Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z error code 504 podczas instalacji aplikacji z Google play. Nie mogę zrobić wipe bo mam zablokowany bootloader. A bootloader nie odblokuje bo zatrzymuje się na 50%. Próbowałem czyścić w security ale nie pomogło. A usunięcie konta się nie da bo nie ma uprawnienia administratora. Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też tak długo ładuje się telefon? Podłączyłem tel przy 23% baterii a po około 2h jest dopiero 46%. Czy to normalne? 

Oczywiście ładuję oryginalną ładowarką 2A z przejściówką. Mój stary Redmi 1s w tym czasie naładował się z 10% do pełna. Wiem, że stary Redmi 1s ma połowę mniejszą baterię ale za to połowę słabszą ładowarkę 1A. 

Wziąłem oryginalny kabel i idzie dużo szybciej.

Wysłane z mojego Redmi 3 (tapatalk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Rom Xiaomi Eu na zablokowany bootloader (mam zgodę na odblokowanie ale na razie nie chce mi się w to bawić bo działa bardzo spoko) jest pewien problem. włączam odtwarzacz muzyki i nie cofam do menu tylko od razu blokuję. po odblokowaniu telefonu jest ekran odtwarzacza i przy zmianie kawałka na kolejny zmienia się piosenka i włącza aparat. Też tak macie? 

Ps. Chodzi o ten ekran i klawisz zmiany kawałka na kolejny 

Screenshot_2016-03-24-18-20-43_com.miui.player.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Yuzan napisał:

Może jestem wyjątkiem, ale czy wam też podczerwień kiepsko reaguje? Np. jak chcę podgłośnić TV to muszę kilka razy nacisnąć aby podniosło się chociaż o 1. Wyjątek czy norma?

Irda działa dobrze. Jak już się znajdzie odpowiedni pilot to działa bez problemu z kilku metrów. Testowałem na dużym markecie i jedynie do jakichś nowszych samsungów nie mogłem znaleźć odpowiedniego pilota. Spróbuj może innej apki, np peel.
 

 

Przed chwilą, Sloniu napisał:

mam Rom Xiaomi Eu na zablokowany bootloader (mam zgodę na odblokowanie ale na razie nie chce mi się w to bawić bo działa bardzo spoko) jest pewien problem. włączam odtwarzacz muzyki i nie cofam do menu tylko od razu blokuję. po odblokowaniu telefonu jest ekran odtwarzacza i przy zmianie kawałka na kolejny zmienia się piosenka i włącza aparat. Też tak macie? 

Ps. Chodzi o ten ekran i klawisz zmiany kawałka na kolejny 

Screenshot_2016-03-24-18-20-43_com.miui.player.png

U mnie nie widzę takiego problemu. (najnowszy xiaomi.eu na odblokowany) To jest ekran blokady? Jeśli tak to może spróbuj innego motywu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem wyjątkiem, ale czy wam też podczerwień kiepsko reaguje? Np. jak chcę podgłośnić TV to muszę kilka razy nacisnąć aby podniosło się chociaż o 1. Wyjątek czy norma?

U mnie bez problemu. Mam sparowany TV, odtwarzacz DVD i wzmacniacz.

Wysłane z mojego Redmi 3 (tapatalk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yuzan napisał:

Może jestem wyjątkiem, ale czy wam też podczerwień kiepsko reaguje? Np. jak chcę podgłośnić TV to muszę kilka razy nacisnąć aby podniosło się chociaż o 1. Wyjątek czy norma?

U mnie jest podobnie. Działa to że słabą skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jarekm95 napisał:

Good news! Jest nowa wersja xiaomi.eu! A co najważniejsze są "Dodatki miuipolska"! Wreszcie nasz Redmi 3 nie  jest gorszy od innych urządzeń, które do tej pory miały "pełnoprawny miuipolska"

https://miuipolska.pl/miui-6-3-24/

Jest wersja do zainstalowania na zablokowanym bootloaderze (MiFlash)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo wypuścili by jeszcze jedna poprawiona i to miuipolska na zablokowany b. bo tak to trzeba będzie zaryzykować... odblokować i wgrywać...

A u mnie ten dotyk podczas ładowania to dziwna sprawa i chyba jednak programowa bo mimo zmiany kabla to czasem wariuje jednak a czasem nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jarekm95 napisał:

Nie. Nie ma i raczej nie będzie. Odblokuj bl

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Szkoda bo nie chce mi się bawić w instalację dev romu, na oryginalnym chińskim nie chciał mi odblokować...

Przygotowanie pod MiFlash jest takim problemem? Może ktoś kto ma odblokowany przygotuje taką wersję?

Edytowane przez hUBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was. Co tu ryzykujecie? Jeszcze nikt go nie uwalił na amen, a ten co prawie uwalił zrobił to przez swoją nieuwagę wgrywając pliki z innego fona.
 

Przed chwilą, hUBI napisał:

Szkoda bo nie chce mi się bawić w instalację dev romu, na oryginalnym chińskim nie chciał mi odblokować...

No to będąc na stable wystarczyło przez updater wgrać dev. Jeden krok więcej to tak dużo?
Wipe tak czy siak trzeba wypadałoby zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jarekm95 napisał:

Nie rozumiem was. Co tu ryzykujecie? Jeszcze nikt go nie uwalił na amen, a ten co prawie uwalił zrobił to przez swoją nieuwagę wgrywając pliki z innego fona.
 

No to będąc na stable wystarczyło przez updater wgrać dev. Jeden krok więcej to tak dużo?
Wipe tak czy siak trzeba wypadałoby zrobić.

Mam wgrany xiaomi.eu więc przez updatera nie wgram dev romu chińskiego. Przez MiFlash pokazuje mi "Device is locked". Pomożesz?

Edytowane przez hUBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarekm95 napisał:

No napisałeś że próbowałeś z "oryginalnego chińskiego" to myślałem że na stable siedzisz.

Sprawdź czy nowy rom dev pod miflash działa http://en.miui.com/a-234.html

Jak nie to wgraj stable miflash i poprzez updater wgraj deva.

Później odblokuj bootloader, wgraj twrp i wreszcie xiaomi.eu

Tak, próbowałem i się nie udało a później wgrałem xiaomi.eu przez MiFlash. Pobawię się jeszcze zgodnie z Twoimi instrukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cincin27 napisał:

U siebie nie mogłem wgrać deva przez MiFlasha na Xiaomi EU, bo wyskakiwał jakiś błąd.

Zainstalowałem stable, potem przez updater dev rom, następnie dałem roota i zainstalowałem TWRP z aplikacji Flashify. Zresztą resztę instrukcji masz na portalu.

Udało mi się wgrac dev rom od razu na xioami.eu. Trzeba pamiętać żeby wchodzić w download nie w fastboot. Teraz próbuję TWRP wgrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zgadnę. jest jakoś "patching system" i wtedy łapie reseta? A na samym recovery na środku masz strzałkę jakby kursor myszki?
Jeśli tak to xiaomi.eu podmieniło ci recovery na takie z bugiem.
Wypakuj to recovery, żeby mieć plik.img : https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569

Zmień jego nazwę na "twrp.img"
Plik img wgraj na telefon, uruchom recovery-install-po prawej jest klawisz bodajże "image" i wskaż pliczek z twrp i partycje recovery.
Na kompie ten sam pliczek podmień w obrazie xiaomi.eu (folder recovery,  przenieś go tam metodą przeciągnij i upuść)
Tak przygotowany rom zaflashuj w recovery.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @Acid od tej wersji dodał recovery z tego tematu

A że nikt go nie testował od nas to dopiero teraz się okazało. Nie wiem czy to bug recovery czy skryptu aktualizacji, prawdopodobnie wgra ci się dobrze i nic nie zauważysz bo to się robi jeszcze na starym recovery a dopiero przy ponownym wejściu do recovery masz to nowe. Ale jak drugi raz wgrywasz albo jakąś aktualizację to już nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja poczekam aż ktoś to przetestuje dokładnie razem z tym najnowszym romem bo siedzę póki co cały czas na stable 7.1.3.0 i w sumie jest ok tylko brak mi trochę roota z supersu. No i wgrałbym już wszystko przy okazji odblokowując bl żeby mieć spokój z tym i potem ewentualne nowe romy instalować przez updater bez żadnych wipe-ów, bo na starym Note przyzwyczaiłem się do co tygodniowych aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:
20 minut temu, jarekm95 napisał:

niech zgadnę. jest jakoś "patching system" i wtedy łapie reseta?
Jeśli tak to xiaomi.eu podmieniło ci recovery na takie z bugiem.
Wypakuj to recovery, żeby mieć plik.img : https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569

Zmień jego nazwę na "twrp.img"
Plik img wgraj na telefon, uruchom recovery-install-po prawej jest klawisz bodajże "image" i wskaż pliczek z twrp
Na kompie ten sam pliczek podmień w obrazie xiaomi.eu (folder recovery,  przenieś go tam metodą przeciągnij i upuść)
Tak przygotowany rom zaflashuj w recovery.

No i o to chodziło, teraz przy instalacji przerobionego romu zapytał czy chce SuperSU i uruchamia się normalnie. W końcu po kilku godzinach zainstalowałem "MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.3.24".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Apap napisał:

Właśnie przez takie historie wolałbym raz na rok miuipolska na zablokowany b. na miflash...

To normalne, prawie każdy nowy telefon ma jakieś problemy na początku, tu akurat padło na to. Wszystko dlatego że autor nie testuje tego na każdym urządzeniu. Sam się na to godzisz - w końcu siedzisz na romie dev.

Jak nie chcesz takich historii to odblokuj bootloader i wgraj xiaomi.eu stable zamiast dev...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...