Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, cincin27 napisał:

To jak wytłumaczysz fakt, że mam dokładnie takie same objawy jak ludzie, którzy podłączyli pendrive przez OTG?

 

Wysłałem telefon do Goldwaya tydzień temu. Jak dojdzie to się przekonam co zrobią.

Właśnie to dla mnie dziwne i nie wytłumaczalne, gdyż ja podłączam prawie codziennie jakiś pen i nigdy nie miałem żadnego problemu:shock:

edit: Ja zakupiłem telefon 22 lutego w XFS. Może wcześniejsze sztuki miały ten problem?

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak włączyć żeby pojawiały się nowe wiadomości z messengera? Na globalu mi działało, a na najnowszym 6.4.21 tylko w pasku powiadomień się pojawia wiadomość a jak w nią klikam to nie przenosi do messengera tylko znika.
W ustawieniach grzebałem ale nic nie udało mi się ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, prz3m3k96 napisał:

Wie ktoś jak włączyć żeby pojawiały się nowe wiadomości z messengera? Na globalu mi działało, a na najnowszym 6.4.21 tylko w pasku powiadomień się pojawia wiadomość a jak w nią klikam to nie przenosi do messengera tylko znika.
W ustawieniach grzebałem ale nic nie udało mi się ustawić.

Panel sterowania - uprawnienia -uprawnienia - messenger - pokaż pływające okna

Było już po milion razy w każdym dziale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarekm95 napisał:

Panel sterowania - uprawnienia -uprawnienia - messenger - pokaż pływające okna

Było już po milion razy w każdym dziale.

Mam to włączone i nie wyskakują chmurki czatu.

Na global rom sie pojawiały.

Edytowane przez prz3m3k96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podpowie ktoś gdzie i najtaniej kupić Redmi 3 lub wersję Pro ? Od jakiegoś czasu kupuję na AliExpress, ale tym razem obawiam się o vat. Ceny są tam od 130 $ za zwykłego i 160 $ za Pro. Może jest jakieś lepsze rozwiązanie gdzie kupić, żeby mieć pewność w niepłaceniu vatu ?

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FromWP napisał:

Nie traci wydajności, a w Samsungu jak postawisz od nowa system, to też wraca do normy. To tracenie wydajności to przypadłość Androida nie poszczególnych modeli czy producentów telefonów.

Masz na myśli przywrócenie ustawień fabrycznych w samsungu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś kupony, żeby obniżyć cenę z  AliExpress od Goldwaya w opcji z ubezpieczeniem od vat, czy taniej nie da się ;) ? Redmi zwykłe lub Pro mam zamiar kupić.

Który w/g Was bardziej opłaci się ?

Chciałem jeszcze dodać i dowiedzieć się jak jest, że niby 5 % płaci się za brak vat (post wyżej), a ja po wybraniu opcji trzeciej (sellers method) widzę, że to prawie 17 $ przy cenie telefonu 130 $. Jak to jest ?

Edytowane przez [email protected]
Dodanie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuponów nie ma,ale dla Polaków jest przeważnie folia i silikon grats.

Selers method za 17$(nie DHL) to opcja z odprawą celna na terenie EU, dzięki czemu ty już VAT nie zapłacisz. To co innego niż ubezpieczenie. Ubezpieczasz za 5% wartości paczkę, która idzie z Chin bezpośrednio do Ciebie, a w razie naliczenia VAT płacisz go, a Goldway Ci oddaje. Wszystko jest dokładnie opisane w pierwszym poście w linku który ktoś Co wcześniej wrzucił. Co do wersji pro to wg mnie nie warto dopłacać te 30$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Kuponów nie ma,ale dla Polaków jest przeważnie folia i silikon grats.

Selers method za 17$(nie DHL) to opcja z odprawą celna na terenie EU, dzięki czemu ty już VAT nie zapłacisz. To co innego niż ubezpieczenie. Ubezpieczasz za 5% wartości paczkę, która idzie z Chin bezpośrednio do Ciebie, a w razie naliczenia VAT płacisz go, a Goldway Ci oddaje. Wszystko jest dokładnie opisane w pierwszym poście w linku który ktoś Co wcześniej wrzucił. Co do wersji pro to wg mnie nie warto dopłacać te 30$

Teraz rozumiem...  czyli lepiej kupić z ubezpieczeniem bo taniej, skoro i tak mam vat mieć wrócony, chyba, że nie wróci ;)

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem pliki z dyktafonu i miałem rację - nagrywanie połączeń w redmi3 jest skopane jeśli chodzi o jakość (testowane na romie 713 xiaomi.eu LB

redmi 3 : 8kbps mp3

redmi 2: 32 kbps mp3

macie podobnie u siebie? idzie to jakoś zmienić (sam dyktafon nagrywa ok, tak jak mu się ustawi ale opcji do jakości połączeń nie ma).

 

/co do r3pro ja bym wziął - wpisywanie pinu jest dość męczące lepiej odblokowywać z palca/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Xiaomi to chyba najczęściej. Niezła zabawa, ale mi się na razie podoba, zobaczymy kiedy się znudzi.

Bzdura. Na każdym moim Xiaomi nie robiłem Wipe nawet po rozpakowaniu z pudełka. Chyba, że wracałem np z MiNote PRO do MINote lub z Mi4c do MINote. A tak instalowałem zawsze wersje codzienne. Żadnych Wipe i jakoś żyję. Trzeba umieć korzystać z telefonu (czytaj: używać normalnie).

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Acid napisał:

Bzdura. Na każdym moim Xiaomi nie robiłem Wipe nawet po rozpakowaniu z pudełka. Chyba, że wracałem np z MiNote PRO do MINote lub z Mi4c do MINote. A tak instalowałem zawsze wersje codzienne. Żadnych Wipe i jakoś żyję. Trzeba umieć korzystać z telefonu (czytaj: używać normalnie).

Wysłano z MiNote

Chyba znowu nie zrozumiałeś, gdzie w moim wpisie widzisz słowo Wipe? Nie pisałem o tobie tylko ogólnie o użytkownikach, a ci co chwilę stawiają system od nowa, cofają się do starszych wersji romów i robią Wipe all. Nie twierdzę że tak trzeba robić po każdej instalacji systemu. To tylko wniosek z obserwacji forum. A pytanie było czy w Redmi 3 po jakimś czasie spada wydajność jak w Samsungach, to napisałem co można zrobić jak tel zaczyna mulić niezależnie od firmy i tyle.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego czasami nie wyświetla mi się powiadomienie o czekającej wiadomości z telegramu ? Np. wczoraj kolega do mnie napisał o 23  i nie miałem nic. Dopiero dzisiaj rano jak uruchomilem telegram to wyskoczyły te powiadomienia. Wyglada to jakby ten Telegram nie działał w tle. Tylko czasami się tak dzieje. wie ktoś może dlaczego ? Dodam że wszystkie powiadomienia dla aplikacji telegram mam włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie z czego wynika to, że niektórzy sprzedawcy (np.Goldway) tytułują "Redmi 3 Pro" opisem "Prime", natomiast inni (XFX, Spe Mall) tego nie robią. Tak na szybko nie widzę różnic między tymi modelami, ale skąd u Chińczyka nawiązanie do "Prime", skoro specyfikacja taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...