Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego, że jak był Redmi Note 2 to dopiskiem "Prime" oznaczano wersję z większą ilością pamięci RAM i większą ilością pamięci wewnętrznej (w R3, w przeciwieństwie do RN2 jej ilość się nie zmienia).

Zmienia się, jest wersja z 16GB/2GB i wersja nazywana PRO (chociaż na stronie producenta nie ma nigdzie tego PRO) z 32GB/3GB

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Ciacho23 napisał:

Wejdź na forum telchina.pl i tam się dowiedz. Jest osobny wątek o zakupach u Goldwaya. W pierwszym poście masz tam wszystko wyjaśnione.

Dziękuję CI  bardzo !

Życzliwych nadal proszę o potwierdzenie, czy kupować po przez aukcje EU. Czytałem to kilka razy i nie jest to dla mnie jednoznaczne.

PS. Życzliwych inaczej proszę o zignorowanie tego wpisu i życzę miłego dnia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tpawel napisał:

Kolejny raz napisze:Do ubezpieczenia nie możesz brać eu express bo w EU express nie ma VAT. Ubezpieczasz tylko paczkę z Chin bo wtedy mogą Ci go naliczyć

Rozumiem, że normalnie kupić. 

Ale można kupić też na stronie EU i tam masz darmową dostawę i vat jest wtedy możliwy. Dobrze rozumiem ?

Edytowane przez [email protected]
Dodanie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czego ty nie rozumiesz? Albo kupujesz na aukcji EU Express wybierając odpowiednią opcję dostawy (płatną), albo kupujesz na normalnej aukcji i wykupujesz ubezpieczenie w wysokości 5%, albo kupujesz na normalnej aukcji nie wykupując nic (darmowa wysyłka) i liczysz się z tym, że możesz zapłacić VAT.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ciacho23 napisał:

Kolego czego ty nie rozumiesz? Albo kupujesz na aukcji EU Express wybierając odpowiednią opcję dostawy (płatną), albo kupujesz na normalnej aukcji i wykupujesz ubezpieczenie w wysokości 5%, albo kupujesz na normalnej aukcji nie wykupując nic (darmowa wysyłka) i liczysz się z tym, że możesz zapłacić VAT.

Tak, ale wcześniej napisałeś, że na EU nie ma VAT i o to mi chodzi. 

Mogę kupić na EU i domyślnie wybrać darmową dostawę i wtedy mogę dostać VAT. Napisałeś to tak, że kupując na EU nie ma  VAT. 

VAT-u nie ma, jak wybierzesz odpowiednią dostawę. Nie znaczy to, że kupując na tej aukcji na pewno nie dostaniesz VAT.

Rozumiesz o co mi chodzi ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcje Eu express to wysyłka z Chin z przepakowaniem w EU i w momencie tego przepakowania jest robiona już odprawa. Do Ciebie dochodzi paczuszka już z EU więc bez VAT. To jest opcja dodatkowo płatna , wybierasz na określonych aukcjach konkretny płatny rodzaj wysyłki. Druga z opcji to wysyłka z Chin, z ubezpieczeniem od ewentualnego VAT. Wtedy na aukcji wybierasz opcję free shiping, do tego dokupujesz na aukcji z itemami odpowiednią ich ilość(5% wartości telefonu po zaokrąglenia w górę do pełnych $),płacisz za to razem i dajesz cynk do przedstawiciela Goldwaya na telchinie. Nie potrafię bardziej tego rozpisac, resztą to samo jest w pierwszym poście wątku Goldwaya.

P.S sorry za wtopę z płcią. Po nicku ciężko się połapać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

Aukcje Eu express to wysyłka z Chin z przepakowaniem w EU i w momencie tego przepakowania jest robiona już odprawa. Do Ciebie dochodzi paczuszka już z EU więc bez VAT. To jest opcja dodatkowo płatna , wybierasz na określonych aukcjach konkretny płatny rodzaj wysyłki. Druga z opcji to wysyłka z Chin, z ubezpieczeniem od ewentualnego VAT. Wtedy na aukcji wybierasz opcję free shiping, do tego dokupujesz na aukcji z itemami odpowiednią ich ilość(5% wartości telefonu po zaokrąglenia w górę do pełnych $),płacisz za to razem i dajesz cynk do przedstawiciela Goldwaya na telchinie. Nie potrafię bardziej tego rozpisac, resztą to samo jest w pierwszym poście wątku Goldwaya.

P.S sorry za wtopę z płcią. Po nicku ciężko się połapać ;)

Chciałem tylko zaznaczyć, że kupując na aukcji EU i wybierając darmową dostawę też mogę zapłacić VAT.

A tak po za tym, czym różni się kupienie na zwykłej aukcji z darmową dostawą, a aukcją na EU też z darmowa dostawą ?

Itemy są dokupywane na zwykłej aukcji, więc co zmieni się w momencie kupna na EU z darmową dostawą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie rozni bo aukcje eu express to aukcje z opcją płatnego przepakowania, w przypadku free shiping paka idzie z Chin i ma ryzyko VAT( nie demonizowałbym też tego, ani razu nie miałem okazji a w tym roku mam już na koncie kilkanaście paczek z telefonami i inna elektroniką)

O resztę pytaj w wątku na telchinie. Przedstawiciel jest cierpliwy i wszystko tłumaczy. Chyba że wkurzysz moderatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tpawel napisał:

Niczym się nie rozni bo aukcje eu express to aukcje z opcją płatnego przepakowania, w przypadku free shiping paka idzie z Chin i ma ryzyko VAT( nie demonizowałbym też tego, ani razu nie miałem okazji a w tym roku mam już na koncie kilkanaście paczek z telefonami i inna elektroniką)

O resztę pytaj w wątku na telchinie. Przedstawiciel jest cierpliwy i wszystko tłumaczy. Chyba że wkurzysz moderatora

Zaryzykuje i wezmę bez ubezpieczenia, najwyżej zapłacę te parę złotych i już. Jak to mówią " nie ryzykujesz, nie pijesz szampana " ;)

Redmi 3 Pro wezmę z uwagi na czytnik linii papilarnych. Na pamięci w moim przypadku nie będzie różnicy. Zastanawiam się tylko nad kolorem (przód biały lub złoty)

Dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam :)

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, korbielow napisał:

Czy ktoś wie dlaczego czasami nie wyświetla mi się powiadomienie o czekającej wiadomości z telegramu ? Np. wczoraj kolega do mnie napisał o 23  i nie miałem nic. Dopiero dzisiaj rano jak uruchomilem telegram to wyskoczyły te powiadomienia. Wyglada to jakby ten Telegram nie działał w tle. Tylko czasami się tak dzieje. wie ktoś może dlaczego ? Dodam że wszystkie powiadomienia dla aplikacji telegram mam włączone.

Mi się wydaje. że to o czym piszesz jest wynikiem ograniczenia aplikacji w tle.

Additional Settings / Battery & performance / Manage Apps' battery usage / Choose apps / [wybierasz] / Custom

i tam ustawiasz dostęp do sieci po wygaszeniu ekranu:

Network - stay connected

Z kolei wszystkie programy nawigacyjne typu endomondo, ozi explorer, orux maps - wymagają włączenia

Location - Allow

bo inaczej, po kilka minut po wygaszeniu ekranu traca dostęp do GPS'a i przestają zapisywać scieżkę
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w opcjach "dźwięki" jest w tym modelu coś takiego jak "siła głosu"? Podobno w Redmi Note 3 jest taka zakładka i właśnie tam pomimo ustawienia jej na max, występuje problem z natężeniem głosu osoby z którą się rozmawia. Innymi słowy słychać ją słabo...Nie mówię tutaj o wadzie telefonu, bo słychać drugą osobę, ale jest to poniżej średniej jaką oferują inni producenci nawet w tańszych smartphone'ach.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, enesas napisał:

Tak, ale żeby to zrobić, to potrzebuje custom recovery, a to zaś na lbl jest nie możliwe. Jest inny sposób?

jeśli masz zablokowany bootloader to chyba nie - bo xposed instaluje się jakby w 2 krokach - np. xposed-v80-sdk22-arm64.zip (framework xposed) przez recovery a potem np. XposedInstaller_3.0_alpha4.apk normalnie jak zwykłą aplikację - tak przynajmniej ja robiłem - ale nie na MIUI tylko na CM 12.1 zainstalowanym na Redmi 3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, enesas napisał:

W takim razie muszę czekać na zgodę :/ .

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

No niestety tak - a potem jeszcze odblokować bootloader :) - co czasem jest procesem banalnym a czasem przysparza wiele nerwów (choć z tego co pamiętam to chyba u mnie w miarę to bezproblemowo poszło w kolejności - miflashem stabilny china - potem z aplikacji update - chiński dev z katalogu w telefonie a na końcu odblokowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...