Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Redmi2 napisał:

Ja za redmi 3 dałem 410zł

Chyba już kiedyś o tym pisałeś i chyba nie był to standardowy zakup, wiec nie powinien służyć jako przykład dla ogółu.

Przy dzisiejszym kursie dolara zamiast 100zł można mieć przesyłkę na drugi dzień, z bardziej realną gwarancją, z rachunkiem itp No, ale faktycznie to już jest kwestia indywidualna...Ja wolę postawić na jakość obsługi, szybkość dostarczenia towaru, serwis itp, ktoś inny...nie. Sugeruje tylko, że dla niektórych osób istnieje alternatywa.

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zastanawiałem się aby kupić w Polsce, ale "śmieszna" gwarancja w xiaomi.com.pl mnie nie interesuje. Wolę jednak trochę przepłacić na ibuygou i mieć 2-letnią ale realną w Polsce. Nie chce mi się później gdzieś tel wysyłać do Chin i czekać w nieskończoność. U Goldiego też nie ma jeżeli nie wpiszesz gwiazdek czy coś podobnego.

Miał ktoś z tą pocztą jakieś doświadczenia?

2 godziny temu, Morfeusz napisał:

Czy wiecie może czy darmowy shipping na ibuygou jakim jest obecnie Free Airmail jest sprawdzony, dość szybki, towar nie ginie i  nie ma z nimi późniejszych problemów (oczywiście nie porównuje do szybkości DHL)? Bez problemu parę dni mogę dłużej poczekać. Czy przesyłka jest rejestrowana i można ją później śledzić? Czy muszę wykupić 3$ ubezpieczenie od zaginięcia, uszkodzenia na poczcie itp, czy jednak PayPal mnie od tego chroni?

Pomożecie rozwiać moje wątpliwości?

2 godziny temu, Morfeusz napisał:

Waham się nad zakupem zwykłego Redmi 3 i Pro. Telefon ze względu na baterię chciałbym jednak użytkować dobre kilka lat a nic tak bardzo nie starzeje się jak późniejszy brak RAM'u. Telefon będzie używany do dzwonienia, sms, GPS, sporadycznie internet (bez gier). Co myślicie na ten temat, 2GB wystarczy, bo później i tak procek nie podła i będzie trzeba zaraz kupować coś innego, z większą ilością pamięci, czy jednak procesor ma mniejsze znaczenie jeżeli chodzi o płynność działania w przyszłości i za (przepuśćmy 3-4 lata) istotniejszy będzie brak RAM'u?

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Polecam sklepy ibuygou.com/technos/honkong golwdway/everbuying.net/geekbuying.com/bloomberg miki z ali.

Sklepy które wymieniłeś oczywiście znam i wiem że są sprawdzone. Kwestia gdzie taniej i ewentualna gwarancja. I właśnie ibuygou różni się od wyżej wymienionych, że za dopłatą 5 $ jest dodatkowy rok i realny serwis gwarancyjny w Polsce. W innym wypadku pewnie bym patrzył gdzie najniższa cena.

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Co do ramu itp skoro nie grasz to nie zauważysz różnicy.

Wiem o tym. Żebym brał telefon na rok, w porywach do dwóch lat, nie zastanawiałbym się a zamawiał zwykłe Redmi 3. Ale ja nie zmieniam telefonów często i dopóki działa jako tako to użytkuję. Zastanawiam się co będzie za 3-4 lata albo i dłużej? Teraz mam starego bezsystemowca, bo krótka przygoda z samsungiem "Galaxy jakiś tam" i jego wolne działanie skłoniło mnie do powrotu  do wcześniejszego ale sprawdzonego. Ale trzeba jednak sprawić sobie coś "normalnego" i jeżeli chodzi o obsługę Antka i ilość Ram'ów i procesory nie mam za dużo doświadczenia, stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ostatnio kupowałem w chinach redmi 3 takze tesciowi 113$ u goldiego prowizja banku bzwbk i kurs dolara wszło 445zł( moglem przelewy24 wyszłoby pewnie z 10zl taniej).

Gdzie masz niby tą gwarancje w PL? Mówisz o ibuygou i serwis u @Acida? To zobacz tam ceny! Już nie 100zl różnicy.

Czy jeden z najgorszych sklepów jaki można kupić tel xiaomi.com.pl gdzie same kłamstwa są włącznie z kłamstwem o gwarancji.

Gdzi jedyny plus to cena i wysylka z PL.

Ale o jakości, bezpieczeństwie czy gwarancji nie ma tam cienia mowy.

A kontakt czy to w sprawie zakupu czy pseudo serwis to śmieh na sali.

W tym wypadku wychodzi bezpieczniej i z realniejsza gwarancja w chinach.

Muszę rozłożyć Twój zakup na czynniki pierwsze, bo nie dochowałeś rzetelności w jego opisie:

- otóż, na pewno wybrałeś kolor silver, który jest tańszy w Chinach

- wybrałeś opcję zwykłej przesyłki, tzn. bez gwarancji zabezpieczenia od vatu, przez co byłeś narażony na zapłaceniu tego podatku. Gdybyś go zapłacił, to koszt ostateczny mógłby wynieść nawet więcej niż zakup w PL

- nie miałem na myśli xiaomi.com.pl...W wątku na temat tego sklepu wypowiadam się o nim mało przychylnie, chyba to zauważyłeś

- gwarancja otrzymania towaru, odesłania go w ciągu 14 od zakupu, czy też reklamowania go, umożliwia w ustawodawstwie polskim tzw. potwierdzenie zakupu, czyli np.paragon. Wiadomo, że te świadczenia łatwiej będzie dochodzić w uczciwym sklepie...Takie sklepy istnieją, małe firmy kilkuosobowe, działające na rynku GSM od wielu lat dla których ważny jest klient. Piszesz pseudo serwis...Cóż, chciałbyś, aby taka firma zapewniła Ci jeszcze profesjonalny serwis oparty wyłącznie na oryginalnych częściach...Wiemy, że to mało prawdopodobne...Nie można mieć wszystkiego.

Reasumując, zakup w PL jest dla niektórych osób realną alternatywą i ja takie wybory szanuję, bo są bardzo często uzasadnione.

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

Zamówiłem fashion gold, jak chcesz mogę zrobić fotę telefonu zrzut z zakupu.

Opcja seller shipping method koszt 16$ czyli 60zł. Masz 500zł z groszami.

Z vat dokładnie 550zł.

2 tyg na zwrot? Uwierz mi, że sklepyvtak potrafią z tym robić co się żywnie podoba. Wystarczy ze stwierdzą, że tel nosi ślady użytkowania i o zwrocie pełnej sumy lub zwrocie tela możesz zapomnieć.

Stosujesz argument, który działa na "Twoją niekorzyść" :) Piszesz kolor gold, no ale wiesz przecież dobrze, że chodzi tu o black, ten kolor jest przeważnie droższy, natomiast gold jest nawet tańszy w Chinach niż silver.

Za długo by nam zajęło polemizowanie na temat tego jak działają polskie firmy, te mniejsze i większe w odniesieniu do takich kwestii jak szeroko pojęte respektowanie prawa, rękojmia, niezgodność towaru z umową, zwrot towaru (zakup na odległość), jakość obsługi, rzetelność, uczciwość itp. Po prostu są firmy z których usług warto korzystać i takie, które trzeba omijać szerokim łukiem...To, że niektóre funkcjonują kiepsko, nie znaczy, że należy w ogóle rezygnować z zakupów w kraju.

Właśnie przed chwilą przeanalizowałem i na chwilę obecną telefon taki jaki się chce mieć, można u nas kupić o 100zł drożej niż u Chińczyka...Każdy indywidualnie musi podjąć decyzję, co jest dla niego ważniejsze. Dla mnie Twoją koncepcja, którą chcesz przeforsować "zakup wyłącznie poza krajem" nie jest dla wszystkich najlepszym wyborem.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ty uparcie Twierdzisz, że zakup w chinach to bezsens i niesie za sobą większe ryzyko, co nie jest w ogólę prawdą.

Ani razy nie stwierdziłem tak jak piszesz...Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co pisałem oraz to co Ty napisałeś od momentu, kiedy pochwaliłeś się, że zapłaciłeś za telefon 410zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

 

 

 

 

Zamówiłem fashion gold, jak chcesz mogę zrobić fotę telefonu zrzut z zakupu.

 

 

 

Opcja seller shipping method koszt 16$ czyli 60zł. Masz 507zł z groszami.

 

 

 

Z vat dokładnie 553zł.

 

 

2 tyg na zwrot? Uwierz mi, że sklepyvtak potrafią z tym robić co się żywnie podoba. Wystarczy ze stwierdzą, że tel nosi ślady użytkowania i o zwrocie pełnej sumy lub zwrocie tela możesz zapomnieć.

 

 

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Jak 23% może wyjść 46 zł przy wartości telefonu ok 500 zł? Jak kalkuluje sobie telefony z Chin to przy ryzyku dowalenia VATu nijak to się nie opłaca zakup w Chinach.

Swoją drogą czy serwis EU lub PL IBG dotyczy również telefonów wysłanych z magazynu z Azji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Cena Redmi 3 w Chinach to powiedzmy 130 dolców. Dodaj do tego ok 15 dolców przesyłki. Wychodzi nam ok 145 dolców. 145 x 4.18 (bo taki mniej więcej jest dziś kurs Paypala) i razem daje nam to ok 600 zł. 23% z 600 zł to ok 140 zł. 600 plus 140 zł to razem 740 zł. W technosie Redmi 3 jest za 699 zł. Więc opłaca się bardziej w PL jeżeli dowalą VAT. Jeżeli nie dowalą VATu to oczywiście taniej w Chinach.

 

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ahr napisał:

W Fosterze z forumową zniżką zapłaciłem za R3 595zł. Dostałem paragon i gwarancję. Telefon dostępny od ręki. Bez kombinacji.

hej, też jestem w z Wawy i mógłbym odebrać sobie telefon osobiście u nich. A gdzie mogę dostać tę zniżkę? Orientujesz się czy gwarancję realizują w swoim serwisie w PL czy wysyłają do producenta - bo z ich strony to moim zdaniem jednoznacznie nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą w swoim wątku o zniżkę trzeba się upomnieć. Serwis mają tutaj. Zostawiłem u nich utopiony R2, może coś im się uda odzyskać (choć tel nie kupiony u nich). Mnie zaskoczyli pozytywnie, co prawda liczę że z gwarancji nie będę musiał korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Haha a moze dolicz jeszcze cos? Jaka wysyłka?

Kupujesz i masz free shipping i możliwość naliczenia vat.

Druga opcja kupujesz bierzesz ochronę od vat czy jak kto woli przesyłke eu direct za 15$ masz 0 vat.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Możesz mi podesłać link do tej opcji z EU direct. Bo jak wyszukam Goldwaya i jego aukcje Redmi 3 to wyskakuje mi taka ze free shipping z cenę tel od 116 dolców ale w opcjach dostawy jest jedynie jeszcze DHL i seller's shipping method.

Swoją drogą ja pisałem o IBU. A tam masz opcję z magazynu z Chin za 130 dolców. Więc ryzyko VAT występuje. Cenowo wychodzi tak: (130 x 4.18) x 1,23 = 668 zł. Jedynie 30 zł taniej od technosa.

Żebyśmy się zrozumieli nie podejmuje kompletnie dyskusji o wyższości zakupu w Chinach nad PL i vice versa, każdy wybiera co mu się podoba. Ja sam w ciągu ostatnich lat kupowałem trochę sprzętu audio i to właśnie w Chinach i ani razu VATu i cła mi nie dowalili. Natomiast przy przesyłaniu przesyłek DHLem prawdopobieństwo dowalenia VATu jest niemal pewne więc przy zakupie z Chin zakładam po prostu że ten VAT będzie i wtedy kalkuluję jaka wyjdzie cena. Moje podejście jest takie że jeżeli cenowo wychodzi podobnie albo jest tylko trochę taniej to wolę nawet dopłacić te 50 zł żeby mieć serwis w PL i nie czekać kilka czy kilkanaście dni na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko - jak faktycznie w Redmi 3 działa GPS - gubi zasięg czy raczej w porządku?

 

Druga ważna sprawa - bateria 4100mAh - ile Wam trzyma przy normalnym użytkowaniu?

 

No i jak soft - dopracowany, zoptymalizowany pod telefon czy raczej słabo?

 

Obecnie mam Samsung Note 4 i LG F60, bateria w obu to tragedia. Jako, że mam ochotę na zmianę to oba idą na sell i myślę by powrócić do Xiaomi, z tych tańszych Redmi 3 będzie dobrym wyborem? Myślę, że 2GB RAM mi wystarczy więc nie zastanawiam się nad wersja PRO.

 

thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@checkmate Nie widziałem nawet osoby, która skarżyła by się na GPS w tym modelu (chyba że na syfiastym sofcie). Na temat baterii już wszystko zostało powiedziane - jest nawet oddzielny wątek ze statystykami. Co do softu - większych problemów nie ma, bardzo przyjemnie użytkuje się na co dzień, bez niespodzianek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mały problem (i pisałem chyba o nim) z GPS, ale okazało się że to nie była wina telefonu a zasięgu, bo telefony obok także nie łapały :) . 

Soft dopracowany. 

 

----

Jak zainstalować motyw z internetu (np. xiaomi.eu)? Przy próbie dodania wyrzuca bład autoryzacji (tak, czytałem o tym i o sposobie na ominięcie tego, ale WSM na miui8 nie działa podobno (zakończono wsparcie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cukru napisał:

@checkmate Nie widziałem nawet osoby, która skarżyła by się na GPS w tym modelu (chyba że na syfiastym sofcie). Na temat baterii już wszystko zostało powiedziane - jest nawet oddzielny wątek ze statystykami. Co do softu - większych problemów nie ma, bardzo przyjemnie użytkuje się na co dzień, bez niespodzianek.

 

No to git, bo Pokemon GO same się nie zagra :D

 

44 minuty temu, cincin27 napisał:

@checkmate

Przed Redmi 3 miałem LG L90 - bateria, responsywność systemu w Xiaomi bez porównania lepsza.

 

No ja przed syfiastym  Note 4 i LG F60 miałem kolejno: Mi-4, Redmi Note 1 Redmi 1, Redmi Note 1 i pierwszy był Mi-2. Dwa razy miałem Redmi Note 1 WCDMA ponieważ tylko w tym telefonie od Xiaomi byłem zachwycony baterią. Niestety drugi zakup tego samego telefonu nie był udany, ponieważ bateria już tak fajnie długo nie trzymała - pewnie nowszy, mniej dopracowany soft ;)

 

Brat i kilku znajomych ma Redmi 2,  średnio zadowoleni z baterii, no ale w Redmi 3 jest chyba 2 razy większa? ;)

 

I jeżeli mogę prosić o odpowiedzi w skrócie (jednym zdaniem max):

A jak LTE śmiga?

Jakie wady zauważyliście? 

 

Jak zmienia mi się godziny pracy na bardziej ludzkie to zagłębię się w temat bardziej, wiem, że na pewno padły odpowiedzi na moje pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, checkmate napisał:

Panowie pytanko - jak faktycznie w Redmi 3 działa GPS - gubi zasięg czy raczej w porządku?

 

Druga ważna sprawa - bateria 4100mAh - ile Wam trzyma przy normalnym użytkowaniu?

 

No i jak soft - dopracowany, zoptymalizowany pod telefon czy raczej słabo?

 

Obecnie mam Samsung Note 4 i LG F60, bateria w obu to tragedia. Jako, że mam ochotę na zmianę to oba idą na sell i myślę by powrócić do Xiaomi, z tych tańszych Redmi 3 będzie dobrym wyborem? Myślę, że 2GB RAM mi wystarczy więc nie zastanawiam się nad wersja PRO.

 

thx.

No ja miałem na początku problem z GPS, ale jak się później okazało wystarczyło tylko pogrzebać chwilkę w ustawieniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, ja nie traktuje tego filmiku jako porównania co jest lepsze od czego. Przecież to są zawsze różne konstruckje, inne materiały ipt.

Ten filmik powinien być raczej potraktowany jako przykład co dany telefon wytrzyma a co spowoduje jakie uszkodzenia i z czym się należy liczyć.

43 minuty temu, Vergiliusz napisał:

Hmmm z filmiku o teście wyginania wynika że Redmi3 jest dużo bardziej wytrzymały niż kruche Mi5 :-)

Jasne napisałem tak, ale jak sam zauważyłeś:

 

38 minut temu, Redmi2 napisał:

Druga sprawa redmi 3 jest jednak grubą mydelniczką z metalowymi pleckami .......

Więc coś kosztem czegoś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ty nie podaleś ani jednego sklepu PL i ceny, nie podajemy ibuygou bo to nie sklep PL czy @Burizy

Nie podawałem, bo nie chciałem być posądzany o jakaś formę reklamy, ale skoro zostałem wywołany do tablicy, to:

1.Laska Radosław, Płk. Dąbka 71 II/13, 82-300 Elbląg, NIP: 5782984928 /  Nick na allegro: GSMxArt

Kupiłem od nich 1 telefon, kontakt bardzo dobry, czas realizacji: bardzo szybki...

2. POWER GSM, Odkryta 48D/007, 03-140 Warszawa, NIP: 569-179-34-76 / Nick na allegro: PowerGSMpl

Kupiłem od nich 2 telefony, kontakt bardzo dobry, czas realizacji szybki...

3. Foster Technologies, Heroldów 17d / 9, 01-991 Warszawa, NIP: 125-132-89-51 / Nick na allegro: fosttech

23 godziny temu, ahr napisał:

W Fosterze z forumową zniżką zapłaciłem za R3 595zł. Dostałem paragon i gwarancję. Telefon dostępny od ręki. Bez kombinacji.

Również ich polecam...Kupiłem 1 telefon, kontakt bardzo dobry, czas realizacji: szybki...

4. BOMAR_COM, 1 maja 14a, 95-050 Konstantynów łódzki, NIP: 731-19-76-020 / Nick na allegro: pytono

Kupiłem od nich 6 telefonów, kontakt bardzo dobry, czas realizacji: zawsze błyskawiczny (telefony wysłane w dniu zamówienia. Dodatkowo serwis sprawdzony: Asus naprawiony błyskawicznie (wymieniony głośnik)

5. Technos / http://www.technos-online.pl/

Kolejna firma profesjonalnie obsługująca klientów, kupiłem od nich 1szt akcesoriów. Zazwyczaj ceny mają wyższe, ale warto szukać promocji...

 

Jak widać alternatywy do xiaomi.com.pl istnieją...W moim odczuciu wiele tych sklepów jest również realną alternatywą dla Chińczyków...Powtarzam, wszystko zależy od kursu walut, od promocji w konkretnych sklepach, czasu realizacji zamówienia, od tego, czy potrzebujemy dowód zakupu, czy zależy nam bardziej realnej gwarancji i czy koniecznie musimy zaoszczędzić tych kilka złotych...

23 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ty uparcie Twierdzisz, że zakup w chinach to bezsens

Moja ilość transakcji na aliexpress za 3 ostatnie miesiące: 15, nawet swojego Redmi 3 Pro kupiłem również od Goldway'a, natomiast na chwilę obecną kupiłbym go u nas w kraju.

Dnia 11.07.2016 o 14:09, Redmi2 napisał:

Nie ma idealnego zakupu.

Czyli ogólnie się zgadzamy

23 godziny temu, shakur1996 napisał:

Możesz mi podesłać link do tej opcji z EU direct. Bo jak wyszukam Goldwaya i jego aukcje Redmi 3 to wyskakuje mi taka ze free shipping z cenę tel od 116 dolców ale w opcjach dostawy jest jedynie jeszcze DHL i seller's shipping method

Pamiętaj, że te aukcje z opcją wysyłki "seller's shipping method" nie dotyczą konkretnych modeli, czasami jest kilka dni przerwy i tej opcji nie ma, a później znowu się pojawia...Ogólnie trzeba to obserwować, najłatwiej w zaklace EU Express, czyli: http://goldway.aliexpress.com/store/group/EU-Express/311331_507852092.html

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...