Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, przewa1258 said:

Warto dołożyć do Redmi 3 Pro?

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam, różnica to 3GB RAM, 32GB na dane i skaner palca. Kimovil podaje też różne matryce dla aparatu, oceniając to 8.6 dla Redmi i 7.1 dla wersji Pro, ale jak to ma się do rzeczywistości to nie wiem. Trochę dziwne że daliby gorszą matrycę do wersji Pro, która z założenia powinna być lepsza.

Skoro już tu jestem, jakie są różnice pomiędzy romem xiaomi.eu i oryginalnym chińskim? Pomijając język oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, akej napisał:

Witam

To jak to jest. Bo jedni piszą że "Miui Polska nie jest nakładką jest pełnym roomem", czyli rozumiem

że jak kupie taki telefon z Miui Polska to będę miał telefon z polskim językiem i bez chińskich śmieci ?

A jak kupię z oprogramowaniem Xiaomi.eu, to jak to wygląda ?

To to lepiej kupić z Miui Polska tak jak ten w ofercie

http://allegro.pl/xi...6120602711.html

czy lepiej brać z oprogramowaniem Xiaomi.eu wraz z językiem polskim jak ten w ofercie

http://technos-onlin...ah-(szary).html

Pozdrawiam

To jak można śmiało brać telefon z w/w linków, bez chińskich śmieci ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Nie ma już miuipolska - jest xiaomi.eu niektórzy nadal mylnie nazywają romy nazwą miuipolska pewnie ze względu na nazwę forum. No i w updaterze zostało logo.

A najlepiej to jest wgrać samemu.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nie chcę wgrywać samemu bo nie wiem czy dam radę, już kiedyś uwaliłem chiński telefon, mam przykre z tym doświadczenie.

Nie po to kupuję by coś kombinować. Dlatego pytam czy Ci sprzedawcy oferują to co mnie interesuje.

Natomiast od jednego ze sprzedawców z allegro dostałem info że " we wszystkich oferowanych przez nas telefonach Xiaomi zainstalowane

jest oprogramowanie Miui7 wersja europejska z między innymi językiem Polskim i Angielskim" i tu nie wiem czy będzie dobrze, bo nic nie napisał

czy jest czy nie chińszczyzna, choć o to pytałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, akej napisał:

Natomiast od jednego ze sprzedawców z allegro dostałem info że " we wszystkich oferowanych przez nas telefonach Xiaomi zainstalowane

jest oprogramowanie Miui7 wersja europejska z między innymi językiem Polskim i Angielskim"

Kupno chińskiego telefonu zawsze wiąże się z ryzykiem...Chcesz aby było pewniej, to kup telefon takiego producenta, który prowadzi dystrybucję-serwis w Polsce.

Chcesz koniecznie Xiaomi, to przygotuj się mentalnie na to, że jakiś problem może wystąpić, a jeśli już tak się stanie, to nie zaważy to na całym Twoim życiu ;)

 

Napisałeś, że jeden ze sprzedawców odpisał Ci jak wyżej...Nie bój się, podaj nazwę sklepu, być może ktoś z forum już u nich kupował i potwierdzi jaki konkretnie wgrywają software.

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zasadnicza, nie przeczytałeś dokładnie co napisał akej:

15 godzin temu, akej napisał:

Nie chcę wgrywać samemu bo nie wiem czy dam radę

Jeśli nie chce wgrywać samemu oprogramowania, to niech spróbuje kupić od sprzedawcy, który deklaruje, że wgrywa już wersję PL. Być może faktycznie będzie to xiaomi.eu na zablokowany BT.

Ja nie znam sprzedawcy, który to robi, dlatego pytałem kolegę akej o nazwę sklepu...Innymi słowy, może pojawił się na rynku ktoś, kto kompleksowo obsługuje klienta i np. za dopłatą 50zł wgrywa taki software...W sumie to 15 minut roboty.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, akej napisał:

Szczerze dziękuję za taką podpowiedzi. Co niektórzy są wszechwiedzący chyba jak nasz prezes PIS.

Lepiej niech nie doradzają, jak mają tak pomagać.

Ja też za bardzo nie chciałem się bawić w jakieś przeróbki i kupiłem od kolegi na tutejszym forum i jestem MEGA ZADOWOLONY ;)

Ps. Pozdrowienia dla kolegi P....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akej, może było to powiedziane dość bezpośrednio, ale taka jest prawda. Jeśli nie masz ochoty bawić się w odblokowywanie, flashowanie i wszystko, co z tym związane, to lepiej kupić produkt przeznaczony na rynek polski. Nigdy nie wiesz czym taki egzotyczny soft może być naszpikowany. Teraz smartfon stał się medium, do którego często wklepuje się poufne dane i generalnie chyba mało kto jest chętny na to, by potem wędrowały sobie po chińskich serwerach. Stąd często poleca się samodzielne wgranie softu nawet wtedy, gdy sprzedawca poświadcza o jego pochodzeniu.

Edytowane przez Guziiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;-)

Załóżmy, że zamawiam ten telefon: http://www.technos-online.pl/106,xiaomi-redmi-3-pro-lte-3-32gb-dual-sim-4100-mah-(zloty).html
Po przyjściu do mnie, wkładam kartę SIM i telefon jest gotowy do pracy, czy muszę coś konfigurować, instalować?

Na stornie sklepu widnieje taki napis:

Cytat

Telefon otrzymują Państwo z oprogramowaniem fabrycznym (stockowym) z językiem angielskim oraz możliwością instalacji Google Play przez dedykowaną aplikację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przewa1258 napisał:

Czy systemy na Redmi 3 działają na Redmi 3 Pro? Jak wygląda sprawa ze skanerem odcisku palca?

Zobacz sobie do wątku "Kompedium wiedzy Redmi 3..." tam jest wszystko dokładnie opisane. Czytnik linii papilarnych działa na obu romach (do zablokowanego BT i niezablokowanego), trzeba tylko wgrać odpowiednią wersję do swojego telefonu. Obecnie do Redmi 3 Pro jest dostępne tylko jedno stabilne oprogramowanie.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarekm95 napisał:

Jedno na zablokowany bl z językiem pl chciałeś napisać ;) I stabilne może i jest, ale unikałbym tego określenia bo to dev.

Zgadza się...wyraziłem się niezbyt jasno. Napisałem stabilne i ktoś pomyśli wersja "stable",

W ogóle to jest trochę namieszane z tymi nazwami i początkujący (w tym ja) gubią się, szczególnie jeśli niektórzy autorzy roomów sami dokładają swoje trzy grosze używając słów: global, multilanguage, oficjalny, a zapominając o słówku "zmodyfikowany". W sumie nie mamy dużego wpływu na "autora", ale niech tu na forum będzie to przynajmniej wyłapywane....Tak jak to zrobiłeś :)

Tak się zastanawiam...w kompedium (FAQ, pkt.1, "Czym się różnią poszczególne romy, jakie są wady i zalety) rozróżniłeś 6 roomów w tym, oficjalny oddzieliłeś od global. No, ale wersja oficjalna może lub nie musi być global, natomiast global zawsze jest oficjalny?

Zatem sugerowałbym wypunktowanie 5 roomów, natomiast przy global napisać, że może być w wersji global lub nie. W innym wypadku początkujący user myśli, że global może zostać wydany nie przez xiaomi. Każdy room może być oczywiście zmodyfikowany indywidualnie przez jakąś osobę, ale w swoim rozróżnieniu nie piszesz nic o tym, iż najwięcej wersji jest indywidualnych-modyfikowanych. Skoro nie uwzględniasz tego w klasyfikacji, to przejrzyściej byłoby gdyby połączyło się właśnie punkt global z oficjalnym.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cointreau napisał:

Zatem sugerowałbym wypunktowanie 5 roomów, natomiast przy global napisać, że może być w wersji global lub nie.

Że jak? xd

Sam podział możesz mieć rację, że nie jest jednoznaczny, natomiast z Twojego posta nie zrozumiałem jak proponujesz to poprawić :P - jak chcesz to napisz na priv swoją propozycję, bo w sumie sam nie mam pomysłu. Ciężko to opisać komuś nowemu, bo taki nie może pojąć podstawowej rzeczy, że xiaomi.eu nie jest wydawany przez xiaomi :D

Bo generalnie xiaomi.eu póki co nie bazuje na globalu (chyba), więc dałem je "pod oficjalnym", a jak to pisałem to wręcz nie było globala, był dopiero zapowiedziany. A wszelkie modyfikacje to w ogóle się nie da nigdzie przyporządkować, bo w końcu każdy może zmodyfikować każdą wersję romu i nazwać ją po swojemu, jak to jest z tym romem zmodyfikowanym przez wietnamczyków.

Poprawię troszkę to w kompedium żeby było wiadomo że nie może być równocześnie oficjalny i xiaomi.eu, china i global, stable i dev.

 

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oficjalnego (chińskiego) global nadal nie ma i dla Redmi3 raczej nigdy nie będzie. To że ktoś w nazwie romu umieszcza słowo  "global" znaczy tylko tyle że rom jest wielojęzyczny i ewentualnie odkrzaczony. Romy eu są robione na podstawie china stable i dev. Ten najnowszy rom na zablokowaby BL w nazwie pliku ma global, ale po zainstalowaniu zgłasza się jako wersja rozwojowa eu 6.5.12 z identycznym tlumaczeniem i funkcjonalnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupiłem właśnie Redmi 3 Pro i chciałbym się upewnić czy nie popełniłem błędu przy instalacji romu xiaomi.eu. Z góry przepraszam za głupie pytania, ale trochę się pogubiłem i szukam upewnienia.
Zainstalowałem rom xiaomi.eu według zamieszczonych tu instrukcji (zainstalowałem china dev rom, odblokowałem BL [dostałem zgodę parę dni wcześniej], zainstalowałem recovery i zainstalowałem xiaomi.eu przez recovery.

Moja wątpliwość dotyczy końcowego etapu w recovery, gdzie wydaje mi się, że po wejściu w wipe i zaznaczeniu wszystkiego oprócz "internal storage" i "sd card", mogłem nie przesunąć suwaka, by zrobić wipe. Dodatkowo po instalacji były dwa przyciski: "wipe cache/dalvik" czy coś takiego oraz reboot. I wcisnąłem tylko ten drugi. System się zainstalował i włączyłem normalnie telefon.
1. Czy mogło stać się tak, że pozostały na telefonie niepotrzebne elementy chińskiego romu? Pytam, ponieważ wyświetlają mi się chińskie aplikacje. Snapchat sam zainstalowałem.
Screenshot_2016-06-08-13-50-19_com.miui.home.png

2. Ile pamięci RAM zużywa sam system, bez włączonych innych aplikacji? Mi pokazuje, że mam do dyspozycji 2 GB pamięci z 3 GB, które ma telefon. To normalne czy zrobiłem coś nie tak?
3. Jeśli chciałbym jeszcze raz zainstalować rom xiaomi.eu, to czy muszę robić wszystko od początku (zainstalowanie chińskiego dev romu, recovery i dopiero xiaomi.eu), czy mogę zainstalować ponownie xiaomi.eu przez recovery od razu?

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra

Kupuje ten konkretny telefon u znanego i sprawdzonego sprzedawcy technos.

http://technos-online.pl/xiaomi-redmi-3-lte-2-16gb-dual-sim-4100-mah-(szary).html

Wkładem kartę SIM, odpalam i muszę coś w nim kasować czy odgrywać ?

W opisie aukcji jest napisane : telefon z oprogramowaniem Xiaomi.eu wraz z językiem polskim oraz Google Play.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...