Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26 czerwiec 2016 o 09:52, FromWP napisał:

W 6.6.23 jest 75, 100 i 192 kbps. Rozumiem że chodzi ci o nagrywanie w dyktafonie. 

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o nagrywanie połączeń telefonicznych (w tle). W redmi 1s i 2 działało super, w redmi 3 popsuli bitrate. Co do dyktafonu też mam wybór bitrate ale konkretnie chodzi mi o połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mesjasz22 napisał:

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o nagrywanie połączeń telefonicznych (w tle). W redmi 1s i 2 działało super, w redmi 3 popsuli bitrate. Co do dyktafonu też mam wybór bitrate ale konkretnie chodzi mi o połączenia

No to przy nagrywaniu rozmów nie ma wyboru, nagrywa z bardzo małym bitrate 8kbps. Do zrozumienia rozmowy wystarcza, ale to jakość umowna porównywalna do starego analogowego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w miui8 ustawić by pobierało dane bez limitu, w aplikacji pobrane klikam te 3 kropki i pokazuje mi tylko wersje aplikacji

 

Edit.

już znalazłem, w użyciu danych odznaczyłem WiFi

Edytowane przez KovaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem i na wstępie powiem, że naczytałem się już naprawdę sporo i mam problem. Mam Xiaomi redmi 3 pro wersja na zdjęciu. Czy mam odblokowany bootloader czy nie? Po wpisaniu kodu: *#*#6484#*#*  nie mam Software version. Jeżeli mam zablokowany to uzyskałem już zgodę na odblokowanie ale zatrzymuje się na 50% i nic (nawet mimo podmienionego IP na honk kong). Wiem, że odblokowanie możliwe jest na romie dev czy ja mam taki? Więc przede wszystkim jak sprawdzić czy mam ten bootloader zablokowany czy nie?

Screenshot_2016-06-29-15-16-21_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matimos napisał:

Witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem i na wstępie powiem, że naczytałem się już naprawdę sporo i mam problem. Mam Xiaomi redmi 3 pro wersja na zdjęciu. Czy mam odblokowany bootloader czy nie? Po wpisaniu kodu: *#*#6484#*#*  nie mam Software version. Jeżeli mam zablokowany to uzyskałem już zgodę na odblokowanie ale zatrzymuje się na 50% i nic (nawet mimo podmienionego IP na honk kong). Wiem, że odblokowanie możliwe jest na romie dev czy ja mam taki? Więc przede wszystkim jak sprawdzić czy mam ten bootloader zablokowany czy nie?

Screenshot_2016-06-29-15-16-21_com.android.settings.png

Masz zablokowany, nie wiem skąd pomysł z tą zmianą IP, ten kod przenosi do menu testowego, ale tam nie ma info o stanie bootloadera. Musisz wgrać rom chiński dev przez MiFlasha na którym odblokujesz, jak to już w poradniku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Redmi2 napisał:

W redmi 2 działało super? Pierwsze slysze... A mam ten telefon.

 

Tak, super. 32kbps tak samo jak w 1S i wszystko perfekt słychać. Miałem te wszystkie fony i wiem co mówię. To na pewno jest gdzieś do zmiany, tylko szkoda, że pisząc rom dla redmi3 zaprogramowali 8kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu gdzieś znalazłem informację że jednak Redmi3 nie wspiera QC 2.0 mimo że zamontowano w nim procesor który wspiera tą technologię. Jedynie co możemy swoim Redmi3 zafundować to Fast Charge i wynika to z ograniczeń technologicznych płyty głównej.

Z kolei jak napisałem do wsparcia Xiaomi w Hong Kong polecili użyć ładowarki z Mi 4 albo z Mi Note.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, enesas napisał:

Panowie, wgrywal ktoś Kernel sensei z xda? Zaciekawiło mnie szczególnie doubletap2wake :) .

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

A ten kernel jest w końcu w fazie użyteczności? bo też śledzę ten temat na xda - i chyba ciągle bootloopy jeszcze są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamar007 napisał:

Niestety wciąż nie, cały czas bootloop, czekam z niecierpliwością bo zapowiada się ciekawie :D

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Coś tam chłopaki ciągle walczą - tak od miesiąca albo dłużej - i w sumie ciekawe czy to tylko kernel będzie pod MIUI czy pod CM też (bo obecnie ciągle na CM 12.1 z xda siedzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam chłopaki ciągle walczą - tak od miesiąca albo dłużej - i w sumie ciekawe czy to tylko kernel będzie pod MIUI czy pod CM też (bo obecnie ciągle na CM 12.1 z xda siedzę)

Pomoc na być na wszystkie romy które opierają się na CM , i miui :D

Czy viper FX działa na redmi 3?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Działa bardzo dobrze, używam cały czas ;) jakbyś miał problem Z instalacja pisz PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam takie pytanie. Wpadł mi dziś przypadkiem w ręce na 15 minut Redmi3 Pro, kupiony (dziś) w Polsce. Miał zainstalowane MIUI, które przedstawiało się jako Global Stable. Język polski oczywiście był i nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy tłumaczeniem Acida znanym mi prawie na pamięć z codziennego użytkowania MIUI PL/EU. Zaskoczyło mnie to, że w apce Aktualizacje, w menu, była pozycja "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Tak, "eu". Nie rozumiem, skąd w oficjalnej wersji Global odnośnik do MIUI EU? A może to nie była prawdziwa wersja Global? Ale patrząc na dostępne tam języki, to raczej jednak była. Telefon miał zablokowany BL. Pytanie, które mnie dręczy, to po prostu - jaka wersja MIUI tam była naprawdę?

Poza tym sam system działał bez zarzutu, właściciel telefonu szczęśliwy i nie czuje żadnej potrzeby przesiadki z tego Global (albo niby Global?) na "EU". Ja byłem pozytywnie zaskoczony jak błyskawicznie i wygodnie działa czujnik palca. Miodzio.

Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie. Wpadł mi dziś przypadkiem w ręce na 15 minut Redmi3 Pro, kupiony (dziś) w Polsce. Miał zainstalowane MIUI, które przedstawiało się jako Global Stable. Język polski oczywiście był i nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy tłumaczeniem Acida znanym mi prawie na pamięć z codziennego użytkowania MIUI PL/EU. Zaskoczyło mnie to, że w apce Aktualizacje, w menu, była pozycja "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Tak, "eu". Nie rozumiem, skąd w oficjalnej wersji Global odnośnik do MIUI EU? A może to nie była prawdziwa wersja Global? Ale patrząc na dostępne tam języki, to raczej jednak była. Telefon miał zablokowany BL. Pytanie, które mnie dręczy, to po prostu - jaka wersja MIUI tam była naprawdę?

Poza tym sam system działał bez zarzutu, właściciel telefonu szczęśliwy i nie czuje żadnej potrzeby przesiadki z tego Global (albo niby Global?) na "EU". Ja byłem pozytywnie zaskoczony jak błyskawicznie i wygodnie działa czujnik palca. Miodzio.

Dzięki!

Redmi 3 nie ma oficjalnego globala, jest tylko wersja china. Był to jakiś syfiak.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomaszek1999 napisał:

Redmi 3 nie ma oficjalnego globala, jest tylko wersja china. Był to jakiś syfiak.

Kurcze, racja. Nie ma Globala. To powiem, że ten "syfiak" zachowywał sie naprawdę świetnie. Nie wiem, jak i kto je robi, ale może po prostu dodają języki do wersji "china", a potem instalują w trybie EDL?

Dorzucam screeny:

Screenshot_2016-07-01-14-24-56_com.android.settings.png

Screenshot_2016-07-01-14-25-13_com.android.updater.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że zachowuje się świetnie, ale tak jak mówisz nie masz go zbyt długo. Wcześniej czy później znajdzie się jakiś bug. Jak dla mnie to rozbój w biały dzień brać pracę innych osób (czyli tłumaczenia xiaomi.eu) i nazywać je po swojemu, jeszcze udając "oryginalny global". To co tam się wyświetla wszystko można samemu zmienić w build.prop. Właśnie przez takie romy jest największy zamęt z tymi wersjami oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaktualizowałem sobie MIUI do wersji 8. Sam update poszedł bez kłopotów, choć te pojawiły się w nieoczekiwanych innych miejscach.

- przed aktualizacją wykonałem kopię systemu na karcie SD. Zależy mi na danych aplikacji, a tych nie daje kopia w chmurze. Nie mogę znaleźć funkcji, która umożliwi mi odtworzenie danych z kopii zapasowej. Czy wiecie gdzie to jest ukryte? Program do backupu nie widzi jednak kopii wykonanej na starym Miui. Czy komuś udało się to obejść?

- w Miui 7.1.3 używałem funkcji automatycznej zmiany tapety blokady telefonu - poprzez pobranie jej z internetu. W Miui 6.6.30 wygląda jakby ta funkcja nie działała. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

- w Miui 7.1.3 ustawiłem wykonywanie kopii bezpieczeństwa do chmury MI dla funkcji firewall (czyli czarnej listy telefonów). W Miui 6.6.30 nie mogę tych danych (numerów na czarnej liście) odtworzyć z chmury. Nie ma nawet informacji o tym, że są tam gromadzone. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam,

B.

Edytowane przez Bajlif
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jarekm95 napisał:

Super że zachowuje się świetnie, ale tak jak mówisz nie masz go zbyt długo. Wcześniej czy później znajdzie się jakiś bug. Jak dla mnie to rozbój w biały dzień brać pracę innych osób (czyli tłumaczenia xiaomi.eu) i nazywać je po swojemu, jeszcze udając "oryginalny global". To co tam się wyświetla wszystko można samemu zmienić w build.prop. Właśnie przez takie romy jest największy zamęt z tymi wersjami oprogramowania.

Racja, racja. Jak pisałem - bawiłem się nim zaledwie 15 min. Właściciel zadowolony, ale już go postraszyłem czym są "syfiaki" i niebawem zgłosi się do mnie na odblokowanie BL i wgranie "prawowitego" MIUI EU. Nie do końca tylko wiem, jak z tym trybem EDL jest, jak go włączyć, aby MiFlash wgrał china dev, bo skoro jest blokada, to zwykły tryb Fasboot chyba nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...