Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma problem z YouTube polegający na samoczynnym i losowym zatrzymywaniu się filmu?

Oglądam filmik i w pewnym momencie muszę kliknąć znowu strzałkę...

7.1.3.0 xiaomi.eu

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, [email protected] napisał:

Nie umiem znaleźć opcji, aby ekran wcale nie był blokowany, po przesunięciu ręki nad czujnikiem ekran z całkowitego uśpienia zapala się i muszę palcem przeciągnąć po ekranie, żeby odblokować. 

Bo takiej opcji niestety albo stety nie ma, tylko wybudza, czyli zastępuje przycisk power. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, enesas napisał:

Czy ktoś ma problem z YouTube polegający na samoczynnym i losowym zatrzymywaniu się filmu?

Oglądam filmik i w pewnym momencie muszę kliknąć znowu strzałkę...

7.1.3.0 xiaomi.eu

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nic takiego mi się nie dzieje (na tym samym FW).

Edytowane przez Tenfilip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś inna możliwość odblokowywania telefonu niż przesunięcie palcem z dołu ekranu ku górze ? Chodzi mi o np. dwukrotne naciśnięcie ekranu, żeby blokowało i wybudzało system. Nie chodzi mi o PIN lub narysowanie wzoru...

ROM 7.1.3.0

Nie wiem czy o to chodzi, ale możesz pobrać inny motyw z innym ekranem blokady.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikiem dałem sobie spokój, różnie to działa i zależy od światła w danym momencie. Testuję różne aplikacje do blokowania za pomocą podwójnego kliknięcia i zablokować można bez problemu, ale nie mogę znaleźć takiej, która będzie wybudzała telefon z uśpienia... szukam dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerwony10 napisał:

Mam tak samo grając muszę mieć pochylony lekko telefon wie ktoś jak skonfigurować dokładnie krok po kroku(jestem zielony)

Tu jest rozwiązanie z anglojęzycznego forum. Mi się jakoś udało ale trudno mi to powtórzyć.

http://en.miui.com/thread-227558-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikiem dałem sobie spokój, różnie to działa i zależy od światła w danym momencie. Testuję różne aplikacje do blokowania za pomocą podwójnego kliknięcia i zablokować można bez problemu, ale nie mogę znaleźć takiej, która będzie wybudzała telefon z uśpienia... szukam dalej  

No i nie znajdziesz. To wymaga zmian w kernelu. A jeśli jakimś cudem znajdziesz to będzie żarło baterię niemiłosiernie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Chciałbym nabyć Xiaomi Redmi 3 Pro 32GB, ale telefon koniecznie musi mieć język polski. Byłby to mój pierwszy telefon od Xiaomi. Pisałem do sprzedawców na Allegro i otrzymałem takie odpowiedzi:

1) Telefony Xiaomi nie posiadają fabrycznie polskie menu, jest tylko język angielski oraz chiński,

2) Na innej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=6184110532 podano, że niebawem będzie język polski i spolszczenie jest w 80%.

Zatem, czy język polski jest oficjalnie dostępny dla tego modelu (bo już nie wiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chris napisał:

Witam wszystkich! Chciałbym nabyć Xiaomi Redmi 3 Pro 32GB, ale telefon koniecznie musi mieć język polski. Byłby to mój pierwszy telefon od Xiaomi. Pisałem do sprzedawców na Allegro i otrzymałem takie odpowiedzi:

1) Telefony Xiaomi nie posiadają fabrycznie polskie menu, jest tylko język angielski oraz chiński,

2) Na innej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=6184110532 podano, że niebawem będzie język polski i spolszczenie jest w 80%.

Zatem, czy język polski jest oficjalnie dostępny dla tego modelu (bo już nie wiem)?

Oficjalnie nie jest i nie będzie. Nieoficjalnie (w zasadzie oficjalnie dla użytkowników tego forum) jest ale nie od razu po zakupie. Wymaga to trochę zachodu i cierpliwości. Poczytaj trochę więcej o odblokowaniu bootloadera itd i będziesz wiedział więcej. Sprzedawcy którzy piszą, że ma język polski wgrywają jakieś romy wynalazki zupełnie nieoficjalne i takich lepiej unikać.

Edytowane przez FromWP
Zmiana składni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moze ktos wie jak najprosciej przerzucic kontakty z Samsung GT-S510 (brak netu) na Redmi 3?

Za pomoca BT udalo mi sie przeslac kontakty jako pojedyncze pliki VCF, ale fon nie chce ich zaladowac wszystkich na raz, tylko kazdy kontakt musze dodawac pojedyczno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, [email protected] napisał:

Ja zapisuje na karcie sim i zawsze są ze mną ;)

Tez tak robilem poki sieci nie zmienialem. Bylem w Virgin to na karte wchodzilo 500 kontaktow, teraz jestem spowrotem w nju, to teraz wchodzi mi tylko 250, wiec dlatego zapisuje wszystko w pamieci fonu. Aczkolwiek nie pamietam aby bedac wczesniej w nju mial problemy z karta sim powyzej 250 kontaktow.

Chyba, ze to na raty przeniose, bo kontaktow juz mam ponad 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo synchronizujesz tel z kontem google (nie wiem co to za problem brak netu, jest wifi) i pozniej na redmi logujesz sie na to samo konto i synchronizujesz.

Albo poszukaj w kontaktach opcji eksportuj, wyeksportuj je na karte pamieci, przeloz na redmi i zaimportuj.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2016 o 13:37, jarekm95 napisał:

Albo synchronizujesz tel z kontem google (nie wiem co to za problem brak netu, jest wifi) i pozniej na redmi logujesz sie na to samo konto i synchronizujesz.

Albo poszukaj w kontaktach opcji eksportuj, wyeksportuj je na karte pamieci, przeloz na redmi i zaimportuj.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Samsug GT-S5610 nie ma Wifi a w ustawienia netu kiedys namieszalem i nie dziala.

Na Redmi odpalilem stara karte SIM, na ktorej mialem prawie wszystkie kontakty, zsynchronizowalem je z kontem na xiaomi i google, ale teraz google pokazuje mi ze nic nie ma,

Aktualnie kontakty sa w fonie, ale za cholere nie moge ustawić ich odpowiedniego wyswietlania, tak aby sortowanie bylo po nazwisku w kolejnosci pokazywania nazwisko, imie. Na Samsungu tak wlasnie mialem.

 

Czy w Waszych modelach tez macie "plywajacy" czujnik swiatla, tak jakby niemogl zdecydowac sie jaka wartos bedzie odpowiednia i co chwila miesza.

Korzystajac z aparatu podswietlenie zawsze mam na maxa niezaleznie od natezenia swiatla czy regulacji manualnej.

Wyciagajac z kieszeni dzwoniacy telefon podsiwtlenie zawsze jest na minimum i nie widac kto dzwoni.

Da rade jakos to poprawic?

 

Jesli odpowiedzi sa juz w temacie to dajcie znac, pozniej doczytam ;)

No chyba ze ja pierwszy to spostrzeglem.

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mario80 napisał:

Samsug GT-S5610 nie ma Wifi a w ustawienia netu kiedys namieszalem i nie dziala.

Na Redmi odpalilem stara karte SIM, na ktorej mialem prawie wszystkie kontakty, zsynchronizowalem je z kontem na xiaomi i google, ale teraz google pokazuje mi ze nic nie ma,

Aktualnie kontakty sa w fonie, ale za cholere nie moge ustawić ich odpowiedniego wyswietlania, tak aby sortowanie bylo po nazwisku w kolejnosci pokazywania nazwisko, imie. Na Samsungu tak wlasnie mialem.

 

Czy w Waszych modelach tez macie "plywajacy" czujnik swiatla, tak jakby niemogl zdecydowac sie jaka wartos bedzie odpowiednia i co chwila miesza.

Korzystajac z aparatu podswietlenie zawsze mam na maxa niezaleznie od natezenia swiatla czy regulacji manualnej.

Wyciagajac z kieszeni dzwoniacy telefon podsiwtlenie zawsze jest na minimum i nie widac kto dzwoni.

Da rade jakos to poprawic?

 

Jesli odpowiedzi sa juz w temacie to dajcie znac, pozniej doczytam ;)

No chyba ze ja pierwszy to spostrzeglem.

Przecież jest opcja "sortuj listę według"  >imię i opcja druga >nazwisko, po zaznaczeniu drugiej jest tak, jak chcesz, sam teraz sprawdzałem i jest ok.

ROM 7.1.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Przecież jest opcja "sortuj listę według"  >imię i opcja druga >nazwisko, po zaznaczeniu drugiej jest tak, jak chcesz, sam teraz sprawdzałem i jest ok.

ROM 7.1.3.0

Bawilem sie tymi opcjami przed napisaniem tamtego posta. Teraz jeszcze raz sprobowalem i .. po ustawieniu sortowania wg imion, kontakty w koncu wyswietlaja sie wlasciwie. Czyli pierwsze jest Nazwisko wg ktorego od razu sa sortowane kontakty, czyli odwrotnie jak zaznaczylem ;)

Mam tez zaznaczone "wyswietl nazwy kontaktow jako: imie". Wychodzi na to, ze na karcie SIM mialem wpisane na odwrot. Zawsze pisalem najpierw nazwisko pozniej imie w jednym polu.

 

W systemie nie ma ale można na przykład zainstalować Wake On Gesture. To odblokowuje na podstawie czujnika zbliżeniowego. Używam, ustawiłem na 3 dotknięcia (przesunięcia ręką nad czujnikiem). Nawet działa (oczywiście jak to w Miui trzeba nadać kilka uprawnień).

A jak to wplywa na baterie? W koncu czujnik non stop aktywny pozostaje?

 

Czy mozna klawiature google zmienic na czarna? Nie widze tego w opcjach.

Oraz jak uruchomic rozpoznawanie mowy w google maps, google, sms itp? W LG L90 mialem to domyslnie wlaczone przy pierwszym odpaleniu fona.

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mario80 napisał:

A jak to wplywa na baterie? W koncu czujnik non stop aktywny pozostaje?

Czy mozna klawiature google zmienic na czarna? Nie widze tego w opcjach.

Oraz jak uruchomic rozpoznawanie mowy w google maps, google, sms itp? W LG L90 mialem to domyslnie wlaczone przy pierwszym odpaleniu fona.

Wiadomo że jakoś wpływa, ale nie jest to bardzo prądożerne. Jak w innym telefonie masz ustawione wybudzanie tapnięciem, to też dotyk jest cały czas monitorowany i trochę energii ta funkcja potrzebuje.

Ustawienia  klawiatury masz w ustawieniach, urządzenie, język i klawiatura, klawiatura Google i masz tam motyw jasny i ciemny.

Rozpoznawanie mowy powinno działać, tylko trzeba to uruchomić, jak nie doinstalować usługi Google ze sklepu.

Osobiście polecam doinstalowanie klawiatury SwiftKey, dużo więcej możliwości konfiguracji, motywów (też masz opcję pisania głosowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to na 6.5.19 powiadomienia przychodzą mi z ~5 minutowym opóźnieniem. Aplikacje z których chcę mieć powiadomienia mam w autostarcie i na poprzedniej wersji nie było z tym problemu, a tutaj coś jest nie do końca tak. Potestuję może jeszcze jeden - dwa dni i pewnie wrócę do 6.5.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z powiadomieniami. Dochodzą albo nie. W ogóle chyba najgorszy rom do tej pory. Po raz pierwszy od początku korzystania z Redmi 3 wywaliło mnie z jakiejś apki. Mam też mnóstwo mikroprzycięć choćby przy poruszaniu się po menu czy przechodzeniu między pulpitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2016 o 13:58, FromWP napisał:

Jak w innym telefonie masz ustawione wybudzanie tapnięciem, to też dotyk jest cały czas monitorowany i trochę energii ta funkcja potrzebuje.

Ustawienia  klawiatury masz w ustawieniach, urządzenie, język i klawiatura, klawiatura Google i masz tam motyw jasny i ciemny.

Rozpoznawanie mowy powinno działać, tylko trzeba to uruchomić, jak nie doinstalować usługi Google ze sklepu.

Osobiście polecam doinstalowanie klawiatury SwiftKey, dużo więcej możliwości konfiguracji, motywów (też masz opcję pisania głosowego).

W LG L90 czuwanie nocne z opcja KnockCode zzeralo ok 6% baterii. Bez tej opcji było już tylko 2-3%.

Za motyw klawy dziekuje. Zmieniony.

 

SwiftKey znam z poprzedniego fona, bo domyslna klawiatura nie podobala mi sie. Wlasnie testuje ja na R3.

Przy probie sciagania rozpoznawania glosu wyskakuje mi blad "Nie znaleziono elelentu. ponow probe". Net wlaczony.

 

Rozumiem,aby SK dzialal caly czas musi to byc "zablokowany" przed usunieciem z pamieci, bo gdy czyszcze RAM to klawa tez przestaje dzialac.

 

Jak mozna podejrzec statystyke zuzycia baterii za pomoca wykresu? Moj ma wgrany soft pl xiaomi.eu  na zablokowany BL i moze dlatego nie ma tej oopcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mario80 napisał:

Przy probie sciagania rozpoznawania glosu wyskakuje mi blad "Nie znaleziono elelentu. ponow probe". Net wlaczony.

 

Rozumiem,aby SK dzialal caly czas musi to byc "zablokowany" przed usunieciem z pamieci, bo gdy czyszcze RAM to klawa tez przestaje dzialac.

 

Jak mozna podejrzec statystyke zuzycia baterii za pomoca wykresu? Moj ma wgrany soft pl xiaomi.eu  na zablokowany BL i moze dlatego nie ma tej oopcji.

Co do rozpoznawania mowy proponuję spróbować ściągnąć aplikację google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=pl

Co do wywalania z pamięci proponuję panel sterowania - uprawnienia - autostart i tam dodać.

Co do statystyki baterii to proponuję ustawienia - urządzenie - bateria i wydajność - użycie baterii - w prawym górnym rogu będzie taka ikonka zegara (na niektórych motywach prawie jej nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mario80 napisał:

SwiftKey znam z poprzedniego fona, bo domyslna klawiatura nie podobala mi sie. Wlasnie testuje ja na R3.

Przy probie sciagania rozpoznawania glosu wyskakuje mi blad "Nie znaleziono elelentu. ponow probe". Net wlaczony.

 

Rozumiem,aby SK dzialal caly czas musi to byc "zablokowany" przed usunieciem z pamieci, bo gdy czyszcze RAM to klawa tez przestaje dzialac.

 

Jak mozna podejrzec statystyke zuzycia baterii za pomoca wykresu? Moj ma wgrany soft pl xiaomi.eu  na zablokowany BL i moze dlatego nie ma tej oopcji.

Ja nie mam zakłódkowanej, tylko dodaną do autostartu i w ustawieniach jako domyślna. Nie wywala się. Pisanie głosowe to musisz Googlowe doinstalować (rozpoznawanie mowy) bo z tego SK chyba korzysta.

Statystyki w twoim romie chyba też są: Panel sterowania, bateria, "użycie baterii" pod napisem Pozostało i symbol w prawym górnym  rógu i masz Szczegóły historii z wykresem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś da się ustawić żeby w aplikacjach nie był usypiany ekran? Rom to xiaomi.eu 6.5.12. Problem się pojawił chyba po tym jak sprawdzałem jak działa zmienianie profili baterii. Teraz po wyłączeniu zmienia profili baterii i przełączeniu na standardowy 9na innych zresztą to samo), wygasza mi wszystkie aplikacje nawet te które nie powinny być wygaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jarekm95 napisał:

Co do rozpoznawania mowy proponuję spróbować ściągnąć aplikację google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=pl

Co do wywalania z pamięci proponuję panel sterowania - uprawnienia - autostart i tam dodać.

Co do statystyki baterii to proponuję ustawienia - urządzenie - bateria i wydajność - użycie baterii - w prawym górnym rogu będzie taka ikonka zegara (na niektórych motywach prawie jej nie widać).

Pieknie dziekuje za trafne wskazowki ;)

Rozpoznawanie mowy zrobione, zegar faktycznie prawie niewidoczny, a z uprawnieniami to nie moge znalesc. Pare dni temu bylem w autostarcie i wszystko mialem powylaczane, a teraz tam trafic nie moge ;)

Przy okazji jak wlaczyc aby w menadrzerze aplikacji oprocz ikon wyswietlaly sie rowniez screeny aplikacji otwartych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...