersji z czarnym frontem...

Edytowane przez frytki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, frytki napisał:

Czy jest szansa, że Pro też dostanie taką wersję? A może Redmi 3S także? Czy Redmi 3 Pro dostanie aktualizację do wyższego androida, czy tak to już jest, że telefony zostają z takim systemem, z jakim wyszły oficjalnie...?

Pro już ma bo to ten sam rom co normalny Redmi3. 3S na razie nie ma a czy i kiedy będzie miał to nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cincin27 napisał:

@frytki

Na Redmi 3 Pro też pasuje ta wersja Global, ponieważ Redmi 3 i Redmi 3 Pro to praktycznie te same telefony jeżeli chodzi o specyfikację (Pro ma czytnik linii papilarnych i więcej pamięci RAM oraz wewnętrznej)

Tak, ale ileś tam stron wcześniej ktoś pisał, że wgrywając jakiś soft na zablokowany bootloader dla Redmi 3 na Redmi 3 Pro ktoś miał problemy z softem, ponieważ to nie tak do końca ten sam telefon. Ale jeśli ten global działa bez problemu na wersji Pro to chyba już zdecydowałem... Jedyne co mnie martwi to Android 5.1, szkoda by było, gdyby został już na tej wersji...

Dodatkowym plusem przemawiającym za Pro jest łatwość w znalezieniu etui, na Redmi 3S jeszcze nic konkretnego nie znalazłem (z dziurą na czytnik linii, bez dziury na brakującą irdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, frytki napisał:

Jedyne co mnie martwi to Android 5.1, szkoda by było, gdyby został już na tej wersji...

Dodatkowym plusem przemawiającym za Pro jest łatwość w znalezieniu etui, na Redmi 3S jeszcze nic konkretnego nie znalazłem (z dziurą na czytnik linii, bez dziury na brakującą irdę).

Android 5.1 jest wystarczający, w sumie w Xiaomi to wersja Miui jest istotna, a na którym andku to mniej istotne, bo funkcje są chyba identyczne na 5.1 R3pro i 6.0 na R3s. Kiedyś może i Redmi3 pro dostanie nowszego. A ta dziurka w etui to chyba mało istotny szczegół w odróżnieniu od braku irdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Android 5.1 jest wystarczający, w sumie w Xiaomi to wersja Miui jest istotna, a na którym andku to mniej istotne, bo funkcje są chyba identyczne na 5.1 R3pro i 6.0 na R3s. Kiedyś może i Redmi3 pro dostanie nowszego. A ta dziurka w etui to chyba mało istotny szczegół w odróżnieniu od braku irdy. 

Mam nerwicę natręctw i jeśli będę miał Redmi 3S z etui do Pro z dziurą na irdę to będzie mnie to irytować.

Na tej irdzie wcale mi nie zależy, mogło by jej nie być.

Czy dobrym wyborem będzie Redmi 3 Pro ze patrząc przez pryzmat tego Globala? Czy mogę zamówić go z aukcji którą podałem na stronie 100? Może polecicie mi  kogoś na Allegro... (musi to być wersja czarna inna nie wchodzi w grę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, frytki napisał:

Czy mogę zamówić go z aukcji którą podałem na stronie 100? Może polecicie mi  kogoś na Allegro... (musi to być wersja czarna inna nie wchodzi w grę)

Ten sprzedawca telefony sprzedaje od niedawna, jak będzie w przypadku problemów z telefonem to trudno powiedzieć. Kupowałem u niego jakieś akcesoria i wszystko było ok. Sam musisz wybrać i zdecydować.

Dużym plusem jest wypuszczenie Globala, bo niezależnie z jakim romem kupisz to momentalnie możesz go wgrać, a ponieważ to oficjalny rom to nikt się do tego nie może przyczepić. Odblokować bl nadal możesz i będziesz miał wybór między globalem a romem eu/pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szaman15 napisał:

@FromWPJak pierwsze wrażenia? ^^

Na razie chyba pozytywne, wszystko działa. Z lokalnej kopii Miui przywróciło się wszystko co w niej było. Jedyne co trzeba ponownie konfigurować to konta pocztowe (poza gmailem bo ten się skonfigurował przy zalogowaniu do googla). Trochę niepotrzebnych aplikacji googla których nigdy nie użyję, ale to dla mnie nie jest problem. Ale za szybko na jakąś pełną ocenę.

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Dajcie znac :-) to jak coś to dziś zmienie teściowi z xiaomi.eu

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Myślę że możesz teściowi instalować. Przynajmniej będziesz miał go z głowy z powodu ota, chyba że lubisz się z nim co tydzień spotykać.

A ty powinieneś wiedzieć, czy zainstalowanie twrp nie wpłynie niekorzystnie na ota? Bo oczywiście po miflashu twrp brak a tryb recovery zgłasza się obrazkiem telefonu z kabelkiem. Zainstalowałbym twrp i jednocześnie sprawdził czy rom zablokował ponownie bl,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szaman15 napisał:

@FromWPnajbardziej interesuje mnie oczywiście bateria. Zawołaj jak będziesz robił jakiś raport na forum 

Na wiarygodne dane o baterii to kilka dni potrzeba, a dla mnie to mało istotne nie mam ładowarkofobii. Dla mnie ważne żeby wszystko czego używam działało, a czy będę ładował co 2, czy 4 dni to zupełnie nieistotne. Nie miałem na żadnym romie jakichś poważnych problemów z tym związanych, były jakieś różnice ale dla mnie nieistotne. Mogę dać znać jak to wygląda w porównaniu z ostatnimi romami, ale nie będę bił rekordów w czasie odstawienia od gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bl ponownie zablokowało.

Odblokowałem ponownie bez problemu, wgrałem twrp, się wgrało, ale po reboot do systemu mogę podziwiać tylko logo MI na czarnym ekranie i nic się nie dzieje. Mogę uruchomić w fastboot i twrp. Czyszczenie cache i dalvik/art nie pomaga. System nie startuje. Za chwilę wgram ponownie już teraz od razu wersję 6.7.29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie bardzo wiem co mogłem zrobić źle. Wgrywałem skryptem, twrp samo się odpaliło i po tej operacji system już nie wstaje. Nie ma problemu bo już się instaluje ponownie, ale dzisiaj już sobie daruje ponowne odblokowywanie i wgrywanie twrp. Skonfiguruję i potestuję rom. Na szczęście bez roota mogę żyć. to też dodatkowa furtka obniżająca bezpieczeństwo w i tak średnio bezpiecznym Androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ahr napisał:

@Acid Stable 7.5.2.0. jest w planach czy z jakiegoś powodu go nie kompilujecie?

Ingrzby chyba się tym zajmuje. Do wersji stable masz linki na xiaomi.eu. Ale stable są bez sensu, stable tylko z nazwy. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. A stable 7.3.2 to już był odlot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wgrywał ktoś ten oficjalny Global na Redmi 3 Pro? Jakieś pierwsze wrażenia?

Pytanie do obecnych właścicieli - który soft obecnie jest najlepszym (MIUI) jeśli chodzi o bezawaryjność? Mam zgodę na odblokowanie jak coś, przygotowałem się już przed zakupem...

Warto się w ogóle teraz bawić w to odblokowywanie skoro wyszedł Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...