Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, herrek napisał:

czy może ktoś przeczytać i podać z pudełka wartość SAR tego telefonu?

Nikt Ci na razie nie poda z pudełka bo na nim nie piszą (ani w instrukcji). A nie piszą bo nie muszą (jak do tej pory sprzedaż tylko w krajach, które tego nie wymagają). Zresztą nawet ktoś dostał taką oficjalną odpowiedź. Jednak jest nadzieja bo na oficjalnej stronie http://www.mi.com/in/hdindex/openbuy/#HM3A dla Indii zapowiadają wejście z Redmi Note 3 9 marca. I tam już będą musieli podać te wartości bo indyjskie prawo ich wymaga. A jak wejdą z Redmi Note 3 to i pewnie wejdą z Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Żadne OTA. Przecież to rom MiFlash. Macie wciąż zablokowany bootloader. Nie będzie żadnych aktualizacji prócz romu fastboot może raz na miesiąc (to wersja Stable).

 

I instalacja aktualizacji oczywiście wyczyści elegancko telefon do stanu fabrycznego... ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FromWP napisał:

Dlatego na razie zostaję przy stabilnym chińskim 7.2 i to na tą chwilę jest chyba najlepsza opcja.

No własnie było by miło jakby jeszcze ktoś napisał co tam można wyrzucić z tych chińskich aplikacji żeby system dalej działał bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aby mieć pełną aktualizacje PL bez chińskich śmieci i kasowania wszystkiego to

1.czekać na odblokowanie bootloadera i miuipolska i ręcznie aktualizować

2.czekać na odblokowanie bootloadera i xiaomi.eu i też ręcznie aktualizować(bez sensu raczej)

3. Xiaomi.eu OTA tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, FromWP napisał:

Dlatego na razie zostaję przy stabilnym chińskim 7.2 i to na tą chwilę jest chyba najlepsza opcja.

Czy nikogo nie martwi to, ze Wasze dane lecą szerokim strumieniem do Chinoli w tych konfigach ?

Co do updatów - naprawdę jest tak, że czyszczą telefon za każdym razem? Nawet jeśli, to jest można sobie zrobić backup danych i przywrócić.

BTW zastanwiam się po co wątek zbiorczy, skoro część osób pyta tu o zakup, część o update, a czesc o inne pierdoly - i ogolnie jest watek gigant ktorego nikt nowy nie przeczyta i bedzie pytal o to samo, co juz bylo wczesniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, korbielow napisał:

@jozek661

Telefon się synchronizuje z chmura MIu i po instalacji soft wszystko automatycznie sie pobiera i telefon jest jak przed instalacja softu.

Czy dotyczy to również aplikacji z Google Play?

Rozumiem, że w konfiguracji Chmury Xiaomi w dziale lokalizacja nalezy włączyć "Aplikacje użytkownika"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Bajlif napisał:

Czy dotyczy to również aplikacji z Google Play?

Rozumiem, że w konfiguracji Chmury Xiaomi w dziale lokalizacja nalezy włączyć "Aplikacje użytkownika"?

 

No mnie się ładnie wszystko pościągało z chmury łącznie z aplikacjami Google Play.

Można to sprawdzić w Ustawienia->opcje aplikacji->chmura

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, korbielow napisał:

 

No mnie się ładnie wszystko pościągało z chmury łącznie z aplikacjami Google Play.

Można to sprawdzić w Ustawienia->opcje aplikacji->chmura

Jak wygląda w praktyce recovery takich aplikacji?

Czy po instalacji nowego ROM wystarczy, że odpalę synchronizację, aby system przywrócił z chmury wszystkie aplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, korbielow napisał:

 

No mnie się ładnie wszystko pościągało z chmury łącznie z aplikacjami Google Play.

Można to sprawdzić w Ustawienia->opcje aplikacji->chmura

I wysłać wszystko do kraju ktory prawa czlowieka ma w d*pie. Great success.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Czy nikogo nie martwi to, ze Wasze dane lecą szerokim strumieniem do Chinoli w tych konfigach ?

Co do updatów - naprawdę jest tak, że czyszczą telefon za każdym razem? Nawet jeśli, to jest można sobie zrobić backup danych i przywrócić.

BTW zastanwiam się po co wątek zbiorczy, skoro część osób pyta tu o zakup, część o update, a czesc o inne pierdoly - i ogolnie jest watek gigant ktorego nikt nowy nie przeczyta i bedzie pytal o to samo, co juz bylo wczesniej.

 

A ciebie nie martwią usługi googla? Jeżeli z nich korzystasz to wiedzą o tobie wszystko. Myślisz, że podobną wiedzą w chińskich rękach będzie groźniejsze? Możesz odchaczyć w opcjach, że nie chcesz uczestniczyć w programie ulepszania produktu, nie logować się na konto Mi i nie rejestrować karty SIM! Albo wrócić do klasycznego telefonu i wtedy tylko rodzime służby będą wiedziały gdzie jesteś z kim rozmawiasz itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

A ciebie nie martwią usługi googla? Jeżeli z nich korzystasz to wiedzą o tobie wszystko. Myślisz, że podobną wiedzą w chińskich rękach będzie groźniejsze? Możesz odchaczyć w opcjach, że nie chcesz uczestniczyć w programie ulepszania produktu, nie logować się na konto Mi i nie rejestrować karty SIM! Albo wrócić do klasycznego telefonu i wtedy tylko rodzime służby będą wiedziały gdzie jesteś z kim rozmawiasz itd.

 

Tak, wolę Google. Oni nikogo nie zabili za odmienne zdanie.Co więcej, dość jawnie informują o tym, co robią z moim zdaniem jest ok.

Co do Facebook/messenger nie używam tego, do komunikacji Signal gdzie się da. To ze odhaczysz sobie jakies opcje nie znaczy, ze telefon i tak i nie wysyła danych (albo nie zacznie po następnym OTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufo napisał:

Zgodnie z tym co napisał @Acid nie ma co liczyć na szybki rom MIUIPolska dla Redmi 3 źródło: 

 

Rom jest przecież na stronie w dwóch wersjach. Jeszcze sprzed blokady (starsze stable). Także instalować można i mieć telefon z PL. Jedynie aktualizacji dalszych na razie... nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

ROM eu to głównie tłumaczenie, chyba popełniłeś błąd kupując chiński telefon, musisz uważać i jeszcze nie używaj GPS a bo cię znajdą chińskie satelity!

Chińskie satelity mają pokrycie nad Azją, chyba że o czymś nie wiem? Rozumiem, że nie szanujecie swojej prywatności i to jest ok. Ale nie dziwcie się, że liczę na to, że będę mógł używać telefonu bez spyware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top ale musiałem to napisać.

Rozumiem Twoją chęć zachowania prywatności ale teraz w dobie wszechobecnej elektroniki i skłonności dużych korporacji oraz instytucji rządowych do inwigilowania szarego człowieczka  nie tylko w kraju ale i za granicą, jest to raczej niemożliwe no chyba że wrócisz do tradycyjnego telefonu bez żadnych aplikacji i dodatkowych funkcji, nie będziesz używał smart tv ani notebooka z najnowszym systemem operacyjnym, nie będziesz dokonywał płatności kartą oraz korzystał z internetu.

 

Edytowane przez Vergiliusz
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tenfilip napisał:

Chińskie satelity mają pokrycie nad Azją, chyba że o czymś nie wiem? Rozumiem, że nie szanujecie swojej prywatności i to jest ok. Ale nie dziwcie się, że liczę na to, że będę mógł używać telefonu bez spyware.

Chyba nie wiesz, przed chwilą sprawdziłem, mój telefon widzi 3 chińskie i o zgrozo, chyba z 6 ruskich obok kilku amerykańskich! A Xiaomi blokując  od niedawna telefony dba o twoje bezpieczeństwo, utrudniając instalację modyfikowanych romów w których mogło by być spyware. Nadal sądzę, że oryginalny (obok tego z Miuipolska, nie modyfikowany przez jakiegoś sprzedawcę) rom powinien być najbezpieczniejszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Przepraszam za off top ale musiałem to napisać.

Rozumiem Twoją chęć zachowania prywatności ale teraz w dobie wszechobecnej elektroniki i skłonności dużych korporacji oraz instytucji rządowych do inwigilowania szarego człowieczka  nie tylko w kraju ale i za granicą, jest to raczej niemożliwe no chyba że wrócisz do tradycyjnego telefonu bez żadnych aplikacji i dodatkowych funkcji, nie będziesz używał smart tv ani notebooka z najnowszym systemem operacyjnym, nie będziesz dokonywał płatności kartą oraz korzystał z internetu.

 

Smart TV wystarczy mi KODI, "najnowszego systemu operacyjnego" (w10) unikam jak mogę (i jeszcze trochę dam radę). Resztę mniej lub bardziej akceptuję, ale też z pewnymi środkami zaradczymi.

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Chyba nie wiesz, przed chwilą sprawdziłem, mój telefon widzi 3 chińskie i o zgrozo, chyba z 6 ruskich obok kilku amerykańskich! A Xiaomi blokując  od niedawna telefony dba o twoje bezpieczeństwo, utrudniając instalację modyfikowanych romów w których mogło by być spyware. Nadal sądzę, że oryginalny (obok tego z Miuipolska, nie modyfikowany przez jakiegoś sprzedawcę) rom powinien być najbezpieczniejszy.

To nie wiem, dzieki za info. Co do ROM - najbezpieczniejszy nie znaczy bezpieczny.

1 godzinę temu, AdBloczek napisał:

Też nie popadałbym w paranoję. Chińczycy nawet nie zauważą kilku tysięcy Kowalskich posiadających telefon Xiaomi, jak u siebie liczą to w milionach. Chińskie szpiegowanie jest według mnie, dla osób spoza Azji, kompletnie niegroźne.

Niestety, wiele ataków hakerskich ma właśnie pochodzenie z Azji (Rosja/Chiny). Co więcej, martwi mnie nie tyle złośliwość Xiaomi, co to że mogą mieć bezpieczństwo w nosie (nie przynosi przecież kasy) i te dany mogą im zwyczajnie wypłynąć. Sorki, ale google w zakresie security naprawdę dużo robi dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa Google jest super bezpieczne, stało się najbogatszą firmą nic nie produkując tylko sprzedając zgromadzone dane, między innymi twoje za twoim przyzwoleniem! Bezpieczne jest nieużywanie telefonu nieprzekazywanie nikomu swoich danych, ale to teraz niemożliwe! A co do inwigilacji to miałem parę lat temu przygodę z telefonem Motoroli Motofon F3, zwykły prosty telefon. Okazało się że samoczynnie wysyłał sms-y do centrum Motoroli w GB (oczywiście o niczym nie informując) a zauważyłem to dopiero po otrzymaniu faktury i sms-ie od Motoroli, żebym jak najszybciej udał się do serwisu celem bezpłatnego wgrania nowego romu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdBloczek napisał:

Też nie popadałbym w paranoję. Chińczycy nawet nie zauważą kilku tysięcy Kowalskich posiadających telefon Xiaomi, jak u siebie liczą to w milionach. Chińskie szpiegowanie jest według mnie, dla osób spoza Azji, kompletnie niegroźne.

Wystarczy, żeby Chińczycy poprztykali się z resztą świata. Wtedy nagle może się okazać, że masz puste konto w banku;). Dlatego też nigdy nie używam smartfona do logowania w jakieś ważniejsze miejsca, tylko PC i to najlepiej na XPku. Przypuszczam, że na andku posiedzę jeszcze ze 2 lata. Potem już ubuntu będzie na tyle rozwinietym systemem, że bez żalu pożegnam się z systemem googla.

Ps. Dla tych którzy uważają, iż nie posiadając konta na google są zabezpieczeni przed wielkim bratem, przydatna może okazać się informacja, że niezależnie od tego gdzie mają konto i tak 75% światowego ruchu (poczty) idzie przez serwery googla. A tam to już oni sobie wszystko hurtowo czytają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, można albo popaść w paranoję, albo nie wystawiać się zbytnio i zachować choć trochę rozumu i zdrowego rozsądku - tak jak kolega wyżej napisał, pewne rzeczy istotne można robić tylko z poziomu komputera. ;) 

PS: Kingsman: The Secret Service oglądaliście? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Rom jest przecież na stronie w dwóch wersjach. Jeszcze sprzed blokady (starsze stable). Także instalować można i mieć telefon z PL. Jedynie aktualizacji dalszych na razie... nie będzie. 

Jasne, ale nie jest to Twój autorski ROM, tylko xiaomi.eu, stąd mój wpis, ze nie ma co czekać póki co na MIUIPolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid tłumaczy ROM na nasz zrozumiały język i z tego co wiem zbędne rzeczy wywala a dodaje już google play żeby samemu się nie męczyć i inne nam bardziej przydatne rzeczy niż Chińskie aplikacje. Jeżeli się mylę to proszę o poprawę. Można więc założyć śmiało iż ROM jest Jego autorstwa. To nie tylko samo tłumaczenie.

Idą drogą inwigilacji chińskiego rządu czy też udziału w tym samego Xiaomi, należało by takie coś zarzucić Samsungowi, HTC, LG, Sony ( już niestety nie montują swoich telefonów w Japonii tylko właśnie w Chinach czy na Tajwanie i wcale bym się nie zdziwił gdyby coś tam było po cichu dorzucone). Swój udział w wykradaniu danych tudzież śledzeniu aktywności użytkowników miało również BlackBerry które notabene jest Kanadyjskie jeszcze.

Nadmierna ufność jest przesadą bo wykradanie danych jest na porządku dziennym ale to już nie musi być wina producenta telefonu czy ROMu. Instalowanie aplikacji niewiadomego pochodzenia czy wchodzenie telefonem na różne strony z których może przedostać się aplikacja szpiegująca. Bezmyślne klikanie reklam w niby to darmowych aplikacjach. To się dzieje na porządku dziennym i będzie w znacznie szerszej skali działo biorąc pod uwagę wzrost użycia smartfonów w dostępie do internetu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ufo napisał:

@Acid Rozumiem, że Ty robisz tłumaczenia, ale w ROMie xiaomi.eu nie ma dodatków i modyfikacji. Czy coś nadal źle rozumiem i sobie nadinterpretowałem?

Nadal źle rozumiesz, jest zarówno rom MiuiPolska i xiaomi.eu. Wszyscy instalują na razie xiaomi.eu bo nie wymaga odblokowania bootloadera. Ale to nie znaczy, że nie ma MiuiPolska. Zresztą nie ma chyba co się kłócić z twórcą romu MiuiPolska;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Farnsworth napisał:

Wystarczy, żeby Chińczycy poprztykali się z resztą świata. Wtedy nagle może się okazać, że masz puste konto w banku;). Dlatego też nigdy nie używam smartfona do logowania w jakieś ważniejsze miejsca, tylko PC i to najlepiej na XPku. Przypuszczam, że na andku posiedzę jeszcze ze 2 lata. Potem już ubuntu będzie na tyle rozwinietym systemem, że bez żalu pożegnam się z systemem googla.

Ps. Dla tych którzy uważają, iż nie posiadając konta na google są zabezpieczeni przed wielkim bratem, przydatna może okazać się informacja, że niezależnie od tego gdzie mają konto i tak 75% światowego ruchu (poczty) idzie przez serwery googla. A tam to już oni sobie wszystko hurtowo czytają.

Mądrze prawisz, ale tego XP to bym jednak na jakiegoś Linucha zamienił (nawet jeśli zhaczyłeś rejestr i masz przedłużony support).

Co do redmi3 - widzieliście gdzieś może analizę ruchu wychodzącego z tego telefonu ? W sensie co i gdzie on wysyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Acid napisał:

Rom jest przecież na stronie w dwóch wersjach. Jeszcze sprzed blokady (starsze stable). Także instalować można i mieć telefon z PL. Jedynie aktualizacji dalszych na razie... nie będzie. 

mógłbyś przybliżyć, na czym polegają te blokady? że dało radę jednorazowo zrobić rom, ale bez dalszych aktualizacji? czy ten stan może się zmienić, w sensie czy jest szansa że z czasem aktualizacje będą normalnie, jak dla innych urządzeń? i od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...