Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.05.2016 o 22:20, cukru napisał:

 Ludzie od goldwaya dostają wersję taką jak wyżej.

Sorry, ale jako nowy użytkownik tego forum trochę się już w tym wszystkim pogubiłem...Niby czytam różne wątki, ale tego jest tak dużo...Czy możesz usystematyzować moją wiedzę? :)

Na chwilę obecną kupując Redmi 3 Pro:

1. Przy zakupie u Chińczyków mam wgrany jakiś zmodyfikowany soft...Właściwie może być dodany nawet język polski, ale będzie on bardzo słabo przetłumaczony. Dodatkowo ze względu na modyfikację softu...będzie więcej reklam i ogólnie soft będzie niedopracowany?

2. Mogę wgrać xiaomi.eu 7.1 poprzez miflash na zablokowany telefon, który otrzymam od Chińczyka, ale na 90% nie będę miał sprawny czytnik linii papilarnych, no i w skrajnej sytuacji może też wystąpić problem z obsługą dwóch kart sim?

3. Mogę odblokować telefon i wgrać każdy możliwy system (dev, stable oraz MiuiPolska-nie wiem czym te dwa pierwsze się różnią?). Będę miał sprawny czytnik linii papilarnych i wszystko powinno być ok, ale główny problem polega na tym, że wielu osobom nie udaje się odblokować Redmi 3 Pro?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lekki taki skrzyp jest jak mocno scisne pod portem USB. Reszta cicho.

@UP

1. Zależy od sklepu

2. Nwm, patrz niżej.

3. W ostatniej aktualizacji dodano funkcje czytnika (wersja na odblokowany).

Co do unlocka, to jak ktoś zrobi według poradnika to raczej nie powinno być problemów, choć sam tego nie robiłem jeszcze (brak zgody).

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz telefon? Ja ponad 2 tygodnie i jest dobrze. Nie ściskam telefonu, więc mi to lata :) .

Nie sprawdzam przed wykonaniem każdego połączenia czy telefon mi skrzyni i gdzie .

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój egzemplarz posiadam ponad 2 miesiące. Trochę mnie zaciekawiły wasze wpisy więc zacząłem go mocno ugniatać ;-) Nie ma absolutnie żadnego dźwięku.
Może to zależy od daty wyprodukowania albo koloru?
Redmi kupiłem u Goldwaya w kolorze "Dark Grey" czyli z czarnym frontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2016 o 00:22, enesas napisał:

1. Zależy od sklepu

2. Nwm, patrz niżej.

3. W ostatniej aktualizacji dodano funkcje czytnika (wersja na odblokowany).

Dziękuję za próbę pomocy, nie obrażaj się, ale nie jest łatwo zrozumieć to co piszesz...Być może jestem przewrażliwiony, być może to kwestia wieku, no ale musiałem, aż szukać na necie co znaczy skrót "Nwm". Żeby nie móc napisać dwóch krótkich wyrazów...szczyt lenistwa albo brak szacunku do języka ojczystego.

Napisałeś cytuje: "w ostatniej aktualizacji", ale co miałeś na myśli, aktualizacji jakiego oprogramowania: dev, stable? Pisałem, że nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica, na forum też nie znalazłem odpowiedzi na ten temat w FAQ. Nie operuj skrótami myślowymi jak rozmawiasz z kimś kto sugerował, że jest laikiem, bo trudno się zrozumieć...

Edytowane przez cointreau
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cointreau napisał:

 "Nwm". Żeby nie móc napisać dwóch krótkich wyrazów...szczyt lenistwa albo brak szacunku do języka ojczystego.

 

Akurat powszechnie znane skróty są dobre, tylko że ten jest delikatnie rzecz biorąc niszowy, prędzej bym widział idk od angielskiego, podobnie jak wszystkie LOLe czy IMHO. Sam już nwm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica, na forum też nie znalazłem odpowiedzi na ten temat w FAQ. Nie operuj skrótami myślowymi jak rozmawiasz z kimś kto sugerował, że jest laikiem, bo trudno się zrozumieć...

To źle szukałeś.

A idąc takim rozumowaniem to na zawsze tym laikiem pozostaniesz.

Po co małe dziecko uczyć liczyć, przecież wiadomo że nie zna cyfr. Trudno mu będzie zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

To źle szukałeś.

A idąc takim rozumowaniem to na zawsze tym laikiem pozostaniesz.

Po co małe dziecko uczyć liczyć, przecież wiadomo że nie zna cyfr. Trudno mu będzie zrozumieć.

Być może źle szukałem, ale to nie nie oznacza od razu, że człowiek nie chce się czegoś nowego nauczyć...

Przeczytałem na forum kilka wątków mających po kilkanaście-kilkadziesiąt stron, tak więc szacunek dla osób, które założyły to forum mam ogromny, co nie zmienia faktu, że z różnych powodów panuje tu ogromny chaos. Nie jestem pierwszym użytkownikiem, który pyta o sprawy fundamentalne...po prosu nie ma tutaj usystematyzowanych podstawowych informacji, być może niektóre trudno znaleźć jak to napisałeś, ale na pewno wiele się dubluje w różnych wątkach lub po prostu są nieaktualne.

Uważam, że mógłbyś podać link do strony gdzie znajdę elementarne odpowiedzi na moje pytania...W "Słowniczek dla początkujących" oraz FAQ nie znalazłem takich informacji, no ale Ty się wolisz bawić w sarkazm i dowalić "nowemu"...Twój wybór.

Panowie, próbuje to wszystko ogarnąć drogą dedukcji, ale lata studenckie mam już dawno za sobą, więc nie bardzo jest czas siedzieć całymi dniami na forum szukając tego, co niezbędne...Co nie znaczy, że chce mieć wszystko podane na tacy.

Przechodząc do sedna, życzliwe osoby proszę o rozwiązanie moich wątpliwości:

1. Są dwie oficjalne wersje softu Xiaomi: stable oraz dev ?

2.Kupiłem Redmi 3 Pro od Goldway'a i sugerując się tym, co napisał wcześniej "cukru" będę miał tam wgrany jakiś zmodyfikowany soft...prawdopodobnie będzie to modyfikacja "stable". Poprzez tą modyfikację będzie zaśmiecony trochę system, ale za to będzie tam częściowy język PL.

3. Aby wgrać MIUI Polska muszę odblokować bootloader. Z kolei odblokowanie bootloadera łatwiej jest wykonać z wersji niezmodyfikowanej przez Chińczyka, czyli lepiej mieć wersję dev na starcie? Jeśli napiszę do Goldway'a prośbę o nie wgrywanie żadnego softu, to otrzymam dev , z tym, że nie będzie tam z kolei nawet języka angielskiego?

 

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do kompedium wiedzy w tym dziale. Dokładam wszelkich starań, by informacje tam zawarte były aktualne i kompletne.

1.tak

2.tak

3.tak, ale w oficjalnym angielski będzie, nie będzie polskiego, będzie kilka chińskich apek, nie będzie usług google

Złóż już teraz wnisek, zanim tel ci dojdzie będziesz miał zgodę

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2016 o 09:20, hUBI napisał:

ROM został reuploadowany, prawdopodobnie z powodu aplikacji "wallpapre carusel". U mnie nie zauważyłem problemu z tapetami na ekranie blokady:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863137706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, hUBI napisał:

ROM został reuploadowany, prawdopodobnie z powodu aplikacji "wallpapre carusel". U mnie nie zauważyłem problemu z tapetami na ekranie blokady:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863137706

Jest nowy stabilny 7.3.1eu link https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863138006 

Już wgrałem, trwało to max 10min wliczając ściągnięcie z serwera.

Edytowane przez FromWP
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FromWP napisał:

Jest nowy stabilny 7.3.1eu link https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863138006 

Już wgrałem, trwało to max 10min wliczając ściągnięcie z serwera.

Witam.

Mam teraz stabilny eu 7.2.7. Jak wgrać 7.3.1 żeby zachować wszystkie pki i ustawienia?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem na 0 punkcie odblokowania bootloadera...

Nie mogę uzyskać 100% Security check up bo nie chce mi przyjąć security questions. Po ich wpisaniu, potwierdzam je (poprawnie oczywiście) przeglądarka się przelogowuwje ponowie do mi account i po zalogowaniu dalej widać zę nie ma Security Questions (none) i można sobie to tak ustawiać do usranej śmierci... sms,wybieranie pytań, odpowiedzi, potwierdzenie i taka pętelka...

Miui 7.2.7.0 Stable LHPCNDB -kompletnie do używalny z masą krzaczastego gówna

 

ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarekm95 napisał:

Normalnie przez updater/twrp install. Powinien wejść bez wipe bo to kolejna wersja tego samego romu

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

a chcąc przejść z weekly 6.4.28 na najnowsze stable należy zrobić wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sadistik napisał:

a chcąc przejść z weekly 6.4.28 na najnowsze stable należy zrobić wipe?

Trzeba by wiedzieć na bazie jakiego romu jest to stable. To 7.3.1 prawdopodobnie starszego niż 6.4.28. Okaże się jak zainstalujesz bez wipe. Zrób pełną kopię w TWRP najwyżej wrócisz i zrobisz wipe all.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mates21 napisał:

xiaomi.eu_multi_ido_V7.3.1.0.LHPCNDD_v7-5.1.zip - testowal juz ktos? :)

Mam ten ROM wgrany gdzieś tak od 18tej godziny więc na razie ciężko się wypowiedzieć ;-)

Oprócz pustych ustawień (musiałem odmrozić aplikację od drukowania) nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań - może jeszcze jedynie należało ponownie uruchomić SD fixa dla zapisu na karcie bo Dokumenty pojawiają się i znikają, widget pogody już nie pokazuje następnego alarmu (to chyba jedynie działa w pierwszym stable od xiaomi.eu)

O baterii jeszcze powiedzieć słowa nie mogę - panel sterowania mówi mi że moje 100% baterii starczy mi na 3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...