Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Apap napisał:

To teraz cena Redmi 3 zmaleje czy wzrośnie? ;)

Tych bez czytnika wzrośnie, a z czytnikiem spadnie:-D.

A tak na serio to wszystko zależy od polityki producenta. No i oczywiście od naszych rodzimych importerów, bo na razie cena wynika z dużego zainteresowania i problemów z dostawami w związku z chińskim nowym rokiem. Zresztą coś się już ruszyło, ale niewiele.

Edytowane przez Farnsworth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cincin27 napisał:

@Darkseeder @Pepso94

Jaką aplikacją sprawdzaliście oryginalność telefonu?

Aplikacja antifake, na tej stronce się sprawdza https://jd.mi.com .Pokazuje kiedy tel. wyszedł z fabryki i ile razy był sprawdzany.Apka:

 http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=185432&page=1&authorid=526102264

Edytowane przez Darkseeder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi? Działało mi wi-fi bez karty SIM (żadna karta nie była włożona). Włożyłem teraz kartę, wi-fi nie działa. Wykrywa, wpisuję hasło, pokazuje się, że "zapisana" a nie "połączono". W międzyczasie po włożeniu karty SIM dostałem jakieś powiadomienie, że trzeba przeprowadzić jakąś rejestrację karty i przyjdzie SMS, ale nie dotarł - system zaproponował, żebym zmienił język na angielski na ten czas.

Po co ta cała szopka? Wi-fi nie zadziała dopóki nie przeprowadzę tej "rejestracji" (cokolwiek to oznacza) karty? W żadnym telefonie nigdy czegoś takiego nie robiłem i wszystko hulało. Czego ten diabeł ode mnie chce :)

 

Edycja:

Już wiem - zmienił się MAC adres a mam na routerze włączone filtrowanie po MACu. Tylko że MAC adres z założenia powinien być przypisany na stałe do urządzenia, więc jak mógł się zmienić?

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pepso94 napisał:

Ja natomiast kupiłem swojego Redmi 3 u campo007 na Allegro. Telefon został wysłany następnego dnia i dzień później był do odebrania. W gratisie dostałem silikonowe etui, które jest dobrze dopasowane i przejściówkę na gniazdo do ładowania. Kodu zdrapki nie było, ale sprawdzałem po numerze imei i aplikacją i wyszło, że telefon jest oryginalny. Soft również był oryginalny, telefon był tylko włączony w celu ustawienia języka angielskiego, bo od razu po jego włączeniu był właśnie angielski, więc jeśli pominąć ten fakt to wszystko było w porządku.

Też kupiłem od tego użytkownika.

Przeglądałeś kartę gwarancyjną? Cześć ręcznie wypełniona (model, nr seryjny, data) jest napisana jakby przez dziecko 5 letnie, bardzo nieczytelnie.

Ostatni punkt w warunkach gwarancji jest niezły, że gwarancja przestaje obowiązywać z chwilą wgrania niestockowego romu, czyli ja już straciłem 12 miesięczna gwarancję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach -> Urządzenie -> Bateria i wydajność na dole jest opcja "Animacje systemu" i jest domyślnie wyłączona. A przecież jakieś animacje są :) Przy próbie włączenia jest ostrzeżenie, że telefon może zwolnić i trzeba wykonać restart. Ktoś próbował? Jakie animacje to wprowadza skoro na wyłączonym są też fajne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ze sklepów zagranicznych polecacie - chodzi o cenę / brak wgrywanego syfu / możliwość odblokowania bootloadera / możliwość reklamacji (?) ?
Jak ktoś wymieni jakiś sklep, to proszę o krótkie uzasadnienie, będzie to dla mnie bardzo pomocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Griszah Czytałem i u mnie też jest dosyć nieczytelnie to wszystko wpisane. Ja też już straciłem gwarancję wgrywając xiaomi.eu :D ale jak się wgra oryginalny stable china to nie powinien się połapać, a co do samego punktu to nawet jakiś tam swój sens ma, ale nie ma co się bardziej w to zagłębiać bo każdy ma swoje odmienne zdanie na ten temat :) Szkoda tylko że gwarancja serwisowa, do producenta pewnie by nie odesłał w razie jakichkolwiek problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kuloczek napisał:

Może trochę śmieszne pytanie. Ale czy znajdę gdzieś w systemie informacje o ilości zużytej transmisji danych? Przeszukałem już kilka razy menu.

Mam teraz ROM PL i u mnie jest aplikacja, która się nazywa Panel Sterowania a w ENG to było chyba coś z Security. Tam masz zużycie i możesz sobie limity ustawić też.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka szybkich pytań do użytkowników R3:
- jak sprawuje się 2 GB ramu? wystarczy do sprawnego działania?
- ile z 16 GB romu mamy faktycznie do wykorzystania?
- czy pomimo zmniejszenia gęstości pixeli matrycy w tym modelu przy zachowaniu tej samej rozdzielczości co we wcześniejszych redmi, jakość ekranu jest zadowalająca?
- czy w przypadku dokupienia kolejnego roku gwarancji na ibuygou nie ma problemu z jej wyegzekwowaniem (pytanie pewnie bardziej do @Acid 'a z uwagi na współpracę z tym serwisem)
- gwoli upewnienia się, w przypadku odblokowania bootloadera ibuygou nie robi problemów z uznaniem roszczeń gwarancyjnych?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś może problemu ze znikającymi danymi aplikacji? Chodzi o to, dziś rano używałem aplikacji Mój Wykop, przed chwilą widzę że muszę się zalogować, bo wyczyściły się dane. Tak samo że spotify, sama appka sie odinstalowała.

Ktoś coś ogarnia?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyło się to który raz? Bo jeśli pierwszy to nie uważam żeby było to potrzebne pytanie. Problem jest wtedy kiedy coś się powtarza.

Mój brat nie miał podobnych problemów na innych apkach bo w/w nie używa.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Trudno mi określić dokładnie, ale czasem się zdarza. Co dziwne, teraz jak uruchomiłem obydwie te aplikacje to nagle odnalazły dane i nie trzeba było nic wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane aplikacji znalezione w ,,Security'', dzięki. :)

Jeszcze pytanko, czy można jakoś włączyć powiadomienia dla niektórych aplikacji. Przypadkowo Instagram, wszystko działa i powiadomienia się pojawiają, gdy aplikacja widoczna jest w uruchomionych aplikacjach. Jednak gdy proces się ,,zabije'', w tedy powiadomienia dla tej aplikacji już się nie pokazują. W moim starym HTC, działało jak należy, pomimo ,,zabitej'' aplikacji. Czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Zainstalowane moduł drukarki HP ale wyświetla się wyłączone i nie sposób tego zmienić. Ma ktoś jakiś sposób na drukarkę?

Chodzi o drukowanie na drukarce HP przez Wi-Fi z telefonu... Dodam że na starej Moto G nie miałem żadnego problemu instalacja włączenie modułu sparowanie i drukowanie

Edytowane przez Apap
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie ale tylko pośrednie... HP All in One i da się drukować ale tylko z tej aplikacji bo w systemie nadal wyłączony moduł HP ( brakuje suwaka) ale jak się da ignoruj w HP All in One to drukuje . Niestety to nie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...