Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Miui jest lżejsze niż nawet odchudzony touchwiz. Bawiłem się a5 i akurat redmi 3 bije Samsunga płynnością działania. Wykonanie w a5 trochę staranniejsze, ekran no to wiadomo co kto lubi- Amoled vs ips. Jakość dźwięku podobnie dobra W a5 za to aparat jest sporo lepszy niż w redmi 3. Stawialbym go gdzieś pomiędzy s4 a s5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nawet jaką wersję "eu" posiadasz. A ram w androidzie jest po to aby był zajęty. U mnie na Xiaomi.EU 7.2.4.0 całe UI (no może poza szybkim przewijaniem listy wszystkich aplikacji) chodzi płynnie.

7. 1.3.0 stable

Wiem, że jest po to, żeby był zajęty, ale jak to się nie przekłada na wydajność to się pytam.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nijak dopóki nie masz 100% zajętości! Redmi2 z 1GB ramu też działa w miarę płynnie. Czyszczenie ramu ma sens tylko wtedy gdy go brakuje, w pozostałych przypadkach to sztuka dla sztuki. EU 7.1.3.0 stable działa trochę ociężale w porównaniu np. z ostatnim 6.3.24 EU, ale on jest oparty na 7.3 a nie 7.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,ale nieraz nawet coś w tle działa i będzie mulic nawet przy wolnym RAMie. Ja nie mam FB, ani messengera. Te apki sporo wydajności kradną bo oprócz tego że sobie działają i zajmują pamięć to jeszcze ciągle próbują zbierać dane z innych apek żeby ''lepiej się dopasować do użytkownika''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odblokowałem bootloader i wgrałem MIUI 6.3.24
Niestety mam problem z mms-ami. Za nic nie mogę skonfigurować APN i jest problem z wysyłaniem i odbieraniem mms-ów.
Trochę to dziwne bo wcześnj na Xiaomi.eu wszystko działało bez problemu. Próbowałem już różnych ustawień i nic. Jestem w T-Mobile. Ktoś pomoże?

Edit:

Już sobie poradziłem. Okazało się, że przypadkowo w uprawnieniach wyłączyłem aplikacji SMS dostęp do danych mobilnych ;-)

Edytowane przez szyps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś Titanium Backup na rom MIUI eu 6.3.24? Mam roota jednak nie mogę zrobić kopi zapasowej, gdyż przy próbie jej zrobienia wywala mnie z aplikacji. Oczywiście przyznałem jej wszystkie uprawnienia i nadal to samo.

Edit: Doszedłem do rozwiązania. W ustawieniach suprsu trzeba odhaczyć odstęp między nazwami i uruchomić telefon ponownie. 

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić Redmi 3 - interesuje mnie tylko model z czarnym frontem. Gdzie najlepiej jest obecnie kupić Redmi 3? Czy jest możliwość kupienia telefonu z gwarancją realizowaną w Polsce? Czy i tak zawsze telefon na gwarancję trafia do Chin? Czy kupując np. z Goldwaya zapłaci się VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kool napisał:

Gdzie najlepiej jest obecnie kupić Redmi 3? Czy jest możliwość kupienia telefonu z gwarancją realizowaną w Polsce?

Jeśli chcesz mieć gwarancję w PL to pozostają polscy sprzedawcy np Technos . 

https://miuipolska.pl/forum/forum/150-zakupy/

Masz cały dział poświęcony temu jakie sklepy/allegrowicze są polecane

 

23 minuty temu, Kool napisał:

Czy i tak zawsze telefon na gwarancję trafia do Chin?

Często sprzedawcy w PL oferują serwis również w kraju

 

25 minut temu, Kool napisał:

Czy kupując np. z Goldwaya zapłaci się VAT?

Ja kupiłem u niego i VAT'u nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moje wymagania nie były zbyt wielkie biorąc pod uwagę, że przechodziłem z Xperii X8. Telefon jest chyba najlepszy jeśli chodzi o niską półkę cenową, jeśli tylko polubisz MIUI to z Redmi 3 będziesz raczej zadowolona. Nie jest to demon wydajności, ale ze wszystkimi aplikacjami na co dzień radzi sobie bardzo dobrze, z cięższych gier testowałem tylko WOT i Mortal Kombat - bez zarzutu. Jeśli potrzebujesz dużej baterii to nie ma co się zastanawiać - po prostu brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na ibg i przyszło bez VAT.  Ale ibg zapakowane go jako prezent i wysłali z prywatnego adresu.  Dodatkowo support ibg jest genialny.  Z tego co przeczytałem maja oni jakąś umowę z serwisem w Polsce i jak wyślesz ticketa to oni poznuej decydują jak dalej Cię pokierować.  Z telefonu jestem mega zadowolony.  Przesyłam też grafikę jak był zapakowany telefon po wyjęciu z opakowania DHL. 

20160322_095934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką opcję dostawy wybraliście u Goldwaya? Jak długo szła przesyłka? Jak wygląda gwarancja w przypadku kupna u nich?

Mój szedł 11dni nl post

Pytanie, czy z Goldwayem też da się dogadać aby tak zapakowali (w celu pomniejszenia ryzyka VATu)?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Takie zapakowanie nic nie daje. Jak trafi na celnika to i tak ovatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2016o07:15, Redmi2 napisał:

Haha tak napewno....redmi 1,2,3 to bardzo niska polka zarowno w xiaomi jak i ogolnie. Owszem jest wart swojej ceny i to jeden z lepszych telefonow w tej cenie ale bez przesady.. Moze go jeszcze postaw wyzej niz flagowce :-D

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Kolego @Redmi2 akurat mam jak porównać wydajność tych modeli, bo żona ma A5(2015), a córka J5. I przy wykonaniu tych samych czynności na tych modelach (pobranie pliku .xlsm wagi 6MB z poczty i otwarciu w excel na tych tel. Redmi 3 robi to najszybciej i bez zająknięcia. A po za tym mimo, że dla Xiaomi to najniższa półka to wszyscy nazywają go średniakiem w rozsądnej cenie, a tak samo samsung pisze o A5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przymierzam się do kupna Redmi 3 i w związku z tym mam pytanie dla użytkowników wersji kolorystycznej white i gold czy dioda powiadomień jest widoczna w świetle dziennym ? Na filmikach ciężko to stwierdzić, a na pewno lepszy kontrast będzie z ciemnym przodem w wersji black.

I drugie, może głupie pytanie, ale nigdy nie korzystałem z tego serwisu, to czy promocja (6th anniversary) na Aliexpress zaczyna się 29.03 naszego czasu czy chińskiego ? I dla tych co już obserwowali podobne promocje to czy te 3000 sztuk Redmi 3 u Goldiego rozejdzie się jak świeże bułeczki w ciągu godziny, czy można będzie się jeszcze załapać na zakup jutro w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie aparatu. W ogóle nie rozumiem sposobu w jaki działa lampa błyskowa (o ile to tak można nazwać). Ustawiając ją w tryb AUTO ona mi się praktycznie w ogóle nie odpala, a aparat robi mi zdjęcie przy czasie  1/10 s. To siłą rzeczy zdjęcie musi być poruszone. Jak w ogóle lampa przy takim czasie może się nie odpalić? W ogóle pomiar światła jest jakiś totalnie ułomny. Czy u was też zmiana sposobu pomiaru światła nic nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weronikazduzadupa, od siebie mogę powiedzieć że jako posiadacz tego telefonu od ponad tygodnia to jest to cud telefoniczny. Telefon zamówiłem na allegro bo zależało mi na czasie i od pierwszego dnia byłem nim zachwycony. Nakładka jest bardzo fajna, po przesiadce z S3 to jest bardzo pozytywne wrażenie :)

Co do wydajności to jest bardzo dobrze. W gry nie gram, pisze dużo smsów, oglądam codziennie kilka filmków na YT i telefon wytrzymuje koło 11h na włączonym ekranie! (S3 przy identycznym wykorzystaniu siadał po 3h 20min :))

Także jeżeli ma ktoś wątpliwości co do telefonu za taką cenę to wystarczy przejrzeć kilka recenzji, forum i już ich mieć nie powinien :)

Z całego serca polecam ten telefon i jedyny na jaki bym chciał go zamienić to na Redmi 3 ale całe czarne!

@konar, w wersji "czarnej" mam ustawioną białą diodę i nie mam problemu z "odczytaniem" jej. Myśle, że jak ustawi się na jaśniejszych wersjach jakiś niebieski kolor, to bez problemu sie ją zobaczy ;)

Edytowane przez Menntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...