Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktos z uzytkownikow redmi 3 w sieci plus moze podac jakie ma konfiguracje sieci, tak zeby dzialalo lte? Bo obecnie nie moge sie polaczyc z lte oraz mam problemy z zanikiem sygnalu. 

Kolego już było podane wcześniej.

Ale proszę

Zaglądasz tu: http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon

przechodzisz na zakładkę "konfiguracja ręczna" i tam jest napisane wszystko

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie waham się co do zakupu Redmi 3. Dla mnie język angielski to nie problem ale już brak roota tak. Czy jeżeli trafię na R3 z nowej partii gdzie wprowadziło weryfikację struktury systemu na poziomie kernela, będzie możliwość zrobienia roota? Jeżeli nie czy jest możliwy downgrade np. na 7.1 gdzie root jest możliwy albo przejście ze stable na dev rom? W tej chwili tylko kwestia roota wstrzymuje mnie przed zakupem i byłbym wielce zobowiązany gdyby ktoś mi rozjaśnił sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FromWP napisał:

Zawsze możesz przejść ze stable na dev rom nawet na zablokowanym bootloaderze, niezależnie od tego z czym zakupisz, a z dev rom to chyba drzwi są otwarte!

Jak najbardziej

Ja najpierw od razu po zakupie wgrałem przez miflash xiaomi.eu dla zablokowanego bootloadera -> potem po otrzymaniu zgody na odblokowanie bootloadera i działającym odblokowywaniu musiałem wgrać chiński stabilny przez miflash - potem chiński dev przez update -> potem powrót do xiaomi.eu (miflash) plus wgranie twrp cofface (fastboot) a na końcu przez twrp wgranie super su i mam odblkowany bootloader plus roota

bo rom xiaomi.eu można zrotować przez king roota - ale niektóre programy go nie lubią (np folder mount)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lebmob napisał:

Chciałem was zapytać czy rom dev masz chińskie znaczki i apki? Ewentualnie czy jest jakiś ROM z cotygodniowymi updatami ale z czystym językiem angielskim, na polski nie liczę

Przez chwilkę byłem na dev - chińskie znaczki są w niektórych aplikacjach - których nazwy też są w znaczkach :) plus dodatkowo - nie ma google apps żadnych więc trzeba je wgrać

no ale ma roota w opcjach choć jego włączenie chyba trwa z pół minuty - bo się system pyta chyba z 5 razy czy na prawdę chcemy tego roota włączyć (5 sekund czekania na możliwość kliknięcia że chcemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrywałem na razie żadnego oprogramowania do nawigacji, ale włączam GPS. Czy mogę już sprawdzić sygnał? To znaczy z ilu satelitów złapało? Czy łapie sygnał w mieszkaniu? Czy na ROM xiaomi.eu nic takiego nie sprawdzę bez wgrywania zewnętrznych aplikacji typu AutoMapa czy może Yanosik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2016o19:04, Rysiob napisał:

Witajcie. Przymierzam się do Redmi 3, a przesiadać się będę z MyPhone Luny, która robi kompletnie beznadziejne fotki. Wcześniej miałem Samsunga s2 i on zdjęcia robił naprawdę dobre. W związku z tym mam pytanie do Was, bo czytam o Redmi 3 i podobno Zdjęcia są całkiem dobre, lepsze niż w Redmi 2. Pytanie,czy ktoś miał okazję porównać jakość zdjęć Redmi 3 z tymi zrobionymi przez S2/s3?

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Niczego nie mogę obiecać, ale postaram się do końca tygodnia zrobić porównanie. Posiadam obecnie obie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, heolix napisał:

Xiaomi.eu/MIUIPolska będzie(już jest) z cotygodniowymi update'mi, posiada angielski jak i polski język. Wymaga to odblokowanego bootloadera ;)

Zapomniałem dodać że chodzi o to by nie trzeba było mieć odblokowanego BL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FromWP napisał:

Zawsze możesz przejść ze stable na dev rom nawet na zablokowanym bootloaderze, niezależnie od tego z czym zakupisz, a z dev rom to chyba drzwi są otwarte!

 

21 godzin temu, simonsimon1980 napisał:

Jak najbardziej

Ja najpierw od razu po zakupie wgrałem przez miflash xiaomi.eu dla zablokowanego bootloadera -> potem po otrzymaniu zgody na odblokowanie bootloadera i działającym odblokowywaniu musiałem wgrać chiński stabilny przez miflash - potem chiński dev przez update -> potem powrót do xiaomi.eu (miflash) plus wgranie twrp cofface (fastboot) a na końcu przez twrp wgranie super su i mam odblkowany bootloader plus roota

bo rom xiaomi.eu można zrotować przez king roota - ale niektóre programy go nie lubią (np folder mount)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Doszedł w końcu mój egzemplarz Redmi 3.
Oprogramowanie to 7.1.3.0 (LHPCNCK). Języki 2x chiński i angielski.

Pytanie - czy na ten system mogę spokojnie zainstalować wersję EU z tego tematu:

http://en.miui.com/download-298.html

W opisie instalacji widnieje, że wystarczy skopiować rom do telefonu i uruchomić update poprzez wskazanie go instalatorowi w aplikacji update.
Będzie ok czy uwalę telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wkleiłeś link do oficjalnych wersji chińskich z dodatkowym językiem angielskim. Ta stabilna to sama powinna się ściągnąć przez OTA. Druga to developer rom i w zasadzie to tobie może być potrzebna tylko jak będziesz chciał odblokować bootloader, bo tylko z tą można to zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, faktycznie! Dzięki za przytomność umysłu :)
Czy mógłbym w takim razie prosić o linka do aktualnego romu multi językowego z polskim? Jak rozumiem te w sekscji download do redmi 3 są tylko na odblokowany bootloader, a ja póki co nie potrzebuję mieć go odblokowanego. Czekam też na wersję global, ale słyszałem, że któryś rom z xiaomi.eu doskonale się sprawdza.
Jak rozumiem rom ten należałoby instalować przez MiFlash zgodnie z instrukcją:

PS.
Czemu oryginalne chińskie romy zaczynają się od siódemki (np.7.1.3.0), a nieoficjalne od szóstki (np.6.3.17)?

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2016o16:18, jarekm95 napisał:

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Jedyny z pl językiem na zablokowany

Stable są numerowane chyba od wersji miui (stąd 7 bo miui  v7). A dev  według daty publikacji (stąd 6 bo 2016r)

A globala na redmi 3 raczej nie będzie

Edytowane przez jarekm95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jarekm95 napisał:

Stable są numerowane chyba od wersji miui (stąd 7 bo miui  v7). A dev  według daty publikacji (stąd 6 bo 2016r)

A globala na redmi 3 raczej nie będzie

Tępa strzała dziękuje :)
Właśnie flashuje.
No tak, z tymi numerami to faktycznie wystarczyło ruszyć głową.
Nie będzie globala na redmi 3? Dlaczego - przecież to nowy telefon.
Nie planują ekspansji ze wszystkimi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jarekm95 napisał:

Według tego co czytałem global ma być tylko dla tych modeli które są w sprzedaży poza chinami, a redmi 3 się do nich nie zalicza.

Jeszcze nie, mam nadzieję, że już wkrótce ;)
BTW - strasznie długo to idzie, 1650 sekund i jedna długa WriteFile position. Ile to powinno trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...