Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Tia.. Nie wprowadzaj ludzi w blad . Gdzie wibra a gdzie optyka...

Przestan gadac bzdury to zadne kowadelko ano mloteczek tylko optyka i kazdy to wie, tylko ty nowe teorie tworzysz. Wiele komorek ma taki objaw. A jak sie ma hujalej :-P ? Takie samo bzdurne pytanie jak Twoje... A tak sie ma xperia ze to taki sam objaw ma. Tylko nagle w redmi 3 zmienilo sie na vos innego?....

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Takie samo porównanie jak twoje, 3 minuty zajęło mi poszukanie potwierdzenia mojej tezy. W odniesieniu do redmi 3,a nie xperii. Dalej wprowadzaj ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Apap napisał:

Pora na sprostowanie...

Tym którzy się nie nabrali gratuluję!!!

A tym co się dali złapać - Prima Aprilis :)

Obudowa się nie regeneruje sama a dodatki @acida nie uaktywniają optycznej stabilizacji aparatu ;) i to nie ona trzeszczy!

Wyśmieje się później ;)

Myślałem, że ubrudziłeś telefon, brud się starł i stąd takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.3.31 stabilniejsze od poprzedniej nareszcie wszystko działa dzienne blokady, midrive i odbieranie połączeń przychodzących na numer internetowy w aplikacji telefon już nie resetuje telefonu co zauważyłem dzisiaj na 6.3.25

Tenfilip :-D

Redmi2 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On musi skomentować kogoś post, mimo że nie posiada wiedzy na dany temat.

Ilość postów musi się zgadzać. 

Dokładnie tak jak Ty. A nie Ty się znasz bo w Xperii tak było :D

Serio poświęć te 5 minut i zobacz gdzie jest silniczek od wibry w redmi 3 bo brniesz niepotrzebnie w jakieś personalne wycieczki. Z mojej strony EoT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego do mnie to pisałeś. Nigdzie nie wypowiadałem się na temat Xperii, nawet nigdy nie miałem smartfona od Sony.

Sorry to nie do Ciebie było. Na telchinie to nie ja pierwszy napisałem o wibrze, a na pclab w życiu nie bylem. W takim razie ktoś ma takie samo zdanie jak ja. Na chińskich stronach są filmy z rozbierania redmi 3. Wszystko tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie usunięcia pliku z karty SD (programem Solid Explorer) pojawia się informacja że nie jest to możliwe (chodzi o dowolny plik). Jedynie systemowa apka Pliki na to pozwala. Próbowałem metody opisanej poniżej, ale u mnie okno wyboru się nie pojawia.

 

Edytowane przez Konterski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały podany przez Ciebie wątek ma raptem 14 wpisów. Przeczytanie ich zajmuje niecałą minutę, z czego rozwiązanie masz mniej więcej w połowie, czyli jakiś 6 wpis.

Więc albo czytać nie umiesz albo jesteś leniwy i nie chce Ci się czytać albo pojęcia nie mam.

PS. tak, nabijam sobie posty, pytanie tylko co to daje? Odpowiedź: nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałen nadzieję że obęcie się bez potrzeby rootowania (ale okno wyboru folderów się nie pojawiało).

Udało mi nadać roota (via Kingroot), mam dostęp do partycji systemowej. Tylko teraz przy próbie zastapienia pliku platform.xml pokazuje się "Operation failed."
Próbowałem Root Browser https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree i ES File Explorer File Manager  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

Ta druga apka również wyświetla "Read-only file system".

Co dziwne - jak ponownie odpaliłem Kingroot, ponownie pojawiła się informacja "Try to root".

Edytowane przez Konterski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, enesas napisał:

Przeze mnie? Ja tylko zapytałem o sens postu. Czytaj do kogo i co piszesz.

PS. Ten wątek, to ma 2006 postów.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Fakt, nie czytam uważnie, nie Ty pytałeś :)

 

@Konterski, użyj Total Commandera, nadaj mu uprawnienia root w ustawieniach, na samym końcu i wszystko zadziała. Pliku nie podmieniaj kopiowaniem an niego tylko najpierw skasuj, a potem w to miejsce skopij nowy, przytrzymaj na nim palec, wybierz właściowości i ustaw flagi tak, żeby było "644". Zrestartuj telefon i możesz wtedy usunąć root.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2016 o 20:44, jarekm95 napisał:

Gest uszczypnięcia - przy zegarku pojawi się przycisk edycji - później już się połapiesz.

No chyba coś robię nie tak, bo rzeczywiście pojawia się edycja (a na dole 4 opcje: układ ikon, widżety, tapeta, efekty). Wchodzę w edycję i mam coś takiego i nie wiem gdzie tam jest wybór pokazywania dnia tygodnia.

 

 

lokalnie.png

top.png

zegar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach mogę powiedzieć iż 6.3.31 jest naprawdę ok wszystko działa bardzo dobrze jest stabilny wady xiaomi,eu na zablokowany bootloader naprawione jedyna wada to przynajmniej u mnie nie wiem czemu po przełączeniu na noc na profil oszczędnościowy, wracając na normalny nie włącza transferu danych komorkowych trzeba codziennie rano recznie lub zrezygnować z przełączania profili zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nikt jeszcze nie pomyślał, żeby można było wybudzić telefon podwójnym stuknięciem np. w przycisk home, albo sekwencja stuknięć w przyciski dotykowe. Myślę, że nie byłoby to bardzo prądożerne. A do tego dać, żeby dostępne było to tylko jeżeli czujnik odległości nie wskazywałby niczego zbyt blisko (np. Jak telefon jest w kieszeni)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądożerne to to jest (na podstawie Nexusa 7 2 gen), ale przydatne (np. W takim etui na rower). Co do działania na przyciski dotykowe, to to samo. Jeżeli każdy przycisk byłby na oddzielnym panelu dotykowym to np. na samym Home jakby to było, to nawet tego spadku baterii by nikt nie zauważył .

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie bardzo prądożerne jeżeli się to dobrze zrobi. LG nie ma z tym problemu (mówię na podstawie LG L90 i LG G2)

A co do przycisków dotykowych to się zgadzam kompletnie. Z tego właśnie powodu pomyślałem o nich. Żeby zminimalizować jak najbardziej pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitizer w najbardziej aktywnym trybie pobiera 1.5mA :) w nexusie 7 bardziej chodzi o nieusypianie procesora aby obsłużyć dotyk. Digitizery fabrycznie przystosowane do wybudzania, w stanie czuwania pobierają około 1-10uA i zwracają przerwanie tak samo jak przycisk włączania telefonu. Obsługuje to kernel. Więc w przypadku takim pobór prądu przez urządzenie jest pomijalny. W nexusie już nie bo procesor ciągle działa tak jakby było włączony bez podświetlenia ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor wchodzi normalnie w Deep sleep...

Biorąc pod uwagę to co napisałeś, to tak czy siak w redmi 3 nie da się zrobić DT2W bez zauważalnego spadku baterii bo telefon nie wejdzie w Deep sleep (co do końca prawda nie jest).

Gdyby to była prawda, to przez noc w N7 nie ubyło by 2/3% baterii a 20/30 :) .

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...