Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, r0bertt napisał:

@enesas

Darmowa tylko zależy gdzie to wysyłasz, przez Zabrze czy Poznań masz bardzo dużą szansę na dodatkowy VAT.. a wtedy cena już nie jest taka atrakcyjna za ten telefon.

A jak zwiększyć szanse nie zapłacenia dodatkowo VATu? Paczka by szła do Polski, a dokładnie do Łodzi. 

PS. Ile % ma VAT który musiałbym ewentualnie zapłacić? 

Dla jasności, pierwszy raz planuje zamówić paczkę z zagranicy. 

Edytowane przez enesas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przedstawiasz potwierdzenie przelewu, więc jak w tym jest opakowanie, folia, czy naklejka super sprzedawcy to wszystko jedno - 23% od tego co się płaci. A co do tego czy wliczają w telefon to nie do końca tak to działa bo jak kupiłem szkło do telefonu za 1$ to gdzie tutaj jest wliczona przesyłka? Sama wysyłka listu po Polsce jest droższa niż ta paczka więc nie zgodzę się z powyższym ale to moje zdanie. Każdy ma swoje ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, erda napisał:

620zl  w spemallu , kolor dark grey , zapewnienie że nie zapłacisz VAT-u ,ROM z polskim j , zero chińskich aplikacji , spolszczony w 90% w informacji podane że spolszczenie zrobili koledzy z tej strony .

Tak zero-zero ? Żadnego gówna typu yellow pages czy chinskich krzakow przy wybierania dzwonka z neta?

1 minutę temu, r0bertt napisał:

Ogólnie przedstawiasz potwierdzenie przelewu, więc jak w tym jest opakowanie, folia, czy naklejka super sprzedawcy to wszystko jedno - 23% od tego co się płaci. A co do tego czy wliczają w telefon to nie do końca tak to działa bo jak kupiłem szkło do telefonu za 1$ to gdzie tutaj jest wliczona przesyłka? Sama wysyłka listu po Polsce jest droższa niż ta paczka więc nie zgodzę się z powyższym ale to moje zdanie. Każdy ma swoje ;) Pzdr

Przesyłki po Polsce nie płacą. Poczty narodowe mają umowę, że jeśli dostarczą paczkę do granic Państwa docelowego, to już na miejscu dana poczta narodowa (np. Poczta Polska) jest zobowiązana dostarczyć. Także chinczyk zamawia 1000000 wysyłek miesiecznie i kosztuje go to grosze, bo taki kontener nie jest taki drogi (w rozlozeniu na mase przesylek), a dostarczenie na terenie PL, chocby do szalasu w Bieszczadach, to juz koszt Poczty Polskiej. Co innego duze/ciezkie rzeczy, dlatego tam przesylka juz kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, r0bertt napisał:

Kupić z magazynu EU - np. zaprzyjaźniony sklep xfs w Czechach (zakup bez VAT), z podatkiem jest loteria, raz trafisz na opłatę, raz nie.

Na XFS kosztuje (w przeliczeniu na zł) ok 680/690 zł, a w Goldwayu z VATem także wychodzi coś koło 690 zł, a jest szansa że VAT mnie ominie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, enesas napisał:

Na XFS kosztuje (w przeliczeniu na zł) ok 680/690 zł, a w Goldwayu z VATem także wychodzi coś koło 690 zł, a jest szansa że VAT mnie ominie :) .

I tu znowu kwestyja jest taka, że do XFS możesz w razie co odesłać. Z drugiej strony, cena bez VAT jest niezła - za różnicę dokupiłbym sobie ubezpieczenie telefonu (np w orange) i masz wtedy pełny luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, enesas napisał:

Na XFS kosztuje (w przeliczeniu na zł) ok 680/690 zł, a w Goldwayu z VATem także wychodzi coś koło 690 zł, a jest szansa że VAT mnie ominie :) .

Kto nie ryzykuje szampana nie pije, wybór należy do Ciebie ;) Ja na Zabrze na pewno nie biorę od Goldiego, na Wawę brałem to było spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tenfilip napisał:

Tak zero-zero ? Żadnego gówna typu yellow pages czy chinskich krzakow przy wybierania dzwonka z neta?

tak zero ,  przynajmniej aplikacji użytecznych , dostępnych , co siedzi w rom-ie nie wiem , z dzwonkami nie wiem , standardowe były ok , ja pobrałem ze sklepu google .To co nie jest spolszczone jest po angielsku , są to niektóre  opcje  ustawień , zegar pokazuje mi dni  po angielsku po odblokowaniu na zablokowanym po polsku .Jedyna aplikacja co mnie irytowała bo pobierała mi bez mojej wiedzy inne aplikacje  takie jak olx , czy aliexpress było to Video Tube , po zrotowaniu telefonu wywaliłem go i jest ok , przez rotowaniem nie było możliwości odinstalowania. Nie było zainstalowane google now , zainstalowałem bo było do mnie irytujące wyszukiwanie aplikacji w sumie jej brak , ale chyba odinstaluje kwestia chyba przyzwyczajenia

21 minut temu, Tenfilip napisał:

BTW ja płaciłem 700 zł od spemall (darkgrey) z przesyłka (z gw. braku VAT). Niby drogo, ale za taki telefon to jest spoko cena.

drogo , to ile płaciłeś US  teraz jest po 140 plus przesyłka 16 , minus bonus 5 $ wychodzi 151 $

 
 
 
Edytowane przez erda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewno Tenfilip miał takie przewalutowanie. Cena wyjściowa była pewno podobna. Ale koszt obsługi doszedł.

Edit: Dark Gray na Spemall to aktualnie US$ 141.99

Często jak mamy kartę walutową w euro to trzeba zamienić na euro już w sklepie.

Wtedy też cena może się zmienić na wyższą.

Edytowane przez Xymox4AD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Endomondo, ale nawigacja Here i Googla działają bardzo dobrze! GPS łapie fixa prawie natychmiast, potrafi nawet zlokalizować satelity wewnątrz domu (dwa stropy). Porównując do Redmi2 to w 3 działa lepiej! (Chiński stabilny rom 7.1.3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, enesas napisał:

Jeżeli można wiedzieć (pytanie do użytkowników Redmi 3), to ile daliście za swoje telefony i gdzie je kupiliście? Ciekawi mnie, czy cena ~700 zł jest "dobrą" ceną jak za ten telefon?

na Spemall w wersji dark grey - 152.72$ łącznie z przesyłką - czyli coś około 620 zł po przewalutowaniu kwoty w funtach brytyjskich na złotówki (cena w funtach była mniejsza niż w innych walutach) 

wysyłka EU Express - telefon zakupiony 25.02 - wysłany 27.02 i na razie tracking kończy się na dacie 01.03 (Hong Kong - Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch - wg sf express, na dpd - in transit - czyli pewnie w przyszłym tygodniu się u mnie pojawi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, simonsimon1980 napisał:

na Spemall w wersji dark grey - 152.72$ łącznie z przesyłką - czyli coś około 620 zł po przewalutowaniu kwoty w funtach brytyjskich na złotówki (cena w funtach była mniejsza niż w innych walutach) 

wysyłka EU Express - telefon zakupiony 25.02 - wysłany 27.02 i na razie tracking kończy się na dacie 01.03 (Hong Kong - Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch - wg sf express, na dpd - in transit - czyli pewnie w przyszłym tygodniu się u mnie pojawi)

Ja dałem chyba 168 za spemall za to samo, wiec to dobra cena.

Ten numer ze spemall mozna sobie sprawdzic na globalnej stronie dpd, tam moze byc wiecej szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tenfilip napisał:

Ten numer ze spemall mozna sobie sprawdzic na globalnej stronie dpd, tam moze byc wiecej szczegolow.

wiem wiem - na kilku stronach sprawdzam numer paczki - strona dpd pokazuje, że przesyłka w transporcie, chronopost, który z tego co się orientuję obsługuje wysyłkę EU Express też pokazuje ciągle shipment in transit (Sorting done at departure depot), więc pewnie paczka w Europie się nie pojawiła jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich obserwacji z gpsem to opierałem się na aplikacji "GPS test" i jej wskazaniach dokładności i czasie złapania fixa i redmi 2 wypadał lepiej. Ale nie mówię że jest zły - podczas jazdy autobusem dawał dokładność 30stóp, a podczas postoju potrafiło spaść do 10 stóp, czyli całkowicie przyzwoicie :)

A dzisiaj testowałem diodę IR w dużym markecie - jak działał to zasięg był przywoity, z tym nie powinno być problemów. Ale zdarzały się TV z którymi nasz redmi działać nie chciał, mimo że samsung note4 na tej samej apce działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...