Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wieszOCB napisał:

Udało mi się zainstalować google play. Niestety po odpaleniu aplikacji włącza się na chwilę i nagle tak jakby minimalizuje. Myślałem, że obejdzie się bez problemów a tu psikus. Strach nawet na maila się zalogować.
EDIT!@!
Udało się ! Reinstalacja play store pomogła. Mam już chrome i sklep po angielsku:)

Możesz opisać takiemu leszczowi jak ja jak to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, przekus napisał:

Możesz opisać takiemu leszczowi jak ja jak to zrobiłeś?

Też nie jestem alfą i omegą :D
Wykonaj przygotowania i później w wyszukiwarce telefonowej wpisz sobie google.pl Następnie na googlach wpisz nazwę tego \/ tematu. I z poziomu telefonu pobieraj instalke. Reszte lecisz jak na instrukcji. Nie instaluj innych śmieci tylko sam play store.
Łap temat:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boshe Panowie... Ale przeczytaliscie instrukcję instalacji usług google?

Samo zainstalowane sklepu play nie wystarczy bo później sypie błędami jak powyżej. Zamiast skarżyć się na forum włączylibyscie ciut własnej inwencji bo 95% problemów jakie nas spotykają ktoś już miał i to gdzies opisał.

Najlepiej zainstalować wszystko co proponuje google installer na pierwszym ekranie (oczywiście że nie trzeba ale w gąszczu chińskich znaczków trudno zobaczyć które to usługi google). Trzeba uważnie zezwalac na instalację każdego modułu (domyślnie włączone jest pytanie o wszystko).

W Google installer będzie później widać co jest a co nie jest zainstalowane. Najważniejsze to usługi google - bez nich sklep sypie błędami jak powyżej albo nie można się zalogować.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, squirrelkuss napisał:

O boshe Panowie... Ale przeczytaliscie instrukcję instalacji usług google?

Samo zainstalowane sklepu play nie wystarczy bo później sypie błędami jak powyżej. Zamiast skarżyć się na forum włączylibyscie ciut własnej inwencji bo 95% problemów jakie nas spotykają ktoś już miał i to gdzies opisał.

Najlepiej zainstalować wszystko co proponuje google installer na pierwszym ekranie (oczywiście że nie trzeba ale w gąszczu chińskich znaczków trudno zobaczyć które to usługi google). Trzeba uważnie zezwalac na instalację każdego modułu (domyślnie włączone jest pytanie o wszystko).

W Google installer będzie później widać co jest a co nie jest zainstalowane. Najważniejsze to usługi google - bez nich sklep sypie błędami jak powyżej albo nie można się zalogować.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

No tak, tylko np u mnie staje ta instalacja na 82% i d*pa dalej nie chce ruszyć.(jeżeli mówimy o instalacji z chinskiego app store) jeżeli jest jakiś inny sposób może dasz linka ponieważ można coś pominąć w tym gąszczu tematów

wieszOCB tamto juz instalowałem, nic potem z tego sklepu nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do chińskiego instalera usług googla jest w poście dotyczącym instalacji tych usług i to jak najbardziej działa, trzeba zainstalować nie tylko sklep, ale też inne usługi potrzebna do jego działania. Po instalacji reboot telefonu, bo bez tego sklep się nie odpali (wszystkie zainstalowane usługi muszą się załadować). Co do chińskiej przeglądarki wystarczy ustawić stronę startową np google.pl i nawet da się jej używać. Po zainstalowaniu innej  przeglądarki trzeba wejść w ustawienia programów i wybrać tą nową przeglądarkę jako domyślną. Rom wygląda na oryginalny chiński i nie powinien sprawiać problemów (już są dwie nowe aktualizacje tego romu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotego nie widziałem, ale mam srebrno białego i już w tym kolor aluminium jest lekko szampański. Znajoma kupiła ten nazywany szarym z czarnym frontem i w tym aluminium jest tak naprawdę srebrne, nie szare. Złoty musi być bardzo wyzywający i przód też ma złoty! Chyba nie bez powodu kosztuje najmniej, przypuszczam, że źle ocenili preferencje klientów i im zalega.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych pogłoskach na temat R3 też celowałem wpierw w złoty, ale myślałem że front będzie czarny. A, że nie zrobili tak to wziąłem właśnie tę opcję z czarnym frontem zwaną "dark grey". Tak na prawdę to kwestia indywidualna, jeden woli czarne drugi białe, trzeci różowe. Bierzcie to co się podoba i nie patrzcie na innych.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które korzystają z R3 na oryginalnym sofcie - gdy zainstalowaliście Google Play, dodaliście konto Google'a, to czy w aplikacji Kontakty pojawiły się jakiekolwiek? U siebie puściłem kilkukrotnie synchronizację i nic nie ma. W ogóle w kontaktach nie ma żadnych ustawień, nawet do importu z karty SIM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które korzystają z R3 na oryginalnym sofcie - gdy zainstalowaliście Google Play, dodaliście konto Google'a, to czy w aplikacji Kontakty pojawiły się jakiekolwiek? U siebie puściłem kilkukrotnie synchronizację i nic nie ma. W ogóle w kontaktach nie ma żadnych ustawień, nawet do importu z karty SIM...

U mnie nawet zsynchronizowały się dwa razy :). A gdy ja jestem w kontaktach to przytrzymuję przycisk od multitaskingu i mam opcje, i można normalnie importować. Zawsze można wchodzić też przez settings>system apps I gdy wybierzesz jakąś aplikację to też wyświetlają się ustawienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zakupem tego telefonu i wszędzie najtańsza opcja to kolor złoty. Jak wg was telefon prezentuje w takiej kolorystyce? Nie jest zbyt kobiecy? 

Pod tym linkiem na dole oferty sprzedaży masz real foto

http://www.spemall.com/Xiaomi-Redmi-3-Smartphone-16GB-2GB-4G-LTE-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-616-nbsp-Octa-nbsp-Core-5-0-Inch-Screen-Dual-Sim-Card-4100mAh-Battery-Quick-Charge_g.html

Ogólnie jak masz gdzie obejrzeć samsunga j5 w kolorze złotym to redmi 3 jest dużo jaśniejszy.

Ja też się zastanawiałem czy biały czy złoty i wziąłem złoty. Prezentuje się fajnie i jestem bardzo zadowolony ze złotego koloru.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Xiaomi nie przewidziało zapotrzebowania i wyprodukowali za mało wersji z czarnym frontem. To co jest z tyłu to drugorzędna sprawa bo można przykryć jakimś etui ale ten przód...
A tak poza tym to mój redmi od piątku w WER Warszawa. Mam jakieś złe przeczucia, że będzie VAT. W weekend zmieniały się komuś statusy w trackingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz że pewny. 2/2 telefony przeszły mi bez niczego przez wer Zabrze. Na jednej paczce normalnie było napisane, że to smartphone i wartość 120$, a na drugiej że ramka cyfrowa za 15$. Tak właściwie to zawsze loteria, po prostu w WER Zabrze ludzie słabo trafiają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

Miejmy nadzieję, że masz rację. Też mi się wydawało, że w weekend zmiana trackingu to zapowiedź VATu.
Dokładnie pamiętam, że dwa lata temu moja obecna Nubia trafiła do Warszawy w piątek i we wtorek ją miałem bez podatku.
Jednak wydaje mi się, ze ostatnio coraz więcej osób pisze o opłatach. Może to przez większe zainteresowanie zakupami z Chin?

Edytowane przez szyps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

Dzięki, to ja poszukam kogoś w W-wa i też postaram się coś kupić, bo na Śląsk to co szło przez Zabrze to była lipa, ostatnio na W-wa kilka przeszło bez szwanku, potem przepakowanie i gotowe. Raz po zatrzymaniu wysłałem im dokumenty itd i puścili paczkę więc nie wiem, ale teraz to wszystko opodatkują, pewnie statystyki robią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r0bertt
Zamawiałem dokładnie tak jak @cincin27 u Goldwaya. Wersja "dark grey" za 129$ z kuponem Alipay.

Nie wiem czy to co piszę to prawda ale wydaje mi się, że wszyscy którzy mieszkają na Śląsku i w okolicach Poznania mają najgorzej przegwizdane. z tych rejonów jakoś najczęściej słyszy się o nałożeniu VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bajlif napisał:

Właśnie dotarła do mnie paczka od Goldway'a.

Wysłana DHL-em.

Na granicy doliczyli VAT - w wysokości 29 zł.

Nie mam pojęcia jaką podstawę do wyliczenia przyjęli.

 

Siedzę myślę i też nie wiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że albo Ci DHL doliczyl cos tam za procedure VATowska albo że coś tam już Chinczyk zaplacil, Ty musisz doplacic.

Co masz w listach przewozowych/na opakowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi już jest w moich rękach ;-) Niestety nie mam czasu się nim pobawić bo muszę iść do pracy.
Goldway na paczce napisał "android phablet" i wartość 20$ a mimo to telefon przeszedł. Dostałem też silikonowe etui, folie na ekran i przejściówkę do gniazdka.
Nie zauważyłem żadnej pieczątki urzędu celnego więc możliwe, że nie mają czasu tego sprawdzać i puszczają jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrywałem się kilka ostatnich tygodni jak kształtują się ceny Redmi3, czytałem opinie, ale z uwagi na to, że to ma być urodzinowy prezent dla mojej żony a termin zbliża się nieubłaganie, pora przejść do ofensywy. Poniżej przedstawiam stworzone przez siebie zestawieniem, napiszcie co o tym sądzicie, ewentualnie dopiszcie coś swojego:

1. Spemall.com
Cena standardowa 140$ można ją obniżyć kodem o 5$ (kod: speqq)
Wysyłka kurierem EU Express 15$ (bez vatu)
łączna kwota to 150$

2. Aliexpress - Goldway
Cena standardowa 135$ można ją obniżyć kodem o 8$ za podpięcie kart alipay
Wysyłka darmowa pocztą więc loteria jeżeli chodzi o VAT
łączna kwota 135$ + ewentualny VAT

3. Aliexpress - Top-one
Cena standardowa 135$ można ją obniżyć kodem o 8$ za podpięcie kart alipay
Wysyłka kurierem DHL 26,32$ (podobno bez vatu)
łączna kwota 153,32$

4. Aliexpress - Top-one Free shiping
Cena standardowa 133$ można ją obniżyć kodem o 8$ za podpięcie kart alipay
Darmowa wysyłka pocztą, VAT może wpaść
łączna kwota 133$ + ewentualny VAT

5. ibuygou
Cena standardowa to 170$ można ją obniżyć kodem 33$ od kolegi rubika
Wysyłka DHL 17$ do tego można za 5% całego zamówienia wykupić ubezpieczenie Vatu
łączna cena 162,50$
(niewątpliwy plus to gwarancja w Polsce, za 5$ można dodatkowo wykupić kolejny rok gwarancji)

6. xiaomi.com.pl 
Cena standardowa 679 zł
wysyłka do paczkomatu 12 zł 
łączna cena 691 zł 
(tutaj duży plus to wg opinii telefon czasami na drugi dzień u kupującego no i niepewny ale jednak 24 miesięczny serwis w PL)

Mam nadzieję, że będzie to pomoc dla kogoś, kto podobnie jak ja stoi przed decyzją o zakupie fona.
Pozdro
 

Edytowane przez mariusz5891
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój Redmi 3 kupiłem własnie na xiaomi.com.pl i miałem go faktycznie na drugi dzień u siebie. Serwis w PL niepewny ale sprzedawca to jednak jest podmiot gospodarczy i jest zobowiązany do 24 miesięcznej gwarancji. Nawet jak będzie te telefony na własną rękę do sprzedawcy do Chin wysyłał. Ja zakładam, że jak się będzie coś dziać to ja wysyłam do xiaomi.com.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...