Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Mój od 23 godziny dnia wczorajszego siedzi w WER Warszawa.... i czekamy... 

@mariusz5891 Kupuj gdzie chcesz :D Wszystko sobie przecież ładnie rozpisałeś, i to Twoja kasa... nie nasza.

Ja kupiłem u Goldway'a, a Ty im dłużej będziesz czekał... ty bardziej z Polski będziesz musiał kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiony u Goldiego? Ja przed chwilą wlasnie kupilem tez u niego, przy rn2 bylem zadowolony z niego wiec nigdzie dalej nie szukalem. Przyznam sie ze jeszcze reka mi zadrżala czy by moze mi4 nie kupic,ale jednak bateria wygrala. Po rn2,mam obawy co do aparatu,cudow nie oczekuje, ale ten w rn2 byl kiepski

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tpawel napisał:

Kiedy kupiony u Goldiego? Ja przed chwilą wlasnie kupilem tez u niego, przy rn2 bylem zadowolony z niego wiec nigdzie dalej nie szukalem. Przyznam sie ze jeszcze reka mi zadrżala czy by moze mi4 nie kupic,ale jednak bateria wygrala. Po rn2,mam obawy co do aparatu,cudow nie oczekuje, ale ten w rn2 byl kiepski

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Czemu zdecydowałeś się na zmianę RN2 na RR3? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi note2 sprzedalem ze wzgledu na fotki,ale najbardziej na baterie. W dzien roboczy potrzebuje 5h SoT. Nie do zrobienia w rn2 na lte. Teraz siedze na starym huawei g7, w miare bateria,aparat spoko, ale snap410 nawet z 2GB ram zamula przy moim uzytkowaniu. Do tego brak dual sim troche mi dokucza, mam pakiet 11GB neta/msc i nieraz jak braknie przy koncu miesiaca to musze dokupowac pakiety po 10zl/GB. Przy dualu wkladasz co masz pod reką w 2sim i po problemie. Praktycznie bylem juz zdecydowany na note3 pro, ale troche mnie meczy juz 5,5 cala, wiec spróbuje 5 cali, tym bardziej ze sezon rowerowy za pasem, a tu duzy telefon przrszkadza

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś 2 tygodni nie ma dostępnego na XFS Redmi 3 w kolorze "diamond_grey". Czy wie ktoś kiedy będzie dostawa?

Zależy mi na XFS, bo słyszałem, że nie ma problemu z ew. gwarancją i VATem.
Czy jest jakaś warta polecenia alternatywa (inny sklep)?

Dzięki!

Edytowane przez mikwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciagle zastanawiam czy brać RR3 czy może dołożyć i wziąć Mi4C. Myslałem nad RN2 ale 5,5 wydaje mi się za duże.

 

Mój RR1 jest spoko tylko za mało miejsca na aplikacje i nie mogę nic instalować ;/

Mi4c jest praktycznie 70% drozsze, za tą cene to mozna kupic rn3pro 32Gb

Kolego,co do xfs to sprobuj do nich napisac,moze odpowiedzą, jak dla mnie to te 159€za rr3 to juz za duzo. Za 150$ jest w spemall z wysylka bez vat w ok 2 tyg do pl. Za 5$jest gwarancja realizowana w hiszpanii. Co czwartek wysylają

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tpawel napisał:

Mi4c jest praktycznie 70% drozsze, za tą cene to mozna kupic rn3pro 32Gb

 

Niby tak ale niektórzy mówią że Snap 6XX w RR3 to mała elektrownia cieplna, no i 2 GB ramu pewnie niedługo też będzie mało dlatego myślałem nad Mi4C snap 8XX i 3GB ram....

RN spoko ale za duży mi sie wydaje niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cincin27 napisał:

@Jabol

W Redmi 3 jest Snapdragon 616 a to jest Snapdragon 615 pozbawiony problemu zbytniego przegrzewania się.

Dokładnie, naprawdę nic takiego się nie dzieje.

3 godziny temu, superbart napisał:

Ja swój Redmi 3 kupiłem własnie na xiaomi.com.pl i miałem go faktycznie na drugi dzień u siebie. Serwis w PL niepewny ale sprzedawca to jednak jest podmiot gospodarczy i jest zobowiązany do 24 miesięcznej gwarancji. Nawet jak będzie te telefony na własną rękę do sprzedawcy do Chin wysyłał. Ja zakładam, że jak się będzie coś dziać to ja wysyłam do xiaomi.com.pl.

http://satnet-radoslaw-chabrzyk-radoslaw-chabrzyk-nowa-ruda.centrumopinii.com/
http://satnet-radoslaw-chabrzyk.opiniafirmy.pl/
http://www.opineo.pl/opinie/satnet-pl
http://allegro.pl/show_user.php?uid=1718384 (konto zawieszone).

Dalej tak sądzisz ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na tym filmie nie wyglada to zbyt dobrzr, kwestia softwarowa raczej. No i chrom sam w sobie jest ciezki dosc,mam to samo teraz na snapie410.

Tak na pierwszy rzut oka widac jaka jest przepasc miedzy tymi telefonami w wykonaniu, no i wg mnie wyswietlacz tez jakps lepiej wyglada

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarł telefon zakupiony u Goldiego równo 2 tygodnie temu. Jak poprzednicy również dostałem przejściówkę do ładowarki, silikonowe etui i folie na ekran.

Zgodnie z instrukcją z forum wgrałem oryginalny rom bez problemów. Dzięki :)

W miejscu gdzie mieszkam jest bardzo słaby zasięg więc generalnie na wszystkich telefonach mam większe lub mniejsze problemy ale zauważyłem że na redmi 2 którego miałem wcześniej był lepszy niż na redmi 3. Jeśli telefon leży na stole jest w porządku, natomiast gdy trzymam go w ręce najczęściej traci połączenie z siecią komórkową. Na szczęście używam słuchawki bluetooth więc nie jest to wielki problem ale na redmi 2 jednak było trochę lepiej.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, betoniak napisał:

W miejscu gdzie mieszkam jest bardzo słaby zasięg więc generalnie na wszystkich telefonach mam większe lub mniejsze problemy ale zauważyłem że na redmi 2 którego miałem wcześniej był lepszy niż na redmi 3. Jeśli telefon leży na stole jest w porządku, natomiast gdy trzymam go w ręce najczęściej traci połączenie z siecią komórkową. Na szczęście używam słuchawki bluetooth więc nie jest to wielki problem ale na redmi 2 jednak było trochę lepiej.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu :)

Ile zaplaciles ?

Co do zasiegu - moze sprawdz oba sloty na karte sim, jesli mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, patrykt napisał:

mulenie podczas przewijania stron

Tak się składa, że korzystam z chrome i ani razu mi się nie przyciął przy przewijaniu stron korzystam z MIUI 7.1.2. Na tym filmie nie wiem czemu tak się działo może wina softu

2 godziny temu, mikwas napisał:

Od jakichś 2 tygodni nie ma dostępnego na XFS Redmi 3 w kolorze "diamond_grey". Czy wie ktoś kiedy będzie dostawa?

Zależy mi na XFS, bo słyszałem, że nie ma problemu z ew. gwarancją i VATem.
Czy jest jakaś warta polecenia alternatywa (inny sklep)?

Dzięki!

Ja u nich zamawiałem równo 2 tygodnie temu, akurat ten kolor za pobraniem, szło około 4 dni. Zamówiłem bo podobno nie ma problemów z gwarancją, a co do dostępności to się nie wypowiem bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykt napisał:

Po obejrzeniu tego video zastanawiam się, czy zamówienie Redmi 3 było dobrym pomysłem..

Moim zdaniem facet na tym filmie miał jakiś badziewny rom w tym Redmi3 szczególnie z tą przeglądarką! Używam Chroma i działa bardzo płynnie. Odpaliłem przed chwilą z ciekawości Antutu HTML5 test i wyszło że "mój device" jest wyraźnie lepszy od Mi 4W, HTC One_M8 i Xperii ZUltra. O grach nic nie powiem bo to poza moimi zainteresowaniami, jak dla mnie mogą się wywalać wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przekus napisał:

Taka ciekawostka zaktualizowałem system z wersji MIUI 7.1.2 na 7.1.3 i spadło 1/3pkt w antutu :)

MIUI 7.1.2 było 35 000 pkt

a na 

MIUI 7.1.3 22 000 pkt

Godzinę temu zaktualizowałem do 7.1.3 i u mnie nic się nie zmieniło. 

Co do przewijania stron w przeglądarce to używam Chrome i nic mi się nie przycina. 

Screenshot_2016-02-29-18-21-31_com.antutu.ABenchMark.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, przekus napisał:

Taka ciekawostka zaktualizowałem system z wersji MIUI 7.1.2 na 7.1.3 i spadło 1/3pkt w antutu :)

MIUI 7.1.2 było 35 000 pkt

a na 

MIUI 7.1.3 22 000 pkt

spadło chyba tylko u Ciebie, bo mi po aktualizacji dalej trzyma 35000 pkt link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Ile zaplaciles ?

Co do zasiegu - moze sprawdz oba sloty na karte sim, jesli mozesz.

144$ z tym że wziąłem "dark grey" która była ciut droższa i wziąłem jeszcze hartowane szkło i nie korzystałem z żadnego kuponu zniżkowego.

Karty sim testowałem obydwie bo akurat używam dwóch do rozmów ale bez różnicy w którym slocie. Gdy mam lepszy zasięg problem nie występuje więc może to tylko u mnie to będzie gdy jestem na granicy zasięgu nadajników ale faktycznie może coś ta metalowa obudowa na to wpływa. Kiedyś jak kojarzę apple miało z którymś iPhonem taki problem że jak się "źle" telefon trzymało to zasięg gubił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś otrzymałem od Golda i chyba problemy z GPS`em są jak było w xiaomi.com.pl - zobaczymy jak będę wracał do domu czy złapie fixa. Teraz szuka, ale znaleźć nie może mimo włączonej lokalizacji - może dlatego, że w sporym budynku jestem - masa betonu i stali xd Na oryginał nie wiem czy się skuszę, bo jednak co PL to PL ;> z drugiej storny z angielskim problemów nie mam to może jakby jeszcze nie było MiuiPolska a będę potrzebował nawigacji to przejdę ;) 

Tak jak poprzednicy - od Golda dostałem nakładkę gumową i folię - w pakiecie kupiłem szkło, więc folia na razie zbędna. 

 

// EDIT: 

GPS DZIAŁA !!! Problem był w miejscu w którym wtedy przebywałem - zbyt dużo betonu ^^

Edytowane przez p3x!
wprowadzenie czytelników w błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj przyszedł ze sklepu  spemall telefon , miał być z oryginalnym rom -em ale jest wgrany z polskim tłumaczeniem , w informacji o tłumaczeniu jest napisane : tłumaczenie i rom MIUIPolska.pl zapewnili :Bartłomiej , Marcin i Kamil i informacja o tym forum oraz o serwisie MiCenter.pl .Chińskich aplikacji brak , GPS -ok , google wgrane , czy ktoś się orientuje czy to jest oficjalny  rom polski  czy jakieś badziewie? Ogólnie na razie wszystko ok , jedyny minus bardzo trudno jest wyciągnąć slot na karty sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

144$ z tym że wziąłem "dark grey" która była ciut droższa i wziąłem jeszcze hartowane szkło i nie korzystałem z żadnego kuponu zniżkowego.

Karty sim testowałem obydwie bo akurat używam dwóch do rozmów ale bez różnicy w którym slocie. Gdy mam lepszy zasięg problem nie występuje więc może to tylko u mnie to będzie gdy jestem na granicy zasięgu nadajników ale faktycznie może coś ta metalowa obudowa na to wpływa. Kiedyś jak kojarzę apple miało z którymś iPhonem taki problem że jak się "źle" telefon trzymało to zasięg gubił

Spokojnie z tą metalową obudową... Najpierw upewnij się gdzie są umieszczone anteny a dopiero później narzekaj bo słaby zasięg może być czymś innym spowodowany.

Nie bez powodu tylko klapka jest metalowa a dół i góra plastikowa. Zazwyczaj właśnie tam są anteny gsm, wifi i gps.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, squirrelkuss napisał:

Spokojnie z tą metalową obudową... Najpierw upewnij się gdzie są umieszczone anteny a dopiero później narzekaj bo słaby zasięg może być czymś innym spowodowany.

Nie bez powodu tylko klapka jest metalowa a dół i góra plastikowa. Zazwyczaj właśnie tam są anteny gsm, wifi i gps.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Sprawdziłem w tym silikonowym etui od Golda i tak samo spada zasięg gdy trzymam w ręce więc pewnie po prostu trochę gorszy zasięg niż redmi 2 a że u mnie zasięg słaby to dłoń na tyle absorbuje że gubi sieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, squirrelkuss napisał:

 

Oczywiście nie neguję tego że telefon może łapać zasięg gorzej niż redmi 2.

Ja za to zastanawiam się jak ogarneli kwestie zasiegow w obudowach metalowych unibody ale to już temat na inny wątek.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Sprawdziłem jeszcze czy to zależy gdzie mam dłoń i faktycznie jeśli trzymam telefon w górnej części zasięg raczej bez zmian, natomiast gdy trzymam za dół to wyraźnie spada więc tam pewnie antena. No masz racje nie wina obudowy po prostu zasięg mam słaby i zasłaniam akurat antenę więc wszystko razem powoduje problemy z zasięgiem, ale w razie czego już wiem jak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...