Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ooth napisał:

 

@RobinsonMogłbyś napisać, co zrobiłeś?

Zalogowałem się na konto Mi i tam trzeba było dopiero wpisać nr telefonu. Przyszedł kod weryfikacyjny na SMS i jakoś się udało.

Mam pytanie. Czy oglądacie coś w streamingu? Chodzi mi o kanały Full HD. Mam zacinki i nie da się oglądać nawet mimo niewielkiego bitrate. Kanały SD z większym bitrate chodzą bez problemu. Może to kwestia ustawień w VLC albo trzeba wypróbować inną apkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się odwrócić kolory (a dokładniej zamienić czarną czcionkę na białą) w powiadomieniach z aplikacji w pasku powiadomień? Ustawiłem sobie powiadomienia z Chrome'a, żeby mieć jakąś prowizoryczną synchronizację z Facebookiem (a nie chce instalować aplikacji, bo ssie), ale są praktycznie nieczytelne. Mi Band Tools też cechował się podobnym problemem, ale w ustawieniach można było odwrócić te kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guziiik napisał:

Czy da się odwrócić kolory (a dokładniej zamienić czarną czcionkę na białą) w powiadomieniach z aplikacji w pasku powiadomień? Ustawiłem sobie powiadomienia z Chrome'a, żeby mieć jakąś prowizoryczną synchronizację z Facebookiem (a nie chce instalować aplikacji, bo ssie), ale są praktycznie nieczytelne. Mi Band Tools też cechował się podobnym problemem, ale w ustawieniach można było odwrócić te kolory.

Może zmień motyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AdBloczek napisał:

Głupie pytanie - nie muszę mieć odblokowanego bootloadera aby zainstalować chiński ROM developerski przez MiFlash? Czy ma on root'a w sobie?

Gdy swego czasu próbowałem zainstalować deva przez MiFlasha w trybie download to nijak mi się nie udawało. Trzeba było zainstalować stable przez MiFlasha, a potem dev przez updater, może to naprawili w nowych wersjach. Root jest dostępny po nadaniu kilku irytujących zgód w Panelu Sterowania (telefon sam się zrestartuje i instalacja potrwa chwilę).

Edytowane przez cukru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sprawdzić czy się będzie lepiej sprawował niż chiński, stabilny rom. Za kilka dni prawdopodobnie dostanę zgodę na odblokowanie bootloadera, więc lepiej od razu być na developerskim romie.

Pytanie za 100 punktów - czy to prawda, że oficjalny developerski rom można bez komputera, przez wybranie paczki w updaterze w telefonie? Lepiej w taki sposób czy przez MiFlash?

 

@cukru

Obecnie mam china stable.

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było. Próbowałem kilka razy, aż za którymś dopiero poszło. Aha, zrestartuj telefon oczywiście. U mnie było też tak, że niby nie zrootowało, ale jak zainstalowałem Titanium backup to root był, a pokazywało w Kingo Root, że nie. Dopiero później jak zaktualizowałem superuser to pokazało, że root jest. Powywalałem przez Titanium zbędne chińskie śmieci i tablet otrzymał nowe życie, przyspieszył o 100%

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu Redmi i ciekawi mnie kilka kwestii:

- jakie jakościowo zdjęcia oraz filmy wychodzą spod tego modelu? Nie oczekuje, że zastąpię aparat fotograficzny smartphonem, więc może sprecyzuje w czym recz...Czy Redmi nie ma problemów z łapaniem ostrości? Odnoszą się tutaj do modeli, które kiedyś używałem (LG G2 mini, Samsung Galaxy Grand Prime) i właśnie w nich poważnym problem stanowił autofocus. Czy nagrywając dziecko będę mógł liczyć, że video będzie wychodziło ostre? W poprzednich telefonach, wystarczy, że obiekt się przemieszczał i od razu było widać gubienie ostrości.

- odnośnie samego zakupu...Model Redmi 3 trochę ostatnio podrożał (szczególnie kolor czarny). Czy uwzględniając ten fakt, nie lepiej dołożyć 100zł i kupić wersję PRO, która się właśnie pojawiła na aliexpress?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale domyślnie jest to wyłączone, ogólnie telefon robi poprawne zdjęcia i filmy, nie wyróżnia się pod tym względem ani na plus czy minus w klasie cenowej do 1000 zł. Mocno odszumia co dla niektórych bedzie dobre, dla malkontentów tragiczne, a niestety nie można tego zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michaelwaut napisał:

Próbował ktoś, kto ma zrotowany telefon usuwać usługi google play i instalować google play service blocker?

Ten proces nie jest nikomu do niczego potrzebny, a zajmuje tylko miejsce na telefonie.

Prościej będzie jak sobie przełożysz kartę sim do Nokii 6030, bo pomysł z usuwaniem usług google play jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Farnsworth napisał:

W xiaomi.com.pl pojawił się Redmi 3 PRO w ciekawej cenie 769zł.

Wspominałem o tym wyżej....Na aliexpress wersja pro jest już po 650zł, więc jak doliczą cło, wyjdzie tyle ile w PL, a jak nie, to dużo taniej, tak więc chyba lepiej zaryzykować i go sprowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...