Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cincin27 napisał:
1 minutę temu, Erikt65 napisał:

@hUBI,

Jak dokładnie, krok po kroku wygrałeś dev rom na xiaomi.eu ?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

U siebie nie mogłem wgrać deva przez MiFlasha na Xiaomi EU, bo wyskakiwał jakiś błąd.

Zainstalowałem stable, potem przez updater dev rom, następnie dałem roota i zainstalowałem TWRP z aplikacji Flashify. Zresztą resztę instrukcji masz na portalu.

Przez MiFlash wgrałem, tylko trzeba pamiętać żeby to robić w trybie download (czarny ekran) a nie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cincin27 napisał:

Wychodzi wersja stable, czekasz 2 dni po wyjściu Xiaomi EU stable i instalujesz.. 

Pogubilem się już bardzo proszę o wyjaśnienie mam xiaomi.eu na zablokowany b. Ten pierwszy jaki wyszedł nic więcej nie robiłem to jak mogę wgrać ten najnowszy już miuipolska bez odblokowywania przez miflash??? Gdzie to mogę znaleźć... Bo myślałem że się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Apap napisał:

Pogubilem się już bardzo proszę o wyjaśnienie mam xiaomi.eu na zablokowany b. Ten pierwszy jaki wyszedł nic więcej nie robiłem to jak mogę wgrać ten najnowszy już miuipolska bez odblokowywania przez miflash??? Gdzie to mogę znaleźć... Bo myślałem że się nie da...


No bo się nie da. Stable xiaomi.eu też jest na odblokowany bootloader do instalacji przez twrp :) Jednym słowem jak chcesz mieć jakąkolwiek aktualizację to musisz odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

Nie. Skąd taki pomysł... Przecież masz listę zmian. 

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiedziałem względem której wersji są to zmiany. W chwili obecnej tylko wybudzenie podwójnym dotykiem  byłoby w stanie mnie przekonać do zmiany Romu Acida. Więc cała ta karkołomna zabawa dla mnie jest grą nie warta świeczki. 

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sloty na SIMki, to czy one się różnią czymś poza rozmiarem? Znaczy, niezależnie w który wsadze kartę, tam będę mógł śmigać po LTE, tak?

No i czy jest ktoś komu udało się wsunąć jednocześnie micro SD i dwie SIMki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu daje się wsunąć dwie karty sim i SD jednocześnie. Warunek jest taki, że trzeba podgrzać kartę nanoSIM i podwazyć laminat na którym siedzi pamięć z wyprowadzeniami, odkleić od plastiku, oczyścić z resztek kleju, lekko pocienić kartę pamięci pilnikiem (o 0.2mm) i skleić taki tandem klejem cyjanoakrylowym. Po sklejeniu grubość takiego twora wynosi 1.2 - 1.25mm i daje się wsunąć w slot bez uszkadzania go.

 

Tak wygląda sam laminat z flashem z karty SIM od tyłu. Grubość wynosi 0.35-0.4mm.

SIM_small.jpg

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Udało mi się odblokwać bootloader. Zainstalowałem Flashify (mam roota) wgralem TWRP i po restarcie telefonu pojawia mi się czarny ekran z logiem MI i nic więcej się nie dzieje. Nie mogę przejść do sekcji wipe...

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, korbielow napisał:

Mam pytanie:

Udało mi się odblokwać bootloader. Zainstalowałem Flashify (mam roota) wgralem TWRP i po restarcie telefonu pojawia mi się czarny ekran z logiem MI i nic więcej się nie dzieje. Nie mogę przejść do sekcji wipe...

Może wgrałeś TWRP do innego modelu lub inny rom. Ja miałem gorzej Klik. Bez paniki. Spróbuj przez miflask wgrać ROM co kolega polecił mnie w linku który podałem. I wygraj TWRP cofface z kompa.Wszystko wydaje się trudne, ale większość problemów jest z naszej winy.

Wygraj TWRP cofface inne u mnie nie działało. Bezpośrednio to chińskie( nie z instalatora Miui Polska od Acida) przez Ctrl+shift+ prawy myszy. Potem wpisujesz flash.bat i cały czas ok, ok. Nie przejmuj się krzaczkami. Sam wejdzie w TWRP. Język zmienisz w TWRP na angielski.  Tylko jak będziesz wgrywał musisz być w fastboot (Power i vol -)

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Apap napisał:

Zamiast mnie zachęcić do odblokowania bootloadera to mnie zniechecacie :( takimi historiami

Nie zniechęcaj się. Ja też myślałem, że nie dam rady. Po tylu przygodach co ja miałem, patrząc na to wszystko, to tak naprawdę nie jest takie trudne. Myślałem, że to magia, ale to nie magia. Zdrowy rozsądek i brak pośpiechu oraz czytanie poradników ze zrozumieniem pozwolą dojść do końca bez przygód

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moon napisał:

Może wgrałeś TWRP do innego modelu lub inny rom. Ja miałem gorzej Klik. Bez paniki. Spróbuj przez miflask wgrać ROM co kolega polecił mnie w linku który podałem. I wygraj TWRP cofface z kompa.Wszystko wydaje się trudne, ale większość problemów jest z naszej winy.

Wygraj TWRP cofface inne u mnie nie działało. Bezpośrednio to chińskie( nie z instalatora Miui Polska od Acida) przez Ctrl+shift+ prawy myszy. Potem wpisujesz flash.bat i cały czas ok, ok. Nie przejmuj się krzaczkami. Sam wejdzie w TWRP. Język zmienisz w TWRP na angielski.  Tylko jak będziesz wgrywał musisz być w fastboot (Power i vol -)

Wgrałem TWRP 

TWRP_cancro.zip

12.1MB Feb 25, 2016 | 12:10PM

z tej strony: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

To dobry czy zły ?

To mam odczekac 10 min po falshify ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pepso94 napisał:

Redmi 3 ma nazwę kodową ido a nie cancro

ok wgrało się, ale mam wszystko po chińsku... jak to zmienić...?

Probuje volume + ale nie zmienia na angielski.

[url=http://postimage.org/][img]http://s12.postimg.org/kktcs2ygt/IMG_0726.jpg[/img][/url]
[url=http://postimage.org/]image upload no limit[/url]

wgrałem to (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678):

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wgrało się, ale mam wszystko po chińsku... jak to zmienić...?

Probuje volume + ale nie zmienia na angielski.

wgrałem to (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678):

Tu masz opisane jak poruszać się po tym chińskim

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/10752-Kompedium-wiedzy-Redmi-3---rom,-root,-recovery,-bootloader,-faq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grzegorz.lki napisał:

 

Tu masz opisane jak poruszać się po tym chińskim

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/10752-Kompedium-wiedzy-Redmi-3---rom,-root,-recovery,-bootloader,-faq

a jak zrootowac teraz ten tel ? 

Bo podczas instalacji w instrukcji  bylo napisane zeby wybrac do not root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redmi2 napisał:

Jak przyjdzie to sie odezwij. Nie masz telefonu w rekach i juz chcesz cos robic? Spokojnie....

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Chciałem się już mentalnie przygotować :D Po prostu Chińczyk napisał, że tę wersję MIUI mój telefon posiada i chciałem się zawczasu zorientować co i jak :)

Edytowane przez kredzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam obecnie LG G2 i szukam ciekawego telefonu do 700-800 zł.

 

Tak się składa że posiadam Mi Banda 1S a z tego co wiem świetnie współpracowuje on z MIUI i są na nim dodatkowe funkcje do niego.

 

Czy Redmi 3 będzie dobrym następcą G2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci czytać posty innych, znowu kogoś hejtujesz nie znając tematu rozmowy.. @Robinson zadał pytanie: "Do jakiego popularnego obecnie modelu telefonu (np. Sony, Samsung, LG itp.) moglibyście porównać Redmi 3 pod względem wydajności? "

Więc odpowiedź do Samsunga A5 (2016) ma rację bytu, bo w A5 znajduje się procesor Snapdragon 615. 

Od kiedy tam niby jest snap 615? Tam siedzi exynos... Ale porównanie dość trafne. Ja bym dał też s5 neo i moto x play. Tylko nie ta rozdziałka, poza tym bardzo podobne.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...