Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyliście znaczące zużycie baterii przez bluetooth? Bo ja tak. Niby na liście niewiele zużywa, ale dzisiaj zrobiłem test i widzę spory drenaż. Zaznaczyłem na screenie gdzie był włączony bluetooth (tylko włączony, nawet mifit odinstalowany). Mój aktualny rom to 6.6.23

Screenshot_2016-07-02-16-06-52-627_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redmi2 napisał:

Przecież to jest w każdym xiaomu wchodzisz vol- i vol+ i power lub vol+ i power.

Nieprawda. Nie ma tego na pewno w Mi2S, Mi3, Mi Note, Redmi Note LTE – we wszystkich tych modelach wchodziłem nie raz zarówno do Recovery/TWRP (Power i Volume +) jak i do trybu Fastboot (Power i Volume -).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Jest na bank.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

No błagam. W tym momencie sprawdziłem to ponownie na Mi2S i na Redmi Note LTe (sorry, ale tylko te 2 modele Xiaomi mam obecnie pod ręką). I nie ma niczego takiego.

Cieszę się, że jest to na Redmi3, wierzę, że pewnie jeszcze na jakichś innych też jest, ale nie ma na tych, które miałem możliwość sprawdzić osobiście.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

A sprawdzałeś vol- i vol+ trzymasz i power. Albo z ki recovery tez mozna bylo do tego przejsc.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak, sprawdziłem wszystkie 3 możliwości: z volume-, z volume+ oraz z oboma na raz. W pierwszym przypadku wskakuje Fastboot, w drugim TWRP, a w trzecim jakoby nic się nie dzieje (czarny ekran), co podobno oznacza tryb EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja napisze że nie ma, jak się wrócicie w tym temacie do początkowych stron to tam się zastanawialiśmy co to za dziwne menu bo w żadnych starszych modelach tego nie było, było za to mirecovery.

/edit, albo inaczej, w niektórych było, ale inne i nie po chińsku.

Up, proszę nie zakopywać mojego posta.

35 minut temu, jarekm95 napisał:

Czy zauważyliście znaczące zużycie baterii przez bluetooth? Bo ja tak. Niby na liście niewiele zużywa, ale dzisiaj zrobiłem test i widzę spory drenaż. Zaznaczyłem na screenie gdzie był włączony bluetooth (tylko włączony, nawet mifit odinstalowany). Mój aktualny rom to 6.6.23

Screenshot_2016-07-02-16-06-52-627_com.miui.securitycenter.png

 

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zacytowałem. W dolnej części spada ze względu na moją aktywność (włączony wyświetlacz). Tam gdzie zaznaczyłem telefon leżał, nie korzystałem z niego - jedyna różnica to włączony bluetooth.

Bluetooth chyba od zawsze było prądożerne

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o LTE, to różnie bywa. U mnie akurat 4G żre mniej niż 3G. Może to kwestia mocy i odległości od nadajników, cholera wie...

Kwestia zasięgu przede wszystkim. W pracy mam pikokomorke lte wie zasięg w całym biurowcu full, bateria prawie nie leci. W domu mam 1-3 kreski i już nie jest tak kolorowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

LTE jest energooszczędne z zasady. To że bateria krócej na nim trzyma wynika tylko z konfiguracji sieci, handoverow i częstotliwości, choć tutaj implementacja lte800 robi swoje.

Tylko który telefon Xiaomi obsługuje pasmo 800 MHz w LTE? Żaden chyba i się nie zanosi.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cincin27 napisał:

Już są 4 wersje Redmi 3: Redmi 3, Redmi 3 Pro, Redmi 3S (inny procek, troszkę wydajniejsze GPU), Redmi 3X (oparty na 3S model dla jakiegoś chińskiego operatora).

Dla zachowania zdrowia psych. nie liczyłbym w taki sposob, a raczej traktował Redmi 3/PRO i Redmi 3S/X po prostu jako całkiem inne modele Xiaomi, a nie różne wersje tego samego modelu. Choćby dlatego, że ROM jest inny do nich, inna nazwa kodowa.

Przydałby się też oddzielny dział na Forum. Analogicznie jak oddzielne działy posiadają Redmi Note 1 LTE i Redmi Note 1S.

 

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko który telefon Xiaomi obsługuje pasmo 800 MHz w LTE? Żaden chyba i się nie zanosi.

Na lte1800 też jak masz dobry zasięg to jest nieźle, tylko że o to trudniej. O tyle dobrze z akurat redmi 3 ma świetny zasięg. To był jeden z moich lepszych telefonów pod tym względem.

Co do special edition to ciekawy ruch że strony xiaomi, dla nas takie światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś może z romu SpaceX? Wydaje się bardzo podobny do romu xiaomi.eu :D

Załączam link:

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/redmi-3-pro-spacex-rom-t3406919

Edit. Doczytałem się w wątku, że to jest to samo co xiaomi.eu :P Koleszka podpierdala robotęi podpisuje pod siebie? :D

Edytowane przez Yuzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jedyny, w zasadzie wszystkie tłumaczenia jak i porty miui opierają się o xiaomi.eu.
Z tego co widzę to tu daje też wersję na zablokowany bootloader, opcjonalnie roota i kilka swoich modyfikacji.

A co do "Edit" to sugeruję trochę kultury i słownik koleŻko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Yuzan napisał:

Korzystał ktoś może z romu SpaceX? Wydaje się bardzo podobny do romu xiaomi.eu :D

Załączam link:

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/redmi-3-pro-spacex-rom-t3406919

Edit. Doczytałem się w wątku, że to jest to samo co xiaomi.eu :P Koleszka podpierdala robotęi podpisuje pod siebie? :D

W tej wersji ROMu osobie wrzucającej linki coś nie wyszło i podał link do ostatniego xiaomi.eu

Wersja sprzed tygodnia miała "normalne" linki

A ten "koleżka" to gość od wietnamskiej wersji miui która umożliwia instalację najnowszych romów na zablokowany bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, ma ktoś porównanie wersji na redmi 3 podstawowej wersji romów?

Przeszedł właśnie redmi 3 dla teścia i zastnawiam się czy postawić tam mu miui8 dev czy może miui7 stable lub ostatni miui7 dev. Oczywiście wszystko to xiaomi.eu/miuipolska.

Zależy mi na dobrym działaniu.

Jakieś macie niedogodności lub bugi w miui8?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

U mnie działa elegancko 6.6.23

Nawet nie aktualizuje do wersji z 30, co by się coś nie popsuło, bo wszystko śmiga elegancko i bateria jest jak dla mnie dużo lepsza niż na miui 7

4c1ef7a97f5a3b281bda4ea568bec3fa.jpg

6670350cd634239187b217c9b0a5aca3.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redmi2 napisał:

Panowie i Panie, ma ktoś porównanie wersji na redmi 3 podstawowej wersji romów?

Przeszedł właśnie redmi 3 dla teścia i zastnawiam się czy postawić tam mu miui8 dev czy może miui7 stable lub ostatni miui7 dev. Oczywiście wszystko to xiaomi.eu/miuipolska.

Zależy mi na dobrym działaniu.

Jakieś macie niedogodności lub bugi w miui8?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie ma większych niedogodności. Zdecydowanie lepiej działają wersje dev ostatnia z Miui7 6.5.26, lub 6.6.30 z Miui8. Wersje stable są moim zdaniem gorsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, zasięg jest dobry i stabilny oraz jakość rozmów na 4/3/2G jest super, net 4/3G działa dobrze, gps łapie fix i sie nie gubi? Bateria trzyma dobrze, tel nie restartuje się i nie nagrzewa, nie ma problemu z dotykiem itp? To tak na szybko wypisałem :-) Tesc nie będzie jakoś specjalnie jej używam, als jest lewy w te klocki a 90% czasu siedzi w Niemczech, więc jak coś nie będzie dobrze działać to będsie musiał się meczyć z tym aż do przyjazdu, abym poprawił, więc wolę dopytać:-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

U mnie zaden problem z tych, które wymieniłes nie wystąpił ani razu.

Może i trochę się nagrzewa, ale taka jest pogoda, a telefon nie jest plastikowy więc wiadomo. Ale to i tak pod mocnym obciążeniem, na co dzień jest chłodny.

Nie chcę źle doradzić, ale mówię jak wygląda to u mnie. Ja bym teraz nie cofnął się do poprzedniej wersji.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Dzięki za rady chłopaki :-) to będzie miui8 6.6.30

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Chyba najlepszy wybór, a co do tych problemów z zasięgiem, gps i tak dalej to w tym modelu na żadnym normalnym romie chyba nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś styczność z FeraDroid Engine? Jestem ciekaw, jak sprawuje się na naszym sprzęcie

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/beta-feradroid-engine-v0-19-ultimate-t3284421

To było robione pod x10 i androida 2.1, wątpię że ma sens...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś styczność z FeraDroid Engine? Jestem ciekaw, jak sprawuje się na naszym sprzęcie

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/beta-feradroid-engine-v0-19-ultimate-t3284421

Ja zainstalowałem wczoraj i jestem zadowolony, telefon jakby działa płynniej i lepiej, zainstalowałem wersje beta 0.21 ;) mogę śmiało polecić :D

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, m4ci3k_sz napisał:

To było robione pod x10 i androida 2.1, wątpię że ma sens...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Początkowa wersja była robiona pod x10 - teraz to jest uniwersalna paczka

Ja to wczoraj wgrałem na CM 12.1 - i szczerze mówiąc na razie nie wiem czy jest tylko efekt placebo czy nie - bo na CM Redmi chodziło i wcześniej bardzo płynnie - ale chociaż tak mocno się telefon nie nagrzewa jak wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cincin27 napisał:

Nie nagrzewanie się może być spowodowane obniżeniem temperatury na dworze.

Nie - to była "przypadłość" tego CM 12.1 - w nowszej wersji był zmodyfikowany boot.img - przy bardziej wymagających rzeczach (typu Mortal Kombat) telefonik potrafił nieźle się nagrzać - po wgraniu FeraDroid Engine jest już lepiej - pewnie związane to jest z ustawieniem cpu w kernelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...