Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie brak obsługi częstotliwości LTE800 to duża wada tego telefonu będąc w sieci Orange??

EDIT:

Trochę lipa, bo już powstało 20 takich nadajników, a do końca roku w ich zasięgu ma być 95% Polaków. A chciałem już brać ten telefon...

http://teleguru.pl/wiadomosci/artykul/ruszyly_pierwsze_stacje_lte_800_mhz_i_lte_2600_mhz_w_orange_2870

Orange dziala tez na lte1800,ktorych ma ponad 6tys nadajnikow. To pasmo redmi 3 obsluguje. Problem moze byc w przyszlosci z LTE poza miastami. W miatstach jest 1800 i bedzie 2600

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wypłata i przymierzam się do kupna Redmi3

początkowo miałem zamawiać z ibuygou albo spemall'a ale wychodzi podobnie jak ze szkłem i etui mi na allegro

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2-16gb-z-polski-w-24h-szklo-etui-i6031273669.html

i tu moje pytanie dla bardziej obeznanych z Xiaomi co myślicie o tej aukcji?

i jeszcze jedno pytanko do redmi3 dają od razu do pudełka adapter do ładowarki na gniazdka eu czy nie ?

 

dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krissq2502 napisał:

Jutro wypłata i przymierzam się do kupna Redmi3

początkowo miałem zamawiać z ibuygou albo spemall'a ale wychodzi podobnie jak ze szkłem i etui mi na allegro

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2-16gb-z-polski-w-24h-szklo-etui-i6031273669.html

i tu moje pytanie dla bardziej obeznanych z Xiaomi co myślicie o tej aukcji?

i jeszcze jedno pytanko do redmi3 dają od razu do pudełka adapter do ładowarki na gniazdka eu czy nie ?

 

dzięki za info.

 

a ta aukcja na alledrogo co myślicie? bo sam już nie wiem gdzie kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krissq2502 napisał:

a ta aukcja na alledrogo co myślicie? bo sam już nie wiem gdzie kupić.

 

Nie ma takiej opcji, zeby Telefon byl nowy i nieuzywany bo nowy i nieuzywany ma wgrany soft z 2 jezykami chinskimi i angielskim, a nie polskim menu a tymbardziej sklepem Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, spz86 napisał:

Nie ma takiej opcji, zeby Telefon byl nowy i nieuzywany bo nowy i nieuzywany ma wgrany soft z 2 jezykami chinskimi i angielskim, a nie polskim menu a tymbardziej sklepem Google Play.


Telefon może być nowy z dogranym softem xiaomi.eu. Większość sprzedawców już tak robi. Fabryka w Chinach nie zakłada Ci Polskiego softu. Jest jednak pytanie o gwarancję na tej aukcji. Piszą, że 12 miesięcy producenta. Pytanie czy mają własny serwis czy będzie trzeba odsyłać do Chin. Teoretycznie można by sprzedawcę z rękojmi próbować zmusić do napraw gwarancyjnych.

Moja rada. Olać tego sprzedawcę i kupić u Technosa bo cena praktycznie ta sama. Nie będzie szkła, ale będzie chyba etui i folia. Szkło można sobie dokupić. Wczoraj na ich stronie było 679zł. Po południu podnieśli cenę na 689zł. Przesyłka 18zł. Mieli też aukcję na allegro po 689zł, ale ją zakończyli. Może znowu dadzą dziś. A dla lubiących dreszczyk emocji xiaomi.com.pl za 679zł ;).

Edytowane przez Farnsworth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farnsworth Oczywiscie Cie rozumiem, ale chodzi o takie szczegoliki. Telefon nie moze byc oryginalnie zapakowany i nieuzywany jesli wgralo sie soft xiaomi.eu :) To juz powoduje, ze Telefon zostal uzyty. Wiem, ze sie czepiam ale chyba ostatnio jest maly wysyp domoroslych sprzedawcow albo lepiej - dystrybutorow w Polsce :) wiec trzeba czytac opisy aukcji po 10x czy aby czegos nie brakuje albo cos bedzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slon napisał:

Sami dodali.

Dzięki za info. Mój R3 ze Spemall w drodze i do tej pory byłem pewny że to przesyłka bez dodatków.

A tak być może coś dodali do paczki. Zobaczymy za kilka dni.

A jaka jakość tych gratisów? Dasz radę opisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi.com.pl nie oszukują tylko za duży ruch maja za dużo srok za ogon ciągną a za malo ludzi maja i długo to u nich trwa! Ja kupilem w niedzielę a dostałem w piątek dopiero...dodam ze za drugim razem bo za pierwszym raz mimo zapytania i informacji produkt w magazynie okazało się za nie maja jednak na stanie. Zaplacilem z gory PayU i przysłali mi zapytanie czy czekam czy maja zrobić zwrot. Wybralem zwrot i oddali na drugi dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Apap napisał:

Xiaomi.com.pl nie oszukują

Wprowadzają w błąd ludzi z odblokowywanie bootloadera, które powoduje u nich utratę gwarancji, a sami momentami do tego zachęcają lub pokrętnie tłumaczą, ze można zainstalować MiuiPolska (nie da się tego zrobić bez odblokowania).

3 minuty temu, Apap napisał:

za duży ruch maja za dużo srok za ogon ciągną a za malo ludzi maja

No przepraszam mają duży ruch to niech zatrudnią kogoś. Jak się chce zarobić dużo niskim kosztem to niestety tak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie tłumacze bron boże! Oczywiście ze to ich wina i tak być nie powinno! I też mi się to nie podoba ale jednak cenę maja niska... Niska cena - niska jakość obsługi to chyba ich motto... jeden wielki bałagan ale wygląda to właśnie z nadmiaru pracy niewiedzy niż ze złych chęci (oszukiwania i wyłudzania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska cena, niska jakość obsługi ale w ramach obowiązującego prawa! Ogólnie motto większości polskich sprzedawców jest co by się dużo nie narobić a dobrze zarobić. Jak mają problemy z wysyłką to niech wydłużą zapisany w ofercie czas wysyłki. A ogólnie sprzedawcom (wszystkim) przydałby się kurs z prawa a szczególnie rękojmi. W temacie Technosa jest sprawa, gdzie sprzedający odmawiają klientowi prawa rękojmi bo:

-bo wada nie wystąpiła w momencie zakupu - zgodnie z KC jest domniemanie, że wszystkie wady powstałe w okresie do jednego roku są traktowane jako wady powstałe w momencie zakupu;

-klient żąda wymiany na towar wolny od wad za co nazywają go wyłudzaczem - zgodnie z KC klient ma takie prawo a sprzedający przy pierwszej reklamacji z rękojmi pod pewnymi warunkami może w zamian wykonać naprawę.

Kurcze to nawet nie trzeba przecież kończyć prawa, wystarczy sobie poczytać prawa konsumenta

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi.com.pl ma właśnie informacje odnośnie wysyłki do 3 dni od wpłaty na konto... Kupilem w niedziele i zaplacilem ale nie pracują w weekendy wiec liczy się że pieniądze mieli na koncie w poniedziałek. Wysyłka w środę popołudniu wiec kurier miał czas na dostawę w piątek wiec niby wszystko zgodnie z regulaminem... Ale niesmak pozostał i jeszcze odpowiedzi na maila 12 godzin średnio...

Wiec nie tylko oni skoro Technos też kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xymox4AD napisał:

Dzięki za info. Mój R3 ze Spemall w drodze i do tej pory byłem pewny że to przesyłka bez dodatków.

A tak być może coś dodali do paczki. Zobaczymy za kilka dni.

A jaka jakość tych gratisów? Dasz radę opisać? 

Silikon moim zdaniem zbyt miękki, bo czasami potrafi trochę odstawać od dłuższych krawędzi, ale z drugiej strony może ciut lepiej zamortyzuje przy upadku.

To moje pierwsze doświadczenie ze szkiełkiem na telefonie, nigdy wcześniej nie widziałem takiej potrzeby. Jest ok, ładnie chowa się pod silikonem. Nie było problemów z naklejeniem.

Mam tylko uwagi co do czułości ekranu, czasami jest zbyt czuły, niestety nie wiem czy to wina szkiełka, czy po prostu Redmi 3 tak ma.

Edytowane przez slon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Redmi2 napisał:

 

Hahaha ale cebula, jaka wada? Pokaz mi telefony z najnizszej polki np u samsunga lub lg ktore maja ta czestotliwosc? Bo seria redmi to najnizsza polka u xiaomi.

Placisz grosze za tel a masz wymagania? Buhha. Jaka to wada?

Pozatym te lte 800 zanim zawita na dobre w PL na stale to minie ze 2lata.

Poztym te 20 nafajnikow ale straszna ich liczba wow :-) pokrywa cala polske? Hehe

Pozatym obsluguje inne czestotliwosvi lte i wcdma.dpstepne w PL, wiec w czym problem... Zalosna wypowiedz.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Zwykłe pytanie a Ty tutaj zaraz naskakujesz na e-Kolegę. 

 

Brak pasma 800MHz nie jest dużym problemem gdy mieszkasz w mieście gdzie zazwyczaj nadajniki mają wyższe częstotliwości - teoretycznie szybsze, ale z mniejszym zasięgiem. 800MHz ma się charakteryzować dużym zasięgiem - idealne w miejscach bardziej odległych od nadajników i bez LTE - Operatorom nie będzie opłacało się wymieniać nadajników jeśli już mają w danym obszarze LTE. Myślę, że będzie to raczej uzupełnienie pokrycia kraju zasięgiem LTE, a nie całkowita zmiana nadajników. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Apap napisał:

Xiaomi.com.pl ma właśnie informacje odnośnie wysyłki do 3 dni od wpłaty na konto... Kupilem w niedziele i zaplacilem ale nie pracują w weekendy wiec liczy się że pieniądze mieli na koncie w poniedziałek. Wysyłka w środę popołudniu wiec kurier miał czas na dostawę w piątek wiec niby wszystko zgodnie z regulaminem... Ale niesmak pozostał i jeszcze odpowiedzi na maila 12 godzin średnio...

Na allegro mają nawet do 4 dni. Tylko co ciekawe sprzedają na allegro wszystkie wersje kolorystyczne fashion. A jak się sprawdzi u nich na stronie to grafitowej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z xiaomi.com.pl to tak nie działa że pisze na ich stronie że maja albo że nie mają! Wiem z doświadczenia bo stronę aktualizuja chyba tylko raz dziennie popołudniu, wiec jak się sprzedadza to dalej mogą wisieć że w magazynie i równie dobrze może być na odwrót... Tylko zapytanie email lub telefon co nie jest proste lub co u mnie podzialalo chyba najlepiej zapytanie w komentarzu do redmi3

Edytowane przez Apap
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Kupiłem 3 sztuki Redmi3 u sprzedawcy Wyborowo na allegro, ostatni w poniedziałek. Telefony były zawsze następnego dnia. Z gratisami słabo na 3 telefony dostałem 2 silikony, jedno szkło  i jedna folię która wogóle nie pasowała. Wgrany polski soft, bez zdrapki. Telefony oryginalne sprawdzane aplikacją i na stronie xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kupiłem swojego Redmi 3 u campo007 na Allegro. Telefon został wysłany następnego dnia i dzień później był do odebrania. W gratisie dostałem silikonowe etui, które jest dobrze dopasowane i przejściówkę na gniazdo do ładowania. Kodu zdrapki nie było, ale sprawdzałem po numerze imei i aplikacją i wyszło, że telefon jest oryginalny. Soft również był oryginalny, telefon był tylko włączony w celu ustawienia języka angielskiego, bo od razu po jego włączeniu był właśnie angielski, więc jeśli pominąć ten fakt to wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...