Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, cukru napisał:

Jeśli chcesz, żeby telefon działał dobrze to tak. Ewentualnie pewnie znajdzie się jakiś syfiasty rom ale tego zdecydowanie nie polecam. Już lepiej z angielskim przeboleć.

No, a ja myślałem, że alternatywą jest wgranie na zablokowany telefon Redmi 3 Pro oprogramowania xiaomi.eu 7.1 poprzez miflash. Nie będzie tylko działał czytnik linii papilarnych, a poza tym będzie stabilnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cointreau napisał:

No, a ja myślałem, że alternatywą jest wgranie na zablokowany telefon Redmi 3 Pro oprogramowania xiaomi.eu 7.1 poprzez miflash. Nie będzie tylko działał czytnik linii papilarnych, a poza tym będzie stabilnie?

 

Jest jakiś sposób żeby zrobić backup tego systemu co mam teraz żeby jakby nie działało SIM to wgrać go spowrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hUBI napisał:

Jest nowy ROM do Redmi 3

1. Domyślam się, że aby go wgrać, trzeba mieć odblokowany bootloader?

2. Jeśli tak, to mimo wszystko domyślam się, że jego pojawienie zwiększa prawdopodobieństwo, że niedługo pojawi się soft na zablokowany telefon?

3. Czy Goldway, który od wczoraj podpisuje swoje aukcje przy Redmi 3 Pro "Official Global Firmware,Multi Language" będzie instalował właśnie ten soft do którego link podałeś, czyli: xiaomi.eu_multi_ido_6.5.5_v7-5.1 ? Innymi słowy, czy te softy to jest to samo?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cointreau napisał:

2. Jeśli tak, to mimo wszystko domyślam się, że jego pojawienie zwiększa prawdopodobieństwo, że niedługo pojawi się soft na zablokowany telefon?

Na zablokowany bootloader nie pojawi się już nowy soft nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak instalujecie nowszą wersję xiaomi.eu to robicie full wipe czy nie jest to konieczne? Wolałbym tego uniknąć bo nie chce mi się od nowa wszystkiego instalować:) Jeśli nie full to tylko cache i dalvik?

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Ciacho23 napisał:

Czy jak instalujecie nowszą wersję xiaomi.eu to robicie full wipe czy nie jest to konieczne? Wolałbym tego uniknąć bo nie chce mi się od nowa wszystkiego instalować:) Jeśli nie full to tylko cache i dalvik?

Nic nie musisz wipe-ować dalvik/cache też nie jest potrzebny (nie zaszkodzi ale to niepotrzebna operacja i szkoda czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

To za wcześnie żeby cokolwiek stwierdzić, ja wracam na 7.2.7eu stab ale nie ze względu na baterię.

Mi też się wydaje, że szybciej bateria spada. Zobaczymy jak się zachowa przez noc. A Ty czemu wracasz do 7.2.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cointreau napisał:

Zatem uświadom mnie jaki konkretnie soft wgrywa Goldway? To jest multi language, pewnie modyfikowany, ale baza jest jaka?

Nie mam zielonego pojęcia jaki wgrywa może coś ktoś im wymodził. "Official Global Firmware,Multi Language" nie istnieje i na razie nawet nie wiadomo czy official global kiedykolwiek będzie, bo na razie nie planują sprzedaży tego modelu na rynku globalnym. Zapytaj Goldwaya.

7 godzin temu, Ciacho23 napisał:

A Ty czemu wracasz do 7.2.7?

Nie z powodu baterii, W tym po raz pierwszy wbudowana aplikacja zawiesiła się i nie chciała zamknąć. To jednak wersja testowa, wiele rzeczy do przodu, ale błędy też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, niezależnie od wersji jest to zawsze jakieś 5-6% bez WiFi ani transmisji, żadnej synchronizacji, apki mają ograniczony dostęp do działania w tle. Mam zamiar wrócić na 7.1.3.0 bo tylko tam ta bateria dobrze trzymała, przez noc zaledwie 1-2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj jak ladowalem wieczorem to od 23:30 do 8 rano miałem 99%, bez wifi czy transmisji,  mam wersję 6.4.21. A pamiętam jak 6.4.14 bateria mi leciała... Teraz jest lepiej, chociaż na starszych wersjach było najlepiej xD

Edytowane przez damek255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wieczorem wgrałem, chyba trochę gorzej niż na 7.1.3 ale wszystko mi działa (jakieś drobne braki w tłumaczeniu na polski). Na 6.5.5 lokalna kopia zapasowa kasuje niektóre dane jak w poprzednim i dodatkowo się wiesza w trakcie działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie popatrzę sobie jeszcze przez tydzień-dwa jak będzie się zachowywał, bo w sumie instalacja czegoś nowego co chwile uniemożliwia wysnucie jakichkolwiek miarodajnych wniosków. :P Z resztą, z tego co widzę, ten system 'tak ma' - czasami jest kosa i natychmiastowa reakcja, czasami coś mu się w tle uruchomi i dokąd pamięć się nie zorganizuje, to mało co jest jej w stanie trwale pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wybraniu opcji Reset hasła na xiaomi.eu trzeba coś potwierdzać SMSem z nr tel który podałem na początku? Pytam, bo mój kochany złodziejski pomarańczowy operator przyblokował przy zmianie taryfy SMSy, a zapomniałem hasło (ba, zapomniałem... nie wchodzi mi mimo, że jest poprawne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...