Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

no ale w centrum gdańska chyba nie wyłączyli nagle wszystkich stacji LTE na innych częstotliwościach niż 800 mHz  to musi być coś z APNem, pokombinuje jeszcze. lte na pewno mam aktywne bo na innym tel działa w miarę ok

Sorry, w tapatalku nie widać lokalizacji.

Skoro ta karta w innym telefonie ma LTE to tak jak piszesz- tylko APN

Edit: z tego co pamiętam to w Trójmieście wogole jest problem z 800Mhz bo zakluca jakieś częstotliwości wojskowe i Plus praktycznie nie ma tam 800Mhz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AdBloczek napisał:

Czy ktoś posiada Mi Band? Występuje u Was ostry drenaż baterii, jeżeli chcecie otrzymywać powiadomienia?

Jeżeli nie, to jaką macie wersje ROM'u oraz wersję MiFit?

Ja chyba wracam na pierwotne eu na zablokowany bl. Tam bateria pięknie trzymała spokojnie 3-4 dni, teraz góra 2. Nie było żadnych błędów. Od 3 wersji drenaż baterii na bluetooth, na poprzednim romie restart po włączeniu gps, dziś rano odbieram połączenia od razu na głośnomówiącym, nie mogę przełączyć na głośnik, dopiero restart telefonu pomógł.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie jest w drugą stronę. Po ostatniej aktualizacji miui Polsza,  bateria trzyma wyśmienicie, a jak widać na załączonych obrazkach korzystam z wielu aplikacji :-P jasność ekranu automatyczna, kontrast standardowy (nie automatyczny tak jak jest to fabrycznie) 

Screenshot_2016-04-17-10-45-24_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-17-10-45-43_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-17-10-46-00_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-17-10-46-16_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez damek255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u siebie również zauważyłem lepszą wydajność baterii na 7.1.3.0. W MiBandzie mam powiadomienia na SMS/połączenie/budzik, do tego puls co 10 minut, co na R3 nie robi większego wrażenia. Telefon znowu wytrzymuje do 3 dni, a bateria nie leci w dół od samego patrzenia.

I chyba nie ma znaczenia, czy ROM na zablokowany czy odblokowany, bo sam mam stable na odblokowany. ;) Jak sam Acid mówi - nikt nie każe nikomu gonić za cyferkami, wersje stable są ogólnodostępne, a przede wszystkim sprawdzone.

Edytowane przez Guziiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, damek255 napisał:

No a u mnie jest w drugą stronę. Po ostatniej aktualizacji miui Polsza,  bateria trzyma wyśmienicie, a jak widać na załączonych obrazkach korzystam z wielu aplikacji :-P jasność ekranu automatyczna, kontrast standardowy (nie automatyczny tak jak jest to fabrycznie) 

..

Na jakim Romie jesteś? Wygląda to świetnie..

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałem nosa z tą dostawą Redmi 3 Pro w xiaomi.com.pl. Termin dostawy przesunięty na 18-19 kwietnia. Na alledrogo w AMmarket też się pojawiła wersja pro za 779zł tylko nazwali sobie to "sprzedażą przedpremierową" ;-) bo dostawę też mają mieć 18 kwietnia, przy czym piszą że mają mieć wszystkie kolory. Natomiast Technos nie chcą się przyznać kiedy dostawa, piszą tylko niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guziiik napisał:

I chyba nie ma znaczenia, czy ROM na zablokowany czy odblokowany, bo sam mam stable na odblokowany. ;) Jak sam Acid mówi - nikt nie każe nikomu gonić za cyferkami, wersje stable są ogólnodostępne, a przede wszystkim sprawdzone.

Stable od Xiaomi.eu w wersji 7.2.7?

Chyba go sprawdzę... instalowałem też CM 12 i wczoraj CM 13 (który działał całkiem spoko, oprócz tego, że Greenify nie dało się zainstalować), ale CyanogenMod jest do bani, jeżeli chodzi o współpracę z MiBandem (odblokowywanie ekranu za jego pomocą). Na tych romach też był drenaż na bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdBloczek napisał:

Stable od Xiaomi.eu w wersji 7.2.7?

Chyba go sprawdzę... instalowałem też CM 12 i wczoraj CM 13 (który działał całkiem spoko, oprócz tego, że Greenify nie dało się zainstalować), ale CyanogenMod jest do bani, jeżeli chodzi o współpracę z MiBandem (odblokowywanie ekranu za jego pomocą). Na tych romach też był drenaż na bluetooth.

7.1.3.0 stable xiaomi.eu, stąd: https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/

Właśnie widzę, że strona się mocno zaktualizowała - zniknęły MIUI 7.0, a pojawiły się 7.1 oraz 7.2. Znajdziecie tam 7.2.4.0 oraz 7.2.7.0 stable dla Redmi 3 - prawdopodobnie ten, który wcześniej wrzucał @FromWP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ciacho23 napisał:

Gdzie przechowywana jest kopia systemu , którą robię w Ustawienia/Urządzenia/Kopia i kasowanie danych/Kopia systemu MIUI? Czy ona się nie skasuje jak zrobię full wipe przy instalacji np nowszej wersji romu?

Jeśli masz miejsce na karcie SD, to backup tworzy się pod lokalizacją MIUI/backup/Allbackup. Jeśli miejsca nie ma to pewnie robi w pamięci wewnętrznej, a ta przy domyślnym wipe pozostaje nienaruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zakupić redmi 3, ewentualnie redmi 3 pro. I tu moje pytania. Warto dołożyć do wersji pro? Przede wszystkim chodzi mi o ilość ramu bo 16 rom mi wystarczy. I ważniejsze: Jak to jest z jakością fotek? Aktualnie mam Lumie 920 i nie chce żeby się okazało, że mam znaczny spadek jakości. Jeżeli jest slabo to czy Mi4 jest lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, AdBloczek napisał:

TWRP zostanie.

Mi na każdym romie działa SuperSU z tego linku: http://download.chainfire.eu/897/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247.zip

Instalujesz również przez TWRP, po zainstalowaniu ROM'u (już nic nie czyścisz wtedy).

Ok pewnie dziś to zrobię wszystko. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ROM'y są do kitu, jeżeli ktoś korzysta z Mi Banda.

Przez ostatnie kilka dni testowałem wiele, wiele różnych romów dev, stable, cyanogenmod itd. Na każdym z nich był olbrzymi drenaż baterii jeżeli miałem włączony bluetooth oraz powiadomienia z Mi Band. Telefon praktycznie w ogóle nie chciał wchodzić w deep sleep i w efekcie mogłem korzystać z Redmi 3 bez ładowania maksymalnie 2 dni (mając włączony ekran nie więcej niż 1,5h), co jest wynikiem tragicznym.

Za radą Guziiik zainstalowałem dosyć już stary ROM Xiaomu.eu w wersji 7.1.3 (ja zainstalowałem ten na odblokowany bootloader). Na razie go testuję, ale już wiem, że będzie dobrze, bo nie ma problemu z przechodzeniem w deepsleep przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności opaski.

Z jednej strony szkoda, że nowe romy są tak skopane, z drugiej... dobrze, że jest chociaż jeden normalny :)

Post umieszczam z myślą o osobach, które borykają się z podobnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...