Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ale stwierdziłem że poczekam na rozwiązanie problemów z odblokowaniem. Nowy chiński działa ok. Niewielkie zmiany w aplikacjach, np. pogoda pokazuje i działa lepiej (odinstalowałem tą od MS), niestety nie poprawili equalizera, nadal tylko wygląda, ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi może

4 minuty temu, superbart napisał:

Generalnie xiaomi.com.pl nie jest polecanym sklepem i to możesz przeczytać tutaj: 

Ja akurat zakupiłem u nich telefon bez większych problemów. Za pobraniem, przyszedł na drugi dzień i soft był oryginalny chiński bez żadnego grzebania. Jednak po przeczytaniu opinii mam wątpliwości co do ewentualnego serwisu reklamacyjnego jakby miało dojść do takiej usługi. Ze sprawdzonych sklepów to masz spemall ( wysyłka bez VAT ) oraz ibuygo ( podobno mają serwis gwarancyjny na terenie Polski ).

Powiedzcie mi prosze może z jakiego źródła wy kupiliście ten telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanko. Czy na przykład podczas prób odblokowania bootloadera czy wgrywań romu, kiedy czasem telefon trzeba odłączać później znów podlączać i tak czasem kilka razy z rzędu (bo przykładowo coś nie wyjdzie i próbujemy ponownie) to nie wpływa to negatywnie na baterie? 

Ps. Rom EU działa jak należy, bootloadera za cholere nie idzie odblokować.

Edytowane przez Sloniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

A co jest z tym ROMem nie tak ? To nie jest "pełnoprawny" obraz ?

Po prostu widząc po innych modelach wersję stricte określoną jako MIUIPolska trochę zgłupiałem, widząc coś innego. Szczerze mówiąc nie słyszałem o xiaomi.eu, więc nie miałem pojęcia z czym to się je. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

2 godziny temu, Sloniu napisał:

Można. 3 minuty roboty.

 

Sloniu 3 minuty roboty to ja bym prosił o krok po kroku dla redmi 3 z linkami bo jestem kompletnie zielony ;) i dla mnie to czarna magia.

Oczywiscie dla zablokowanego bootloadera i ten polski rom z xiaomi.eu

I czy da się na Windows10?

I czy to jest bezpieczne? ;)

Edytowane przez Apap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wypadałoby by ktoś zrobił prostą, pełną instrukcję z linkami. Bo wersja "trochę tego, trochę tego" nie pociesza ;D

Ta wersia xiaomi.eu może być od razu wgrana na ROM od Goldway'a ? Czy wpierw trzeba oficjalkę wgrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Edytowane przez jarekm95
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mi.com/in/hdindex/openbuy/#HM3A

Czyżby Xiaomi ponownie wchodziło do Indii? Na razie piszą o Redmi note 3. Ale może niedługo pojawi się Redmi 3 a wtedy będzie oficjalnie wiadomo jaki ten telefon ma SAR, bo będą musieli to napisać w instrukcji.

A druga dobra informacja - technos obniżył cenę redmi 3 do 689zł, więc nie ma co się nawet stresować zakupem w xiaomi.com.pl ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ;)

Czyli tych 3 opcji flash all ... nie zmieniamy? zostaje na flash all except storage.

Jak z bateria na tym Romie?

Jak z aktualizacją OTA?

P.S. Technos ma ale tylko szary... z xiaomi.com.pl też miałem przygodę... był dostępny kupiłem zapłaciłem a na drugi dzień informacja że jednak brak na magazynie i czy czekam jakieś kilka dni czy chce zwrot? Oświadczyłem iż chce zwrot i na drugi dzień były na koncie...

Edytowane przez Apap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apap

Tak, zostaje. Jak mam ci napisać jak bateria jak wczoraj wieczorem się pojawił...
OTA Xiaomi.eu podobno ma, ale rónież sam nie doświadczyłem bo jest uwaga tu zaskoczenie poniedziałek, a aktualizacje są w piątki
Ja tak czy siak czekam z utęsknieniem na pełnoprawne MiuiPolska

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje poczekać kilka dni i bardzo proszę o spostrzeżenia wszystkich posiadaczy Rom z jezykiem Polskim z xiaomi.eu...

Szkoda że MiuiPolska nie można tak instalować jak to z Xiaomi.eu

A tak z ciekawości to czym się to będzie różniło MiuiPolska od Xiaomi.eu poza plusem w postaci OTA xiaomi.eu???

Edytowane przez Apap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tylko jaki to SAR całkowity/head/body?

Przykładowo

http://gadgets.ndtv.com/xiaomi-redmi-note-3-3119

SAR dla Xiaomi Redmi Note 3 podany jako 0.56, gdzie zgodnie z

http://sarshield.com/radiation-chart/

wszystkie telefony xiaomi (nie ma tam akurat redmi note 3) mają sar od 1,18 do 1,62, więc gdzieś jest napisana nieprawda (chyba, że redmi note 3 się jako jedyny im udał).

Te 1,33 jest właśnie wzięte ze strony sarshield, która tak naprawdę jest witryną do sprzedaży cudownych pochłaniaczy promieniowania, które nie maja prawa działać. Dużo spokojniejszy byłbym jakby była oficjalna wartość w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby opadają... ale szkoda by mi było gdybym utopił telefon przez jakieś niedopatrzenie które dla "wszystkich" jest oczywistą oczywistością...

Nadal ponownie proszę o informacje na temat baterii na tym romie xiaomi.eu - porównanie SOT i odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarekm95 napisał:

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Mam problem. Wykonuję punkt 5 wciskam refreh pojawia się index 1, com 10, progress puste, wciskam flash progress 2 sek. i czerwony napis nazwa pliku katalogu lub składnia etyk. jest nieprawidłowa 0x8007007b:open programmer "MPRG*.hex" . Co robię źle? Wszystko robię na windows 10 i  Miui 7.1.3.0 stable

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko napisać jak bateria bo przecież większość dopiero od dzisiaj testuje ten rom. Nie powinno być problemów, wszystko działa w 100%. Pierwszy raz ingerowałem w jakikolwiek telefon i jeżeli robi się WSZYSTKO zgodnie z instrukcją nie jest to trudne a ryzyko jest zawsze no ale coś za coś. Pozdrawiam użytkowników Redmi 3. Jak na telefon za 600 zł to kurde żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, superbart napisał:

Generalnie xiaomi.com.pl nie jest polecanym sklepem i to możesz przeczytać tutaj: 

Ja akurat zakupiłem u nich telefon bez większych problemów. Za pobraniem, przyszedł na drugi dzień i soft był oryginalny chiński bez żadnego grzebania. Jednak po przeczytaniu opinii mam wątpliwości co do ewentualnego serwisu reklamacyjnego jakby miało dojść do takiej usługi. Ze sprawdzonych sklepów to masz spemall ( wysyłka bez VAT ) oraz ibuygo ( podobno mają serwis gwarancyjny na terenie Polski ).

Kupiłem tam dwa telefony i nie tylko i na nic nie narzekam. Narzekają tylko defetyści i osoby nie potrafiące sobie same poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, moon napisał:

Mam problem. Wykonuję punkt 5 wciskam refreh pojawia się index 1, com 10, progress puste, wciskam flash progress 2 sek. i czerwony napis nazwa pliku katalogu lub składnia etyk. jest nieprawidłowa 0x8007007b:open programmer "MPRG*.hex" . Co robię źle? Wszystko robię na windows 10 i  Miui 7.1.3.0 stable

Wypakowałeś bezpośrednio na c:? nie masz spacji w ścieżce? sprawdź też czy na 100% dobrze się pobrało, czy nie ma błędów crc
Wyłącz też wszelkie antywirusy i firewalle, a jak dalej nie pomoże to próbuj na innym kompie/systemie

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...