Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, już mam, już pobieram i instaluję...
Jakby ktoś szukał https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

@cincin27 nie mam w zwyczaju czytać po 10 razy tych samych artykułów szukając zmian. W tym wątku nic nie było że się pojawił. Mimo wszystko dzięki za info

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując z ibuygo, mamy zagwarantowany serwis xiaomi we Wrocławiu? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Opcja +5$ przedłuża gwarancję o rok, czyli mamy 24 miesięcy gwarancji?

zastanawiam się nad zakupem z ibuygo. Z kuponami, przesyłką (gwarancja braku VAT) i dodatkową gwarancją wychodzi 159$, co jest ceną konkurencyjną zważywszy na 24 miesiące gwarancji i serwis w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weszło przez miflasha, dzięki, tego z działu download nie wgrałem bo mam problem z odblokowaniem bootloadera.
Pierwsze wrażenia - język pl jest, większość albo wszystko spolszczone, płynność działania przy pierwszym uruchomieniu jakby spadła, po restarcie jest już raczej ok; nie wiem czemu ale nie działą mi mipilot - po prostu się nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jarekm95 napisał:

To weszło przez miflasha, dzięki, tego z działu download nie wgrałem bo mam problem z odblokowaniem bootloadera.
Pierwsze wrażenia - język pl jest, większość albo wszystko spolszczone, płynność działania przy pierwszym uruchomieniu jakby spadła, po restarcie jest już raczej ok; nie wiem czemu ale nie działą mi mipilot - po prostu się nie uruchamia.

GPS i mapy działają bez rebootu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jarekm95 napisał:

No jasne że działają.

Ok, dzieks za info. Zabieram się za gromadzenie plików. Ciekawe czy można od razu zainstalować tego multi od xiaomi.eu na felerne multi ze sklepu za pomocą MiFlash z pominięciem instalacji stable china

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zourv napisał:

jak wylaczyc funkcje auto uaktualnienia  w redmi3? jest cos takiego? doipero pierwszy raz uruchomlem tel,

co masz na myśli? co to za opcja? chodzi ci o autoupdate softu? jak tak to musisz mieć oryginalny soft.
 

3 minuty temu, eloelo1 napisał:

Rozumiem, że mogę kupić telefon np od spemall albo goldway, a następnie do xiaomi mam napisać prośbę o odblokowanie bootloadera?
Sorry za lamowskie pytanie, ale nie ogarniam tego wszystkiego już :V

tak, możesz wysłać wniosek, zanim ci przyjdzie to pewnie już ten problem będzie rozwiązany, bo póki co chyba jeszcze nikt tu nie odblokował

 

Przed chwilą, czaszka napisał:

Te wszystkie cyrki tylko po to, żeby mieć język polski? Bez sensu :?

bez sensu to jest się wypowiadać jak się nie używało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

Pytanie:

 

Czy wersja xiaomi.eu i miuipolska różnią się tylko językiem czy są jeszcze jakieś modyfikacje ? A może mogę zainstalowac wersje z miui polska i ustawić angielski ?

Docelowo chce nie miec nic po chinsku, za to chce miec apki od google i używać tego jak normlanego smartfona na androidzie. Najlepiej wszysko po angielsku.

Edytowane przez Tenfilip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice, miuipolska ma więcej funkcji, np z redmi 2 pamiętam zmieniające się tapety blokady i blokady reklam, czego mi tu bardzo brakuje :). Tak, miuipolska ma też angielski. Skoro nie zależy ci na polskim to ja na twoim miejscu chyba bym zainstalował oficjalny i dograł google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną wersję softu ze Spemall (byłem przekonany, że będzie oryginalny) co lepiej zrobić najpierw, zainstalować oficjalny rom według instrukcji czy a później ten rom eu, który wrzucił Acid, czy od razu ten eu bez instalacji oficjalnego? Ktoś wytłumaczy krok po kroku jak zainstalować rom eu przez miflash? (Jestem zielony w temacie) pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja to na razie olewam, instaluję oficjalny stabilny chiński V7.2.4.0. Krzaków się prawie pozbyłem, brak polskiego mi nie przeszkadza, a przynajmniej wszystko powinno działać ok. Jak czasami dostanę jakiegoś sms-a po chińsku, to też nie problem, zrzut ekranu, do tłumacza googla i wiem o co chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Są różnice, miuipolska ma więcej funkcji, np z redmi 2 pamiętam zmieniające się tapety blokady i blokady reklam, czego mi tu bardzo brakuje :). Tak, miuipolska ma też angielski. Skoro nie zależy ci na polskim to ja na twoim miejscu chyba bym zainstalował oficjalny i dograł google.

Tak mam zrobione (7.1.1), ale jest masę gówna chińskiego. Apki, app store i inne smieci. Cholera wie co ten telefon wysyła do Chin.

Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że w tym ROMie co jest obecnie udostępniony na miui polska też to gówno jest?

9 godzin temu, Guziiik napisał:

@Acid, a czy pomimo wrzucenia tego ROMu planujesz w przyszłości udostępnić oficjalne i pełnoprawne MIUIPolska dla R3? :) 

A co jest z tym ROMem nie tak ? To nie jest "pełnoprawny" obraz ?

Edytowane przez Tenfilip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie xiaomi.com.pl nie jest polecanym sklepem i to możesz przeczytać tutaj: 

Ja akurat zakupiłem u nich telefon bez większych problemów. Za pobraniem, przyszedł na drugi dzień i soft był oryginalny chiński bez żadnego grzebania. Jednak po przeczytaniu opinii mam wątpliwości co do ewentualnego serwisu reklamacyjnego jakby miało dojść do takiej usługi. Ze sprawdzonych sklepów to masz spemall ( wysyłka bez VAT ) oraz ibuygo ( podobno mają serwis gwarancyjny na terenie Polski ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...