Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, mates21 napisał:

@simonsimon1980 testuj i daj znać jak bateria trzyma, bo jedyny do tej pory rom na którym jest okej to 7.1.3.0. :) 

Co telefon i użytkownik to inaczej, ja osobiście miałem problemy z baterią na 1 (słownie jednym) romie (jakiś dev kwietniowy), a testowałem praktycznie wszystkie dev od Xiaomi.EU, 7.1.3.0 na zablokowany, 7.2.4.0 na odblokowany i CyanogenModa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem xiaomi.eu 7.3.1, dzisiaj zauważyłem ciekawą rzecz. W statystykach baterii w czołówce znalazł się facebook. Mimo to bateria na oko schodzi tak samo, czyli jakieś 5h włączonego ekranu (na innych romach tez to miałem, ale fb nie wyróżniał się w statystykach). Sporo zajmuje mi też bluetooth. Co cieszy, w wykresie póki co nie mam żadnych dziur. Póki co wywaliłem fb, na testy bez niego przeżyję :). No i aplikację do szukania breloczków "nut", podejżewam że to ona wybudza cały czas bluetootha (mam jeszcze mifit do mibanda). Ładuję właśnie tel na full i jestem pełen nadziei, że wrócę do tych pięknych 9-10 godzin ekranu które kiedyś uzyskiwałem jak jeszcze nie zawaliłem telefonu apkami ;)11a7830719fee05307184e1db8ead8c3.jpg


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, simonsimon1980 napisał:

No właśnie z tego romu zrobiłem aktualizacje ;-)

Jutro gdzieś tak po dniu mojego normalnego używania postaram się dać znać co i jak 

Użytkowanie nie było raczej "normalne" :)

i to się przedstawia mniej więcej tak - 22 godziny na baterii - pozostało 24% (w tym od 0:20 do 06:20 ustawiony profil nocny - czyli wyłączone wifi, gps, ekran na 1%)

Aplikacje - 77% (tutaj rządzi Star Wars Heroes - 5:25:37 zużycia baterii - 45%

Urządzenie - 23% (Ekran - czas włączenia 06:54:57)

1 godzinę temu, cukru napisał:

Co telefon i użytkownik to inaczej, ja osobiście miałem problemy z baterią na 1 (słownie jednym) romie (jakiś dev kwietniowy), a testowałem praktycznie wszystkie dev od Xiaomi.EU, 7.1.3.0 na zablokowany, 7.2.4.0 na odblokowany i CyanogenModa.

i tutaj trzeba się zgodzić - nie ma za bardzo co porównywać jak komu bateria działa - bo każdy inaczej użytkuje telefon

a mnie jeszcze kusi kolejne wypróbowanie CM 12.1 - tutaj: http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623 jest wersja, która obsługuje IR, jedynie dioda nie miga tylko świeci się ciągłym światłem, a z lektury tematu wynika, że zauważone przez użytkowników błędy są szybko łatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Farnsworth napisał:

@simonsimon1980 a orientujesz się jak wygląda sprawa z tym CM 12.1 na R3PRO?

na xda jeden gościu zainstalował tego CM na Redmi 3 Pro - i jedyny problem jaki miał to " I tried the build on my Redmi 3 Pro, flashed via fastboot, it runs nicely, except that the data partition is formatted to 16GB (as expected), reformatting it manually in TWRP fixes it back to 32GB (as expected again), might be good to add a pre-formatted 32GB data img for the Pro version or a reminder to prevent confusion for those who don't know. The full 3GB ram is detected as expected." (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66720314&postcount=57

Czyli jedynie problem jest z pamięcią wewnętrzną, ale do obejścia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zejść z 7.2.7.0 do 7.1.3? Bo to nie update a downgrade. Podejrzewam, że zrobić backupa danych (TWRP), zrobić wipe (które?), wgrać ROM a potem zrobić restore danych. Wolę zapytać :) zanim się zabiorę za pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do 7.1.3 to najlepiej i najpewniej bo wszystko od nowa postawisz MiFlashem (oczywiście wersję romu pod MiFlasha). A jak przez TWRP to raczej wipe data i dalvik/cache (ale nie zawsze konieczna data, bywa różnie przy downgrade). Jak wracałem z romu dev na 7.2.7, to nie wystarczył dalvik/cache, ale wipe data już po downgrade pomógł. No i odtworzenie danych z chmury, kopii lokalnej, czy kopii z TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mates21@FromWP nabroiłem. Będę wgrywał od nowa [ROM] xiaomi.eu_multi_ido_V7.1.3.0.LHPCNCK_v7-5.1 przez Miflash http://en.miui.com/thread-237485-1-1.html, teraz nawet aplikacje nie działają a do tego nie widzi karty sim. Brak zasięgu. Robiłem kopię zapasową (przynajmniej tak twierdzę) a recovery jej nie widzi. Trudno.

Sprawdziłem kartę SD, jest na nim backup, ale TWRP nie widzi go. Już wgrałem 7.1.3, nie będę tego przywracać, aplikacje ładują się z chmury. 

Edytowane przez Lukash
ponowna instalacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukash napisał:

@mates21@FromWP nabroiłem. Będę wgrywał od nowa [ROM] xiaomi.eu_multi_ido_V7.1.3.0.LHPCNCK_v7-5.1 przez Miflash http://en.miui.com/thread-237485-1-1.html, teraz nawet aplikacje nie działają a do tego nie widzi karty sim. Brak zasięgu. Robiłem kopię zapasową (przynajmniej tak twierdzę) a recovery jej nie widzi. Trudno.

Sprawdziłem kartę SD, jest na nim backup, ale TWRP nie widzi go. Już wgrałem 7.1.3, nie będę tego przywracać, aplikacje ładują się z chmury. 

No to trochę to potrwa i chyba dane aplikacji straciłeś. I tak niedługo zmienisz rom na nowszy (tak przypuszczam).Najlepsza i najszybsza metoda na kopię zapasową, to lokalna kopia na SD, bo kopiuje i aplikacje i dane aplikacji (te w pamięci wewnętrznej i karcie SD). Niestety nie we wszystkich romach ta funkcja działa prawidłowo, a szkoda. Jeżeli po instalacji romu wgrałeś to samo TWRP które miałeś przy wykonywaniu kopii to powinno widzieć tą zrobioną na SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP też tak zrobiłem, nawet zrzuciłem na PCta obraz backupa z TWRP. Po instalacji przez Miflash jeszcze bardziej namieszało. Już nie mam roota :) serio wszystko od nowa. TWRP też nie ma.

Mając już zainstalowane: xiaomi.eu_multi_ido_V7.1.3.0.LHPCNCK_v7-5.1 nie chce pójść odblokowanie bootloader i rootowanie.  Pozostaje znów instalacja dev rom przez Miflash –> odblokowanie bootloadera –> TWRP –> instalacja 7.1.3.0 –> root (superSU). :?

Edytowane przez Lukash
ciąg dalszy zmagań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji przez MiFlasha to wszystko znika root też i trzeba od nowa. Dlatego podstawą jest kopia z której można by to było odtworzyć i chyba tylko na tym polega namieszanie. Nie wiem co można by było zrobić żeby roota zachować, bo mi root nie był na razie do szczęścia potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 sztuki redmi 3 z 7.1.3.0 i mam z nimi 2 spore problemy, z którymi nie bardzo mogę sobie poradzić.

1. Mam w domu 3 AP dual band, wszystkie mają ten sam SSID ale nadają na innych kanałach. Problem polega na tym, że telefony logują się tylko do jednego z nich i nie chcą się zalogować do pozostałych nawet jeśli zgubią ten pierwszy. Wszystkie inne urządzenia dają sobie z tym radę.

2. Nie pobiera mi danych punktów dostępowych wifi z konta Google.

Zna ktoś rozwiązania tych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Siona napisał:

Mam 2 sztuki redmi 3 z 7.1.3.0 i mam z nimi 2 spore problemy, z którymi nie bardzo mogę sobie poradzić.

1. Mam w domu 3 AP dual band, wszystkie mają ten sam SSID ale nadają na innych kanałach. Problem polega na tym, że telefony logują się tylko do jednego z nich i nie chcą się zalogować do pozostałych nawet jeśli zgubią ten pierwszy. Wszystkie inne urządzenia dają sobie z tym radę.

2. Nie pobiera mi danych punktów dostępowych wifi z konta Google.

Zna ktoś rozwiązania tych problemów?

1. Redmi 3 chyba raczej na pewno nie obsługuje 5GHz tylko 2,4 bgn, czyli z dual banda nici. 

2.Problem z synchronizacją z kontem Googla na tym romie, w nowszych bywa lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Redmi 3 chyba raczej na pewno nie obsługuje 5GHz tylko 2,4 bgn, czyli z dual banda nici. 

2.Problem z synchronizacją z kontem Googla na tym romie, w nowszych bywa lepiej.

Spoko - może być 2,4...byle przyłączał się między apekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP też tak zrobiłem, nawet zrzuciłem na PCta obraz backupa z TWRP. Po instalacji przez Miflash jeszcze bardziej namieszało. Już nie mam roota  serio wszystko od nowa. TWRP też nie ma.

Mając już zainstalowane: xiaomi.eu_multi_ido_V7.1.3.0.LHPCNCK_v7-5.1 nie chce pójść odblokowanie bootloader i rootowanie.  Pozostaje znów instalacja dev rom przez Miflash –> odblokowanie bootloadera –> TWRP –> instalacja 7.1.3.0 –> root (superSU). :?

Po flashowaniu wszystko od nowa musisz, ale bootloader odblokowany zostaje

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukash napisał:

@xmacx3 tak właśnie myślałem, że powinien zostać. Ale nie mogę zainstalować TWRP przez Flashify (bo nie mam roota) a próba instalacji poprzez  MIUIPolska_instalator_recovery nie udaje się. 

Najlepiej zainstalować TWRP cofface, dołączonym skryptem bo to sprawdzone i przypuszczam że jakbyś tego użył to nic byś nie namieszał i miał kopię danych.

Link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569

Link do forum xiaomi .eu http://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/ gdzie masz więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też  macie tak jak ja, że pomimo zaznaczonej opcji "pokaż kontakty z numerami" w jednej linii jest np. Imię a poniżej "karta SIM2 Kontakty" ?

Rom 7.1.3.0

Trzeba kliknąć na kontakt, aby numer wyświetliło .

Edytowane przez [email protected]
Poprawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które już kupiły ten telefon (Redmi 3 PRO) Jak wygląda sytuacja z jakością dźwięku z jacka na słuchawkach? Ostatnio na telefonie brata(Mi4) podczas słuchania muzyki własnie można usłyszeć takie szumienie. Jest to szczególnie uciążliwe gdy słucha się muzyki cicho. Głównie mi chodzi o własnie o to szumienie czy występuję oraz o ogólną ocenę jakości dźwięku.

Edytowane przez damian483
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, damian483 napisał:

Mam pytanie do osób które już kupiły ten telefon (Redmi 3 PRO) Jak wygląda sytuacja z jakością dźwięku z jacka na słuchawkach? Ostatnio na telefonie brata(Mi4) podczas słuchania muzyki własnie można usłyszeć takie szumienie. Jest to szczególnie uciążliwe gdy słucha się muzyki cicho. Głównie mi chodzi o własnie o to szumienie czy występuję oraz o ogólną ocenę jakości dźwięku.

Może brat za dużo słucha skompresowanej muzyki i typowe objawy pogorszenia słuchu przy takiej muzie... a może faktycznie mi4 daje ciała.

W redmi 3 dźwięk jest raczej słaby (poza wbudowanym głosnikiem, tu jest super), ale szumów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też  macie tak jak ja, że pomimo zaznaczonej opcji "pokaż kontakty z numerami" w jednej linii jest np. Imię a poniżej "karta SIM2 Kontakty" ?

Rom 7.1.3.0

Trzeba kliknąć na kontakt, aby numer wyświetliło .

Tak i tak ma być. Ta opcja nie do tego służy. Jeśli mass jakieś kontakty bez numerów, ja mam np maile z gmaila to po włączeniu tej opcji nie są widoczne

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jarekm95 napisał:

Tak i tak ma być. Ta opcja nie do tego służy. Jeśli mass jakieś kontakty bez numerów, ja mam np maile z gmaila to po włączeniu tej opcji nie są widoczne

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Myślałem, że coś po prostu nie mogę znaleźć, takiej odpowiedniej opcji. Z tego co pamiętam w starych nokiach było takie coś i nie było trzeba klikać w kontakt, aby numer zobaczyć.

W sumie ten napis u dołu jest mało przydatny, jak dla mnie lepiej byłoby mieć tam numer telefonu... kontakty i tak mam na jednej karcie SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kilka pytań co do Redmi 3/Pro. Zastanawia mnie jaki w tym telefonie jest ekran. Oglądałem kilka recenzji i często pojawia się coś w stylu "bardzo dobry jak na taką cenę", ale czy ten ekran faktycznie jest dobry czy po prostu trzeba sporo wybaczyć w tym budżecie? Chodzi mi głównie o kolory i czerń. Obecnie mam LG G3 i muszę powiedzieć, że ekranem "niesamowitej" rozdzielczość QuadHD właściwie to bardzo się zawiodłem. Strasznie blade kolory (choć to aż tak bardzo nie przeszkadza), ale fatalna czerń. Jak sobie chce obejrzeć jakiś serial i są jakieś ciemniejsze sceny to komfort oglądania nie jest na zbyt wysokim poziomie. Na LG przechodziłem z galaxy S3, wiadomo inna technologia wyświetlacza, ale ten Samsung to już dość stary model a wyświetlacz ciągle bardzo dobry. Poza tym w LG przeszkadza mi jego rozmiar i chciałbym coś mniejszego. Czekałem na prezentację MI5 i nie podoba mi się to że jest taki duży. Wygląd nie jest dla mnie aż tak istotny, ale Redmi 3 wygląda nawet nieźle, przynajmniej na zdjęciach i filmach.

Na koniec chciałbym jeszcze zapytać jak sądzicie czy ten model byłby wystarczający do komfortowego użytkowania chociaż ponad rok? Bo z tego co czytałem to procesor jest raczej średni (dużo rdzeni, ale nie bardzo mocne) i czy bardzo czuć w nim jakieś oszczędności, bo to jednak budżetowy model, a ostatnio używałem raczej modeli flagowych (które nie zawsze spełniały oczekiwanie, z S3 byłem bardzo zadowolony prawie przez 3 lata)? Czy lepiej poczekać aż potanieją modele flagowe Xiaomi? Ciekawi mnie też Mi4S, ale w nim chyba wydajność baterii jest po prostu standardowa, a Redmi mnie właśnie też mega baterią przyciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 ma prawie na pewno LCD właśnie od LG, Nasycenie, odwzorowanie kolorów jest niezłe. Mi osobiście pod tymi względami bardziej odpowiada od Amoleda z S3 którego kolory są przejaskrawione i nienaturalne, a dodatkowo ma jakąś dziwną zielonkawą dominantę (w S6 i S7  jest lepiej, bez tej dominanty). Czerń to chyba jedyny gorszy parametr wyświetlacza R3, (porównując z Amoledami) jak to jest dla ciebie najważniejsze, to nie będziesz zadowolony. Procesor daje radę do normalnego użytkowania niczego więcej nie potrzeba, chyba że jesteś zapalonym graczem. Mi 5 wcale nie jest duży, trochę cieńszy, może minimalnie wyższy, ale lżejszy od R3. Co do baterii to tutaj Redmi 3 wygrywa ze wszystkim o "normalnych" rozmiarach i wadze. W wykonaniu zupełnie nie widać oszczędności (no może jedynie brak podświetlenia klawiszy funkcyjnych).

Jak kolega cincin27 napisał w międzyczasie powyżej, ekran Redmi 3 ma wysoką jasność maksymalną i niską minimalną co przekłada się na dosyć komfortowe użytkowanie i nie męczy nadmiernie wzroku.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27@FromWP

Dzięki za odpowiedzi. To że Redmi 3 ma LCD to się domyślałem, chodziło co to czy daję radę coś obejrzeć raz na czas film/serial. Poza tym już się nawet trochę przyzwyczaiłem do G3, w którym czerń jest bardzo słaba nawet jak na LCD.

28 minut temu, cincin27 napisał:

@Dominic

W tej cenie konkurencja oferuje gorsze procesory (Redmi3 Snapdragon 616 vs Snapdragon 400/410). 

Tak wiem, jest bardzo dobrze w stosunku co ceny, ale chodzi o to czy ogólnie dobrze daje radę i czy starczy na trochę. W gry czasem gram, ale raczej w platformówki czy logiczne typu cut the rope. No zdarzy się nawet gta sa, ale już nawet na S3 się dało pograć po obniżeniu grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu czerń jest chyba lepsza od tej w G3, Z oglądaniem filmów zero problemu, w praktyce jak położysz obok Iphona 6 i wyświetlisz to samo na R3, to różnica jakaś tam będzie, ale w sumie pomijalna. A na jak długo wystarczy taka wydajność procesora, to wróżenie z fusów, ale przypuszczam ze na dwa lata to spoko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...