Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś sprawdzić działanie tego skryptu u siebie? http://en.miui.com/thread-297781-1-1.html Ja sprawdziłem działanie na najnowszym Xiaomi.EU. U mnie działa tylko jeśli samemu wprowadzę telefon w tryb fastboot. Sprawdzanie statusu bootloadera wyświetla nieprawdziwe informacje, ta sama sprawa co w tutorialu na naszym forum. Podmiana recovery na stockowe nie działa, instalacja TWRP też wywala błąd. Jeśli będzie działać na China Dev, to myślę, że będzie to lepsze rozwiązanie od chińskiego skryptu czy też naszego, który z jakichś powodów nie wszystkim działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Tak jak napisałem w poście wyżej: wgrywa TWRP bądź stockowe recovery, można sprawdzić status bootloadera. Niby też rootuje, ale to jest mało ważne skoro można normalnie wgrać paczkę przez TWRP. Byłby dobry dla nowych użytkowników, którzy dopiero co odblokowali bootloader i są na chińskim romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Przecież to się opiera na tym: http://xiaomitips.com/guide/install-twrp-v3-redmi-3-pro/ , tylko dodane jest to sprawdzenie bootloadera (które nie działa), dodane też flashowanie starego recovery (nie wiem po co kumu), root (tak samo nie wiem po co, skoro twrp od razu rootuje) no i link do forum.

A to (ten link) z kolei opiera się (jest tłumaczeniem) skryptu acida. Także jak skrypt acida komuś nie działa to to też nie będzie.

Jakby ten co mu nie działa ładnie poscreenował i pokazał co mu nie idzie to byśmy zdiagnozowali w czym problem, ale póki co nikt tego nie zrobił.

/Edit Nawet ten sam autor. Podsumowując - to jest przetłumaczony skrypt Acida.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95 ale screeny nie pomogą przy diagnozowaniu scryptu@Acid ponieważ wszystko w oknie dialogowym pokazuje ok. Dopiero na końcu jak wyświetla "wciśnij enter aby uruchomić recovery" telefon robi restart i uruchamia ale system a nie recovery. A po recovery ani śladu w telefonie.

Ja robię tak:

1. Rozpakowuję paczkę z recovery od cofface

2. Kopiuję tam twrp.img v. 3.0.2-0 z językiem PL.

3. Podpinam telefon w trybie fastboot (vol- i Power)

4. W folderze z tym wypakowanym recovery, klikam Shift + prawy myszy i wybieram uruchom okno poleceń.

5. Wpisuję trzy komendy:

- fastboot devices, aby sprawdzić czy wykryty tel

- fastboot flash recovery twrp.img (wgrywa recovery), otrzymuję komunikat "success, time 0,046s" lub podobnie, nie pamiętam dokładnie.

6. Odpinanam telefon od kompa. wciskam vol+, vol- i Power i uruchamia mi się recovery w języku angielskim z listą wyboru języków. Wybieram pl i działam.

Sposób jeszcze z czasów zabawy z Samsung Ace 2.

Na stałe mam jeszcze wgrane miniADB ze strony android sdk lub coś takiego i wykrywa mi każdy tel bez sterowników czy to w trybie fastboot czy download Mode (porada znaleziona z czasów zabawy z xperia E).

I w WIN 10 64BIT mam wyłączoną weryfikację sprawdzania podpisu sterowników.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jakbyś w punkcie 5 dodał czwartą komendę:

fastboot boot twrp.img

to sam by wystartował w recovery.

@echo off
echo **********************************************************   
echo *      TWRP dla Xiaomi 						         *
echo **********************************************************
echo *
echo *
echo 1. Wlacz debugowanie USB: 
echo Goto Kliknij 7 razy na Wersja MIUI w Ustawienia - Informacje o telefonie
echo (Settings - About phone - MIUI version)
echo Nastepnie Goto Ustawienia - Urzadzenie - Opcje programistyczne - Debugowanie USB
echo (Additional settings/Developer options/USB debugging/Enable it)
echo 2. Skopiuj pobrane recovery TWRP do katalogu z tym skryptem .bat (obok)
echo 3. Zmien nazwe pliku na 'twrp.img' (wlacz w Windows pokazywanie rozszerzen plikow)
echo 4. Podlacz urzadzenie do USB teraz ...
echo Nacisnij dowolny klawisz ...
pause >nul
set adb="%~dp0\adb.exe"
set fastboot="%~dp0\fastboot.exe"

for /f %%i in ('%fastboot% devices') do set dev=%%i
IF defined dev goto Flash_recovery
:Check
%adb% shell echo > nul 2>&1
IF not ERRORLEVEL 0 goto Nodev
echo          *** Telefon jest podlaczony ***
echo       ***  Nacisnij ENTER aby przejsc do trybu fastboot ***
pause >nul
%adb% reboot bootloader
echo                *** Wylaczanie ...
echo                     *** Restart ...
echo            *** Tryb fastboot powinien byc widoczny na ekranie ...               
echo     *** Jesli nie sprawdz czy sterowniki ADB sa zainstalowane ***
echo               *** Jak nie wiesz co do ADB zapytaj Google ...
:Flash_recovery
fastboot devices > nul 2>&1
echo        *** Na ekranie powinien byc widoczny Mitu naprawiajacy androida ...
echo                Nacisnij ENTER ...
pause >nul
echo   *** Instalacja twrp ...
ping -n 3 127.0.0.1 > nul
%fastboot% flash recovery twrp.img 2>&1 | find /i "okay"
echo   *** Gotowe ...
echo   *** Nacisnij dowolny klawisz ...
pause >nul
%fastboot% boot twrp.img> nul 2>&1
# echo *** Recovery powinno byc zainstalowane ***
# echo * 
# echo *
# echo *
# echo *
# echo                           *** Restart ...
# echo                *** Zaczekaj az pojawi sie ekran glowny...
# echo               *** Nacisnij ENTER by przejsc do recovery...
# echo *                 
# pause >nul
# %adb% reboot recovery
# echo *
# echo *
# echo                   *** Przechodzenie do recovery ...
# echo *
# echo Nacisnij dowolny klawisz ...
pause >nul
goto End

:Nodev
echo   *** Brak polaczenia ...
echo   *** Nacisnij enter ...
pause >nul
goto Check

:End

Ja się na tych kodach magicznych nie znam, ale chyba by wystarczyło podmienić w tym skrypcie tą komendę restartującą telefon na restartującą twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grzegorz.lki napisał:

@jarekm95 ale screeny nie pomogą przy diagnozowaniu scryptu@Acid ponieważ wszystko w oknie dialogowym pokazuje ok. Dopiero na końcu jak wyświetla "wciśnij enter aby uruchomić recovery" telefon robi restart i uruchamia ale system a nie recovery. A po recovery ani śladu w telefonie.

Bo skrypt cofface jest lekko mówiąc "zyebany". Jak otworzysz notatnikiem to tam masz polecenia -  i "okay" jest jako echo, co za tym idzie każdemu się to wyświetli nawet jak telefonu nie podłączy. Dodatkowo tam jest reboot do recovery zrobiony przez komendę która zamiast przechodzić do recovery to tak jakby uruchamia drugie - chwilowe, co za tym idzie jak zmienisz język za pierwszym razem to się nie zapisze.

W moim skrypcie zrobiłem to trochę inaczej żeby było wiadomo - idea jest taka jak ty piszesz.

Skrypt Acida  jest dobry - pięknie napisany, full profeska, ale za dużo pitolenia z tym debugowaniem - łatwiej samemu przejść do fastboota.

4 minuty temu, ahr napisał:

Prawdopodobnie jakbyś w punkcie 5 dodał czwartą komendę:

fastboot boot twrp.img

to sam by wystartował w recovery.

Tak, dokładnie o tym pisze - jeżeli dasz tą komendę to wystartuje w recovery, ale wszelkie zmiany jak np zmiana języka nie zapiszą się. Tak jest w cofface i uważam to za złe.

Ja w swoim napisałem żeby samemu zresetować tel trzymając vol+, vol- i power.

@grzegorz.lki A co do screenów to po prostu chciałbym mieć pewność, że np ktoś ma wszystkie sterowniki poinstalowane, bo bez  tego to nie dziwota że nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie zamiast

fastboot boot twrp.img

można użyć

fastboot reboot recovery (ewentualnie adb reboot recovery)?

I czy po tej komendzie wystartuje z tego świeżo zainstalowanego twrp? Jak rozumiem to "boot twrp.img" odpala taką "wirtualną" wersję twrp, w związku z czym tak naprawdę wcześniejsze instalowanie nie ma sensu bo i tak zostanie nadpisane przy instalacji romu .eu?

Nie mam dostępu do kompa z windą niestety, bo bym sam sprawdził jak można zmodyfikować ten skryp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"fastboot reboot recovery" Nie, bo nie ma takiej komendy ;) w tym właśnie problem, że fastboot.exe nie pozwara zrestartować do recovery.

"adb reboot recovery" Tak, ale to działa jak jest system uruchomiony. Tak jest w skrypcie Acida.

7 minut temu, ahr napisał:

Jak rozumiem to "boot twrp.img" odpala taką "wirtualną" wersję twrp, w związku z czym tak naprawdę wcześniejsze instalowanie nie ma sensu bo i tak zostanie nadpisane przy instalacji romu .eu?

Nie wiem czy w aktualnych xiaomi.eu jest to podmienianie recovery - wydaje mi się że już z tego zrezygnowali. Ale jeśli jest to tak - podmieniłoby to wgrane przez nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarekm95 napisał:

Nie, bo nie ma takiej komendy

A sprawdzałeś? ;)

Bo skoro potrafi zrobić "flash recovery" i "reboot bootloader" to i powinien "reboot recovery" . To w końcu polecenie "reboot" i wskazanie partycji "recovery", tak na chłopski rozum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to pomoże nowym i borykającym się z problemami [TOOL]XIAOMI TWRP FLASHER by Mauronofrio (WIN)

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3405199&share_tid=3405199&share_fid=3793&share_type=t

Tylko prośba o zweryfikowanie bo mój angielski jest kiepskawy

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by się zgadzało, aczkolwiek to bazuje na tym samym.

Cytat

This TOOL can install lastest TWRP recovery through fastboot commands.

/Edit Ja tam nie widzę problemu. Jak komuś z jakiegoś powodu skrypt nie idzie to niech instaluje przez Flashify. W końcu i tak prawie zawsze siedzimy wtedy na china dev gdzie nie ma problemu z rootem.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłeś jest normalnie po angielsku. Pod polem wyszukiwania jest natomiast jakiś prostokąt z chińszczyzną, którego u ciebie nie ma. Screena teraz nie mogę dać, bo to telefon znajomego.

Już mniejsza o tłumaczenie. Bardziej chodzi mi czy można podmienić aplikacje pod tym gestem. Bo Google przydałoby się bardziej niż lokalna wyszukiwarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłeś jest normalnie po angielsku. Pod polem wyszukiwania jest natomiast jakiś prostokąt z chińszczyzną, którego u ciebie nie ma. Screena teraz nie mogę dać, bo to telefon znajomego.

Już mniejsza o tłumaczenie. Bardziej chodzi mi czy można podmienić aplikacje pod tym gestem. Bo Google przydałoby się bardziej niż lokalna wyszukiwarka.

Wygrywasz Google i z automatu się przypisuje do długiego przyciśnięcia przycisku home. A to przeciąganie od dołu w górę to taki sam bajer jak w iPhone, i bardzo przydatny

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakiś czas temu korzystając z poradnika zamieszczonego na tym forum zainstalowałem system na moim Redmi 3, pisałem do chińczyków o odblokowanie bootloadera i wszystko ładnie zainstalowałem. Tylko mam taki problem, że od tamtego czasu nie miałem żadnej aktualizacji i jak klikam aktualizuj system, to nic się nie dzieje :< Coś źle zainstalowałem ?
Wersja Android: 5.1.1 LMY47V
Poziom poprawek zabezpieczeń Androida: 2016-04-01
Wersja MIUI MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.4.7(rozwojowa)
Wersja jądra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem 3S z tych dwóch (a nawet trzech, jeszcze mi4c brałem pod uwagę). Ma lepszą grafę, nowszy procek, szybszą pamięć wewnętrzną. Bardziej zoptymalizowane zużycie energii (choć to i tak jest na dobrym poziomie w 3). Tyle na szybko. Ale jest świeży - należy się liczyć z jakimiś chorobami wieku dziecięcego.

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3s: Qualcomm Snapdragon 430 8937
Zegar procesora: 1,40 GHz
Liczba rdzeni: 8

GPU: Adreno 505
8x Cortex-A53 do 1,2 GHz, 28 nm LP, ARMv8; DSP Hexagon 536, pamięć LPDDR3 @800 MHz, modem LTEcat.4,m BT 4.1, WLAN 802.11 n/ac, IZat Gen8C  

Redmi 3 Qualcomm Snapdragon 616 8939
Zegar procesora: 1,50 GHz
Liczba rdzeni: 8
GPU: Adreno 405
1,7 GHz quad-core Cortex-A53 + 1,2 GHz quad-core Cortex-A53, 28 nm LP, 64-bit jednokanałowa LPDDR3 @800 MHz, Hexagon V50 DSP @700 MHz,USB 2.0, BT4.0 integrated digital core, Qualcomm VIVE 1-stream 802.11n/ac, IZat Gen8C, aparat do 21 MPx, wyświetlacz do WQXGA (2560x1600 px), NFC, X5 LTE


Nie jestem ekspertem ale na moje oko szybszy procek w Redmi 3. Ale może niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu. No widze ze w wersji S jest Android 6 (słyszałem nie zbyt dobre opinie o tym systemie).

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się zdaje że 3 będzie szybsze w codziennym używaniu - taktowanie na to wskazuje. Jeśli chodzi o gry i energooszczędność to pewnie 3S. Tak i testy porównawcze wskazują na youtube, ale różnice niewielkie.

Podstawowa różnica to antek 5.1 i 6, tylko jakie to ma znaczenie w przypadku Miui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...