Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co po prostu cieszcie się, że macie polski czysty rom. Dopiero co się pojawił. Aktualizacje może będą trudno powiedzieć.

Blokada uniemożliwia uruchomienie modyfikowanego systemu czyli takiego w którym coś z /system było zmieniane. A musi być by dodać polski.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przeliczyłem sobie cenę tego remi note 3 3+32 co ma być sprzedawane w Iniach. 11999 rupii /16,95=708zł za wersję ze snapem! Prawdopodobnie jest to też cena z vat (u nich to chyba 12,5%) bo mają tam oficjalnego dystrybutora. A u chińskich pośredników (goldway) wersja z MTK 200dolarów*4=800zł. Jakby wprowadzili redmi 3 z tak dobrymi cenami jak redmi note 3 to o wiele bardziej opłacałoby się ściągać z Indii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cincin27 napisał:

Nie tyle MIUI Polska co rom multilanguage Xiaomi eu

Kolejny. A czemu to niby nie Miui Polska jak nawet jest w dziale "pobierz miui"? Tylko w odróżnieniu od xiaomi.eu nie wgra się go przez miflash.

Edytowane przez Farnsworth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Farnsworth

To kliknij sobie z tego działu download i zobacz  co  masz w nazwie pliku... w dziale download też jest wrzucony xiaomi.eu bo miuipolska po prostu jeszcze nie ma

Tu to w ogóle jakieś głupoty pierniczysz, coś o mediateku... chyba mylisz redmi 3 z redmi note 3

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Robinson napisał:

No to może podziel się z innymi informacją w czym tkwił problem.

Zrobiłem tak: Odinstalowałem  miflash i sterownik QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup. Wyłączyłem firewall i antywirusa, ponownie zainstalowałem miflash, zrestartowałem komputer, wszedłem w download, kabel usb włożyłem do innego portu, sprawdziłem w menedżer urządzeń czy sterownik Qualcomm działa poprawnie i :-D ok. Wtedy refresh. pojawiło się w device: com 20, wtedy flash, około 3 minuty potów i zakonczyło się tak jak na screenshot. Potem power przytrzymałem z 5 sekund - cisza, znowu kolejna próba czyli power tak długo jak zawibrował około 7 sek. i mam język polski

Zrzut ekranu (11).png

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Griszah napisał:

U mnie również operacja wygrania softu przebiegła bezproblemowo.

Serdecznie podziękowania dla kolegi Acid za soft oraz pomocnych ludzików którzy łopatologicznie napisali jak najsprawniej go wgrać.

Pozdrawiam

 

 

To napisz może który plik wgrałeś i której instrukcji używałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kredzion napisał:

Ile mniej więcej przeciętnemu Kowalskiemu zejdzie zainstalowanie tego romu?

To zalezy jak szybki masz Internet (zeby posciagac pliki instalacyjne). Jak szybki komputer (zeby zainstalowac miflash) i czy liczysz czas na ustawienie pierwszego uruchomienia telefonu po instalacji. Generalnie ze wszystkim powinienes wyrobic sie do godziny czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tenfilip napisał:

To napisz może który plik wgrałeś i której instrukcji używałeś.

Zrobiłem dokładnie wg poniższych punktów, soft z poniższych linków.

 

Dnia 7.03.2016o16:18, jarekm95 napisał:

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Smartfon na tym sofcie działa rewelacyjne.

A bateria to potęga jest - do tej nie spotkałem się z tak mocną baterią w telefonie z Androidem.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że telefon prawie idealny. Jakby tylko nie ten SAR. Swoją drogą ciekawe, że Chińczyki potrafią wszystko zerżnąć a już rozwiązań anten i ogólnie sposobów na ograniczenie SAR już nie. Choćby od Samsunga lub LG mogli wziąć na tapetę (S5 - 0.56, S6 - 0.50, G Pro 2 - 0.33, G3 - 0.23, G4 - 0.61). Xiaomi dla swoich modeli ma SAR od 1,18 do 1,62 (redmi 3 - 1,33). Zresztą podobnie kiepsko wypadają pozostałe chińskie marki Meizu i Huawei. Na pocieszenie SAR różnych modeli Iphone też nie jest najlepszy i wynosik ok. 1,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy A5 Duos - SAR 0,40. Dual sim nie jest problemem. Problemem nie jest nawet metalowa obudowa bo nie wszystkie Xiaomi są metalowe a mają bardzo zbliżony SAR.

Jeśli nawet to SAR 1,33 nie jest na 100% pewne to będzie pewnie zbliżone do zakresu w jakim mieszczą się wszytkie telefony Xiaomi 1,18 do 1,62.

Dla wprowadzonego do Indii Redmi Note 3 ze snapem już piszą na opakowaniu SAR w oparciu o normy amerykańskie 1,256.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=saWZ14qQcyM

Zdjęcie pudełka jest w minucie 2:38.

Edytowane przez Farnsworth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie https://pl.wikipedia.org/wiki/Wp%C5%82yw_promieniowania_telefon%C3%B3w_kom%C3%B3rkowych_na_zdrowie
 

I dajcie już spokój jaki SAR ma telefon bo to nie jest tak na prawdę takie istotne i nie ma przez to większego zagrożenia na nasze zdrowie. A jak ktoś rozmawia co dzień po 6h i tyle trzyma telefon przy uchu no to i tak ma już niewesoło ;] Przejmujecie się takimi rzeczami, a pewnie większość z was nie zwraca uwagi na to co je i jaki tryb życia prowadzi, a to według mnie jest bardziej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyjechał DPD (spemall EU Express), złota wersja fajna, zainstalowane w 2 minuty PL system. Śmiga bardzo fajnie (nie ma lagów itd). Powiadomienia (FB,msgr) działają sprawnie. To mój pierwszy Xiaomi. Będę prawdopodobnie zamawiać RN3pro oraz drugiego R3 :) Dobre wykonanie, zobaczymy jak z baterią, ale myślę że będzie cud miód malinka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fake4r napisał:

I dajcie już spokój jaki SAR ma telefon bo to nie jest tak na prawdę takie istotne i nie ma przez to większego zagrożenia na nasze zdrowie.

Nic takiego z Wikipedii nie wynika. Wynika, że jeszcze nie bardzo wiedzą co i jak bo nie ma badań. Może być nic a może być podobnie jak było z papierosami (gdzie koncerny twierdziły, że absolutnie nie są szkodliwe;) ).  Zresztą jak czegoś szkodliwego możesz mieć mniej to na pewno to nie zaszkodzi. Ograniczenie SAR w telefonie wcale nie wymaga jakichś bajońskich nakładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Griszah napisał:

A bateria to potęga jest - do tej nie spotkałem się z tak mocną baterią w telefonie z Androidem.

2 lata temu kupowalem Krugera and Matza, Drive (taka niby niemiecko brzmiaca marka z Polski produkowana w Chinach ;) ) i oprocz tego, ze obudowa to plajstik fantastik to zarowno caly telefon jak i bateria (4100mAh) maja sie dobrze i na 2 simach trzyma srednio 4-5 dni. GPS z wlaczonym ekranem przed 12h - no Problem :)Ale wtedy kierowalem sie cena, bateria i dual simem. Dzisiaj za wykonanie obudowy wybieram Xiaomi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum ;)

Przymierzam się do zakupu Redmi 3. Jako, że telefon biorę na raty, a allegro udostępnia w tej chwili raty 20 x 0%, męczy mnie, którego sprzedawcę wybrać :D Jako, że jest to 20 rat najbardziej odpowiadałby mi Sklep_TV-SAT, gdyż daje on 24 miesięczną gwarancję, lecz cena trochę spora(720 zł).

Jak myślicie: jest sens kierować się gwarancją? Czy tak na prawdę kicha z serwisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Doszedł dziś mój Redmi 3. Zainstalowałem MiFlasha, pobrałem ROM wrzucony na stronie 38 tego tematu i przy flashowaniu po 8 sekundach mam błąd:

"Przekroczono limit czasu semafora" i żeby otworzyć port COM 10.

Ktoś wie o co chodzi i jak  temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie brak obsługi częstotliwości LTE800 to duża wada tego telefonu będąc w sieci Orange??

EDIT:

Trochę lipa, bo już powstało 20 takich nadajników, a do końca roku w ich zasięgu ma być 95% Polaków. A chciałem już brać ten telefon...

http://teleguru.pl/wiadomosci/artykul/ruszyly_pierwsze_stacje_lte_800_mhz_i_lte_2600_mhz_w_orange_2870

Edytowane przez kredzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, roxy napisał:

Witam!

Dzisiaj dostarczono mi paczkę z Redmi 3 z XFS. Niestety nie było tam żadnego potwierdzenia zakupu (paragonu, faktury). Czy to normalna praktyka? Czy bez dowodu zakupu będzie uwzględniana rekalamacja?

 

Normalne, jest ślad w systemie płatniczym, ale prawda jest taka: jak będą chcieli, to Ci nie pomogą, choćby nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, roxy napisał:

Witam!

Dzisiaj dostarczono mi paczkę z Redmi 3 z XFS. Niestety nie było tam żadnego potwierdzenia zakupu (paragonu, faktury). Czy to normalna praktyka? Czy bez dowodu zakupu będzie uwzględniana rekalamacja?

 

Na ich stronie po zalogowaniu możesz sobie pobrać w historii "fakturę" w pdf - to jest tak naprawdę potwierdzenie dostawy, w koszty tego nie wrzucisz ani vat-u nie odliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...