Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, jarekm95 napisał:

Wypakowałeś bezpośrednio na c:? nie masz spacji w ścieżce? sprawdź też czy na 100% dobrze się pobrało, czy nie ma błędów crc
Wyłącz też wszelkie antywirusy i firewalle, a jak dalej nie pomoże to próbuj na innym kompie/systemie

Wypakowałem na c, spacji nie ma, pobrało bez błędów. Spróbuję jeszcze wyłączy antywirusa i firewalle może to to. W menedżer urządzeń mam tak jak na screenshot. Czy coś jeszcze powinno być? 

Zrzut ekranu (6).png

Zrzut ekranu (8).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, moon napisał:

Wypakowałem na c, spacji nie ma, pobrało bez błędów. Spróbuję jeszcze wyłączy antywirusa i firewalle może to to. W menedżer urządzeń mam tak jak na screenshot. Czy coś jeszcze powinno być? 

Zrzut ekranu (6).png

Zrzut ekranu (8).png

A może spróbuj bez żadnych folderów, podfolderów, po prostu bezpośrednio na dysk. uda się wgra ROM to po prostu usuniesz bałagan i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, przekus napisał:

brakuje w kontaktach opcji do przenoszenia danych z karty na telefon, w oryginale była :(

 

Dziwne, ja mam normalnie w opcjach kontaktów "Kopia i przywracanie kontaktów" i jest "Przywróć z nośnika" i "Dodaj kontakty z karty SIM".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cukru napisał:

Dziwne, ja mam normalnie w opcjach kontaktów "Kopia i przywracanie kontaktów" i jest "Przywróć z nośnika" i "Dodaj kontakty z karty SIM".

no i jak to klikniesz ma do wyboru tylko (w moim przypadku) chmure Xiaomi albo Google nie da sie jak wcześniej zapisać do pliku i potem na telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, To moja pierwsza wypowiedź a raczej pytanie na tym forum, więc z góry przepraszam jeśli ktoś będzie uważał ją za głupią. ;) Dodam że czytałem już różne wątki i jakoś odpowiedzi nie znalazłem.
Otóż od kilku dni posiadam redmi3 zakupione w xiaomi.com.pl z oryginalnym softem (wersja 7.1.1 stable). Moje pytanie brzmi: czy jeśli chcę doinstalować multilanga z xiaomi.eu o którym powyżej piszecie, to czy pierw muszę zrobić aktualizację na chińskie 7.1.3 ? Czy mogę od razu to instalować ?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sloniu napisał:

Na romie eu u mnie nie działają dymki chatu z messengera. To coś u mnie nie halo czy u Was też tak jest?

w permission w mesengerze daj mu pozwolenie na dymki na samym dole

po polskiemu panel sterowania>uprawnienia>messenger>pokaż płływające okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nawet mi udało się zainstalować :D Sukces

2. Czy można dowolnie zmieniać rozmiar zegara ? Chciałbym go zrobić wraz z datą znacznie większymi

3. Nie wiem gdzie to się zgłasza, ale zgłoście (jak wcześniej pisali) nie działający MiPilot

4. Z początku długo się uruchamiało... i działało wolniej, ale się polepszyło.

5. Irytował napis "ładowanie pulpitu" xD Ale już wszystko działa ;) 

6. Kolejne aktualizacje wersji EU są OTA?  No i tą wersję zostawie babci :D 

Niby jest dostępny lite mode... ale po co, jak tak ładnie wygląda MIUI ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sloniu napisał:

A może spróbuj bez żadnych folderów, podfolderów, po prostu bezpośrednio na dysk. uda się wgra ROM to po prostu usuniesz bałagan i po sprawie.

Zrobiłem tak jak pisałeś. Ale zanim znowu zacznę kolejną próbę z wgrywaniem mam pytanie. Jeżeli  włączam telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieram "download" (ekran zgaśnie) i podłączam telefon to w menadżerze urządzeń mam coś takiego jak na screenshot poniżej czy nie powinno pisać "to urządzenie działa poprawnie"? Jak to naprawić?

Zrzut ekranu (10).png

Zrzut ekranu (9).png

Temat nie aktualny. Poradziłem sobie już. Wszystkim dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań

1. Czy za pomoca instrukcji od @jarekm95 można instalowac PL jezyk na inne modele przez program MiPhone20151028 oczywiście pobierając odpowiedni soft z tej strony https://miuipolska.pl/download/ ?

2. Czy da się zrootować Redmi 3 ?

3. Czy po zrootowaniu będę mógł instalować na karcie soft jak na pamieci wew ?

Pewnie dla niektórych osob pytania są śmieszne, ale dla mnie nie są do końca jasne odpowiedzi...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalka 7.1.3.0 zakończyła się sukcesem.

Redmi 3 kupiony u Goldiego - ze spolszczonym softem.

Wgrałem bezpośrednio na ten właśnie ROM - bez instalowania pośrednich rozwiązań.

Mam jeszcze jedno pytanie - jak będzie z instalacją kolejnych aktualizacji (OTA, czy raczej ręcznie)?

Trochę niepokoi mnie brak wyświetlanej informacji w ekranie MIUI - zobaczcie w załączonym pliku.

 

 

 

RM-updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, korbielow napisał:

Mam jeszcze kilka pytań

1. Czy za pomoca instrukcji od @jarekm95 można instalowac PL jezyk na inne modele przez program MiPhone20151028 oczywiście pobierając odpowiedni soft z tej strony https://miuipolska.pl/download/ ?

2. Czy da się zrootować Redmi 3 ?

3. Czy po zrootowaniu będę mógł instalować na karcie soft jak na pamieci wew ?

Pewnie dla niektórych osob pytania są śmieszne, ale dla mnie nie są do końca jasne odpowiedzi...:)

1.Nie, bo z tego linku masz  romy nie pod miflash tylko pod recovery. Jak pobierzesz rom pod miflash np oficjalny to tak, tylko zazwyczaj z tego co wiem używa się fastboota, a nie download.
2.Da się. np tu coś jest http://en.miui.com/thread-214252-1-1.html
3.Nie wiem co masz na myśli, ale generalnie głupotą jest instalowanie systemu czy też apek na karcie, która jest dużo wolniejsza i ma mniej cykli zapisu.

A o OTA się nie martwcie, lada moment i tak pewnie pojawi się coś lepszego, np miuipolska i zechcecie zmienić. A cotygodniowe aktualizacje raczej jakichś wielkich zmian nie wnoszą, spokojnie na tej wersji można pociągnąć ten miesiąc albo i dłużej, tym bardziej że nie ma jakichś większych niedoróbek.

Na ten moment proponuję każdemu kto jeszcze tego nie zrobił złożyć  wniosek o odblokowanie bootloadera i czekać na miuipolska i naprawienie problemów z odblokowaniem bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zapytam na przekór: czy widzicie (poza ewentualnymi krzaczkami w pewnych miejscach) jakieś uchybienia fabrycznego ROMu China Stable? Bo szczerze mówiąc ja na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony - angielski mi nie przeszkadza, jeśli wypuszczą coś nowego to bezproblemowo aktualizuję przez OTA, wszystko śmiga, nic się nie wywala, a od aktualizacji do 7.1.3 poprzednie opisane przeze mnie problemy z wydajnością odeszły w niepamięć. :P Czy ten soft kiedykolwiek dawał jakieś przejawy aplikacji szpiegujących czy innych niemile widzianych zjawisk, które zachęcałyby do zainstalowania czegoś z niezależnego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...