Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacje przez OTA chińskiego ROMu niczego nie kasują, po odblokowaniu musisz zrobić pełne czyszczenie przed wgraniem nowego softu. Jeśli aktualizujesz cotygodniowe wydania, to z każdym kolejnym nie musisz już czyścić telefonu. Zaleca się to jednak przy dużych przeskokach ze starszej/nowszej wersji na nowszą/starszą wersję. Teoretycznie można zsynchronizować ustawienia pulpitu, aplikacje, kontakty, galerię z kontem Xiaomi, mnie w praktyce pobrało tylko fotki i kontakty, resztę musiałem ustawić od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarekm95 napisał:

Błagam. Fakt, nie działa... na najstarszym romie jaki wyszedł. Na nowszych jest poprawiony.

Fajnie że został poprawiony, ale na zablokowany BL nowszego ROMa nie wgram. Na 7.1.3.0 - bo o tym romie mówimy - nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w moim Redmi procesor nie obniża nigdy taktowania poniżej 800mhz podczas zerowego obciążenia. Czy tak ma być, nie powinno być niżej? Wybaczcie jeżeli to głupie i oczywiste pytanie, ale dopiero niedawno zacząłem przygodę z szajomi.

2965ab90c9cfdbc3db58f153e0faeeab.jpg

Rom to MIUI Polska 6.4.21.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę mi nakreślić krótko temat....

mam zablokowany BL wrzuciłem rom z tego n.w poradnika, działa wszystko pięknie na Redmi 3...

pytanie 1). co to jest za rom?:)

2). jak go aktualizować?

3) czy MIUIpolska też można wrzucić przy zablokowanym bootloaderze? czy tylko przez recovry?

4). Czy ten sam rom mogę wrzucić do Redmi 3Pro (oczywiście domyślam się, że czytnik linii papilarnych nie będzie działał. 

Z góry przepraszam za tendencyjne dla większości pytania ale w temacie telefonów Xiaomi jestem JESZCZE :) laikiem...do tej pory robiłem wszystko z czysto Androidową platformą. 

Dnia 6.03.2016 o 16:18, jarekm95 napisał:

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A kto robi ten rom tj. rozumiem, że to nie jest oficjalny rom od Xiaomi?

2. Czyli, żeby zaktualizować, muszę od nowa flashować telefon?

4. A gdzie mogę śledzić info na temat romu xiaomi.eu dla RM3Pro, bo nie chciał bym pozbawiać PRO funkcji czytnika linii. Na stronie xiaomi.eu jest tylko o romach na odblokowany BL

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mastefix napisał:

4. A gdzie mogę śledzić info na temat romu xiaomi.eu dla RM3Pro, bo nie chciał bym pozbawiać PRO funkcji czytnika linii. Na stronie xiaomi.eu jest tylko o romach na odblokowany BL

Tutaj pojawiają się informacje o ROMach:

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Najnowszy ROM będzie miał obsługę czytnika dla wersji pro, ale się opóźnia z powodu problemów z tym właśnie czytnikiem. Inne telefony mają już 6.4.28 a my jeszcze czekamy. Oczywiście musisz mieć odblokowany BL (operacja dość łatwa do wykonania), myślę że na zablokowany nic więcej się już nie pojawi.

Edytowane przez hUBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, enesas napisał:

 

 

Pytanie, czemu Redmi 3 nie otrzyma ROMu Global (wraz z j. Polskim)?

 

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Bo podobno jest przeznaczony na rynek chiński,  a global dostają telefony w dystrybucji międzynarodowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, enesas napisał:

A jest szansa że go otrzyma? Gdzieś na forum (en.MIUI.com) widziałem, że nie jestem jedyny :) .

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Słyszałem że użytkownicy Redmi 3 wystosowali petycję w tej sprawie i obecnie zbierają podpisy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 6.4.21 też działa gorzej. Jak będę miał potem czas to może sprawdzę jeszcze jak to działa na CyanogenModzie, bo na stockowe romy nie chce mi się wracać.

Edit: Żeby nie być gołosłownym załączam filmik. Niestety coś się spieprzyło przy nagrywaniu i jest niska rozdziałka, ale to co potrzeba to widać.

Spoiler

 

Edit2: A tak to wygląda na świeżo postawionym CM 12.1 od cofface

Spoiler

 

 

Edytowane przez cukru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, AlexAFC napisał:

Dobrze rozumiem, że jak zamówię Redmi 3 z ibuygou to nie ma na niego miuipolska, a żeby mieć polski język muszę wgrać xiaomi.eu? To wymaga odblokowania bootloadera (czy jest w ogóle zablokowany?)?

Mogą wgrywać co najwyżej rom 7.1.3 z miuipolska na zablokowany bl lub jakiś inny tzwn śmieciowy z językiem polskim. BL będziesz miał zablokowany raczej na pewno, z odblokowanym było by to bardzo podejrzane. Wgranie jednego z romów miuipolska/eu nie wymaga odblokowania bl, wystąpisz o zgodę, dostaniesz ją, odblokujesz, wgrasz co będziesz chciał. Trochę to trudne, wymaga czasu i poczytania, ale jak Pan ogarnie to "będzie Pan zadowolony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, enesas napisał:

A dalej? Zwłaszcza na drugiej misji (co się nożyczki w gardło wsadza :D), to po tej akcji są wieeelkie lagi.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nie mam pojęcia, tyle pograłem ile nagrałem :D Może kiedyś sprawdzę jak bardzo będzie mi się nudzić, bo ogólnie moim zdaniem takie gry na smartfonach nie mają sensu i bardziej zależy mi na wydajności przy codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytania, bo nie znalazłem odp. Odblokowany BL, jes root, twrp i miui polska 6.4.14. Konto G udało się usunąć przez format kart pamięci. Synchronizacji kontaktów nie da się wyłączyć, ale w opcjach aplikacji Kontakty można oczywiście ustawić, które kontakty z którego konta mają być widoczne.

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...