Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.07.2016 o 09:04, cointreau napisał:

Nie podawałem, bo nie chciałem być posądzany o jakaś formę reklamy, ale skoro zostałem wywołany do tablicy, to:

1.Laska Radosław, Płk. Dąbka 71 II/13, 82-300 Elbląg, NIP: 5782984928 /  Nick na allegro: GSMxArt

Kupiłem od nich 1 telefon, kontakt bardzo dobry, czas realizacji: bardzo szybki...

 

Od tego Pana widzę Redmi 3 Pro w miarę ok cenie:

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-pro-3-32gb-fv23-pl-24h-szklo-etui-i6337124689.html

 

Skusić się?  Miałem brać wersję nie "Pro" ale co mi tam, a nie chce mi się czekać na paczkę z golwaya...

 

PS. czy ktoś kto posiada Redmi 3 lub 3 Pro mógłby powiedzieć jak śmigają Pokemon GO na tym telefonie? Bo na LG F60 tragedia - tnie i laguje, a na Samsung Note 4 świetnie, ale bateria w 10 minut spada o 5-10% :D  Będę bardzo wdzięczny za takie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończonej aktualizacji do najnowszego romu tj.MIUI 8  6.7.7 zauważyłem na czerwono komunikat:  E: Unrecognized script command: 'cofface'. Następnie wykonałem reboot i uruchomiłem system. Po kilkunastu minutach wróciłem z ciekawości do Recovery TWRP Cofface, ale było ono już w wersji chińskiej.

Pytania:

- co oznaczał ten komunikat? Czy system wgrał się prawidłowo?

- jak teraz włączyć w TWRP język angielski?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cointreau napisał:

Po zakończonej aktualizacji do najnowszego romu tj.MIUI 8  6.7.7 zauważyłem na czerwono komunikat:  E: Unrecognized script command: 'cofface'. Następnie wykonałem reboot i uruchomiłem system. Po kilkunastu minutach wróciłem z ciekawości do Recovery TWRP Cofface, ale było ono już w wersji chińskiej.

Pytania:

- co oznaczał ten komunikat? Czy system wgrał się prawidłowo?

- jak teraz włączyć w TWRP język angielski?

System wgrał się prawidłowo, jak uruchomiłeś z updatera to skrypt uruchamiający twrp ma chyba komendę zmiany języka na pl,  którego w cofface nie ma i nie ma samej nazwy twrp cofface. Zupełnie nieistotne dla działania twrp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

jak uruchomiłeś z updatera to skrypt uruchamiający twrp ma chyba komendę zmiany języka na pl

Aktualizowałem rom wchodząc do menu serwisowego kombinacją vol+ i power...

Teraz spróbowałem wejść z updatera (aplikacja aktualizacje), ale nie miałem możliwości zmiany języka...TWRP znowu uruchomiło się z językiem chińskim

42 minuty temu, ahr napisał:

Jak twrp uruchamia Ci się z dwoma przyciskami i swipem to prawy przycisk. Jak odpala się w widoku dwóch kolumn, to drugi od dołu w prawej kolumnie i globus

Odpala się w widoku kolumn...Wcisnąłem drugi przycisk od dołu w prawej kolumnie i pojawiło mi się okno:

TWRP.jpg

Nie wiedziałem jak z tego wybrnąć, bo wydawało mi się, że wcześniej (przy wgrywaniu TWRP) było inaczej...Nie wiem jak teraz mogłem nie zauważyć tego globusa, urwis schował się w prawym górnym rogu...W każdym razie dzięki chłopaki !

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bawię się właśnie ustawieniami mojego nowego Redmi 3 i jedna rzecz mi się nie udała jeszcze. Mam ustawione zezwolenie dla aplikacji na lokalizację plus pogoda jest na liście aplikacji którym jest zezwolenie na lokalizację; mam ustawioną lokalizację dokładną. Natomiast jak wejdę w pogodę to aplikacja zaczyna lokalizowanie urządzenia ale niestety po chwili wyskakuje lokalizacja nieudana. Co mogę zrobić? Jestem na xiaomi 7.1.3.0 z zablokowanym bootloaderem.

BTW, a gdzie w tym sofcie jest GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mam w lokalizacji znaleźć miejsce w którym jestem? najgorsze jest to że on niewiele widzi, jak wpisuje Warszawę to znajduje jakiś Holly Cross, Warszawa:)

rozumiem, że w w softach najnowyszh Miui jest lepiej pod względem lokalizacji, pogody etc.?

A gdzie jest GPS w sensie mapy do nawigacji? Czy trzeba wgrać jakąś dodatkową apkę?

Sorry z góry za proste pytania ale ja w służbowym telefonie dostałem wszystko wgrane jak na talerzu a dotychczas mój prywatny telefon to była leciwa nokia e52 więc wiele rzeczy jest dla mnie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, shakur1996 napisał:

zmieniłem na angielski i mam to samoe - tym razem w Eng "can't locate"

W tym romie aplikacja pogody jest dosyć stara i z tego co pamiętam były z nią problemy. Ustaw jakąś określoną lokalizację, miejscowość. Tylko że niektóre miejscowości wyszukuje jak się wpisze angielską nazwę. Trzeba wgrać np mapy googla

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shakur1996 Pamiętam, że podobnie miałem z tymi lokalizacjami, ale właśnie chyba po zamianie języka na angielski zaczynał normalnie wyszukiwać. Jest lepiej, nawet nie trzeba instalować najnowszej wersji, poprzednie też już były w porządku. 7.1.3.0 jest już dosyć starą wersją. Apki do nawigacji znajdziesz do Google Play, nie znam żadnej dobrej więc nie polecę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shakur1996 napisał:

cukru, FromWp, dzięki. rzeczywiście jak wpiszę z palca nazwy miejscowości po angielsku to mi wypluwa i warszawę i nawet moją dzielnicę. trochę się pobawię, odblokuję bootlader i przejdę albo na najnowsze miui albo na CM.

Pobaw się Miui bo naprawdę fajne jest. W tym romie nie wszystko jest jeszcze dopracowane (poza zużyciem baterii). Podobno CM działa płynniej ale to nie Miui, które można kochać albo nienawidzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zapłacić kartą walutową z konta walutowego w PayPalu za Redmi 3 Pro i wyskakuje coś takiego: "Oto przyczyna: została odrzucona przez wystawcę karty."
Dzwoniłem wcześniej do PayPala i zmienili mi domyślną walutę euro na dolary, bo manualnie się nie da i trzeba dzwonić. Kupiłem przez kantor online dolary (dokładnie ile potrzeba), są już na koncie i zostało tylko dokonać transakcji. A tu lipa wyszła. PayPal już "poszedł do domu" i głowię się co tu zrobić. Miał już ktoś takie zdarzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cincin27 napisał:

Mi MIUI tak podeszło, że nie wyobrażam sobie pracy na innym smartfonie czy też launcherze - po kilku miesiącach z MIUI nawet Nova Launcher mi już nie pasuje.

Mi podobnie, mam CM-a 13 na jakimś tablecie szajsunga ale w porównaniu z Miui to CM dla mnie jest zupełnie bezpłciowy,a jestem hetero, wolę płeć odmienną i wygląd niestety też ma ogromne znaczenie (poza funkcjonalnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zapłacić kartą walutową z konta walutowego w PayPalu za Redmi 3 Pro i wyskakuje coś takiego: "Oto przyczyna: została odrzucona przez wystawcę karty."

Dzwoniłem wcześniej do PayPala i zmienili mi domyślną walutę euro na dolary, bo manualnie się nie da i trzeba dzwonić. Kupiłem przez kantor online dolary (dokładnie ile potrzeba), są już na koncie i zostało tylko dokonać transakcji. A tu lipa wyszła. PayPal już "poszedł do domu" i głowię się co tu zrobić. Miał już ktoś takie zdarzenie?

Twoja karta/bank może nie obsługiwać PayPala. Tak jest np. w T-Mobile usługi bankowe. Zadzwoń do nich i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromWP napisał:

Pobaw się Miui bo naprawdę fajne jest. W tym romie nie wszystko jest jeszcze dopracowane (poza zużyciem baterii). Podobno CM działa płynniej ale to nie Miui, które można kochać albo nienawidzić.

7.1.3.0 jest ok. Wiecie ja jestem tak niewybredny ze nie widze specjalnej roznicy miedzy ios a miui:) Wiem ze dla niektorych to herezja ale moim zdaniem sa bardzo podobne w takim codziennym uzytkowaniu. Fak faktem miui oferuje wiecej mozliwosci personalizacji. Jedynie co powiedzmy ze troche mnie zastanawia to delikatny lag jak robie cofnieciu do poprzedniego folderu poprzez dotyk - jak cofam przyciskiem na dole telefonu jest plynnie ale jak cofam do poprzedniego folderu poprzez dotyk to najczesciej za pierwszym razem nie zaskakuje. Czy to kwestia procka redmi 3 czy kwestia softu a moze nieprecyzyjny dotyk?

 

 

 

 

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aconcagua napisał:

Twoja karta/bank może nie obsługiwać PayPala. Tak jest np. w T-Mobile usługi bankowe. Zadzwoń do nich i zapytaj.

 

Dzwoniłem do PayPala a później do banku. Standardowo miałem limit na kartę 30$. Myślałem że przy zakładaniu pani z obsługi zaznaczyła mi większy, ale to dotyczyło tylko przelewów a nie płatności kartą. Więc już jest ustawione na większy limit a konto jest w banku zachodnim.

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzcie moje myślenie - mam 7.1.3.0 i nie zainstalowałem żadnej apki sam z siebie. Rozumiem że właśnie to jest przyczyną dlaczego plik pdf, który ściągnąłem z maila na telefon się nie otwiera? Widzę plik w folderze Pliki ale nie mogę w niego wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...